PDA

View Full Version : Нормално ли е...



SoHm
11-04-2008, 01:07
... когато настъпя до долу да се форсира до над 4000 оборота. Например карам си с 40 на трета и много рязко настъпвам до ламарината и се изфорсира до около 4000 оборота и така си набира до около 100км/ч когато вече се нормализира. Та въпроса е - това нещо като режим нарочно направен ли е или съединителя кара на магия?
Много ми е терсене, че от дърта бензинка се качих на що годе модерен дизел и съм като в небрано лозе - НИЩО НЕ Й РАЗБИРАМ НА ТАЯ КОЛА.

valjo
11-04-2008, 08:29
без да съм някъв експерт, ми се струва че съединителя ти е пътник:)

gigi
11-04-2008, 10:56
А аз мисла че не е пътник а си е много отдавна заминал. Ако колата има чип пак добре, но ако го прави този номер без чип направо сменяй веднага съединителя че ще те зареже някъде :wink:

SoHm
15-04-2008, 23:26
Вярно си е отишъл, даже повече от една седмица почти не я карам, че ме е шубе да не закъсам. Някой може ли да предложи комплект различен от Valeo, който да е по-добър. Предполагам, че и Valeo си е перфектен, но имам една налудничава идея да я направя вървяща тая нафтова каляска и се чудя съществува ли нещо подобно на спортен съединител за дизелова кола. А какво значение има дали е с чип и как мога да проверя? Аз между другото точно заради вървенето я взех тази, защото в процеса на търсене карах 5-6, но тая направо си излезе от кожата и изобщо не мога да я сравня с другите 136 или 140 коньови, които тествах.