PDA

View Full Version : Съединител - странно ..



EMo0o
17-04-2008, 22:58
Значи ето за какво става въпрос - карам си аз , всичко е ок ! От няколко дни обаче както си карам и съединитела се втвърдява .. може да се натиска , но доста по-трудно от обикновено и това го прави само когато е на скорост , но не постоянно , а примерно 10-15 минути е така после се оправя ... Някакви идеи ?? :?

RoMAN
17-04-2008, 23:31
На старата ми 156 ми беше твърд съединителя и ми казаха, че е почнал да заминава. Можел съм да изкарам още там колко хиляди километра.

EMo0o
17-04-2008, 23:58
На старата ми 156 ми беше твърд съединителя и ми казаха, че е почнал да заминава. Можел съм да изкарам още там колко хиляди километра.

Да ама той не е така постоянно , а за момент и после пак се оправя ...

gigi
18-04-2008, 11:15
Почнал е да заминава както каза колегата, на мойта изкарах така 10 000, а Alfamaniak-a май изкара 30 000. Отвреме на време е тмного мек после се втвърдява, твърд е по скоро в задръстване докато като я поизпържиш омекваше... :roll:

trustworthy
18-04-2008, 11:45
...твърд е по скоро в задръстване докато като я поизпържиш омекваше... :roll:

И моят е така, покарах малко със 170-180 вчера и поомекна леко :lol:

gigi
19-04-2008, 02:17
...твърд е по скоро в задръстване докато като я поизпържиш омекваше... :roll:

И моят е така, покарах малко със 170-180 вчера и поомекна леко :lol:
Дам като го извадиш ще се уплашиш :lol:

Venci
21-04-2008, 02:28
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23141

:whistle:

Боли, но му е време.

zhivko 166
30-08-2011, 02:45
Здравейте!
За да не отварям нова тема,ще използвам тази, която донякъде е свързана с моя проблем.
Имам един въпрос относно съединителя.
Симптомите са следните:
Когато колата е студена,при потегляне на полусъединител се получава тресене,което изчезва след като колата позатопли.Това го прави предимно зимата,лятото ми се случи най много 2-3 пъти и то беше много леко.
Нямам теч на спирачна течност.Съединителя е добре,не боксува.
Съмнявам се в помпа или цилиндър,евентуално смяна на гумички.
Та въпроса ми е:
Ако някой е имал същия проблем,как го е решил?

MaVrUt
30-08-2011, 15:32
и при мен беше така но със почистване на дебитомер и реглаж на помпа се оправи :)

savoibul
31-08-2011, 09:13
Значи ето за какво става въпрос - карам си аз , всичко е ок ! От няколко дни обаче както си карам и съединитела се втвърдява .. може да се натиска , но доста по-трудно от обикновено и това го прави само когато е на скорост , но не постоянно , а примерно 10-15 минути е така после се оправя ... Някакви идеи ?? :?И при мен е така, но няма значение на скорост или не, просто няма логика, може два дни да е твърд после 30 мин. мек или обратното, може и да се редува през натискане, незнам просто какво му става. Ама на мен ми се върти в главата дали не е някоя помпа, вътрешна или външна на съединителя, инече течноста му е сменена с нова Tutela DOT 4. Някакви идеи дали е вазможно.

kiko73
31-08-2011, 10:48
Като си смениш съединителя всичко ще е ок - не влизай във филма с помпите - не е от тях

lordliness
31-08-2011, 16:05
Според мен при износен феродов диск на съединителя няма причина педала да се втвърдява,по вероятно е проблема да е в хидравликата или по-малко вероятно във вилката или притискателен диск или пък нещо по лагеруването и окачването на самия педал.

valjo
31-08-2011, 17:10
Според мен при износен феродов диск на съединителя няма причина педала да се втвърдява,по вероятно е проблема да е в хидравликата или по-малко вероятно във вилката или притискателен диск или пък нещо по лагеруването и окачването на самия педал.

при мен досега винаги при износване на съединителя , се втвърява зверски

нещо ми обясниха че ламелите на притискателя губели гъвкавост нещо от този род ми се върти като обяснение :)

lordliness
31-08-2011, 18:50
при мен досега винаги при износване на съединителя , се втвърява зверски

нещо ми обясниха че ламелите на притискателя губели гъвкавост нещо от този род ми се върти като обяснение :)Моя си работеше перфектно,докато изведнъж на магистралата останах без никакъв съединител,пробуксува един -два пъти докато изпреварвах и край нямаше го вече :( ,когато го свалиха феродото беше по тънко от вестник.

kiko73
31-08-2011, 18:59
освен казаното по-горе лагера се вкопава в ламелите (пружините) и ги издърпва по-трудно, самия лагер дава фира, при износването на феродото пружините вече не стоят на оптималното положение за гладка работа

Linkestis
31-08-2011, 20:19
Аз поне се направих на хитър,си смених и двете помпи.Но описаното "одървяне" си остава.Аз поне си знам...съединителя ми е от 156-ца,ама пак изкара близо 100 000 хил.км.

code
31-08-2011, 20:32
Проблема е в съединителя и по-точно в притискателя. Сменя се естествено комплект, другото са тъпотии :scherzkeks:

Linkestis
31-08-2011, 20:37
.... другото са тъпотии :scherzkeks:

Губене на време,около 100-на лв. и много нерви.
Комплекта не ви мърда ако стигнете до този проблем :)

kiko73
31-08-2011, 23:22
Моя е кокал откак я купих и така вече 30 000 км. Ще го тормозя докато не Умре, след това ще и плясна един втора употреба за 100 лв. Нещо започва леееко да ми писва от тая мръсница, все има по нещо за правене - на Волвото му минах 100 000 и съм сменил 2 тампона, два амортисьора и една демпферна шайба за няма и 400 лв., а тази.... ама има късмет, че толкова ми става Убаво като седна в нея и я подкарам иначе...

valjo
01-09-2011, 13:55
Моя е кокал откак я купих и така вече 30 000 км. Ще го тормозя докато не Умре, след това ще и плясна един втора употреба за 100 лв. Нещо започва леееко да ми писва от тая мръсница, все има по нещо за правене - на Волвото му минах 100 000 и съм сменил 2 тампона, два амортисьора и една демпферна шайба за няма и 400 лв., а тази.... ама има късмет, че толкова ми става Убаво като седна в нея и я подкарам иначе...

оффтопик - виж ми темата с ремонтите... щом на мен почна леко да ми писва, прави сметка :)

Linkestis
01-09-2011, 20:56
Аз като казвам че са външно изглеждащи добре кочини,вие ми се сърдите.

code
01-09-2011, 21:35
Аз като казвам че са външно изглеждащи добре кочини,вие ми се сърдите.
Майката му е смяна на всичко с ново, иначе един ден почва да се разпада отвсякъде - поддръжка искат и то сериозна :flirt:

kiko73
01-09-2011, 21:57
Майката му е смяна на всичко с ново, иначе един ден почва да се разпада отвсякъде - поддръжка искат и то сериозна :flirt:

И кво като е ново - новите горни носачи от миналата година оня ден им набих шута, рециклираните долни шарнири от Феро още си карат - са верно, че разковах задните му тампони, ама аз и нито веднъж не барнах да ги смажа. Новия дебиЛомер и той мина я има я не 15000 и са ми набива некви грешки и като пусна климатика става една... Жилата на ръчната не можаха да изкарат цялата зима - и те бяха нови. Мотора е доста здрав, ама всичко около него имам чувството, че жабаря е посягал зад него на рафта и каквото е набарал това е сложил - турбини ли не се трошиха, компресор ли не гърмя, дебитомер ли, климатичен радиатор, маслената помпа за малко да доведе майстора до самоубийство, сега предстоят задни главини - то къде задните сигурно и предните, съединителя ще се предаде всеки момент - не ми се поглежда каналния ремък, щото тоя златния обтегач ...
то и като чета в раздела за 159 - едни рейки едни тропания, едни съединители, едни чудеса на по 120 000

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:55 ----------


Аз като казвам че са външно изглеждащи добре кочини,вие ми се сърдите.

ти със трите ли го казваш :lol_sign:

zhivko 166
02-09-2011, 05:13
Незнам защо недоволствате!?Едва ли има друга кола от този тип,на тази цена,която да предлага нещо повече.
Проблема идва от факта,че ги купуваме необслужени,а почти всички нови части,които слагаме,нямат качество.
Аз не се оплаквам от мойта!Като изключим консумативите,които се сменят периодично на всички коли,съм сменил само вентилатора на парното и от тази зима взе да ми тресе при потегляне на полусъединител,при студен двигател,когато температурите са около и под 5°C.След 2 мин. каране всичко си е ок.
Но това е нормално,като се има предвид начина по който я карам.Видяла е доста зор.Когато си ходя за БГ,от Солун до Свиленград(около 470км.,почти целия път е магистрала),я карам между 150 и 200+(до 235 при спускане).В завоите се държи много добре.Разхода и е малък(мин. разход5.5л-макс.10л).Само да отбележа,че макс. разход е засичан на прав участък от магистрала,за 30 км. газ до ламарината.Среден извънградски разход,при почти нормално каране,е около 6.5л.С моите крака по-надолу не слиза.
Колата ми е 136 к.с. без чип,защото само така мога да мачкам до дупка без да се притеснявам,че ще се окоти(имам предвид не само двг,но и всички останали елементи свързани с него).Единственото нещо което съм променил на колата е изпускателната система.След колектора нямам нищо друго освен някакво подобие на спортен ауспух отзад.
Карам я вече 5 години и не мисля за друга.За цената си в нейния клас няма аналог.

kiko73
02-09-2011, 10:25
Еми няма друга кола, ние затова си караме тия, ама на човек като му дойде в повече нали трябва да "разтовари" някак си :Tease: