PDA

View Full Version : RQ: Информация за Alfa Romeo 166 2.5 V6



Fear
02-04-2008, 11:30
Здравейте колеги.
От доста време чета форума, а от още по-отдавна ми се ще да карам Алфа. :)
Сега вече реших и да пиша, защото почти съм се навил да си взема кола от лелеяната марка. 8)
Както сигурно сте разбрали от заглавието, става въпрос за 166-ца с 2.5 литра двигател. :P
Тъй като все още нямам достатъчно информция за колата (тези дни ще разбера повече, знам само, че е 2001 година) реших да попитам тук, надявайки се, че ще можете да ми дадете насока и съвети свързани с този прекрасен автомобил.
Та, какво повече можете да ми кажете за тази кола с този двигател, отделно от официалните характеристики, разбира се. :)
Ще се радвам, ако някой собственик на такъв автомобил сподели опита си.
Благодаря предварително.

П.П. Колата, която ми е на сърцето е 156, но не бих отказал и 145/6, а тази 166-ца просто в момента ми е предложена като добра оферта.
Общо взето, от няколко месеца насам "купувах" почти всички гореизброени варианти, ама май ще е гореописаната 166.
Не, че не мога за пореден път да променя мнението си, ако се появи някоя 156. :wub: :lol:

TaNo
02-04-2008, 11:54
E 2.5 е страхотна кво има да се казва за нея :wink: прочети малко из другите теми кои са и слабите места кво да гледаш като я копуваш и така на татака да добиеш представа, по надоло има няколко такива теми. Имаш ли начин да прискочиш акциза или ще го плащаш :?:

Fear
02-04-2008, 12:13
Aми колата е купувана нова в България, съответно акциза не е проблем. ;)
Прегледал съм повечето от темите за колата и ми прави впечатление, че става въпрос предимно за дизелови автомобили. :)
Затова и реших да попитам за 2.5 двигателя, защото информация за него не намерих. Иначе е ясно, че останалите неща по колата (ходова част, електрически джаджи и пр.) са същите.

TaNo
02-04-2008, 12:35
Специфичното, е че малко по трудно се намират части за нея но ти си в София и не е голям проблем. Друго кво, двигатела е много добър и не е кекав, много хубаво ще върви сериозен набор от коне има една диагностика да видиш кво и е положението и тва е :wink:

valjo
02-04-2008, 14:11
2.5 V6 мотора не е ТС ... само с по една свещ на цилиндър е, което не е болка за умиране де;)

иначе, за фийдбек, по обясними причини няма много собственици на такива автомобили - заради акциза

Fear
02-04-2008, 14:35
2.5 V6 мотора не е ТС ... само с по една свещ на цилиндър е, което не е болка за умиране де;)
Аууу, как съм се изложил... :oops:
Моля, ако е възможно, някой модератор да поправи заглавието на темата. :)
А иначе конкретно ме интересуваше, много по-скъпа ли е поддръжката на V6 двигателя сравнено с 2.0ТS? :)
Kaкто и какъв е разхода на гориво, ама за тези неща май наистина трябва да каже някой, който има такава кола, пък те явно не са много. :(

gorang
02-04-2008, 14:53
карах малко време 166 с 3.0 мотор с ръчни скорости - приказка.
Интересното е че разходът при нормално каране е изключително нисък (с ръчкане е друго), може да се съревновава с 2.0ТС в това отношение. Явно на тежкото купе си му прилага по-силния мотор...

Wishmaster
02-04-2008, 16:19
Аз само мога да кажа какво съм сменил на моята до сега.
- накладки(предни и задни)
- ремък на динамото(моля да бъда извинен но така ми казаха че се казва)
- масло двигател Alfa Sellenia Racing

Това със труда 620лв. Андренажен ремък не съм сменял понеже трябва да чакам 2 месеца за доставка от София а нямам толкова време. А колата която си харесал автоматик ли е или ръчни скорости. Понеже тоя автоматик се оказа че има филтър за маслото на скоростната кутия и за него пак се чака 2 месеца. Ми за сега това е. Иначе колата има страшна возия и определено няма да збъркаш особено с този мощен мотор. Поздрави

EDIT: Забравих да спомена 18/100км разход градско в Русе. Извънградско в петък ще разбера колко харчи.

Fear
02-04-2008, 16:38
Ръчни са скоростите. Мислех, че е със шест предавки, ама съм се излъгал. :(
Тези 18/100 при какво каране са?
Аз по принцип съм спокоен шофьор, пък и ти предполагам говориш за колата, която ти е в подписа и е доста по-мощна. :)

code
02-04-2008, 17:01
Спокоен шофьор с 2,5мотор :) само на бензиностанцията да не те обземе безпокойство :shock: Във всеки случай такава кола да караш и то на бензин :shock: 40лв/100км градско не ти мърдат. Извънградско - 25лв/100 минимум. Такава кола само с динозавърска пръдня / газ или метан / мое мнение!

Fear
02-04-2008, 17:10
Aми да, спокоен съм си. Обаче не е лошо да имам мощност в запас, ако ме хванат лудите. :D
Oсвен това, ако ме бие много по джоба горивото, имам си и backup - старият, но верен френски таралясник. 8)
Решил съм да имам Алфа, при това мощна, пък ако ще и да я карам само до съборите или събота и неделя. :P

A за газовите/метановите уредби си имам фанатично мнение - НИКОГА няма да сложа нещо такова в своя кола. Предпочитам да я карам веднъж в седмицата, ама както си трябва. :)

търтей
02-04-2008, 17:10
това че 2,5 не е ТС е само плюс щото тоя фиатска измислица съкс отсекъде
само че 3,0 е доста по-смислен мотор от 2,5

абе покарай пък ако ти хареса зимай 8)

Fear
02-04-2008, 17:13
Е 3.0 и аз искам, ама нЕма. :(
Имам възможност и оферта за 2.5 засега. :)

code
02-04-2008, 17:20
Практиката ми е показала, че смислените 6-таци наистина са около 3000куб. Алфа 166 2,5 не си мисли че ще върви много повече от 2,0ТS според мен разликата е минимална - малко повече коне с малко повече килограми отпред в коша. Така и така ще се изшиваш с доста пари за гориво по-добре наистина си търси 3,0. Преди време почти бях купил една Омега 2,5 V6 - 170к.с. ама като се качих да я карам и видях колко е зле се отказах. Само името и е V6 иначе си вървеше колкото една корава 2-литровка.

valjo
02-04-2008, 20:37
като добавка, от Пламен знам, че 3.0 и 2.5 харчат почти еднакво
а разликата във вървежа им е много осезаема

е верно че и акциза им е различен де.....

Fear
02-04-2008, 21:30
Малко развитие по темата.
Получи се като в онзи виц с компютрите и компотите. :D
Колата се оказа автоматик, което хич не ми е по-вкуса, макар че за градско си е перфектно. Поне да беше с 5 скорости, а тя с 4. :( Освен това е модел от '99, а не, както си мислех - 2001. Като за капак, цената също се оказа различна от тази, която ми бяха казали предварително.
Тя според мен си е ОК за такъв автомобил де, но на мен ми идва малко по-висока от това, което мога да дам. :)
Освен това съдейки и по вашите мнения, излиза, че ако ще е шестак, то поне да е 3.0 литра, а такива няма или пък ако има, са от чужбинско, т.е. нещата с акциза стават умопомрачаващи. :)

И така, оказвам се отново в изходна позиция, за пореден път. :cry:

П.П. Някой да има за продаване хубава 156-ца? Желателно е да е безнинова и поне 1.8 :D :P

valjo
02-04-2008, 22:05
П.П. Някой да има за продаване хубава 156-ца? Желателно е да е безнинова и поне 1.8 :D :Pако ти е стискало да мислиш за 166, повече никога не си помисляй за 156....


е може за ГТА, като изключение ;)

но 166 е много по качествен автомобил, а парите са му почти същите

огледай се около дизеловите 166ци, по мненние на човек-джамбазин като Пламен - 166 2.4JTD с чип върви като 2.5 v6 без, като v6-ака няма да има много полза от чипове..... :) за разход не говорим:)

code
02-04-2008, 22:27
кола само с динозавърска пръдня / газ или метан / мое мнение!
Както вече казах бензина и нафтата са демоде :Yoda: набутката е голяма и при двете. Да сравним двг 150к.с. на различни горива градско, приблизително разбира се и за голяма кола:
бензин - 30лв/100
дизел - 25лв/100
газ - 16лв/100
метан - 9лв/100
Разликата между бензина и метана например на 50000км е една 166-ца :shock:

търтей
02-04-2008, 22:35
и ся да обясня ли що на високоборотен двигател слагането на газ е тъпо а на метан ептен? :wink:

Fear
02-04-2008, 22:39
П.П. Някой да има за продаване хубава 156-ца? Желателно е да е безнинова и поне 1.8 :D :Pако ти е стискало да мислиш за 166, повече никога не си помисляй за 156....


е може за ГТА, като изключение ;)

но 166 е много по качествен автомобил, а парите са му почти същите

огледай се около дизеловите 166ци, по мненние на човек-джамбазин като Пламен - 166 2.4JTD с чип върви като 2.5 v6 без, като v6-ака няма да има много полза от чипове..... :) за разход не говорим:)
E, за мен мисленето за 166 беше по-скоро продиктувано от въпросната оферта, която не се оказа точно каквото мислех.

По принцип, предпочитам по-малка кола, от рода на 156 или дори 145/6, просто защото карам предимно градско. :)
Иначе бих искал да попитам, какво се разбираш под много по-качествен автомобил, изключвайки возията и размерите, т.е. очевидните неща?

П.П. Също така, много би ми паснала и GTV, защото страшно ги харесвам и тях, ама пък ми се струва, че доста трудно се намират читави такива.

Fear
02-04-2008, 22:40
Грешен пост, за триене.

valjo
02-04-2008, 23:58
кола само с динозавърска пръдня / газ или метан / мое мнение!
Както вече казах бензина и нафтата са демоде :Yoda: набутката е голяма и при двете. Да сравним двг 150к.с. на различни горива градско, приблизително разбира се и за голяма кола:
бензин - 30лв/100
дизел - 25лв/100
газ - 16лв/100
метан - 9лв/100
Разликата между бензина и метана например на 50000км е една 166-ца :shock:
а при такъв тип сметки, не е ли по лесно да си зема Фабия 1.1 ?
или нещо от тоя сорт?

колелото е още по голяма далавера
а градския - направо необозрима

некво извинете, ама тия мисли ....

TaNo
03-04-2008, 00:05
isoiso я обясни кво ще стане с двигателя след 50 000км каране на метан :?: минус една 166-ца май :idea:

Crusader
03-04-2008, 06:58
isoiso я обясни кво ще стане с двигателя след 50 000км каране на метан :?: минус една 166-ца май :idea:

Абсолютно НЕвярно! Но не ми се влиза в бесзмислени спорове!

valjo
03-04-2008, 08:10
isoiso я обясни кво ще стане с двигателя след 50 000км каране на метан :?: минус една 166-ца май :idea:
дори технически да не се счупи, не ми е това мисълта

по-скоро подхода с който отиваме да си изберем автомобил :)

аз лично си я избрах 166цата дизелова само щото немога да избягам от акциза, а да дам 50% от стойността на колата на държавата, е мен сън няма да ме хване;)))
при големи коли, при които "рацерската жилка" се свежда до минимум, един чипосан JTD е златната среда според мен - хем може да понавърви, хем това няма да е за сметка на 30/100 разход, хем няма да ти се налага да правиш модификации по автомобила за да ходиш на работа с него всеки ден:)

аз на 166цата една стойка за ГСМ не искам да и сложа, да не и развалям вида, кво остава да си преоборудвам багажника, и коша на двигателя със нефабрично оборудване:)

btw замислете се на 166 специално - с това задно окачване, как ше и се отразят едни 100+ килограми от метановата бутилка по нашите пътища... и това също го пишете в сметката на икономиите:)

code
03-04-2008, 09:35
Мда и на мен не ми се влиза в спорове затова съм написал "мое мнение" :)

митко
03-04-2008, 10:28
даваите,давайте в споровете се ражда истината,а аз имам нужда от нея!

gorang
03-04-2008, 12:33
Спокоен шофьор с 2,5мотор :) само на бензиностанцията да не те обземе безпокойство :shock: Във всеки случай такава кола да караш и то на бензин :shock: 40лв/100км градско не ти мърдат. Извънградско - 25лв/100 минимум. Такава кола само с динозавърска пръдня / газ или метан / мое мнение!

С 3.0 се връщах от Прага до Пловдив 1400 км- среден разход 7.5 литра.....
Градско гори от 12 до 28 в зависимост от карането, но пак казвам че е с ръчни скорости

code
03-04-2008, 19:06
даваите,давайте в споровете се ражда истината,а аз имам нужда от нея!
Ex, Мите още ли не си сложил метана :lol: а за горния пост 7,5 може да ти гори ама това не е каране, а пълзене на 5-та с 2000об - и пак не ми се вярва де. Освен това извънградското е ясно ама какво правим с градското - там е истинския шок :shock:
А като вземе някой да ми говори, че метан чупи двг ми е много смешно - такситата като въртят стотици хил. км. сигурно си купуват вече буталата с отстъпка, цяла Европа кара на метан, нови коли се продават на метан ФАБРИЧЕН, всеки нещо чул, нещо разбрал . .

valjo
03-04-2008, 23:28
.... А като вземе някой да ми говори, че метан чупи двг ми е много смешно - такситата като въртят стотици хил. км. сигурно си купуват вече буталата с отстъпка, цяла Европа кара на метан, нови коли се продават на метан ФАБРИЧЕН, всеки нещо чул, нещо разбрал . .

такситата не са примера, те не се спират, карат нонстоп в оптимална температура и прочие.
цяла Европа НЕ кара на метан, кара дизел, аз имам така... удоволствието ... да съм бил почти на всякъде в Европа, хората не пасат трева:)

Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....

търтей
03-04-2008, 23:33
моля да се чете внимчателно кво съм написал :wink:

ВИСОКООБОРОТЕН двигател не става за алтернативни горива
на всички тука дето сте чели малко физика ви е ясно що :wink:

иначе аз съм виждал 600 сел на метан :lol: :lol: :lol:

а фиатската глупост с двете свещи дето има проблеми с мазането и охлаждането е баш за метан :lol:
а ся ако уредбата ви дойде някак си без пари е една друга бира :lol:

TaNo
03-04-2008, 23:35
Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....

а верно имаше някви нови голфове или алдита незнам точно

valjo
03-04-2008, 23:40
моля да се чете внимчателно кво съм написал :wink:

ВИСОКООБОРОТЕН двигател не става за алтернативни горива
на всички тука дето сте чели малко физика ви е ясно що :wink:

иначе аз съм виждал 600 сел на метан :lol: :lol: :lol:

а фиатската глупост с двете свещи дето има проблеми с мазането и охлаждането е баш за метан :lol:
а ся ако уредбата ви дойде някак си без пари е една друга бира :lol:няма фиат с две свещи, а дали е глупост 87ма година, се съмнявам :)
тогава хората са карали истински коли, на истинско гориво
в наши дни са се навъдили едни.... дето искат от пръдня боя да правят, без извинение

valjo
03-04-2008, 23:41
Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....

а верно имаше някви нови голфове или алдита незнам точнобратле аз имам ДОСТА ТОЧНА идея кои модели са заводско на пропан/бутан или на метан

166 не е една от тях
и изобщо нещо различно от баничарка..... не е едно от тях, познай зашо:)

търтей
03-04-2008, 23:46
няма фиат с две свещи, а дали е глупост 87ма година, се съмнявам :)

а глупост е
и има фиат с две свещи :wink:
е верно леко маскиран :lol:

code
04-04-2008, 09:15
Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....

а верно имаше някви нови голфове или алдита незнам точнобратле аз имам ДОСТА ТОЧНА идея кои модели са заводско на пропан/бутан или на метан

166 не е една от тях
и изобщо нещо различно от баничарка..... не е едно от тях, познай зашо:)
Хе хо новия Пасат - баничарка, тва ще е интересно като визия :lol: :twisted:

търтей
04-04-2008, 11:33
Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....

а верно имаше някви нови голфове или алдита незнам точнобратле аз имам ДОСТА ТОЧНА идея кои модели са заводско на пропан/бутан или на метан

166 не е една от тях
и изобщо нещо различно от баничарка..... не е едно от тях, познай зашо:)
Хе хо новия Пасат - баничарка, тва ще е интересно като визия :lol: :twisted:

баничарка си е

като му пуснеш фаровете и тока дето го вади не стига да запали друга кола
тествано е
и то на големия дизел :lol: :lol: :lol:

valjo
04-04-2008, 22:32
Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....

а верно имаше някви нови голфове или алдита незнам точнобратле аз имам ДОСТА ТОЧНА идея кои модели са заводско на пропан/бутан или на метан

166 не е една от тях
и изобщо нещо различно от баничарка..... не е едно от тях, познай зашо:)
Хе хо новия Пасат - баничарка, тва ще е интересно като визия :lol: :twisted:ок , то има и мареа bipower, но в годините до сегашната петролна криза и мания по хибридните двигатели, просто няма такива

дали е поради маркетинг, или каквото и да е, не коментираме

такива груби доработки по автомобила, според моето лично мнение, са присъщи само на най ниския ценови сегмент
останалото е от Лукаваго:)

code
05-04-2008, 10:30
Груба доработка е да хакнеш един маркуч във въздушния филтър, когато говорим за инжекционни системи мисля, че въобще не си прав. Значи като си купува човек дизелова кола и плаща 5000 лв отгоре за ултра модерни гърмящи турбини по 3000лв, високи налягания, запушващи се FAP филтри, скъпи ремонти и т.н. и с това всичко постига разход 20лв/100км това е голямо постижение на автомобилостроенето, а хората които са измислили инжекционните системи с компютри, симулатори и т.н. че и да се програмират отделно за всяка приумица и особеност/изгъзица в двг на отделните марки и горят 7-8лв на 100 са егати грубата доработка. Малко на двоен стандарт ми мирише тука, но все пак всеки си има мнение, пък било то и грешно :lol:

Коки
05-04-2008, 16:59
...иначе аз съм виждал 600 сел на метан :lol: :lol: :lol: ...

Тва сигурно у некое селО, а? :lol: :lol: :lol:

valjo
05-04-2008, 23:19
Груба доработка е да хакнеш един маркуч във въздушния филтър, когато говорим за инжекционни системи мисля, че въобще не си прав. Значи като си купува човек дизелова кола и плаща 5000 лв отгоре за ултра модерни гърмящи турбини по 3000лв, високи налягания, запушващи се FAP филтри, скъпи ремонти и т.н. и с това всичко постига разход 20лв/100км това е голямо постижение на автомобилостроенето, а хората които са измислили инжекционните системи с компютри, симулатори и т.н. че и да се програмират отделно за всяка приумица и особеност/изгъзица в двг на отделните марки и горят 7-8лв на 100 са егати грубата доработка. Малко на двоен стандарт ми мирише тука, но все пак всеки си има мнение, пък било то и грешно :lol:е шо да е двоен, говорим си, всеки си има мнение :) мисля че тона на дискусията е в рамките на културата:)

аз за мойта дизеларка за момента нито едно от изброените не см постигнал:) нито разход от 20лв/100 нито ремонти от типа на изброените, автомобила е втора ръка:)

мен си ми харесва в оригиналния си вид, с багажник без бойлер, без пробка и прочие
съгласен съм че сигурно се минавам с някой лев за разхода, но за мен лв/км не е най важния критерий в живота:)
ей ся като си гледам виното което пия, незнам кво ли ше кажете пък за него, ужас :roll:

:lol:

code
06-04-2008, 12:11
Между другото докато си обсъждаме, метана станал 1,30 днес ми каза един френд, едва ли някой ще тръгне да си слага вече . . е.аха майката на всичко, сега чакам и газта :roll:

valjo
06-04-2008, 15:47
Между другото докато си обсъждаме, метана станал 1,30 днес ми каза един френд, едва ли някой ще тръгне да си слага вече . . е.аха майката на всичко, сега чакам и газта :roll:
е то тва не е ли на килограм ? там или на квото се мери? не е литър секи случай?

Lucky
08-04-2008, 21:37
.... А като вземе някой да ми говори, че метан чупи двг ми е много смешно - такситата като въртят стотици хил. км. сигурно си купуват вече буталата с отстъпка, цяла Европа кара на метан, нови коли се продават на метан ФАБРИЧЕН, всеки нещо чул, нещо разбрал . .

такситата не са примера, те не се спират, карат нонстоп в оптимална температура и прочие.
цяла Европа НЕ кара на метан, кара дизел, аз имам така... удоволствието ... да съм бил почти на всякъде в Европа, хората не пасат трева:)

Фарбично на метан? са ? ПОИМЕННО ? ....
Киа,Хюндай,Фауве Баница и май това :twisted: