PDA

View Full Version : 155 1.7 TS ВПЕЧАТЛЕНИЯ



jhristov
07-09-2005, 14:05
Здравейте на всички, от три дена съм един от вас, тоест от три дена я имам, иначе отдавна съм редом с привържениците на тази много интересна порода. Сигурно сте дискутирали много, но не открих особено изчерпателни впечатления относно 155 1.7 TS. Иначе съм страшно доволен от запазения вид на моята - края на 96, бордо металик, няма никакво захабяване в интериора, двигателя според моите аматьорски познания работи перфектно като за 8 годишна кола.

И сега, основното ми запитване към някой който вече е успял да понатрупа опит с тази модификация на 155та, може ли да каже нещо за разхода на гориво,

а и откривам нещо странно за мен, когато я паля сутрин, всъщност те са две сутрини де, но без да включвам климатроника, той изведнъж се стартира със самото стартиране на двигателя, някой забелязвал ли е подобно нещо?

pr_00f
07-09-2005, 14:13
Здрасти,
Честито за придибивката и добре дошъл във форума.
За климатроника не мога да дам мнение защото имам само климатик.
За разхода ами то си зависи от стила на каране.
Спокойно каране под 10/100 градско трудно ще я докараш, особенно ако си в голям град със задрътвания. На извън градско пак бавничко със средна скорост 80-90 някъде ми дава към 6.8- 7 но с 5 човека и пълна с багаж.
Тези дни врътнах 700 км като стартирах с пълен резервоар и сега в петък или събота ще пълня пак до горе, та ще имам отново пресни данни за разжода с двама човека и многоо багаж. Бебока не знам да го броя ли за човек че е много лека още малката :D

kekc
07-09-2005, 14:17
Честито и от мен.
За климатроника, може би е както на 156-ците:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2776

bass
07-09-2005, 15:21
При мен климатроникът се връща в положението, в което е оставен преди загасянето на колата - ако е бил спрян, не се случва нищо; ако е бил включен, връща се на зададените тогава параметри и тръгва няколко секунди след запалването.

alf
07-09-2005, 15:24
само да вметна че е желателно да се изключва компресора на климатика при гасене на колата :wink:

jhristov
07-09-2005, 15:55
прочетох за климатроника как е при 156, и се чувствам виновен пред моя племенник който предположи че това си е някаква интелигентна реакция на колата, но ако разхода в града е такъв, става дума за София, то май ще мина на газ - и тук вече мненията стават много разнородни, чух за някакъв газов инжекцион, пък и ако се забележи внимателно италианските коли си хапват и на своя ред италианците направиха хубавите газови уредби....може би има логика

Lucky
07-09-2005, 16:22
:lol: Честито колега и от мен. За разхода ще свикнеш все пак е АЛФА
:go: За газовата като чуеш "майсторите" :depressed: :toilet: освен ако нямаш познат. :)

pr_00f
07-09-2005, 16:29
Ами темата за газта доста е чепкана , а и напоследък с тези цени на бензина сигурно доста колеги са се замислили :cry: . За плюсове и минуси няма да говоря , изписано е доста по тези въпроси из форума. Просто едно мнение с проста сметка.
Значи ако ще си слагаш газ - по-добрият вариант за този двигател е газов инжекцион.
Само че цените започват от 1200 лева . Така че ако въртиш средно на година по 10 000 ще ти трябват поне 2 години / или грубо казано 23-25 000 км. някъде при тези нива на цените / за да избиеш инсталирането. Просто май не си струва да се наливат толкова пари. Е ако караш по 20-30 000 на година - тогава естествено има смисъл от газов инжекцион.
Абе ти си знаеш.

hf hpe
07-09-2005, 18:17
само да вметна че е желателно да се изключва компресора на климатика при гасене на колата :wink:
Андро тук не си прав
при новите поколения при стартиране на двигателя, се изключват всички системи които не са необходими, включително и климтика
иначе виж при джипката си трябва защото стартера не може да превърти мотора и компресора заедно :lol:

jhristov
08-09-2005, 11:41
Първо ще я засека на моя начин на шофиране в града и тогава ще преценя дали наистина да правя тези упражнения с газовата, пък и не съм я водил още на диагностика, може да се наложи нещо да се попипне тук таме, или поне свещи да се сменят, за филтрите уж са сменяни, но докато не се видят нищо не се знае.

И все пак Алфа Ромео е за луди глави, по-специални, ето вижте мен, цяла Европа гръмна по медиите за скока на цените на бензина, аз точно тогава си купувам една романтична душичка, която си знае какво иска.

alf
08-09-2005, 12:39
абе мен ако питаш си смени свещите и филтрите ... да си сигурен пък и не са особено скъпи.. и с кеф да си я караш (то и няма как иначе) :twisted:

Z:)m
08-09-2005, 15:42
и аз карам от 4-5 месеца Alfa 155 1.7 TS. Подобни размисли относно газта имах и аз, но също се отказах, защото газовият инжекцион е наистина една голяма инвестиция... а май не си заслужава. Що се отнася до разхода, се доближавам до данните на pr_00f - в градски условия ми дава 10/100, а извънградско, с включен климатик, 2 пътници, багаж до "козирката" (все пак отивах на море) - 6.8-7л/100км. Естествено, това са даннни при много примерно шофиране. Когато реша да натрия носовете на разни гъзари с голфчета - споменатия разход умножавай по 2 ;)))...
Това е!!!
Наслаждавай се на алфетката си ;)))

jhristov
08-09-2005, 16:01
Благодаря на всички че споделяте радостта ми!!

Mury
09-09-2005, 17:23
Да сия караш със здраве колега и безаварийно :wink: :wink: :thumbup: :thumbup:

pr_00f
12-09-2005, 09:42
Както обещах давам данни от последното засичане на дълъг път.
Със 50 л обикновен Shell 95 - съм изминал 705 км извънградско със 2-ма чвека и поне 150 кг. багаж - едвам си затворих багажника , за вратите няма да говоря :P. Градско каране към 30 км. , и около 20 км на климатик. Измерена средна скорост на движение около 80 км/ч.
Разхода е 7.09л/100км.
След 10 дни ще ви дам разход и със Shell 95 v- power
И само да добавя гумите са 195/55/15
Т.е малко по широки от нормалното.
При положение че колата е на 12-13 години съм много доволен от разхода, като се има напредвид че данните от книжката са около 6.4/100 при 90 км/ч. Ама доколкото знам това се мери с 2-ма човека и 50кг багаж и със стандартни гуми който за 155 май са 185 широки. Ако бъркам коригирайте ме колеги.

jagat
22-09-2005, 23:59
kupih si takawa gyrmqlka..... malko e grogi , no nqma dertowe s nqkoi swej lew 6a sa oprawi.... samo neznam men koi 6a ma uprawi det q kupih!!!!!! Zna4i sega seriozno po temata mnogo sym dowolen ne mi syzdawa nikakwi problemi..... samo kat q karam. za karane i duma da ne stawa golqm problem!!!! zna4i za wsi4ki maniaci po malko metri po malko dertowe.... w nai lo6iq slu4ai 6e dawate samo za pastirofka na boqta i awto miwka ,,,,, no ako se kara golqm problem.... w zakli4enie diwiza ,mi s moita alfa e! powe4e gledane po malko karane!!!! i nqma da ima dertowe kakto i ne si ryjdqswa moje wnukata da q gleda i toi nqkoi den..!!!
------------------------------------------------
Колега, във форума се пише на кирилица!
Чети правилата!

Sa6ka
09-10-2005, 23:43
Първо естествено ти казвам честита да ти е алфичката. :D След това обаче ми е малко странно едно нещо,което си написал за колата и то е 1.7 TS 96-та.Може и аз да бъркам,абе не знам,може и ти да си се объркал като си написал 1.7 обаче това,което съм чел е,че след 95-та има само 1.6,1.8 и 2.0 ТS и те са 16V.Ето го и мястото,където прочетох това(Между другото много хубаво сайтче за италианските коли) CarsfromItaly.com.И пак ти казвам-честито и не се обиждай,не бих си и помислил да кажа нещо целенасочено тъпо на човек,който кара Алфа. :D