PDA

View Full Version : Първите ви мисли



morrty
11-04-2008, 20:16
Какви ви бяха първите мисли когато видяхте една каласика на живо.




аз си казах ТЯ Е. 1.8 ЖУЛИЕТА с weber-ите И беше моя.

Venci
11-04-2008, 21:11
Първите мисли, но за коя? Аз моите коли когато ги взимах никога не съм си казвал "Това е колата". 90-та първият път както се качих в нея беше тъмно и нищо не се виждаше вътре. Единствено ми направи впечатление, че всичко беше там накъдето се пресегнех. Не беше любов от пръв поглед, но за сметка на това в последствие се случи, все едно си се влюбил и оженил за съседката, на която цял живот не си гледал като на жена. Ииии сега наваксваме с возене, време прекарано заедно и ... чувства :oops: .

morrty
12-04-2008, 08:45
е моито беше любов от 1 поглед.И още е

madboy
12-04-2008, 23:18
И аз бих искал да споделя .Беше през 1986 г , занимавах се с паправки по соц возила и ФОРД .Правех един ФОРД ТАУНУС на един сърбин и когато дойде да се вземе автомобилът , чувам някакъв особен рев от мощен автомобил който влиза на уличката ,излизам и очите ми останаха :shock: :shock: :shock: в АЛФА РОМЕО ДЖУЛИЕТТА 2.0 гледам , гледам бях я виждал по някой западни списания ,които се намираха много трудно , нямаше интернет и кабеларки но на живо БОЖЕ -НЯМАМ ДУМИ ,линия типична само за АЛФА РОМЕО ,нещо което не се вижда всеки ден ,после МИРО (сърбина ) отваря капака и казва нещо от рода ОВО Е АЛФА РОМЕО НИ Е ЖЕНА А Е ЗВЯР ТАКО СЕ ЗОВЕ ,,ДЖУЛИЕТТА,,очите ми останаха и след това ви казвам цял ден коментари с колеги ,АМА ВЯРНО ЛИ Е ДВА ВАЛА ,А ЗАЩО СА И СЛОЖИЛИ ДИСКОВЕТЕ ТАМ , АБЕ ТИЯ ИТАЛИАНЦИ ....оттогава знам защо винаги ми е приятно когато видя и поддържам от тези автомобили .ЛЮБОВ -това е малко -МАНИЯ!!!!!

mladej_it
13-04-2008, 00:25
Първото алфа ромео което ми направи впечатление беше една червена жулиета която брамчеше из квартала и явно беше на някви играчи, тва говориме за онея години дето беха актуални тройките на бмв-е Е30 и песни от рода на "О-о-о- тигре тигре......" доста малак сам бил но си я спомням тая жулиета по-на рядко ли са били кво ли незнам ,но се открояваше! Няколко години по-късно си спомням развявайки парцали на Подуене близо до блока на бабами и дядоми пред един блок имаше едно заебано ГТВ е тогава си казах че това е идеала ми за двуврата кола!

Xman
13-04-2008, 11:02
Видях я намляна, не ставаше за никакъв чеп след катастрофата...Говоря за една 75-ца.Това беше преди 15 години.
Смених сума Алфи, обаче винаги съм искал 75.
Преди 9 месеца се сдобих с такава/ няма да обяснявам през какви перипетий минах/. Сега съм я разглобил. Много работа има по нея, ама не я бързам, макар че нямам търпение да я подкарам и да чуя звука на двулитровия мотор...Необяснимо е...

morrty
13-04-2008, 12:49
а аз си тарсих кола 1999г и гледам обява алфа жулиетта и си викам аие па да я вида тая кочина.Е видях я покарах я покарах я покарах я и я отнесих веднага.За мен това е идеала за кола.Голяма и ниска муцина, 4 врати,къса и висока задница.Това е за мен Жулиета начин да си бая по различен.

Abarth
13-04-2008, 19:00
И аз се запалих по времето на "ооой тигре тигре",едни познати на наще си взеха две червени 75-ци 2.0 делорто и вебер,аз бях малък тогава и вътре некви ел.стъкла,борд компове,глупости,на всяко излизане бяха напред с вратите и много им се кефех,ние тогава имахме застава и 75 беха некъв ужас за мен,от тогава се запалих по 75,а после и по другите алфи :)

PEPI-2ALFA
13-04-2008, 23:36
Сещам се как си купихме с брат ми първата - Джулиетата. Било е накъде през 92-93г. Вече бяхме огледали един Сивик- от най-първите :lol: с лепенка "5speed" на задницата ; една Кордия с турбо-бензин 1.6 с бързи и бавни скорости ; Нисан някакъв още по-стар ; едно Фуего - такива неща. Ведна автокъща гледаме - Алфа.Тъмно червена ,4 врати ,прашна - доста. Оглеждаме , брат ми вика - кво е това. Ми Алфа 1.6л. 107к.с. 83г. Пробвах я по едни квартални улички и не знам точно какви са ми били мислите , но оставихме Транзита в автокъщата (брат ми нямаше още книжка) платихме я цялата и газ към Сандански. В понеделник сутринта пак в София за прехвърляне. Беше на 1 възрастен човек - диригент на известен хор - сина му я изпратил (от Австрия май) , ама той вика -не е за мен тая кола :( . Та така. Тогава още не знаех , че ще ме държи толко дълго треската.
П.П. Ааа , и не беше времето на тигри , радки и тем подобни ами си беше времето на Zooropa , Ahtung baby и Rattle and hum :wink:

75TwinSpark
14-04-2008, 22:50
Mи значи първя кош в който се качих беше джулиета 1.3 84г. некво червено се водеше,задните калници имаха дупки големи колкото да можеш да влезнеш без проблем в купето,изобщо незнаех за какво става въпрос тогава,но когато потеглихме вече се бех облещил отсекаде,и неможех да повервам кво става,усещането е незабравимо.Втората алфа беше Алфета май 2.4турбодизел 82г,и вече бех сигурен каква марка ще е моя скрап 8)

Ma7e4k0
17-04-2008, 22:53
Аз пък се влюбих в класическите алфи някаде когато бях на 1 - 2 клас....в блока на един приятел имаше семеиство цигани..2ма от тях имаха една много добра жулиета, мисла че беше 2.0.. която като я купиха вадеше невероятен звук..а и беше толкова красива всичко оригинално..но не посмях да се кача да не взема да хвана спин :D та досега тази алфа седи заебана пред същия блок само че вече "тунингована"....единият мигач жълт другият бял едната джанта такава...другата онакава ....абе разбирате ме циганите и взеха душата... :frown: :?