PDA

View Full Version : проблем с климатроника моля помагайте



Alfa166
17-04-2008, 02:54
Здравейте, вчера както си карах и климатроника ми се изключи, а от предмия капак и от въздуховодите вътре започна да пуши, мисля че вентилатора е изгорял но не съм сигурен в момента на дисплея ми изписва "Air conditioner faulty. Please contact workshop" или нешто такова. Някои може ли да ми каже каде се намира вентилатора и как се сваля да го пробвам дали работи, че идва лято пък без климатик много кофти :cry:

deo_1978
17-04-2008, 11:25
Моля някой да каже какво значи това което му изписва на колегата?И на мен ми го изписва от време на време ама си ми работи климата.Предварително благодаря!

S@gittarius
17-04-2008, 11:47
Здравейте, вчера както си карах и климатроника ми се изключи, а от предмия капак и от въздуховодите вътре започна да пуши, мисля че вентилатора е изгорял но не съм сигурен в момента на дисплея ми изписва "Air conditioner faulty. Please contact workshop" или нешто такова. Някои може ли да ми каже каде се намира вентилатора и как се сваля да го пробвам дали работи, че идва лято пък без климатик много кофти :cry:
Вентилаторът (те са два) е зад основния радиатор.
По добре я закарай на сервиз.

EMo0o
17-04-2008, 12:21
И на мен ми го пише това , но ми казаха , че имало някаква клапа за купето която се отваряла и можело да си карам така ... Напоследък обаче колата не иска да духа топло :? И мисля , че от това е проблема , някой има ли представа каква е тая клапа и какви пари ще струва смяната й ??

RoMAN
17-04-2008, 12:31
повредена е функцията, която една клапа се затваря и климатроника циркулира въздуха само в купето ( коп4ето със стрелката ) Не е голям проблем, ама е играчка за майсторите понеже се намира много навътре чак към таблото.

EMo0o
17-04-2008, 12:42
повредена е функцията, която една клапа се затваря и климатроника циркулира въздуха само в купето ( коп4ето със стрелката ) Не е голям проблем, ама е играчка за майсторите понеже се намира много навътре чак към таблото.

Е да ама не иска да духа топло :?

RoMAN
17-04-2008, 13:25
Виждам, че при теб проблема е по-сериозен... :roll: Не знам какво да кажа тук...

nicola04
17-04-2008, 14:29
"Air conditioner faulty. Please contact workshop"
Това означава че климатика е дефектирал, и да се свържеш с сервиза!
За това с пушека не знам, аз имах подобен проблем и за мой късмет се оказа бушон, смених го и сега всичко е ок. Провери бушоните, защото в аутоиталия ми казаха че това е често срещан проблем!

Alfa166
17-04-2008, 14:48
"Air conditioner faulty. Please contact workshop"
Това означава че климатика е дефектирал, и да се свържеш с сервиза!
За това с пушека не знам, аз имах подобен проблем и за мой късмет се оказа бушон, смених го и сега всичко е ок. Провери бушоните, защото в аутоиталия ми казаха че това е често срещан проблем!
Ами гледах ги бушоните ама не открих изгорял бушон ти кой бушон смени??

Alfa166
17-04-2008, 14:55
Вентилаторът (те са два) е зад основния радиатор.
По добре я закарай на сервиз.
тези зад основния радиатор определено не са да вкарват въздух в купето, те са да оглаждатт антифриза

nicola04
17-04-2008, 22:02
Смених един от бушоните които седят от пред при двигателя, не знам как да ти го обяня мога да ти го снимам ако искаш! Беше нагоряло и самото гнездо, смених го (бушона също) и всичко се оправи :D а надписа са който се показавна дисплея и после изчезва е признак точно за това че бушона си заминава. Дано и при тебе да е така :D

jumbo797
19-04-2008, 13:58
Колега и на мен стана същото,беше изгорял вентилатора на климатроника,мислех че е нещо дребно,но не беше,и след подмяна на вентилатора се оправи!

deo_1978
19-04-2008, 19:26
Смених един от бушоните които седят от пред при двигателя, не знам как да ти го обяня мога да ти го снимам ако искаш! Беше нагоряло и самото гнездо, смених го (бушона също) и всичко се оправи :D а надписа са който се показавна дисплея и после изчезва е признак точно за това че бушона си заминава. Дано и при тебе да е така :D
колега,моля те да снимаш,че и на мен ми излиза този надпис и да си вида и аз бушона които незнам каде е :D

Alfa166
20-04-2008, 22:16
Колега и на мен стана същото,беше изгорял вентилатора на климатроника,мислех че е нещо дребно,но не беше,и след подмяна на вентилатора се оправи!
колко струва вентилатора и знаеш ли как се сваля

nicola04
22-04-2008, 20:01
Ето това е капака, сваля се много лесно (2 винтчета)

S@gittarius
22-04-2008, 20:09
Вентилаторът (те са два) е зад основния радиатор.
По добре я закарай на сервиз.
тези зад основния радиатор определено не са да вкарват въздух в купето, те са да оглаждатт антифриза
Да, определено е така. Не съм разбрал правилно въпроса на колегата.