PDA

View Full Version : За Alfa 156 2,4 JTD



grudev
10-09-2005, 21:53
Здравейте,
скоро мисля да се сдобия с една 6 годишна 156-ца 2,4 JTD, та въпроса ми е
колко ще ми струва след това ремонта по двигателя. Чувал съм че може да имам проблем с дебитомера и турбината, а също и че ще се наложи да сменям свещите, които стрували към 400 евро. Моля ви кажете ми кое от това е вярно и кое не и горе долу колко левчета да приготвя след като я взема за ремонта. Благодаря ви предварително.

BatVas
10-09-2005, 22:41
Кой ти каза за свещите :D -не слушай такива-дизвлите не са със свещи. Иначе тук колегите с дизели и 156 -це ще ти кажат. Добър избор :D си направил ! Скоро имаше тема за 156 дизел - сега се сетих

KGB
11-09-2005, 01:47
По принцип "свещите" се сменят когато РСто ти даде коменада...иначе виж в БОШ-Киров колко струват...

Dodo 155
18-09-2005, 17:20
Кой ти каза за свещите :D -не слушай такива-дизвлите не са със свещи. Иначе тук колегите с дизели и 156 -це ще ти кажат. Добър избор :D си направил ! Скоро имаше тема за 156 дизел - сега се сетих
Те и дизелите имат свещи - подгревни :wink: Няма да са повече от 20лв./бр.
А сигурно колегата говори за разспръсквачите :roll: които са по-скъпи от свещите, но пак не са 400Е комплекта :wink:
Проблема на дизела е в турбото (ако е с такова), в дебитомера и в прегряването, но при правилна експлоатация може да си врътне и 400К км и пак да работи хубаво :wink:

KGB
18-09-2005, 19:14
Те и дизелите имат свещи - подгревни :wink: Няма да са повече от 20лв./бр. :lol: :lol:

mll
17-10-2007, 21:08
Подгревни свещи за 156-2.4 JTD -оригинални от Варненският оригинолен бош са 35.50 лв /бройката ...а само една помпа-дюза е над 400?...но тя пък рядко/не дай си боже/дефектира...виждам че и във форума май никой не е плакал от такава беля...

pinko
17-10-2007, 21:14
Перфектните свещи за 2,4 ЖТД са Искра-Словения.

Нямат грешка, нямат и ментета и са по 9 лева парчето.

90% от свещите (за дизелови и бензинови двигатели) Бош и Шампион на българския пазар са произведени в разни гаражи в дълбоката китайска провинция.

mll
08-11-2007, 18:58
колега,ползувал ли си ги?

pinko
08-11-2007, 19:05
колега,ползувал ли си ги?

Не, нямам и намерение да обиждам двигателя си с такива боклуци. Но наскоро Бош ни поканиха на показното унищожаване на техни ментета. Мачкаха с един булдозер основно ПОДГРЕВНИ И ЗАПАЛИТЕЛНИ СВЕЩИ, но също и всякакви ремъци, ффилтри чистачки и квото още се сетиш.

Според Бош България около 90-95% от продаваните в България детайли с етикет на Бош са ментета.

Някои от тях са толкова добри, че даже и самите вносители понякога не могат да усетят разликата.

Трябва да си напълно малоумен, за да дадеш 35 кинта за менте, при положение че хубав словенски оригинал струва 9 лева. Всички карат с тях и са доволни, и Бобо даже кара с Искра.

trustworthy
08-11-2007, 21:52
Трябва да си напълно малоумен, за да дадеш 35 кинта за менте, при положение че хубав словенски оригинал струва 9 лева. Всички карат с тях и са доволни, и Бобо даже кара с Искра.

Аз например не съм знаел за Искра и дадох 30-ина лв за свещ. Това прави ли ме малоумен :roll:

pinko
08-11-2007, 22:38
Трябва да си напълно малоумен, за да дадеш 35 кинта за менте, при положение че хубав словенски оригинал струва 9 лева. Всички карат с тях и са доволни, и Бобо даже кара с Искра.

Аз например не съм знаел за Искра и дадох 30-ина лв за свещ. Това прави ли ме малоумен :roll:

Ако си си купил Бош - по-скоро да :lol: :lol:

Щото всъщност си си купил свещи Цъндзюн (по 1 лев парчето) с надпис Бош

trustworthy
08-11-2007, 22:50
Трябва да си напълно малоумен, за да дадеш 35 кинта за менте, при положение че хубав словенски оригинал струва 9 лева. Всички карат с тях и са доволни, и Бобо даже кара с Искра.

Аз например не съм знаел за Искра и дадох 30-ина лв за свещ. Това прави ли ме малоумен :roll:

Ако си си купил Бош - по-скоро да :lol: :lol:

Щото всъщност си си купил свещи Цъндзюн (по 1 лев парчето) с надпис Бош

Слава Богу, че не помня точно какви ми сложиха миналата есен :) Не бяха Бош май, но цената беше там някъде :roll:

mll
09-11-2007, 09:27
добре де...аз ги взех от самия Бош-Варна...надявам се,че титулярите не продават ментета ,а?

mll
09-11-2007, 10:00
към Пинко....не схващам...хем ги хвалиш Словенските, хем казваш че с такива боклуци не би обидил двигателя си....аз си взех бош, и тъкмо се наканих да те моле, да ми купиш и пратиш един словенски комплект...

mll
09-11-2007, 16:43
Колега grudev,ти си питаш, ама ние се отплеснахме с други теми извън твоя въпрос...а-бе,с 6-годишна алфа,трябва да си в изгодна позиция,и дано си и късметлия...аз преди няколко месеца взех 9-годишна за 7.9к пари,на 190к км...взех я направо от камиона,и ако и е баран километража,поне не е в БГ....Като слушам колегите,а тук има и един германец с доста особен български...какво разправят,че тия 2.4-дизели навън яко се карат и идват на много километри, незнам кво да ти кажа...имат си разни,да не казвам доста ,неща за оправяне и подновяване....а колкото и да подновяваш, като не знаеш реално на кви километри ти е агрегатчето...кофти номер....Разсъжденията са ми на база да доизносим дрешките, а не да ги прекрояваме-респ.ремонтираме...Чета и за доста ремонти и отваряния на двигатели тук във форума, което мен лично си ме притеснява...Мисля,че стара бензинка на много километри е по-добре отколкото стар дизел но много такива, но и бинзинките доста ги ремонтират и отварят...пак по данни от форума...а при тях, освен че кончетата са повече, и разходчето си им го бива...Сега съм с +2к пари....тук влиза освен всичко подновено и обслужено също и 4 нови зимни мишленки за 420 лв, като на пролет ще мисля евентуално за нови летни/текущите летни са 6-7 мм дънлоп, но една от всички ми бие, та може би ще ги подновявам....Това е едно от текущите мнения, ще прочетеш и още...но знай че...ние сме си тук, и си ги караме...било че понявга се оплакваме,било то че се хвалим...алфиста нали знаеш....индивидуалист с характер...поздрави,успех с решенията...