PDA

View Full Version : Bose и 166?



BO
08-04-2008, 15:20
Колеги, като разглеждам никъде не виждам 166-ца да се предлага с Боус музика.
В много то темите тук съм чел, да се споменава Боус-а, ама никъде не се вгражда ясно.
Дори и самите Боус не знаят да са вграждали системите си във въпросния модел.
Някой има ли оригинална снимка на 166-ца с Боус?

valjo
08-04-2008, 15:23
ами те са два типа музиката в 166,

тая дето се води "BOSE" е с хеадюнит Becker с DSP, усилвател и 10 говорителя "BOSE" - два + две пищялки в предните врати, същото в задните, и два суббаса по 6" в кората под задния прозорец

тая дето е не-"BOSE" е без ДСП и няма усилвателя и суббасовите говорители

най лесно се познава по това дали менюто DSP ти е активно на Audio настройките

BO
08-04-2008, 16:02
ами те са два типа музиката в 166,

тая дето се води "BOSE" е с хеадюнит Becker с DSP, усилвател и 10 говорителя "BOSE" - два + две пищялки в предните врати, същото в задните, и два суббаса по 6" в кората под задния прозорец

тая дето е не-"BOSE" е без ДСП и няма усилвателя и суббасовите говорители

най лесно се познава по това дали менюто DSP ти е активно на Audio настройките
Ами при Боус има едно правило - винаги има надпис "Bose" върху говорителите!!!
Ако няма върху тях надпис "Bose", значи не е Боус системата, ами е просто с повече говорители!

p3shku
08-04-2008, 16:28
Ами аз да ви питам в моите аудио настройки няма DPS дори и неактивен има SVP или нещо такова с настроики WEAK, STRONG, OFF и MIDDLE (за последното не съм сигурен). Та каква е точно тая настройка и като казваш неактивен DPS имаш предвид има го но не можеш да цъкаш на него или просто отсъства и е заменен от Sxx нещо си?

valjo
08-04-2008, 17:47
ами те са два типа музиката в 166,

тая дето се води "BOSE" е с хеадюнит Becker с DSP, усилвател и 10 говорителя "BOSE" - два + две пищялки в предните врати, същото в задните, и два суббаса по 6" в кората под задния прозорец

тая дето е не-"BOSE" е без ДСП и няма усилвателя и суббасовите говорители

най лесно се познава по това дали менюто DSP ти е активно на Audio настройките
Ами при Боус има едно правило - винаги има надпис "Bose" върху говорителите!!!
Ако няма върху тях надпис "Bose", значи не е Боус системата, ами е просто с повече говорители!
тва важи за 156/либра/147/ГТ но не и за 166

BO
08-04-2008, 19:17
ами те са два типа музиката в 166,

тая дето се води "BOSE" е с хеадюнит Becker с DSP, усилвател и 10 говорителя "BOSE" - два + две пищялки в предните врати, същото в задните, и два суббаса по 6" в кората под задния прозорец

тая дето е не-"BOSE" е без ДСП и няма усилвателя и суббасовите говорители

най лесно се познава по това дали менюто DSP ти е активно на Audio настройките
Ами при Боус има едно правило - винаги има надпис "Bose" върху говорителите!!!
Ако няма върху тях надпис "Bose", значи не е Боус системата, ами е просто с повече говорители!
тва важи за 156/либра/147/ГТ но не и за 166
Това важи за абсолютно цялата Боус марка, без значение къде се вгражда - на сайта им го пише - като ФАК - "Как може да позная дали имам Боус система" :)
А и Алфа 166 я няма като произведен модел със система Боус и за това си зададох въпросите!
Някой виждал ли е в крайна сметка 166-ца със Боус, не с усилвател и повече колони? Защото и според еПер-а няма Хи-Фи оборудване за 166-ца!

leketo84
08-04-2008, 21:42
Приятел аз съм виждал да пише точно BOSE на 166-ца ! На моята не го пише отвън за вътре не знам но също съм с пълен актив колони ! 8)

pinko
08-04-2008, 21:58
И аз съм с 8 високоговорителя във вратите и два субуфера под задния джам, усилвател, чейнджър и DSP.

A в книжката на колата (от Австрия е) пише:

Bose Sound System Musikanlage (Sonderausstatung gegen Aufpreis, auf Wunsch fьr einige Lдnder und Mдrkte).

Да превеждам ли?

Никъде по вратите или в багажника обаче не пише Bose. На басовите говорители в багажника обаче пише Bose. Според мен просто информацията на сайта не е точна.

Sraaaaa
09-04-2008, 19:52
На старите 166ци си е Bose (пише си го в книжката много ясно и четливо), а фейс лифта е с музика на Harman Kardon.

stevasarev
09-08-2011, 00:00
В краина сметка има ли BOSE или няма моята 166 когато купувах някога преди около 4 години беше най-орязан вариант нито кожа нито чейнджар нищо за толкова имах пари :-):-):-):-):-) после сложих ксенон чип и неми се сменя колата та ако има система бих си купил и сложил с сд чеинджар ще съм благодарен ако помогнете

val_mcrae
09-08-2011, 18:16
Аз бях чувал, че моделите с многото говорители, които се твърди че са марка "BOSE" всъщност усилвателя и чейнджъра са SONY. Дали има нещя вярно и в това?

mordohy
11-08-2011, 02:05
Когато говорим за линия Босе, се разбира за говорителите.
Топовите са от целулоза, добита от гнезда на оси!
Звука е брилянтен , но той изисква и подходящи усилватели.
Първите са били на основата на Кенууд или Саньо, но впоследствие са минали на Сони и има много малко с Айва! Тоест пак Сони!
Говорителите са били изработени, според спецификата на 166.
Сложени на друго място, резултатите са просто плачевни!
Те са само и единствено за 166.

valjo
12-08-2011, 01:13
Аз бях чувал, че моделите с многото говорители, които се твърди че са марка "BOSE" всъщност усилвателя и чейнджъра са SONY. Дали има нещя вярно и в това?
е те това е усилвателя
http://www.alfaowner.com/Forum/attachments/alfa-164-and-166/45540d1215608911-dsp-updgrading-easier-with-166-facelift-bilde-021.jpg
а чейнджъра и аз бях чувал че е сони-ОЕМ някакъв, но на самия юнит физически не пише производител

Lucky
15-08-2011, 22:01
В краина сметка има ли BOSE или няма моята 166 когато купувах някога преди около 4 години беше най-орязан вариант нито кожа нито чейнджар нищо за толкова имах пари :-):-):-):-):-) после сложих ксенон чип и неми се сменя колата та ако има система бих си купил и сложил с сд чеинджар ще съм благодарен ако помогнете

Има 166 с БОСЕ,моята е такава.И звука наяма нищо общо с този на другите без.

Walker
15-08-2011, 22:11
Има 166 с БОСЕ,моята е такава.И звука наяма нищо общо с този на другите без.

Има ли някакъв лесен начин по който може да се познае дали дадена 166 е с босе или не?

Linkestis
15-08-2011, 22:32
Има,по това дали има усилвател.

Walker
15-08-2011, 22:34
Има,по това дали има усилвател.

И къде се намира този усилвател?

Linkestis
15-08-2011, 22:44
Отзад :)
Виж на Вальо снимката ако търсиш такова нещо да се ориентираш.Но са изключителна рядкост.

valjo
16-08-2011, 07:23
и по менюто DSP което ти е отключено на аудио настройките (ако имаш), и е изключено - ако нямаш


а тия усилватели ги продават по 2 за лев в ибей, ако ви е интересна процедурата де

в alfaowner има цяло ръководство как да си го монтирате, кви кабели, как да си смените колоните.... ако ви се разправя де:)

nightroller
16-08-2011, 17:35
тоя усилвател аз го нямам ама имам БОСЕ а са де :( иначе самия усилвател го има в няколко бройки в моргата до Перник

stevasarev
16-08-2011, 18:00
Извинявам се за не писането на кирилца Та така всичко пак е от морга до Перник има целя набор от говорители 10 броя .Тоя ДСП усилвател както казах 4-60вата, чеинджър,кабел за за него и целия исц-контрол.Даже има и гсм кам него с местото за карта,но на говорителите никаде не пише БОУС или даже каквото и да било,освен това произведено в Германия :?::?::?::?::?::?::?:

nightroller
16-08-2011, 18:38
Извинявам се за не писането на кирилца Та така всичко пак е от морга до Перник има целя набор от говорители 10 броя .Тоя ДСП усилвател както казах 4-60вата, чеинджър,кабел за за него и целия исц-контрол.Даже има и гсм кам него с местото за карта,но на говорителите никаде не пише БОУС или даже каквото и да било,освен това произведено в Германия :?::?::?::?::?::?::?:

Само за протокола не се казва Боус а Босе - това е фамилията на основателя на марката Амар Босе а той е индиец ;) Боус както казват в САЩ на купе - коуп - звучи тъпо :):)
а както по-натам казахме Босе са дебрандирани в полза на АР и никъде при 166 не пише оригиналната марка :)

stevasarev
16-08-2011, 18:54
Такааааа БОУС видях че беше написано в началото на темата та за това и аз така а за мен сащо си е БОСЕ.Та демек сам взел БОСЕ така ли да разбирам

nightroller
16-08-2011, 19:14
Такааааа БОУС видях че беше написано в началото на темата та за това и аз така а за мен сащо си е БОСЕ.Та демек сам взел БОСЕ така ли да разбирам

значи ако имаш всичко накуп и най-вече задните говорители значи е Босе така поне мисля слагай и си гледай кефа - аз съм влизал в кола на колега без задни говорители (не е Босе) и звука е като от стар ВЕФ разликата е огромна, та щом имаш усилвател задни колони и т.н. значи това е :)

stevasarev
16-08-2011, 20:18
БЛАГОДАРСКО другата седмица надявам се ще се похваля :waving::waving::waving::waving::waving:

stevasarev
18-08-2011, 11:13
Да питам колегите с DSP усилвателите всички говорители кам усилвателя ли са свързани или има и кам ISC то ако може някой да помогне

savoibul
18-08-2011, 15:59
Да питам колегите с DSP усилвателите всички говорители кам усилвателя ли са свързани или има и кам ISC то ако може някой да помогнеЗдравейте! Колеги освен говорителите (които във всяка врата има по един нискочестотен и по един високочестотен по 4 врати + два баса на кората под задния прозорец или общо 10 говорителя), ви трябва усилвател с DSP (Digital Sound Processing), който за наще хубавици е HEAT и е 6x40w с вграден софтоер, което от своя страна давежда до появата на нови менюта и опции за по-прецизна настройка на звука в ICS.Също така целия сноп с кабели от ICS до отзад, кадето се намират подредени над акумулатора, едно над друго CD changer, навигация и най-отгоре усилвателя. Защото, когато си с топ озвочението ICS подава само сигнал, който отива в усилвателя, а той го връща напред към четирите врати и двата баса на на кората, което както сами се дсещате значи, че вградения усилвател в касетофона на ICS остава неизползваем, от което следва, че вобще не ви трябва нов ICS (ако вашия работи, разбирасе) и не се притеснявайте на всеки ICS му е генетично заложено, да си разпознава допълнителния усилвател при свързването му (имам предвид, че не му трябва допълнително качвчне на софтоер, за да започне да работи, просто трябва да намерите всички елементи да ги поставиш на местата им, да ги свържете и сте готови). Но с малка забелешка, аудио система от дизелова кола, може да стане само на дизелова и от бензинова само на бензинова, но също така трябва да са еднакви години. (Говоря от личен опит, защото точно преди една седмица намерих цялата система, тоест целия сноп с кабели, 10бр. говорители и усилвател+стойка, свалих ги от колата донор ,само без навигацията и чейнджара, защото аз си ги имам и от там започна да става интересно.Извадих ICS свързах кабелите и аудио системата проработи веднага, но не се сетих да пробвам букстата на ботоните на климатроника, която впоследствие се оказа, че при моята кола 3.0 бензин 11.2001г. е различна от 2.4 JTD 1998г. заради, което останах без климатроник. Но за сажаление това го разбрах, чак когатао бях разглобил колата, извадил моята инсталаци и пложил новата и бях сглобил колата само за около 20 часа. Но всичко не свършва до там, оказах се без осветление на таблото, това което споменах по нагоре за от дизелова на дизелова и от бензинова на бензинова е защото, трип комп. започна да ми показва, че имам в резервоара налично гориво за 3500-4500км при положение, че ми свети лампата за резерва, започна да ми показва моментен разход от 3.9 до 5.6 на сто, което както споменах колата е 3.0 бензин и просто това е нереално дори по нанадолно и в крайна сметка си върнах всичко по старо му, но добре че се бях доста пинтересувал, кое как се разглобява и не успях да счупа нищо по колата. Хубаво е, че и човекът от моргата излезна разбран, та се саглъси да му върна цялата система, та в крайна сметка се оказа, че съм си изгубил само времето но не и парите, е инече аз така и така ги бях заделил тези пари за колата, та като му върнах системата си доплатих разликата и си взех 17" джанти оригиналните на 166, които аз си търсих от толкова време. Така, че пак съм си доволен и също и от факта, че не запалих колата с различната инсталация, което също не невазможно.Сега вече всичко си работи, както преди "модификацията" и имам хубави джанти + нещо, което забравих да ви кажа нали така и така пак разглобих колата след като не се получи нищо, та си изкарах сигнал за усилвател+туба в багажника. И между дригото, като не са включени двата баса под задния прозорец, вградения усилвател на ICS-а подава по силен сигнал към 4-те врати, отколкото допълнителния с DSP, но незнам дали има някаква разлика във вградените усилватели на различните коли, защото съм се качвал в друга 166-ца, пак без допълнителен усилвател с DSP и ми се стори, че свири по слабо от моята. Така, че май най-добрия вариант е да закачите туба+усилвател към стандартното озвочение и звукът ще стане доста по силен, от колкото с тази прословута "модификация". Е освен ако не ви притеснява факта с по малкия багажник.

stevasarev
18-08-2011, 17:33
Колега значи аз несъм видял усилвателя е 6 канален по 40 вата на канал марка HEAS .Говорителите са точно както ти каза като броики и разположение.Аз взех ISC защото по моя има малко проблеми,но по скоро са поправими просто спря да свети иначе работи и отчита. Цялата система е свалена от дизелова 166,така че това нее проблем.Та казваш ти,че няма да се нуждая да сменям ISC то за да подкарам настроиките до колкото бях чел тоя ISC го слагат на още няколко марки коли за да неми се налага да тарся и код кам него а само да закача усилвателя и чеинджара и да подменя тея говорители и да остана с моя ISC предполагам ще има кабели до говорителите на кората да неми се налага аз да мисля схеми :wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow:

savoibul
19-08-2011, 08:40
Колега значи аз несъм видял усилвателя е 6 канален по 40 вата на канал марка HEAS .Говорителите са точно както ти каза като броики и разположение.Аз взех ISC защото по моя има малко проблеми,но по скоро са поправими просто спря да свети иначе работи и отчита. Цялата система е свалена от дизелова 166,така че това нее проблем.Та казваш ти,че няма да се нуждая да сменям ISC то за да подкарам настроиките до колкото бях чел тоя ISC го слагат на още няколко марки коли за да неми се налага да тарся и код кам него а само да закача усилвателя и чеинджара и да подменя тея говорители и да остана с моя ISC предполагам ще има кабели до говорителите на кората да неми се налага аз да мисля схеми :wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow:Здравей.Ка кто по горе съм написъл, задължително ти трябва целия сноп с кабели, а с него идват и кабелите до задните говорители на кората. Инече нито усилвателя има, как да свържеш, нито задните говорители на кората.А относно ICS-а, не съм сигорен, дали всички букси отзад са ти активни (имат всички пинове), инече ако са със сигорност ще тръгне, все пак аз съм написъл, че си имах и чейнджар и навигация (така, че при мен каде, що саществува букса, аз я имам)

stevasarev
19-08-2011, 20:43
Да кабели има сега обаче се оказа друг проблем тея говорители за отзад не влизат в кората и ще трябва да я срежа малко за исц-то аз смених другото сложих здравото което ми бяха пратили ма сега проблем с кода :shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::s hutup::shutup:

leketo84
19-08-2011, 23:02
Да кабели има сега обаче се оказа друг проблем тея говорители за отзад не влизат в кората и ще трябва да я срежа малко за исц-то аз смених другото сложих здравото което ми бяха пратили ма сега проблем с кода :shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::s hutup::shutup:

Мойте от зад на кората два баса са с магнитите на горе и е все едно с туба колата :hehe:

nightroller
19-08-2011, 23:24
Мойте от зад на кората два баса са с магнитите на горе и е все едно с туба колата :hehe:

не е същото вибрациите на говорителите (особено на басовите, които са с ниски честоти) се предават както отпред така и назад демек звука от двете страни на конусите е приблизително един и същ ;) затова повечето уважаващи себе си тонколони имат бас рефлекс тръба - от една страна да не пресират въздуха (демек звука) в кутията на колоната от друга да предават звука и от задната част на конуса, така мисля - ако имаш туба в колата в нашия модел кола все едно нямаш нищо защото звука се филтрира от дебелите кожени седалки :) ЕмОоо го беше решил този проблем като си беше извел тубата в отвора на ски сака над подлакътника - има ефект ама не е практично :)

stevasarev
20-08-2011, 01:01
Ще я правя като хората това е представителна лимузина така че говорителите трябва да бъдат вътре и с решетките от горе както си му е реда само да видя как ще разкодирам исц-то

savoibul
20-08-2011, 09:05
Да кабели има сега обаче се оказа друг проблем тея говорители за отзад не влизат в кората и ще трябва да я срежа малко за исц-то аз смених другото сложих здравото което ми бяха пратили ма сега проблем с кода :shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::s hutup::shutup:Здравей.Колега при монтажа на говорителите, кората отзад се свля и те се монтират на едни пластмасови стойки (стойките, трябва да са ти дошли с говорителите, инече не правиш нищо) директно за ламарината под кората, така че не ти трябва да минават през отворите на кората.Инече си прав, не минават, но дори да разрежеш кората и да ги прекараш, не правиш нищо друго освен да си развалиш кората, защото няма как да ги завиеш после.:drunk:

stevasarev
20-08-2011, 15:51
Стойки няма :shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::shutup::s hutup: мамка им що не дават сами да си сваляме нещата под техен надзор 1 камара проблеми щях да реша сам сега кво на ламарината директно ли ???????????:shock::shock::shock::shock::shock::sho ck:

Linkestis
20-08-2011, 19:56
Колеги,моите нямат колони отзад но,кори за монтаж не се свалят.Маха се само декоративния капак.Даже имам щипки за рапидките.Ако беше на едната кола съм съгласен да е правено нещо,но и на двете щипките са нови.Но по-интересно е защо се съветвате че трябва да се маха цялата кора?

stevasarev
20-08-2011, 21:28
Да така е колега,но свалих капака декоративния отзад на кората,има отвори наистина,но когато реших да пробвам да сложа въпросните говорители,които са за там иии котарак не вляяяяяяя :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Linkestis
20-08-2011, 22:07
ни влаа щото сигурно са по-големи.по спомен тези отзад е 13-ка

stevasarev
20-08-2011, 22:33
Миииии ЕБААААА ЛИ ГО ДРУГАРКЕ както се казваше свалени са от 166 дизел с усилватела и сички други неща даже пише А.Р....... някои да има представа каде да разкодирам новото ИСЦ

Linkestis
20-08-2011, 22:47
приготви си 150 лв.ако има телефонче към него :(
Знам в София,за Пазарджик,мисля че няма да имаш късмет

stevasarev
20-08-2011, 23:03
Ми има телефонче макар че го игнорирах понеже моята е в сиво пък това доиде с дарвената имитация неми се вразваше ми 150 -150 кеф цена няма нали така

Pepko-Bepko
21-08-2011, 19:53
колега преди да закараш ицс-а пробваи и с код 4444 моя и на други колеги освен оригиналния код работи и с четворките.

stevasarev
21-08-2011, 21:07
пробвах не става :?:?:?:?:?

savoibul
22-08-2011, 08:59
Да така е колега,но свалих капака декоративния отзад на кората,има отвори наистина,но когато реших да пробвам да сложа въпросните говорители,които са за там иии котарак не вляяяяяяя :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:Зд равейте.Колега много ясно, че нестава, а ако имаш и стойките хванати за заводските говорителите, даже единия край нямаше да можеш да подадеш през отвора под декоративната решетка (ИЗПРОБВАНО).

kiko73
22-08-2011, 11:47
У наше село ми го разкодираха за 100 преди 2-3 год. сега сигурно пак е толкова

stevasarev
22-08-2011, 20:48
Такаааааа ИСЦ утре е готово в Пазарджик за 100лв до тук добре.....

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:47 ----------


Здравейте.Колега много ясно, че нестава, а ако имаш и стойките хванати за заводските говорителите, даже единия край нямаше да можеш да подадеш през отвора под декоративната решетка (ИЗПРОБВАНО).

Тогава какво беше решението

Linkestis
22-08-2011, 20:53
Нещо на чужд език си говорите.Как нещо което е за оригинално вграждане в 166,няма да стане в друга 166?Значи тук става дума за различни по големина високоговорители,тоест мислите ли че са ви дали такива от 166?

stevasarev
22-08-2011, 21:01
Ми няма начин да са други какво печелят да пратят други тези за вратите паснаха от веднаж даже и пищялките смених щото тея които доидоха нямат нищо общо с моите оригинални не че самите басови в вратите имат общо с тези които бях де да знам вече на тях пише сащо алфа ромео с сащите зелени лепенки са :frown::frown::frown::frown::frown::frown:

Linkestis
22-08-2011, 21:05
Нямам предвид че някои лъже!Възможно е да си ти пратили колони от либра примерно,там не знам какви са размерите на кората.Колоните които си сложил същия размер ли са като тези на вратите?Защото моите от вратите не влизат в кората.

Аз например,съм си сложил 8 омови пищялки и саунда е повече от добър,за разлика от 136 к.с. която свири като 20 годишен Веф :)

stevasarev
22-08-2011, 22:03
Пищялките сащо са 8 омови но това нее от значение омажа та както казах на тях сащо пише А.Р. за тея от вратите несам пробвал дали ще влязат от зад

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

тея за отзад даже са и по големи 6,5 инча маи

savoibul
23-08-2011, 08:42
Такаааааа ИСЦ утре е готово в Пазарджик за 100лв до тук добре.....

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:47 ----------



Тогава какво беше решениетоКолега решението е много просто.Сваляш задната седалка, свалш задната облегалка, сваляш двете кори дето покриват колоните на покрива отляво и от дясно.След което спокойно вадиш кората на вън, слагаш си говирителите, които описваш (и съм сигорен, че са същите каквито трябва), но трябва да си намериш стойките, те се монтират с магнитите нагоре към стаклото. Сглобяваш всичко по обратния ред и всичко е както трябва:dance:. Колега по мързеливия начин няма да стане, трябва си работа, търпение и време:grandpa:.

stevasarev
23-08-2011, 21:44
Нееее за сажаление стоики нямат доидоха без такива стоики ще се обадя утре в моргата да питам пак като са сваляли имало ли ги е или нее ако ги няма ще мисля друго решение

leketo84
26-08-2011, 19:28
Те така изглеждат моите под декоративния капак :notify:

Linkestis
26-08-2011, 20:10
Ъ..това не е ли стандартната колона?

leketo84
26-08-2011, 20:38
Да така си е фабрично , но колегата може да види нагледно как е монтирана ! И да попитам при Фейса на 166 , на която липсват тези колони има ли поне окабеляване до тях , че искаме да сложим , но рових и май няма :angry:

Linkestis
26-08-2011, 20:49
Тъй де,мисълта ми беше че колони отзад имат само тези с "Босата" система.Тоест тази ти ли си я слагал?

leketo84
26-08-2011, 20:58
Тъй де,мисълта ми беше че колони отзад имат само тези с "Босата" система.Тоест тази ти ли си я слагал?

Не заводски е така колата и звука е лудница ! Много басов е особено на качествено CD , именно заради това и не ми трябва допълнителната туба дето се чуда къде да сабира прахта :humpx:

Linkestis
26-08-2011, 21:00
Ясно.Малко отклонение от темата..що не те засичам към Метро вече?

leketo84
26-08-2011, 21:12
Ясно.Малко отклонение от темата..що не те засичам към Метро вече?
Ааа от днеска вече съм пак по маршрута ! Жената беше годишна отпуска пък и болничка за известно време и за тва ! Ще се видим пак с по 140км :biker:

stevasarev
29-08-2011, 22:40
Брееее Тя цялата музика тръгна сега остана само да напасна говорителите които са отзад на кората но и на това ще измислим решението ......върти ми се нещо като полиританова пяна за кората от страна на багажника ииии говорителите там хем ще служи за изолация :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smile y::bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smil ey:

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:37 ----------


Те така изглеждат моите под декоративния капак :notify:
точно за тея говорители говорим хахахаха само че стоика нямат при мене

kiko73
30-08-2011, 00:29
С пяната не се заигравай, има голяма вероятност да омажеш говорителите и.... поиграй си малко - направи един шаблон и пробвай с някакви планки

stevasarev
30-08-2011, 09:48
Че аз ще я излея на ламарината пияната равномерно ще я оставя да изсъхне после ще я моделирам с макетно ножче и чак тогава ще слагам говорителите по тоя начин с магнита на горе като на колегата и самите рапидки ще минават през пияната и после ще стягат в ламарината

kiko73
30-08-2011, 10:03
Че аз ще я излея на ламарината пияната равномерно ще я оставя да изсъхне после ще я моделирам с макетно ножче и чак тогава ще слагам говорителите по тоя начин с магнита на горе като на колегата и самите рапидки ще минават през пияната и после ще стягат в ламарината

Първо се пробвай извън колата с това упражнение и ако успееш и прецениш, че резултата си струва тогава влез в багажника. През ръцете ми са минали хиляди флакони и те съветвам да се вслушаш в думите ми

stevasarev
30-08-2011, 20:32
Cъгласен съм колега,през моите раце също са минали доста силикони пяни и други тем подобни.Има доста варианта то това всъщност трябва да стане за основа,на която да легнат говорителите (металната им част ) без да опира на самата мембрана всичко останало ще баде пробито с бургия през 4-ите дупки на говорителите ще се изберат различни по дължина рапидки и те трябва да стегнат в самата ламарина от долу :screwy::screwy::screwy::screwy::screwy::screwy:

leketo84
30-08-2011, 22:57
Cъгласен съм колега,през моите раце също са минали доста силикони пяни и други тем подобни.Има доста варианта то това всъщност трябва да стане за основа,на която да легнат говорителите (металната им част ) без да опира на самата мембрана всичко останало ще баде пробито с бургия през 4-ите дупки на говорителите ще се изберат различни по дължина рапидки и те трябва да стегнат в самата ламарина от долу :screwy::screwy::screwy::screwy::screwy::screwy:

Пиши и снимай като го направиш , ще е от полза за някой след теб като реши да го прави ! Ако искаш някъде нещо да го до погледна по-монтажа ми пиши ! УСПЕХ :smoke:

stevasarev
30-08-2011, 23:52
Благодаря направя ли го ще има снимки

kiko73
31-08-2011, 11:43
И като пробиеш с бургия, ако резнеш някакви тръбички (пр медни или алуминиеви) и ги боднеш през пяната да служат като дистанционни втулки ще стане доста здраво

val_mcrae
04-09-2011, 17:53
и по менюто DSP което ти е отключено на аудио настройките (ако имаш), и е изключено - ако нямаш
.....

За тези аудио настройки ли говориш?

http://media.snimka.bg/9312/024880065.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9312/024880066.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9312/024880067.jpg?r=0

valjo
04-09-2011, 19:13
За тези аудио настройки ли говориш?

http://media.snimka.bg/9312/024880065.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9312/024880066.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9312/024880067.jpg?r=0
Да, точно тези :-)

stevasarev
04-09-2011, 20:10
Това са въпросните ДСП настройки,а имаш ли ДСП усилвателя?Между другото моя усилвател е думнал интеграл за предните колони и по точно преден десен канал :heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry::heavy _cry:.27 лв е интегралата на платката и частите пише Филипс :grandpa::grandpa::grandpa::grandpa::grandpa:на котията от горе ХЕАС айде иди се оправи

stevasarev
10-09-2011, 16:35
Така най-накрая намерих време да си поиграя с вапросните 2 говорителя под кората които нямаха стоики.Всичко вече е готово свирят 10 бр говорители разпределени на 6 канала с ДСП усилвател.За съжаление само ченджара няма да го бъде май май.Ще трябва да се ориентирам към лоудлинк симулатора за алфа 166.
Ето и малко снимки,за които ме помоли колегата,и които обещах да кача

leketo84
10-09-2011, 18:36
Чудесно се е получило и най-вече изглежда стабилно ! ЧЕСТИТО свирукане сега :magic:

stevasarev
10-09-2011, 18:59
Даа доста е стабилно 1-во това проверих като стегнах говорителите.После сложих буксите и като свирнаха проверих дали не опира някъде мембраната уви всичко беше както трябва и сега само кефффф

roverbulgaria
25-01-2012, 10:30
Колеги , да не пускам нова тема , искам да попитам нещо свързано с музиката ми .
При мен са 10 колоните , усилвателя го имам в багажника и ДПС настройките също . Баса думка много а е намален до край от настройките , усилва се до един момент и повече не може ( дане би да има нещо като настройка ) . Не мога да усиля музиката ( защо така ;( ) . На шофьорската врата ми се струва че не свири нищо ( ще отворя да разгледам ) или от настройките ще дам отпред и в ляво и ще видим . Посъветвайте ме от какво може да идва това с усилването ??

Така , днес свалих решетките на вратите и О ЧУДО няма колони :new_Eyecrazy: НЯКОЙ МРЪСЕН СКАПАН ПЕ.....Т е свалил колоните . А аз се чудех що не се усилва :lol:.
Сега ми предстои да взема колони от морга ( но искам да са си БОСЕ ) Та ще гледам за усилватели и други , че в моргата не им пречи да ми дадът и от другите :) . Не мисля , че разликата ще е толкова фрапираща и ако не са Босе но пусти мерак ..... :) .

Пооправих и други работи по интериора ( като се поразръчках стигнах до извода , че колата не е правена с мерак - забележчици дето е имала ) . Подлакътника беше тръгнал да се разлепва и реших да го оправя . Свалих капака и какво да видя кожата залепена със каноконлит , капчица и т.н. Зор голям докато го отлепих внимателно . После малко лепилце от сорта на хелметекс и подпъхване на кожата там където И е мястото . И всичко е наред . И други дребни джунджориики .

Айде да не ви занимавам с повече глупости :) “

savoibul
27-01-2012, 08:57
Колеги , да не пускам нова тема , искам да попитам нещо свързано с музиката ми .
При мен са 10 колоните , усилвателя го имам в багажника и ДПС настройките също . Баса думка много а е намален до край от настройките , усилва се до един момент и повече не може ( дане би да има нещо като настройка ) . Не мога да усиля музиката ( защо така ;( ) . На шофьорската врата ми се струва че не свири нищо ( ще отворя да разгледам ) или от настройките ще дам отпред и в ляво и ще видим . Посъветвайте ме от какво може да идва това с усилването ??

Така , днес свалих решетките на вратите и О ЧУДО няма колони :new_Eyecrazy: НЯКОЙ МРЪСЕН СКАПАН ПЕ.....Т е свалил колоните . А аз се чудех що не се усилва :lol:.
Сега ми предстои да взема колони от морга ( но искам да са си БОСЕ ) Та ще гледам за усилватели и други , че в моргата не им пречи да ми дадът и от другите :) . Не мисля , че разликата ще е толкова фрапираща и ако не са Босе но пусти мерак ..... :) .

Пооправих и други работи по интериора ( като се поразръчках стигнах до извода , че колата не е правена с мерак - забележчици дето е имала ) . Подлакътника беше тръгнал да се разлепва и реших да го оправя . Свалих капака и какво да видя кожата залепена със каноконлит , капчица и т.н. Зор голям докато го отлепих внимателно . После малко лепилце от сорта на хелметекс и подпъхване на кожата там където И е мястото . И всичко е наред . И други дребни джунджориики .

Айде да не ви занимавам с повече глупости :) “Колега рзаликата ще е огромна ако не намериш оригиналните говорители, а сложиш такива от кола която няма допълнителния усилвател с DSP, просто тези които ти трябват на теб са по-скоро средно-честотни и вдигат по-високи децибели от стандартните, тъй като при теб баса (ниските честоти) идва от говорителите на кората под задния прозорец, то и самия усилвател не подава ниски честоти към говорителите на вратите, а само към тези на задната кора. При стандартното озвучение говорителите на вратите хващат и ниските честоти, но немогат да развиват толко високи децибели, а ти така или инече няма как да им подадеш ниски честоти и не ти трябват. От което следва, че ако сложиш стандартни говорители звукът няма да е уравновесен, ще изпъкват ниските честоти (баса) и няма да има достатачно сила и кристалност (чистота) на звукът, както се казва звукът ще е притъпен.

dakata
01-02-2012, 22:04
Здравейте колеги!!! Понеже и моята таратайка с със по-малкия брой говорители т.е. 8бр.Реших и аз да изхвърля всички стари и да си монтирам нещо качествено(т.е.няма да търся мощност а само и единствено качествен звук) Та мисълта ми е следната: Дали случайно някой е мерил колко е дълбочината на говорителя който се монтира на задната кора(разстоянието от ръба до долната част на магнита) и колко точно е диаметъра му?Мисля да изхвърля всички говорители и да си монтирам нови,като на задните под стъклото да им бодна един подходящ усилвател,а останалите 8 които са по вратите да си ги оставя да ги клати фабричната уредба.Сигурен съм,че при правилен подбор на компонентите резултата ще е умопомрачаващ звук на сносна цена.
Предварително благодаря!!! :thumbup:

iveli
01-02-2012, 22:50
Колега като мислиш да ги фърляш свали единият поогледай ситуацията и виж какво можеш да събереш в дупката Но чети всичко че тия италианци...... Да не се окаже че с по добър говорител по лош звук щото нещо си не пасвало на нещо си Мое мнение отремонтирай старите и добави усилвател със задни говорители или туба (баскаса)

dakata
02-02-2012, 20:44
От опит зная,че фабричните говорители които се монтират в нашите колици са "пунта Мара",освен в случаите когато абревиатурата им е "harman kardon" или нещо от сорта.Сега някой ще кажат -"да ама си свирят подобаващо"-е няма начин да не свирят защото са с хартиени мембрани,а не е тайна за никого,че именно те вадят най-добрия звук,който може да се извади от един говорител,с една малка разлика от качествените говорители,че са "масовки" и се произвеждат от най долното качество материали(шаси,мембрани,окачване и т.н.) и да не говорим,че въобще имат някаква прецизна калибровка и баланс на мембрани,магнити и куп други параметри които трябва да са спазени за да свирят наистина качествено.За това мисля,да изхвърля всички стари говорители,и да сложа на тяхно место същи по размер само,че с по-добри характеристики и естествено съобразени с мощността на уредбата "свирки".И тъй като нямам монтирани говорители под задното стъкло ме интересуват техните размери за да се съобразя с тях.

iveli
02-02-2012, 21:30
Ако колата е подготвена за задни говорители се съобрази с подготовката Но мисля че тя не е и ще се наложи да я подготвиш в смисъл да поизрежеш ламарината Съответно ако ще я подготвяш вземи говорителите които ти харесват и режи по тях Щом като няма да ползваш оригиналните говорители защо ти е размера им Сваляй кората поогледай мястото вземи това което ти е харесало и давай

savoibul
03-02-2012, 21:28
Ако колата е подготвена за задни говорители се съобрази с подготовката Но мисля че тя не е и ще се наложи да я подготвиш в смисъл да поизрежеш ламарината Съответно ако ще я подготвяш вземи говорителите които ти харесват и режи по тях Щом като няма да ползваш оригиналните говорители защо ти е размера им Сваляй кората поогледай мястото вземи това което ти е харесало и давайКолега за оригиналните говорители така наречената "подготовка" се изразява, не в рязане на ламарина, а в поставянето на специални изравнителни и повдигащи фланци, на които вече се закрепват и самите говорители. А и такова нещо като подготовка за говорители на задната кора, под задното стакло в Алфа Ромео 166 не съществува или имаш топ озвучението или не, няма причина да слагат тези фланци и да правят окабеляване ако няма да монтират и смите говорители, а за да има тези говорители там (заводски), нещата са доста по-сложни от няколко си кабела и допълнителни фланци.

mate545
05-02-2012, 23:12
Добре да питам колко пари излиза системата BOSE и от къде може да се намери 10те колони кабелите и усилвателя. Че съм се захванал с един голям проект и стигнах до музиката и се чудя . Искам качество а не сила.

leketo84
06-02-2012, 01:07
Добре да питам колко пари излиза системата BOSE и от къде може да се намери 10те колони кабелите и усилвателя. Че съм се захванал с един голям проект и стигнах до музиката и се чудя . Искам качество а не сила.
И няма да сбъркаш колега аз, си слагах и усилвател + туба и бързо , бързо ги разкарах ! Пред фабричното ми озвучение не струваше и сега съм си на 10-те ! :biker:

iveli
06-02-2012, 08:22
Варианта 10 говоритела плюс туба си мисля че трябва да е най добър но засега съм без туба Освен ако тубата не разваля нещо качеството

mate545
06-02-2012, 10:04
Да Bose е съобразен с акустиката в купето и просто говорителите са направени за тази кола и няма как звука да не е убийствен . Влизал съм в 166ца с BOSE и просто звука беше като в кино салон , дълбок и плътен , без изкривявания .
Но колко пари излиза цялото удоволствие.

mate545
14-02-2012, 00:13
Някой знае ли от къде може да се купи цялата система и за какви пари става въпрос.

nightroller
14-02-2012, 00:29
Варианта 10 говоритела плюс туба си мисля че трябва да е най добър но засега съм без туба Освен ако тубата не разваля нещо качеството
туба (освен за нафта) въобще не ти трябва :) ако имаш DSP настрой си пространството и басовете както те кефи и само слушай.
Включи си лауднесс-а ако искаш да видиш какво е - но преди да качиш хора отзад и да им спукаш тъпанчетата премести фокуса на звука максимално "напред".

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:25 ----------


Някой знае ли от къде може да се купи цялата система и за какви пари става въпрос.

поне аз не.
освен от друг автомобил но ти трябват доста неща, които в течение на темата са описани ... звука на тази система е убийствен единствено съжалявам, че не мога да си я преместя в къщи а съм тотален меломан - единственото нещо което я бие е Bang & Olufsen които се слагат в Ауди но според някой те звучат много твърдо ...

Bobo
14-02-2012, 01:12
Добре де не прекалихте ли вие тая 166 я изкарахте като долби диджитал кино салон :bowdown::bowdown::bowdown:

ПП: Се съм виждал и карал бая 166 пък не е чак толкова извънземен звука :)

nightroller
14-02-2012, 01:29
Добре де не прекалихте ли вие тая 166 я изкарахте като долби диджитал кино салон :bowdown::bowdown::bowdown:

ПП: Се съм виждал и карал бая 166 пък не е чак толкова извънземен звука :)
субективизъм Бобо, чист субективизъм :):)

Bobo
14-02-2012, 01:31
субективизъм Бобо, чист субективизъм :):)

Знаех си че ще се измъкнеш остроумно - евала :)

nightroller
14-02-2012, 01:34
Знаех си че ще се измъкнеш остроумно - евала :)
;) хахаха :):)
болна глава съм аз по тая 166 тема :):)

V_A_N_K_A_T_A
14-02-2012, 01:39
Или Босе-то в 166 е извънземно,или субективизма е в повече....
В 159-ката не бих казал,че е някакъв връх.А и няма почти никакви настройки.
Виж,Банг и Олуфсен е много близо до този връх.

digitalundgrd
14-02-2012, 01:43
...или Harman Kardon ;)

nightroller
14-02-2012, 01:55
Или Босе-то в 166 е извънземно,или субективизма е в повече....
В 159-ката не бих казал,че е някакъв връх.А и няма почти никакви настройки.
Виж,Банг и Олуфсен е много близо до този връх.

нямам чак толкова трениран слух за B&O, слушал съм техните колони с отражателни лещи и за мен са брилянтни, но и Босето не им отстъпва поне в това пространство в Алфата - B&O е малко извънземна технология...

---------- Post added at 01:55 ---------- Previous post was at 01:43 ----------


...или Harman Kardon ;)
Харман Кардън и Бауърс енд Уилкинс са от класа на Босе - не ми ги хвалете особено ... при Банг и Олуфсен нещата стоят по различно там трябва пространство за да се разгърне звука, не че от Ауди (дето на латински значи "чувам") не са го направили ама ... тъпото, е че го слушат само хора, които слушат Марая Кери а тя жената си вика и без скъпа система :):) примерно де :)

Bobo
14-02-2012, 01:58
нямам чак толкова трениран слух за B&O, слушал съм техните колони с отражателни лещи и за мен са брилянтни, но и Босето не им отстъпва поне в това пространство в Алфата - B&O е малко извънземна технология...

---------- Post added at 01:55 ---------- Previous post was at 01:43 ----------


Харман Кардън и Бауърс енд Уилкинс са от класа на Босе - не ми ги хвалете особено ... при Банг и Олуфсен нещата стоят по различно там трябва пространство за да се разгърне звука, не че от Ауди (дето на латински значи "чувам") не са го направили ама ... тъпото, е че го слушат само хора, които слушат Марая Кери а тя жената си вика и без скъпа система :):) примерно де :)

За Харман Кардън само не съм съгласен че е точно в тоя клас ;) иначе за останалото :thumbup:

ANTERA
14-02-2012, 20:30
колеги аз също съм с BOSE в колата,но искам да попитам някои измисли ли как наи–лесно може да се подаде звуков сигнал към ICS,знам че сте изписали много по темата,но все пак някои може да е измислил нещо.Искам да сложа ето това в колата.

ANTERA
14-02-2012, 20:32
Харман Кардън Drive and play

roverbulgaria
17-02-2012, 20:04
Аз , днес си взех "адапторна касетка - 10лв ) . И останах учуден от звука ( не очаквах , че ще свири така ) . Сега си пускам всичко от телефона , позвам го като ХФ , детето си гледа детско на телефона и си го слуша от колата , навито ми е през музиката , МР3 и т.н.

ecotronic
20-10-2013, 20:41
Колеги, имам следното питане:

Някой свързвал ли е DSP усилвател към ICS на който в аудио настройките изобщо няма позиция DSP.

Някъде чета, че когато се свърже фабричния усилвател тази позиция се появява.
Другаде чета, че без свързан усилвател позицията я има но не е активна, а когато се свърже усилвателя, тя става активна.

Кое от двете и вярно?

На моя ICS изобщо нямам такава позиция. Днес свързах въпросния усилвател и тя изобщо не се появи.
Аз ли нещо пропускам или просто версията на ICS -а ми не е подходящата за работа с външния усилвател?

ecotronic
21-10-2013, 19:58
Проблемът е решен. Бях допуснал грешка в окабеляването. Сега менюто DSP се появи и музиката свирука доста по-приятно.

3-16
26-10-2013, 00:20
Та въпроса ми е - когато я взех нямаше проблеми със звука , след известно време започна да изключва сама цялата лява страна на колоните за момент и се оправя - някои има ли идея защо !?
P.S чува се леко жужене/свирене от пищялката във шофьорската врата когато прекасне звука от ляво !!! :go:

ecotronic
26-10-2013, 00:36
Та въпроса ми е - когато я взех нямаше проблеми със звука , след известно време започна да изключва сама цялата лява страна на колоните за момент и се оправя - някои има ли идея защо !?
P.S чува се леко жужене/свирене от пищялката във шофьорската врата когато прекасне звука от ляво !!! :go:

Най-вероятно се касае за лоша връзка на левия канал между ICS-а и усилвателя в багажника.
Виж тази схема (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1260962&postcount=10). Въпросната връзка излиза на пинове 12 и 13 на букса P70-B откъм усилвателя и пинове 4 и 5 на букса P20-C откъм ICS-а. Не съм сигурен кои точно пинове са за левия канал, но почисти и двата.
Започни с буксата откъм усилвателя, че е по-лесно достъпна и ако не се оправи, ще свалиш и ICS-а за да почистиш и неговата букса.

3-16
27-10-2013, 07:40
ICS са го свалях преди месец но не открих нищо нередно по буксите му ,, да се надяваме че ще е в багажника проблема '' !