PDA

View Full Version : основен ремонт на 33 1,7



Boxer
12-09-2005, 12:42
колеги понеже правя основен ремонт на бабата
искам да събера малко ъкъл от вас
понеже трябва да шлайфам колановият вал и незнам дали е шлайфан преди искам да знам колко най-малко трябва да е дебелината там където са биелите за да мога да преценя дали ще мина с този вал или нов
а също и откъде да търся биели и асновни лагери
мерси предварително

Venci
12-09-2005, 13:13
Колега, ще ти дам един съвет от патил. Занеси вала където ще го шлайфат, но хората трябва и да го паснат с новите лагери в блока. Там ти го мерят с микрометър и отварят едни дебели справочници и там пише: Първи ремонт еди колко си мм и толкова стотни.Втори ремонт... Казват ти дали да търсиш друг вал или какви лагери да купуваш отиваш и ги взимаш. Носиш им ги шлайфат вала пасват каквото пасват-търкат от лагерите и подлагат латун.Така, че като стегнеш вала с колкото усилие трябва с динамометричен ключ да се върти свободно. Трябва СЪЩИТЕ хора, които шлайфат после и да ти паснат частите.Иначе като мен най-първия път 80 кинта в АРП да ти шлайфат на произволен размер. След половин година купувам лагерите щот нямах пари. След още половин година давам мотора да ми го събират и хоп четвъртит за бат`Венцо защото е шлайфан вала без допуск за хлабина. Хайде още 50 лв. за шлайф на друго място хем по-евтино, хем още бутилка водка и ми го паснаха защото ме заведе човек там. Ако искаш ще ти дам номера на човека аз съм доволен много от него свестен е.

Boxer
12-09-2005, 13:20
Естествено че так ще става.
Мерси за съвета просто исках да видя, дали някой знае за да мога и аз да премеря с микрометъра да се знам от сега дали трябва нов вал
ако не е проблем даи телефона

Venci
12-09-2005, 13:36
Човекът ми е адаш :lol: 0889/ 31 58 37 - Венци

Последно ми взе 50 за шлайф и 30 за пасване. Успех и да кажеш какво си свършил.

рали
12-09-2005, 13:38
опитай се да намериш вал на стандарт и най много на първи ремонт

Boxer
12-09-2005, 13:49
ок
а колко е стандартно

ALFA33S16V
29-09-2005, 06:52
Братле, ако можеш не се занимавай с глупости и естествено ако имаш пари де. Вземи си нови от Т&Н.
М/у другото в 11бл. на ТУ има с-ма за възстановяване на циментацията, ако още работи де