PDA

View Full Version : Проблеми с газова уредба BRC



volkan
09-04-2008, 10:53
Здравейте! И аз се газифицирах от няколко седмици насам и както сигурно вече предполагате проблемите се почнаха. Казвам проблеми защото не са един или два! Та въпросната уредба е конвенционално АГУ BRC сложена преди около седмица. От начало имах малко проблеми с кихането(кихна ми само веднъж) но след малки корекции от страна на газаджията работата се оправи и сега си върви доволно и не кашля :D вече. Но забелязах, че почнаха да ми се появяват проблеми с паленето на бензин. Имам емулатор за дюзите но за лабдата не ми сложи, каза ми, че бил излишен. От начало си помислих, че са гадните реленца под дебитометъра. Изчистих ги както и датчика на Хол, но май проблема не е от това. Сега се чудя дали без емулатор за дюзите компа не минава в авариен режим и неще да запали. Та това е само началото! Вчера за севте след около 300км градско каране рекох да направя една разходка таман да засека разхода колко ми дава на газ. Напълних я до горе бутилката и потеглих културно с 100-110км/ч. По едно време усетих как колата от време на време почна като чели да придърпва, и по средата на едно изпреварване почна да го прави по често и явно. Замириса яко на газ, отварям капака и първата ми работа беше да видя дали не изпуска от съединенията преди плочата и като я пипнах почти беше замръзнала. С една дума изпарителя май замръзнал (по думите на газаджията). Та ми вика я пробвай да обърнеш парното да духа на топло и виж как е! Парното беше на около 25 градуса, обръщам аз и след 10'тина км. гледам, че вече е топло около съединенията. Та въпроса ми е дали може да са объркали водните съединения към изпарителя, и какво значение има дали ще е на топло или студено парното. Температурата на водата си я държи около 80 градуса на дълъг път, най много да ми падне на 70 по инерция та не исля, че проблема може да е от това, че не достига топлина за изпарителя да може да изпари газста? С една дума още не можах да си направя удоволствието от карането на газ. Май се улях малко в обясненията но общо взето това са проблемите ми с пустата газова уредба. Та накратко въпросите ми са:
1. Трупа ли грешки компа от липса на емулатор за лабдата
2. Защо колата прави мизерии с паленето от както съм на газ
3. Защо ми замръзва изпарителя
Търся отговор на тези въпроси защото в Събота съм при газаджията и да знам за какво да му чета конско!
Предварително ви благодаря!

robygas
09-04-2008, 13:20
колега, проблема с загряването е елементарно решим ,просто отиди до "газаджията" и му кажи да не се прави на индианец и да ти превърже водата с тройници успоредно на парното,/ мястото е достъпно като свали маеркъча м/у дебитомера и дросела/ , а не последователно както го е направил "Щото е по удобно" , а ако пак упорства му обясни ,че имаш кранче на парното в купето и е нормално като е затворено да не върти водата . От емулатор за сонда нямаш нужда !

volkan
09-04-2008, 13:33
Мерси колега! И аз си мислех, че има кранче в купето но не бях сигурен за това. Определено ще си поприказваме за тези съединения :x А защо тогава от както съм сложил газ ми прави проблеми с паленето? Вчера забелязах до като се мъчех след инцидента да я запаля на бензин, докато не откачих акумулатора не запали. Това не се случва постоянно, да речем на 2 дена веднъж. Та се питам дали ако дава грешки от лабдата колата не минава в авариен режим и прави тези мизерии. Доколкото разбрах емулатора струвал 10-15'тина лева та затова си казах ако е от това по добре да го има! Или дайте идеи от какво може да е ако не е от това?

Преди малко погледнах връзките и наистина ги е объкал ма..... му. Свързал изпарителя само към изходящата топла вода към парното и като пусна на студено и ето ти проблем!
По този начин ли трябва да ги свърже?
http://www.picvalley.net/u/14/3305_994.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/14/3305_994.JPG)

galinves71
09-04-2008, 17:59
Мерси колега! И аз си мислех, че има кранче в купето но не бях сигурен за това. Определено ще си поприказваме за тези съединения :x А защо тогава от както съм сложил газ ми прави проблеми с паленето? Вчера забелязах до като се мъчех след инцидента да я запаля на бензин, докато не откачих акумулатора не запали. Това не се случва постоянно, да речем на 2 дена веднъж. Та се питам дали ако дава грешки от лабдата колата не минава в авариен режим и прави тези мизерии. Доколкото разбрах емулатора струвал 10-15'тина лева та затова си казах ако е от това по добре да го има! Или дайте идеи от какво може да е ако не е от това?

Преди малко погледнах връзките и наистина ги е объкал ма..... му. Свързал изпарителя само към изходящата топла вода към парното и като пусна на студено и ето ти проблем!
По този начин ли трябва да ги свърже?
http://www.picvalley.net/u/14/3305_994.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/14/3305_994.JPG)здрасти колега и моите съболезнования за угорченото очакване от агуто.аз също от 1 седмица ридая по същото това убито тъй дългоочаквано газифициране.аз имам емулатор за дюзите но при първично запалване след 24часов престой имаш усещането че палиш беларус със пусков мотор след това поне за сега няма проблем.радвам се чеси спрял гърмежите защото аз още не и искренно се надявам да е скоро.за разхода засега ми е около 7.5л/100км извън градско а градско ме е истрах още докато не намеря причината за гърменето.сондирах мнение за този проблем и ако не са кабели,свещи или бедна смес за които си мисля в резервен вариянт 99%съм на мнение че 1 аванс процесор ще реши всичко.центровката за бензин -запалване 10градуса а ъгъла на газ е 12градуса ,времето на горене на газта е по-дълго от на бензина и за това трябва този процесор за да коригира автоматично центровката.успех :wink:

robygas
09-04-2008, 20:48
ъгъра на запалване/при натоварване/ автоматично скача до около 50гр. Гледал съм го безброй пъти.

volkan
09-04-2008, 21:12
Преди малко говорех с газаджията и си призна за грешката с водните съединения. Казах му и за ламбда емулатора, той пак ми дрънка, че нямало нужда. Развива ми теории, че можем да сложим някакво реле за ресетване на компа вместо този емулатор! Та в крайна сметка не разбрах има ли нужда от някакви допълнителни приставки за тази пуста газова или не?
Ааа колега моя проблем с кихането в началото май беше от бедна смес. Накарах го да пусне малко газчица и като чели се оправи и кихането и вървежа. Иначе искам да я кача на газанализатор но май тука такива екстри няма (Като питах последно един майстор газаджия дали има газанализатор получих отговора - Да имаме, но ние не го ползваме за такива работи!) :D

Crusader
09-04-2008, 22:25
Боже-божееее колко мъка има по тоя свят божееее!
Ей мама му стара амана от некадърници в тая сфера!
Тоя инжекцион няма нужда от никакви емулатори /симулатори/ и да има грешки не са проблемни при палене. Според мен проблема идва от факта че на газ се натрупва нагар по дюзите и после при последващо стартиране на бензин те не работят. Хубаво е колата да се пали винаги на бензин, хем се предотвратяват детонациите от палене на газ, хем дюзите поработват по малко колкото да отстранят нагара.
Колегата ти е казал за свързването на изпарителя в охладителната с-ма.

fazana
09-04-2008, 22:54
Казах ти да гледаш как ще ти свьржат изпаритела кьм парното.А най добре едно реленце да ти сложат.Аз страдах от неправилно свьрзан изпарител то кат газка гореше ама и вьрвеше.

galinves71
09-04-2008, 23:00
Преди малко говорех с газаджията и си призна за грешката с водните съединения. Казах му и за ламбда емулатора, той пак ми дрънка, че нямало нужда. Развива ми теории, че можем да сложим някакво реле за ресетване на компа вместо този емулатор! Та в крайна сметка не разбрах има ли нужда от някакви допълнителни приставки за тази пуста газова или не?
Ааа колега моя проблем с кихането в началото май беше от бедна смес. Накарах го да пусне малко газчица и като чели се оправи и кихането и вървежа. Иначе искам да я кача на газанализатор но май тука такива екстри няма (Като питах последно един майстор газаджия дали има газанализатор получих отговора - Да имаме, но ние не го ползваме за такива работи!) :Dколега за 1 седмица прочетох автотехническа литература във всяка област колкото за 37 г.съм чел субтитри на филми,та как ти е пуснал газчицата без да ползва този анализатор който го има за самочувствие незнам,ТАЗИ ГАДНА МАРКА(вече знам защо е и не предпочитана макар и толкова красиво подредена)иска ТАЗИ ГАДНА ПРОМЕНЛИВА ЦЕНТРОВКА с или без процесор тя се нуждае от него :!: :!: :!: :!:

volkan
09-04-2008, 23:15
Crusader винаги я паля на бензин, даже сутрин изчаквам да отлепи сттрелката и тогава обръщам на газ. Това което разбрах до сега от вашите мнения е, че няма нужда от симулатор за лабдата.
fazana май още в началото трябваше да те послушам и да отида при твоя човек ама нали си казах, че ако има проблеми този ще ми е под ръка :evil: Та съм си казал, че до като не тръгне тази Алфа на газ като хората няма да го оставя.
galinves71 И аз съм същия колега! Заибах работа и семейство покрай тази газова уредба. Пък колко неща съм прочел просто не е истина!

galinves71
10-04-2008, 17:47
Crusader винаги я паля на бензин, даже сутрин изчаквам да отлепи сттрелката и тогава обръщам на газ. Това което разбрах до сега от вашите мнения е, че няма нужда от симулатор за лабдата.
fazana май още в началото трябваше да те послушам и да отида при твоя човек ама нали си казах, че ако има проблеми този ще ми е под ръка :evil: Та съм си казал, че до като не тръгне тази Алфа на газ като хората няма да го оставя.
galinves71 И аз съм същия колега! Заибах работа и семейство покрай тази газова уредба. Пък колко неща съм прочел просто не е истина!а за семейството да не говорим,жената иска да спираме нета защото напоследък само с компа общувам ,а и къщата ремонтирам и от 1 седмица нищо не съм правил само с това газово,ще взема да се съглася че не и трябваше ама аде :cry:

robygas
10-04-2008, 19:42
н знам с какво се занимаваш, ама явно ти е хоби да научаваш нови неща. Лошото е ,че това не е като онова.....Трябват си бая годинки опит и непрекъснато четене. Ма ако ставаше само с четене........

Crusader
10-04-2008, 19:56
Crusader винаги я паля на бензин, даже сутрин изчаквам да отлепи сттрелката и тогава обръщам на газ. Това което разбрах до сега от вашите мнения е, че няма нужда от симулатор за лабдата.
fazana май още в началото трябваше да те послушам и да отида при твоя човек ама нали си казах, че ако има проблеми този ще ми е под ръка :evil: Та съм си казал, че до като не тръгне тази Алфа на газ като хората няма да го оставя.
galinves71 И аз съм същия колега! Заибах работа и семейство покрай тази газова уредба. Пък колко неща съм прочел просто не е истина!а за семейството да не говорим,жената иска да спираме нета защото напоследък само с компа общувам ,а и къщата ремонтирам и от 1 седмица нищо не съм правил само с това газово,ще взема да се съглася че не и трябваше ама аде :cry:


...тя и при мен така тръгна, виждате ли до къде съм я докарал - мод съм на газовия раздел - сещайте се Вас кво Ви чака :wink:

galinves71
10-04-2008, 21:18
само да не се съюзят женките ни че тогава....... :twisted:

volkan
10-04-2008, 22:44
Нито му ща знанието нито нещо друго! Просто исках да си карам по икономично на газчица. Да чукна на дърво от два дена не ми е правил нито мизерии с паленето нито с вървежа :D Парното на жега и газ до събота до като го оправим! А за жената - просто се чудя как ме трае още? То наистина от време на време ако се вслушваме какво ни говорят сигурно нямаше да бъдем на това дередже :roll:
Моята колко ме навиваше да не си слагам газовото ама на нали сме мъже кат кажем нещо трябва да се направи. А после вместо да се кефим на колите и жените си, блъскаме главите си в форума за глупости!

galinves71
10-04-2008, 22:55
Нито му ща знанието нито нещо друго! Просто исках да си карам по икономично на газчица. Да чукна на дърво от два дена не ми е правил нито мизерии с паленето нито с вървежа :D Парното на жега и газ до събота до като го оправим! А за жената - просто се чудя как ме трае още? То наистина от време на време ако се вслушваме какво ни говорят сигурно нямаше да бъдем на това дередже :roll:
Моята колко ме навиваше да не си слагам газовото ама на нали сме мъже кат кажем нещо трябва да се направи. А после вместо да се кефим на колите и жените си, блъскаме главите си в форума за глупости!а е братле та нали тряа да се знае кой е НАЙ-големия в семейството :wink:

robygas
11-04-2008, 15:00
извинявай ,че пак се намесвам , ама ако под думата "Газаджия" стой шлосера които трябва да закрепи няколко допълнителни елемента по колата ти, мисля ,че спокойно една неделя докато си пиете бирата с комшията може да свършите същото, ако щеш и гледаки как е монтирана неговата. Виж , съживяването, следенето на някой елементарни параметри, откриването на някакъв възникнал пробрем, и.т.н. са нещо друго, защото няма 2 еднакви коли!!! Пример: 5еднакви автомобила, изкарани от продавача, на по 500км., еднакви мотори, електроника, еднакви уредби монтирани в един сервиз - всичко...4 стават перфектно единия НЕ.няма да коментирам какъв беше проблема , но мисълта ми е че работата на "Газаджията " де е да намята уредбата.

volkan
11-04-2008, 16:59
Според мен който и да е захванал се със слгането на газови уредби трябва или да си свърши работата като хората или въобще да не се захваща! Да, и аз можех да ги направя съединенията, но при положение, че съм дал над 500лв. според мен трябва да си я довърши той!

robygas
11-04-2008, 17:58
не ме разбра! Прав си за всичко, яд ме е ,че клиентите са тези които определят пазара, или с други думи дали даден човек да работи тази работа или не. Докато има хора който са готови да платят 50лв. по малко и създават работа на по- евтиния защото ще им "сложи" АГУ такива хора ще виреят. Вярно е и ,че няма безгрешни хора,както и такива които да знаят всичко, но докато печалбата е водещия фактор- така ще е .

volkan
16-04-2008, 22:25
Най-накрая и аз да се похваля :D При последното засичане след като я напълних до горе и минах 240 км, след повторно пълнене до горе на една и съща колонка за мое учудване взема едва 23 лв. което ако го сметнем грубо ми дава някъде около 9/100 км. комбиниран разход от които 140 км. са градско. Но за съжаление само разхода ме зарадва! Появиха ми се проблеми с оборотите на празен ход. Първата работа беше да почистя МПХ, ефект нямаше. На бензин си заковава оборотите а на газ си играят между 450-900. Естествено се опитах да ги увелича и от изпарителя но от там пък абсолютно нищо не се променя на където и да връткам болтчето. Някакви идеи от какво може да бъде тази аномалия?

galinves71
16-04-2008, 22:35
Най-накрая и аз да се похваля :D При последното засичане след като я напълних до горе и минах 240 км, след повторно пълнене до горе на една и съща колонка за мое учудване взема едва 23 лв. което ако го сметнем грубо ми дава някъде около 9/100 км. комбиниран разход от които 140 км. са градско. Но за съжаление само разхода ме зарадва! Появиха ми се проблеми с оборотите на празен ход. Първата работа беше да почистя МПХ, ефект нямаше. На бензин си заковава оборотите а на газ си играят между 450-900. Естествено се опитах да ги увелича и от изпарителя но от там пък абсолютно нищо не се променя на където и да връткам болтчето. Някакви идеи от какво може да бъде тази аномалия?дай 1 нов еар филтар и гледай,аз днеска го смених и се успокоиха оборотите.м/у другото колега как ти шават от 450 до 900 като чопа е на 500?

volkan
17-04-2008, 08:31
Да де падат до чопчето и после се нормализират до към 900 :D Филтъра е на има няма 2000км. и преди да сложа газ бях го изкарал да го видя дали е чист. Беше почти като нов! Бях обърнал маркуча за въздуха на долу да дърпа въздух от към колекторите но забелязах, че градско динамиката хептен се влоши. Обяснявам си го с това, че дърпа прекалено горещ въздух и единствената файда от упражнението е да не изгасва на инерция.

robygas
17-04-2008, 14:19
. Не знам за какъв маркуч говориш , но аз отвивам 2-те рапиди които държат пластмасовия въздуховод/пред радиатора/ и го обръщам навътре, след което със същите рапиди пробивам 2 дупчици в пластмасата и го хващам. /ако говорим за стария мотор/

volkan
20-04-2008, 16:53
Да колега, точно за този въздуходвод става дума. И аз съм със стария мотор. Не знам вече дали си внушавам или е наистина така но имам чубството, че заедно с газта ми намалява и бензина (като се има впредвид, че не я карам доста често на бензин, сутринта паля и най много докато се отлепи стрелката за темп.) Направи ми впечатление диодчето на емулатора за дюзите, че като прехвърля автоматично на газ присветква веднъж и гасне. Не си спомням от начало как беше-дали светеше постоянно или трябва да изгасва? Емулатора е BRC и случайно ако някой има представа как трябва да е нека да сподели! Или какви симптоми проявява колато като меши газта и бензина ако евентуално е това.

Crusader
20-04-2008, 16:59
Ако пипа по малко бензин - няма симптоми. Разкарай симулатора на дюзите и сложи едно реле.

robygas
20-04-2008, 20:49
става , ама не е лошо да са 2 на 2-та канала. А според мен си внушаваш- за бензина. Просто най-големия разход е на студен мотор.

volkan
13-05-2008, 17:54
Колеги вече не се трае тоя проблем с оборотите! Играят си между 500-900 и толкоз. Както споменах на бензин си залепя 850 об/мин и не мърда а като прехвърля на газ и почват да играят. На последък от време на време ми светва и инжекциона. Говорих с газаджията и ми каза, че вероятно лабдата от време на време трупа грешки и за това свети. Предложи ми да сложим някакво реле за ресетване на компа след всеки старт. Колкото пъти да съм споменавал за ламбда емулатор винаги ми казва, че нямам нужда от него (то и вие го подкрепяте де :( ) Обаче се чудя ако лабдата отчита грешно и компа се мъчи да компенсира тази грешка със стъпковото моторче няма ли да ми играят оборотите от това? Аааа преди да забравя и да спомена и другия проблем!! Значи като подам малко по рязко газ като съм на около 1500-2000об ми прекъсва а от там на горе няма проблеми. Даже вчера я опънах да видя какво може на газ и за мое учудване си ги направи 200 км/ч. Прекъсването става винаги при малко по рязко подаване на газта като съм в този диапазон без значение на коя предавка.

robygas
13-05-2008, 18:51
Алфа 155 е една от малкото алфи които изискват Емулатор за дюзите!!! Не ,че не става и с реле, в смисъл ,че не работи, но "Компа" както му казваш ,подава сигнал към дюзите по ДВА КАНАЛА!!!, и ДОСТА ГРЕШНА практика е ДА СЕ ПРЕКЪСВАТ С 1 РЕЛЕ. Сондата не е проблем ,така ,че можеш спосойно да я откачиш- нищо няма да прецакаш. Има 2 купронга челно на гредата зад дросела.

volkan
13-05-2008, 23:54
Днеска беше капака за тази газова! Да вземе да ми гръмне по средата на панаира :lol: Хем се ядосвам хем ми е смешно, бая ги стреснах ченгетата. Кой знае какаво си казаха? Та днес ходих при друг газаджия и оня ме хвърли в туш! Аз си мислех, че имам само един на изпарителя за настройка на оборотите а то се оказа според неговите думи, че имам още един за ниските обороти. Въпроса ми е дали този проблем който го описах по горе може да се дължи на него т.е. на ниските обороти сместа да ми е бедна а на високи да нямам проблем? Според неговите думи точно от тази врътка се регулирали ниските, а след това на високи се отваряла мембраната ли какво било там в изпарителя. Сега всички ще се нахвърлите срещу мен, че за тая работа си има газанализатор - да ама не и тук при нас!

volkan
14-05-2008, 13:26
За няколко месеца не знам дали остана нещо за газовите уредби което да не съм го изчел! Колкото повече чета толкова повече се обърквам. Днеска като ровех пак за прословутия изпарител намерих тук малко полезна информация http://autogas.hit.bg/ или по точно тази подточка:
2. Определяне на динамиката.
Повечето изпарители (Ренцо Ланди, БРЦ и др.) имат винт за определяне на качеството на сместа при средни и високи обороти. Завиваш го на 1-2 оборота. Тръгваш да караш пак но този път се вълнуваме от ускорението. Най-осезателна разлика има на 3та и 4та предавки. Даваш газ на 4та примерно от 80 и се стремиш да запомниш как ускорява. След това развиваш винта за качество на 1/2 оборот и пак пробваш. Би трябвало да ускорява по-бързо и по-добре. Правиш така докато спре да се усеща разлика. След това връщаш 1/2 оборот.
Ако е този прословут винт за който става въпрос, то май разсъжденията ми може и да се окажат верни! :D
Все пак чакам вашето мнение преди да почна да го ръчкам, че да не направим някоя беля после.

robygas
14-05-2008, 13:32
:idea: :idea: :idea:

volkan
14-05-2008, 14:27
Колега какво да разбирам от отговора ти?

robygas
14-05-2008, 17:06
Радвам се ,че откри топлата вода! Това което си написал е така ,само дето ако ставаше по този начин- врътни тук- врътни там.....но ако се побориш малко може и да се справиш! Само не можах да се светна откъдсе я намери тази лампа на "инжекциона". :D

volkan
14-05-2008, 17:51
Ами колега не може всеки да разбира от всичко. А като опреш няколко пъти до газаджията и на всеки твой въпрос ти отговаря "Абе карай си колата нищо и няма" а ти да се мъчиш да обясняваш като човек, че наистина и има нещо, .не е работа. И ако избора ти е сведен до минимум за специалисти газаджии, какво правим? Ами имаш два варианта. Единия да се премириш а другия е да се помъчиш поне да си решиш сам проблема! В крайна сметка какво стана сега? Така и не получих отговор на въпроса си дали това прекъсване може да се дължи на бедна смес при ниските (защото след 2500 об. няма никакъв проблем) и дали може да се регулира от този вентил? А за лампата която питаш имах впредвид, че ECU'то ми регистрира грешка и ми светва индикацията за инжексиона на таблото.

robygas
14-05-2008, 18:32
Не се съди де... :D На изпаритеря имаш един външен винт- които вътре завършва на игла, и едно винтче до него за шетограм 4-ка ,вземи един шестограм 4 мм. , запали колата на газ, вкарай шестограма в болтчето до иглата и и го отвивай леко. Оборотите на празен ход ще започнат да падат, тогава навий иглата за да доидат пак където трябва- и така докато може. Общо взето иглата може да е навита докрай а шестограма отвит горе долу на равно и ли малко извън корпуса. А за чека питам защото каза че си със стария мотор а там не съм виждал такава лампа. Ма то никога не е късно......... впрочем твоита е точно в момента когато се сменяват така че.... Е успех

volkan
14-05-2008, 19:28
Направих набързо две снимки, не са много качествени но се вижда за какво става дума:
http://www.picvalley.net/u/178/44334_773_m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/178/44334_773.JPG)
http://www.picvalley.net/u/178/44336_803_s.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/178/44336_803.JPG)
За този шестограм ли става въпрос? То друг май не се вижда де.[/img][/list]

robygas
14-05-2008, 22:33
ТОВА НЕ Е "BRC" !!!! А ЕМЕГАЗ !!!! Двете нямат прилика, камо ли да говорим за разлики.

volkan
14-05-2008, 23:27
Това беше капак на всичко!!!! Просто нямам думи. Ако мога да заспа тази вечер просто ще е чудо. То бива простащина бива нахалство обаче това надминава всички граници. Колега благодаря ти, че ме светна в каква заблуда съм бил! И сега ако кажеш, че ЕММАGAS ли какво незнам, че е един от най калпавите изпарители няма да ти се разсърдя. Определено утре ще си поговорим за роднини с тоя умник! Бах ма... му да еб.. как до сега не се осъзнах!

robygas
15-05-2008, 10:47
Не се пали толкова, има и по тежки случай от тебе. Това са ти казали - за това си питаш. Просто аз не мога да ти кажа какво да правиш , защото не работя с марки за които трябва да се кръстя и да хвърлям боб преди да ги пусна. За много хора които карат с тази марка тя може и да си е добра , ама като монтилаш 1000 у-би и 300 ти правят проблеми едва ли ще мислиш така. Просто процента е доста голям...Ако човека може да ти смени изпарителя искай Ловато Супер или БРЦ 140 kw., има малка разлика в цената но си заслужава!

volkan
15-05-2008, 11:35
Колега наистина не знам как да ти благодаря, че ме светна за заблудата в която съм бил! Преди малко проведох приятен разговор с въпросния газаджия и последно изпарителя се сменя с BRC. Нямаше възражения от негова страна което доста ме учуди. Та понеделник оставям колата за смяна на изпарител. Да видим след това дали ще продължат проблемите или най-после ще се наслаждавам да си карам колата на газчица. Ще ви държа втечение какво е станало. А какви точно модел или модели на BRC да настоявам да ми сложи?

robygas
15-05-2008, 13:00
BRC 140 KW.

galinves71
16-05-2008, 22:04
Колега наистина не знам как да ти благодаря, че ме светна за заблудата в която съм бил! Преди малко проведох приятен разговор с въпросния газаджия и последно изпарителя се сменя с BRC. Нямаше възражения от негова страна което доста ме учуди. Та понеделник оставям колата за смяна на изпарител. Да видим след това дали ще продължат проблемите или най-после ще се наслаждавам да си карам колата на газчица. Ще ви държа втечение какво е станало. А какви точно модел или модели на BRC да настоявам да ми сложи?ооо благодари му най-сърдечно защото и аз като се газифицирах в началото газ пикаех но благодарение на него ,кръстоносеца и на янис благодарение на които ми се отвори погледа в/ху някои неща,споко!ще се оправиш,нали за това се ражда човек за да се и ядосва понякога :wink:

volkan
19-05-2008, 21:15
Отново сме в играта! Вече съм с BRC АТ90Е но за да ми е гадно въпреки всичко със 100KW версия а не с 140. Както и да е, за сега забелязах, че прекъсваннията ми са по малко със сравнение с ЕММЕ Газа и като чели набира доста по прилично. Малко ми са ниски оборотите но ще стигнем и до тях. Накарах го да ми сложи и две кихалки на колектора за всеки случай (а те се оказаха доста големи) най-скоро ще направя снимки да видите за какво става дума. Не приличат на тези които съм срещал из форума! Та да се върнем на оборотите. Доколкото разбрах май се регулирали от големия винт на изпарителя (а те са доста между другото :shock: ), ако е от него ще се опитам да ги вдигна малко, че доста тресе колата. Като чели за 10-15 мин. градско не ги забелязах колебанията които ги имах с другия изпарител. С една дума за сега сън по доволен от този а ако и разхода си остане същия май ще стане работата!

galinves71
19-05-2008, 22:51
Отново сме в играта! Вече съм с BRC АТ90Е но за да ми е гадно въпреки всичко със 100KW версия а не с 140. Както и да е, за сега забелязах, че прекъсваннията ми са по малко със сравнение с ЕММЕ Газа и като чели набира доста по прилично. Малко ми са ниски оборотите но ще стигнем и до тях. Накарах го да ми сложи и две кихалки на колектора за всеки случай (а те се оказаха доста големи) най-скоро ще направя снимки да видите за какво става дума. Не приличат на тези които съм срещал из форума! Та да се върнем на оборотите. Доколкото разбрах май се регулирали от големия винт на изпарителя (а те са доста между другото :shock: ), ако е от него ще се опитам да ги вдигна малко, че доста тресе колата. Като чели за 10-15 мин. градско не ги забелязах колебанията които ги имах с другия изпарител. С една дума за сега сън по доволен от този а ако и разхода си остане същия май ще стане работата!ЕВАЛА КОЛЕГА ОБИЧАШ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРАШ :idea:

volkan
19-05-2008, 23:03
Само до експерименти ми е точно сега колега, просто съм свикнал докато сам не пробвам и опитам нещо да не се моля на разни майстори. А като стана дума за майстори колега я кажи как стоят нещата в Шумен, има ли някъде газанализатор да я закачим да видим каква сме я надробили? Иначе ентусиазъм не ми липсва, само ако имах и малко повечко свободно време и наистина щях да почна с експериментите :twisted:

volkan
20-05-2008, 14:59
Колеги нищо не казахте за оборотите от къде да ги вдигна малко? Ако някой ми каже точно кой винт за какво е ще има едно голямо благодаря от мен!
http://www.picvalley.net/u/201/50154_888.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/201/50154_888.JPG)

Novachev
20-05-2008, 16:27
Я го знам бе 1 е за оборотите 4 е пробка за източване на мазгата от изпарителя. другите да си призная не ги знам за какво са ама си мисля и че несе пипаха върти ми се нещом ама не съм сигурен. може да е нещо за сместа.

robygas
20-05-2008, 17:46
ако се върнеш по-назад в темата ще прочетеш за какво става дума. 1- ти е иглата ,а 2 винта за динамиката , но корекция за празен ход направи от 1.- като го отвиваш или завиваш бавно .

volkan
20-05-2008, 19:58
robygas искрени благодарностти отново! До сега ръчках на ляво на дясно файда няма! Не искат да мърдат тези обороти и толкоз. Другите не съм ги барал защото като чели за сега колата си върви прилично. Като обърна на бензин и ми заковават на 850 а на газ са между 700-650. От филтър не е защото го смених преди няма и 1000км.

robygas
20-05-2008, 22:55
не ръчкай ами хвани празния ход на тая кошница ,че ще взема да се дигна на една разходка и да я вкарам в ред. М/у другото какъв е реглажния тройник-това с врътките преди плочката?

volkan
20-05-2008, 23:58
Oooo добре си дошъл! Трезвен няма да те пратя да знаеш :D А реглажния тройник както си го нарекъл при мен не е тройник а е само един маркуч от изпарителя към смесителната плоча със съответното му кранче за регулиране. Само не ми казвай, че пак са направили икономия и от маркучи? Ако е така наистина крака ми повече няма да стъпи там!

robygas
21-05-2008, 11:19
няма проблем , просто имах нещо предвид ако беше с тройник.Оборотите трябва да са същите, за съжаление не мога да видя за какво иде реч дистанционно.

volkan
21-05-2008, 21:17
Днеска пак гръмнах да и....ма...му! Отворих малко винт 2(с един оборот) при което оборотите стигнаха 900 и като чели се нормализираха малко. Ще покарам няколко дена да видя как е положението. Тези дни нямам възможност да излизам извънградско да засечем и разхода колко е защото имам чубството, че хич няма да е малко. Иначе засега почти няма разлика в динамиката на газ и бензин.

robygas
21-05-2008, 21:32
щом го отвиваш значи сместа е бедна. отвий още докато се нормализират оборотите.С бедна смес е нормално да гърмиш при потегляне.

volkan
24-05-2008, 22:49
Здравейте отново! Пак да ви досаждам малко с моите проблеми :D Днес имах възможност да засека разхода на извънградско каране и за моя изненада излезе някъде около 8.5л/100км :shock: Ноооо както предполагате само разхода ме зарадва. Вчера изкарах свещите да ги видя в какво състояние са и забелязах бял нагар върху тях което очевидно говори за бедна смес (все още). След отвиването на винт 2 с оборот и половина малко се подобриха работите ( все пак гръмнах днес) оборотите почти се стабиллизираха и сега от време на време ми играят около 900-750 което в сравнение с преди е задоволително. Реших да оворя още половин, един оборот но забелязах, че винта доста се е разхлабил и май това е лимита. Та въпроса ми е още как мога да обогатя сместа при положение, че съм отворил винт 2 доста а сместа според мен си е още бедна. Аааа още един въпрос няколко пъти ми се случи като я паля на бензин да ми киха в колектора. Не го прави постоянно а понякога. И другото нещо което забелязах е, че ако ключа е на положение бензин а не на автоматичен го няма този проблем.

robygas
25-05-2008, 00:21
от-1 и плюс това разхода на дълго няма нищо общо с реглажите по изпарителя. Тези винтове определят качеството на сместа на празен ход - съответно разхода на градско.

volkan
28-06-2008, 09:34
Да ви се похваля, от една седмица карам вече на газ и градско :D След поредните мъки по газаджии бях решил да си оправя колата сам защото вече не вървеше като хората нито на бензин нито на газ. Оборотите си играеха както си искат на бензин и на газ, мизерии при палене сутрин, не се форсираше дори и на бензин. Та миналата седмица ми остана малко време и си викам чакай да ги видя свещите в какво състояние са. Извадих ги и както се очакваше изглеждаха доста добре (свещите са Denso Q22PU) за свещи на има няма 2500-3000км. Ама нали съм си експериментатор викам си чакай да сложа старите ми Golden Lodge 25H.. и ооооо чудо колата тръгна!!!! Закова оборотите на газ на 850-900 об/мин и не мърда. На газ колата си работи по добре от колкото на бензин, за една седмица само градско нито веднъж не ми е грънала. Даже вече си пускам и климатика на газ което преди седмица даже не можех да си го мечтая. С една дума май нацелих супер ментаци Denso уж от официалния дистрибутор за България Kосер (бях ги вземал защото целия форум ги хвалеше). Казах си добре уцелил съм свещите но чакай да видя и кабелите в какво състояние са, че нали уж и те са почти новички (някакви турско-американски за 70лв. и те на 2500-3000км) И познайте какво става вечер под капака - ДИСКОТЕКА!!!!!! Половината кабели бяха избили :evil: С една дума съм за смяна на кабели и свещи. Вчера си сложих едни свещи Brisk Extra DR15TC триполюсни за 3.50лв. бройката (не ме нападайте но не ми се дават 8-9лв. за уж хубави ментаци) пак от официалния им дистрибутор ЕМКОМПЛЕКТ 33. Стори ми се хубава оферта пред Denso'то и в някакъв руски сайт гледах сравнение на този модел (Brisk Extra) с доста по големи имена като Beru, Bosch и NGK и на няколко места даваше по добри резултати от тях. Абе с една дума пак експериментирам ама с по евтинки свещи. Днес ми предстои пътуване към 400-500км. и ще се похваля с резултата! С една дума внимавайте какво си купувате за вашите коли. Аз още веднъж се убедих, че България оригинални части трудно се намират.

robygas
28-06-2008, 09:41
С други думи върнахме се пак в началото! Проверка и проблем в запарителна система. ..........Ама няма кой да слуша като се пише ,че 90 процента от детонацийте са от там!

Crusader
28-06-2008, 21:54
Бриск не са лоши свещи, даже са си супер за цената си!

volkan
30-06-2008, 21:16
Бриск не са лоши свещи, даже са си супер за цената си!
За сега май наистина са много пред Denso'то. Все още не съм сменил кабелите но въпреки това колата на газ се държи много по добре отколкото на бензин. Таман се оправи на газ и хоп на бензин се прецака. Май съм запушил дюзите с тоя нашия хубав бензин и сега съм за ултразвук! Ако някой знае случайно в Търговище или Шумен къде мога да си ги изчистя ще се радвам ако сподели.

robygas
30-06-2008, 22:32
Дюзи не се чистят на ултразвук. Това ги разрушава. А колата си е добре ,само дето на бензин си е имала проблеми и като мина на газ ти се показаха. Винаги е така.

Crusader
30-06-2008, 22:56
Пак ще се запушат, просто си трябва палене на бензин и остави колата да работи 1-2 мин на бензин и после прехвърли на газ /това за сутрин/ през деня просто пали на бенз и прехвърляй на газ /дано да ти е автоматичен ключа - не съм чел внимателно темата/
Аз лично съм чистил с коресилин, накисваш върха на инжектора в коресилин /не цялата дюза/ и подаваш напрежение на електродите /чува се как цъка/ повтаряш 10-12 пъти и дюзата си е 6-ти номер.
Най-хубавото е че струва 0 лева :!:

volkan
01-07-2008, 09:22
Дюзи не се чистят на ултразвук. Това ги разрушава. А колата си е добре ,само дето на бензин си е имала проблеми и като мина на газ ти се показаха. Винаги е така.
От начало мислех да пробвам с разни добавки за изчистване но ми казаха и четох някъде, че веднъж запушена трудно се отпушва с добавка. Като се замисля проблемите на бензин почнаха като сложих от просовутия бензин на OMV 95 Carrera, след него сложих OMV 100, 98 от Опет но файда нямаше! Иначе колата на газ в момента е чук, зора е докато прехвърля на газ защото като я запаля сутрин на бензин и я изфорсирам без да изчакам няколко минути да загрее пука във всмукателния колектор.

volkan
01-07-2008, 09:32
Пак ще се запушат, просто си трябва палене на бензин и остави колата да работи 1-2 мин на бензин и после прехвърли на газ /това за сутрин/ през деня просто пали на бенз и прехвърляй на газ /дано да ти е автоматичен ключа - не съм чел внимателно темата/
Аз лично съм чистил с коресилин, накисваш върха на инжектора в коресилин /не цялата дюза/ и подаваш напрежение на електродите /чува се как цъка/ повтаряш 10-12 пъти и дюзата си е 6-ти номер.
Най-хубавото е че струва 0 лева :!:
Винаги я паля на бензин! Ключа е автоматичен, на 2000 об. прехвърля на газ.
Не, че не съм се замислял да ги изчистя сам, даже си имам две доста добри ултразвукови вани под ръка. Единственото нещо което ме възпира до сега е, че не знам течността която трябва да се сложи във ваната и този генератор за дюзите (да цъкат по време на чистенето). И другото нещо е дали мога да ги изкарам без да счупя нещо по тях?
Иначе намерих една ел. схемичка за дюзите и тия дни мисля да хвана някой жичкажия да ми я направи ако може.
За коресилина и аз бях чел някъде (май в Ланчия форума), но и там си остава проблема за генератора. Ако имаш някакво по просто решение ще се радвам да споделиш!