PDA

View Full Version : Не ми се отваря багажника от бутона в джабката



koko
13-09-2005, 11:06
Когато го натисна този бутон, чувам как цъка релето или каквото е там..., но не мога да отворя капака на багажника по този начин. Единствено чрез ключ. Няма да ви кажа как се прецаках на една газстанция като забравих ключа за запалването авътре в багажника и как точно в този момент ми дефектира и отварянето на багажното отделение дрез бутона в джабката. Добре че в къщи имах резервен ключ че ходих да го взема...голям майтап беше :D

Kostadin
13-09-2005, 11:23
и на мене не ми работи това бутонче симптомите ми са съшите, но все не ми остава време да го оправя, може би ще го оправя когато и аз като тебе се прецакам с ключовете типично по български нали :lol: а за проблема мога да ти кажа и съм 99% сигурен че е от механизма на багажника има там едни жички те се прецакват(късат, изваждат и т.н.)

Nikiboy
13-09-2005, 11:53
Много тъпо е измислено минаването на кабелите от купето към багажника:)) При мене като се скъса се оказа, че няма дължина и се наложи да удължавам кабели. Гледай само спойките да не попаднат точно на прегъванията. Така става ОК.

ALFA CORSE
13-09-2005, 15:26
И къде се намират тези жички?

Kostadin
13-09-2005, 15:31
И къде се намират тези жички?
кои по-точно? жички има и на самия механизъм и по цялото трасе от бутона до механизма, но най-често проблеми се получават на сгъвката на багажника или по-точно там където жичките минават от купето към капака на багажника или в близост до самия механизъм.....даже на срещата в Бургас колегата тайфун показа нагледно на неговата 164-ка за какво става въпрос, но там нещата са малко по-различни.

WhitePower
16-09-2005, 15:28
проблема сам го решил с 1 ден ровене

синята и черната жица ( ако не се лъжа ) при сгъвката се кусат окасляват и тнт
хубаво оправяш ги и пак не тръгва
отваряш капака от ляви на курмилото дето е с 2 винта и от отдолу има едно реле с бушон на него , ще го познаеш по цъкането
сменяш бушона и тръгва

Bojidar Dobrev
14-12-2005, 15:29
Ако си превартял ключалката на багажника в положението в което деактивира бутона в жабката е напълно възможно само да щрака като ко натиснеш и да не се отваря багажника.Пробваи при отворен багажник да превартиш ключа в противоположно положение там кадето пак се вади ключа. :wink:

kris11
14-12-2005, 19:28
Kолегата казва, че има цъкане от машинката отзад - значи кабелите са наред. Или ключалката му е превъртяна или има някакво усилие на багажника отзад ??
При мен след удара отзад се получи същата ситуация, релето щрака чува се от багажника но не отваря , с ключа отваря.
2 дебели гредички 8-10 см . 1 таопряна на 2 те колонки за пружините в багажника -другата опряна в задната греда/долна част на багажника. 1 червячен крик и за убиране на големо разстояние трупчета . Убиране на междината и леко напъване , проба , напъване докато започна да се отваря от бутона . Още малък напън преди да освободя крика и пак проба , ако всичко е наред край , ако се е върнала гредата още малко напъни.
Сега е като часовник капака го пускам най-много от 10см отдолу и се затваря много леко. Ако го пусна отгое се получава доста силен удар. Отварянето и от бутон и от ключа е без усилие и напъни.

Lucky
15-12-2005, 10:22
Абе на мойта първо спря да се отваря от копчето чувам как цъка но не ще. отваря на 10 веднъж после и от ключа спря .
Решение ВД 40 в ключалката и сега работи от всякъде перфекно.

koko
15-12-2005, 20:22
Проблемът се оказа прекъсната жичка на мястото откъдето всдички те на сноп минават от купето към багажника.беше скъсана и сега нямам проблеми с отварянето ан багажника от бутона :D

WhitePower
16-12-2005, 10:57
И кои позна каде е проблема :clap2: :BBQ:

alf
16-12-2005, 11:05
голяма част от проблемите по електрониката на задния капак - отваряне на багажника, осветление на номера, габаритите за мъгла, светлините за заден ход и осветлението в багажника идват от това снопче. проблема е че с годините изолацията се втвърдява и кабела губи еластичността си - изолацията се къса и става комшулък.