PDA

View Full Version : Спортен филтър



Kris
15-04-2008, 00:45
Ще има ли проблем ако сложа един спортен филтър, тип конус вместо кутията с филтъра. В смисъл, че клапата която се отваря при детонации няма да я има след като махна кутията , предложения ??

robygas
15-04-2008, 11:16
клапата пази само кутията, така ,че като няма кутия, няма и клапа! Дерзай!

Kris
15-04-2008, 12:20
Мерси за инфото, но по тази логика има ли вероятност да цъфне филтъра ??

robygas
15-04-2008, 12:54
остави леко хлабава скобата която го държи.

Crusader
15-04-2008, 20:00
Вероятно няма да държи ниските обороти.

Kris
16-04-2008, 01:22
Вероятно няма да държи ниските обороти.

Защо ? Сложих го и си ги държи доста добре ?

robygas
16-04-2008, 10:41
защото колегата има предвид, че ако последния реглаж е правен на мръсен филтър,и сложиш спортен нов, би трябвало да се промени сместа за празен ход и съответно да се коригира, щон няма такава реакция - отивай да бррррррррръмчиш.

Kris
16-04-2008, 16:23
Ами вчера и неска я карах с мръсна тръба и запушен филтър и нямах проблеми, но неска смених тръбата с нова и ми предстои да "изпера" филтъра, пък да видим после :roll:

ПП - а дали реглаж е виждала тая кола е друг въпрос :lol:

dimo
16-04-2008, 16:42
филтри дето се перат звучи ми малко .............несериозно тези глупости с спортния филтър сериозно ли им вярвате

robygas
16-04-2008, 17:05
не само им вярвам ами и доста съм сложил, друг е въпроса дали това което се продава във вид на конус е спортен филтър. аз лично монтирам K&N но там нещата почват от 100лв. и кита за почистване е около 45, и стига за 3-4 пъти. На колегата Kris само да кажа ,че филтъра се оставя да съхне , а не се духа с компресор, защото се нарушава структората на материята и после се пръска със специално масло за да събира праха.

Kris
16-04-2008, 17:16
не само им вярвам ами и доста съм сложил, друг е въпроса дали това което се продава във вид на конус е спортен филтър. аз лично монтирам K&N но там нещата почват от 100лв. и кита за почистване е около 45, и стига за 3-4 пъти. На колегата Kris само да кажа ,че филтъра се оставя да съхне , а не се духа с компресор, защото се нарушава структората на материята и после се пръска със специално масло за да събира праха.

Да, точно четох сега за това. Малко не е по темата, но ще питам. Цялата процедура е веро+вода/съхнене и омасляване ?? Какво препоръчваш колега. Благодаря

robygas
16-04-2008, 18:06
не знам какво да ти кажа... В интерес на истината оригинала много напомня на миризма на препарат за стъкла: малко амоняк, малко алкохол... вода, веро.... и това което ти казах. Водата за плакнене да не е студена - около 50гр.

JAMAL
09-06-2008, 10:07
Малко дъ събудя темата и да си задам въпроса.. :), заслужава ли си подмяната на конусния филтър със спортен и добре ли ще се отрази на работата на газовия инжекцион. :D

Kris
08-09-2008, 15:07
По-добре си намери спортен, но панелен който да влезе в кутията ти. Аз не бях доволен от конуса и го махнах, но съм почти убеден, че с панелен спортен щеше да е по-добре.

INTEGRALE
10-09-2008, 15:19
Малко дъ събудя темата и да си задам въпроса.. :), заслужава ли си подмяната на конусния филтър със спортен и добре ли ще се отрази на работата на газовия инжекцион. :D
Имаш на предвид да смениш оригиналния с конус /конуса го водят спортен/ ли или?
Аз махнах оригиналния филтър и сложих конус J&R и нямам ядове с ГИ-то. Звука на колата е супер! Разлика във вървежа не намерих.

chico
10-09-2008, 16:29
Аз съм с реплейсмънт K&N и Старгас Поларис ГИ. Колегата WhitePower е с конус K&N и БРЦ ГИ. И в двата случая няма драми със спортен филтър + ГИ.