PDA

View Full Version : DelLorto



dido
30-06-2004, 19:36
Ще ми се да ви попитам нещо. Значи, карам Мазда (не е тва на аватара, то е временно), обаче реших малко да и сменя карбураторчето с 2 Dellorto DRLA 36 (пък и много на далавера ги взех). Двигателят е 2.0, колата е набор '82. Дотук с background инфото. Та интересува ме дали някой може да ми каже от каква кола са тея карбуратори (предполагам, че е някаква Алфа), ако изобщо ги слагат серийно.

А, и още нещо... Интересува ме кой може да ми ги настрои в Пловдив, знаете ли някой добър майстор? То няма да стане скоро, ми чак есента сигурно, щото тогава се прибирам в България, но все пак да знам кого да търся.

KGB
30-06-2004, 22:05
zdravei Dido,

Dobred doshal na foruma...

predpolagam savsem skoro niakoi ste moze da ti pomogne ot nasite tehnicheksi spechialisti :wink:

sorry za latinichata ama na tova pc niama kirilicha

hf hpe
30-06-2004, 23:20
относно карбураторите незнам на кой модел точно се монтират, но за регулирането мога да ти препоръчам сервза Италсервиз, под моста на 4-ти километър(за жалост в софия), там имат един специален уред с живачни тръбички

относно латиницата
всеки ден пиша на григор по едно съобщение да сложи кредор, а той все си пита ушите

dido
01-07-2004, 04:08
Знам, че Динекспрес са дистрибутор на FIAT в Пловдив, предполагам, че те се занимават и с Alfa и Lancia. Някой има ли впечатления от тях - дали ще могат да ми помогнат.

hf fpe, може би имаш предвид живачните двойни U-образни диференциани манометри? :oops: И аз не го знаех, ама си спомних, че в една тема в тунинг.бг форума Постман беше отговорил на един мой въпрос.

Благодаря ви, дано някой да изскочи с по-подробна информация.

hf hpe
01-07-2004, 09:33
точно за същите манометри имам в предвид
но дори във вантотрейд и аутоиталия нямат такива
така че предполагам и в пловдив няма да има

dido
10-09-2004, 08:37
Pyrvo, sorry za latinicata, ama nqmam instalirana kirilica, i KREDOR neshto ne vijdam.

Znachi, az da se pohvalq dokyde sym stignal... Poneje sym oshte v US, ta ot tuk si nakupih razni rabotki - 2 komplekta garnituri, knijka za karburatorite s opisanie na vsichko - kak se remontirat, nastroivat i t.n. (DRLA, DHLA i oshte nqkyv model, ne se seshtam koi beshe.. IDF ili neshto ot sorta s 3 bukvi.), kupih si i UniSyn, taka che sigurno she mina i bez specialnite manometri :D - v knijkata si pishe tochno s nego kak se nastroivat. Obache izvednyj se okaza, che karburatorite izobshto ne sa ot Alfa (kakto se zablujdavah do skoro), a ot VW Beetle i Porsche 356 :lol:. No si mislq, che na moq cherven dzver dobre she mu doidat 8)

V_G_Z
11-09-2004, 03:23
ima bre na ALFA SEI e 2,5 V6 s tri pravi DRLA-ta.... ama kato si o6te v amerika si vzemi air fuel ratio meter(i lambda s 3 kabela).... 4e da nastroiva6 smesta...
to manometrite sa nastroivane na karbovete edin sprqmo drug:)

dido
11-09-2004, 05:01
Abe mislih si q taq rabota, zaslujava li si? V smisyl - ima li smisyl? :lol:

edit: Vidqh, che ureda za A/F ratio ima 3 kabela, zatova li trqbva i senzora da e s 3? Ako e s 1, moje li da stane? Kazvai, che da znam kvo da vzemam, ne posle da si go blyskam v glavata. :oops:

V_G_Z
11-09-2004, 21:25
може бре дидо... то сигнала е от един кабел при т. нар narow band lmbda probe... другите два кабела са за затопляне на циркониевата пи6ка в ламбдата за по бързо и акуратно от4итане.... с единия кабел става ама иска поне 30 мин работа на двигателя и то не на място за да по4не да "4ете" вярно.... друг проблем е 4е ако е загряла еднокабеловата ламбда ... и отнеме6 газат малко по дълго или спре6 на място Т на сензора пак пада под оптималната за верен сигнал и пак "лъже" .... пи6и ми на ли4ни какво то4но си ре6ил да взима6 на кви пари ... да не се набута6 изли6но.. :) има6е сега едни оферти4ки в 6татите далаверни :wink: