PDA

View Full Version : правила за форума



Qwerty
08-11-2003, 20:52
Като начало смятам за нужно да прогласуваме ясни правила за поведението във форума и относно модерирането.
Не трябва да допуснем дискусиите да се изродят, но също така и трябва да се избегне админски фашизъм.

Ще постна тук и може би в дир-а основите за правила на клуба\форума и ще очаквам конструктивна дискусия.

Grigor
09-11-2003, 01:05
За правилата е ясно, ама днес не ми остана време.
Ако ще се опитваме да правим нещо по-централизирано няма смисъл да пуска тема в дир-а. А и правилата ще са само за тук.

Идеите ми до тук:
1. Това е български форум и писането на Български е редно. Имам готов скрипт за тези които нямат инсталиран кирилизатор на компютъра.
2. Псуването и обидите трябва да са забранени.
3. Трябва да мине известно време за да се види кои ще са по-активните членове и от тях да се изберат модератори.

За това се сещам в момента.

Ако някой друг има идеи да казва.

Grigor
09-11-2003, 01:07
Друго много важно нещо е да се реши дали само регистрирани потребители могат да постват или ще е както в дир-а....

Лично аз предпочитам само регистрирани, защото:
1. Най-злобните спамери и мързи да се регистрират само за един отговор или заяждане.
2. Когато човек си направи труда да се регистрира означава, че той все има някакъв интерес към форума и ще продължи да го посещава.

09-11-2003, 12:15
Аз съм за това само регистрирани потребители да могат да пишат в този форум и да имат достъп до определена информация.

09-11-2003, 17:11
syjalqwam za latinicata, no na towa pc nqma drugo.

snoshti si nahwyrlqh w edin fajl nqkoi osnowni polojeniq koito da se obsydqt otnosno prawilata, no sega wkyshti nqmam internet :(

naistina preporychitelno e da se pishe na kirilica, no ne smqtam za prawilno da se spirat horata koito nqmat takawa na pc-tata si - script kojto pozwolqwa pisane na kirilica ot wseki kompiutyr i az sym wijdal, i toj mi se wijda naistina prawilnoto reshenie.

otnosno moderatorite - bi trqbwalo da e edin - za sega Twin Spark mislq che se sprawqshe dobre w dir-a i ako e syglasen smqtam che toj trqbwa da marodersta/moderira i tuk.

otnosno registriraneto - to nqma da spre horata koito iskat da capat - rabota na moderatora e da im trie mazanicite, a pyk az lichno smqtam za drazneshto da trqbwa da se registriram wyw wseki forum w kojto iskam da pisha (a moje i da iskam samo edno syobshtenie da ostawq) - chowek trqbwa da pomni potrebitelski imena - paroli... neka ostawim wyzmojnosta na neregistrirani potrebiteli da pishat, i chak ako mnogo takiwa pochnat da capat da wzemem merki...

Grigor
09-11-2003, 18:24
Че е дразнещо да се помнят пароли е факт....
Но че е добре да са регистрирани също е факт...

Освен да се направи нещо от сорта: в основния раздел Алфа Ромео да могат само регистрирани, а примерно в Общи да могат всички.

Нещо такова.

Айде.. чакаме и други мнения.

Qwerty
10-11-2003, 02:12
ами трябва да се направи референдум ;) обаче на него трябва и регистрирани и нерегистрирани да гласуват, пък то тогава му се губи смисъла ;)

хайде да не създаваме излишни затруднения на хората които искат да си изказват мнението... ако има такива които да правят глупости винаги има начин да им се тури капата =)

KGB
10-11-2003, 15:25
Az spodeliam mnenieto na Grigor...koito ne se e registriral samo v "obsti" za drygite traibva registrachi, i kato se registrira niakoi da mu se presta vremenna parola v email-a, za da se izbegnat razni "izrodi" vav foruma (pone da se namaliat de)...po dobre da zapochenem s po-strogi pravila ot nachaloto che posle veche trydno ste se opraviame.

Ako resite da si pravim snimki na kolite i info za chlenovete na kluba, do tiah bi triabva da imat dostap samo registrirani i "provereni" chlenove.

Az imam rezni filmcheta za alfa na laptopa...ako iskate moga da go vzema na sreshtata v nedelia...samo che batteriata mi emalko zle.

p.s: i az sam za Kirelichata, no za tazi deto se vkluchva ot foruma, Grigor mai kaza che skoro ste slozi tazi ekstra.

Qwerty
10-11-2003, 16:48
Колкото по-трудно се влиза във форума - токова по-малко хора ще участват...
изродите във форума има начин да се спират, да не говорим че това не е някой game/warez сайт и в него ще влизат предимно хора, които имат някакъв интерес към автомобили и в частност към марката Alfa Romeo...

снимки на колите и членовете - тъй наречени профили - е предвидено да има в сайта, но смятам че и те трябва да бъдат публични - не виждам от кого трябва да се крием и защо - ако някой толкова иска да ги види винаги ще намери начин да го направи... който го гони параноята ще си крие номера на колата или въобще няма да се снима - не е задължително я ;)

KGB
11-11-2003, 02:11
Ok...de...znachi kato foruma se razraboti malko ste pisat 10-15 choveka koito sa registrirani i drygite ste sa priselchi...kakto si e sega v dir.bg.

Predpolagam ste hodili na alfaowner.com tam ako ne si registriran dori i temite ne mozesh da gledash...

Kato se registrirash i ako registrachiata ti se potvardi ot email, se prinyzdavash pone malko otgovornost da nosish za tova koeto pisesh. E da estestveno che do kato se registrirash otnema niakolko minuti, no ako niakoi naistina iska da napishe neshto normalno i da se priobsti kam foruma bi se potrudil edna minuta, do kato niakoi koito samo iska da izrasi glupost ne bi si gubil vremeto da si pravi mente email i t.n.

Razbiram 4e iskate barzo da stanat mnogo chlenovete na foruma, no nali znaesh pogovorkata "barzata svraka s dvata kraka" ili sliapi gi razda" vse pak traibva da mislim malko v prespektiva a ne dneska kakvo e i che ima 17 potrebitela...

Za profilite i snimkite...Az lichno ne stradam ot paranoya i mislia che se me razbral pogreshno. Problema e v tova che v BG ima dosta nedobrozalateli, ako se sestaash za kakvo namekvam.

No kato se vidim v nedelia e nai dobre da gi obsadim tezi neshta, na po bira :lol:

Qwerty
11-11-2003, 13:38
Недоброжелатели навсякъде има... това че ще показваш профилите само на регистрирани потребители няма да ги спре ... на който му трябва той ще си намери данните които иска... който се притеснява от недоброжелатели - има каско ;)