PDA

View Full Version : Нещо недоволен.



RoMAN
18-04-2008, 00:53
Абе на мен ли ми се струва или тая алфа не върви. Забелязам, че на драг малките коли много ме бият. Пък големите всичко си е нормално... И другото, че на разстояние от 4-5 км прав път успях да дигна само 170-5 км със общо 3-ма човека в колата. Това нормално ли е за 166 или нещо не върви (136 к.с. е двигателя)

EMo0o
18-04-2008, 00:55
Според мен за 4-5 километра прав участък само 170-175 е малко ... не ,че съм я натискал кой знае колко мойта ... със същия двигател съм и мисля че не е достатъчно само 170 за това разстояние ...

RoMAN
18-04-2008, 01:01
И аз нещо такова усетих и се чудя на какво може да се дължи...Днес по рано на къде, къде по крив път няма и километър сам ги дигнах 160...а сега това изпълнение смешно...Може ли хората в колата да оказват влияние? Ама другото което не си обесняям бива ли толкос на старт да ме вземат малките алфи 145 и ситроени.

EMo0o
18-04-2008, 01:02
Коли - доста по-леки от 166-цата , предполагам бензинови ... съвсем нормално е да те бият на старт ;)

RoMAN
18-04-2008, 01:14
И все пак не се чувствам доволен, един чип тунинг дали ще оправи работата.

pinko
18-04-2008, 01:17
Абе на мен ли ми се струва или тая алфа не върви. Забелязам, че на драг малките коли много ме бият. Пък големите всичко си е нормално... И другото, че на разстояние от 4-5 км прав път успях да дигна само 170-5 км със общо 3-ма човека в колата. Това нормално ли е за 166 или нещо не върви (136 к.с. е двигателя)

Моята и преди чипа вдигаше 200-205 км/ч (по GPS, иначе по километраж 215-220)с двама души и багаж след около 1 километър - от караулката на околовръстното до средата на правия участък преди разклона за Лозен.

Сега с чипа се набира значително по-бързо и уверено и вдига повече

RoMAN
18-04-2008, 01:30
Определено значи имам някакъв проблем щом за 1 км вдигаш над 200 с толкова товар...

S@gittarius
18-04-2008, 10:31
С двама души и товар мойта също минава 200. Нямам чип и ме теглят 136 коня 8)

gigi
18-04-2008, 11:20
На таз кола товара не и оказва влияние. Прегледай за спукан маркуч на турбото или направи една диагностика, може дебитомера да е фира, има и други възможности но не е нормално само толкова да вдигаш :? а за стартовете с малки коли е нормално, много тежка кола с предно предаване и изключително къси скорости, като и свикнеш и хванеш как се кара ще имаш доста по голяма успеваемост, но до към 50км си е трагедия. Аз със QV-то преди мачках С-класи по 5000 кубика ..... :twisted:

RoMAN
18-04-2008, 15:13
Не ме разбрахте точно, не че дигам максимална скорост170 км. Просто за разстояние от 4-5 км до толкова успявам да стигна. И се чудя дали не е прекалено бавно за такова голямо разстояние.

bobbybg75
18-04-2008, 16:08
мислиа це е доста бавна 220 стига поцти за тези км верно це моита е 150 кониа но има несто което не е в ред

EMo0o
18-04-2008, 19:37
Не ме разбрахте точно, не че дигам максимална скорост170 км. Просто за разстояние от 4-5 км до толкова успявам да стигна. И се чудя дали не е прекалено бавно за такова голямо разстояние.

Да не би да имаш проблем със превключването на скоростите :D На 166 срещата за доста по-кратко растояние вдигнахме почти толкова :)

RoMAN
18-04-2008, 20:08
Ми айде де...тая вечер ще се набримча пак но самичък да видя какво ще стане и дали пак ще ускорявам като някой автобус...

RoMAN
19-04-2008, 17:22
Значи каква е работата... Разстоянието не е 4-5 км , а точно 2 км. Настъпих я по-смело и за това разстояние направих 180 км/ч. 2 пъти пробвах дали ще може повече специално за тази отсечка но уви това е.

trouble
19-04-2008, 17:25
Значи каква е работата... Разстоянието не е 4-5 км , а точно 2 км. Настъпих я по-смело и за това разстояние направих 180 км/ч. 2 пъти пробвах дали ще може повече специално за тази отсечка но уви това е.

Еми нищо ти няма на колата....

RoMAN
19-04-2008, 17:44
Да, ама гледам колегата pinko е направил над 200 за 1 км. само и то със товар.

EMo0o
20-04-2008, 01:52
Еми не знам ... според мен е нормално , може и ти да бъркаш нещо растоянието - дано да е така , ако е на око ;)

RoMAN
20-04-2008, 11:39
Ми не, по километража на колата гледам изминатото разстояние.

p3shku
20-04-2008, 13:32
ами аз от благоевград към софия има един широк участък с 5 човека и багаж не можах да дигна повече от 180, иначе понататък на едно леко наклонче си направи 215 на километража. Като цяло мислех че ще е по пъргава колата ама то маи ми е заминал малко съединителя така че то си оказва влияние.

leketo84
20-04-2008, 22:39
Не знам за 2км е напълно нормално но за 4-5км ми се струва нереално ! Аз не съм я пробвал така още но старата ми Ланчия Капа я карах с 210км 3-човека и багаж за морето и мисля че Алфата няма да и отстъпи !!! 8)

RoMAN
21-04-2008, 01:23
Добре да кажем, че това е горе долу нормално, ами това че под 2000 оборота някак си е блудкава колата и не върви особено добре, като мина 2000 тогава пък рязко ме изстрелва. Случайно попаднах на друга, алфа като моята и забелязах, че пък неговата от начало си тръгва хубаво но не изстрелва така рязко след 2000 оборота и се чудя какви са тези аномалии.

valjo
21-04-2008, 13:21
Добре да кажем, че това е горе долу нормално, ами това че под 2000 оборота някак си е блудкава колата и не върви особено добре, като мина 2000 тогава пък рязко ме изстрелва. Случайно попаднах на друга, алфа като моята и забелязах, че пък неговата от начало си тръгва хубаво но не изстрелва така рязко след 2000 оборота и се чудя какви са тези аномалии.мойта също е мудна до 1800 оборота... ама тва е турбо-лаг

има някви минорни оправии - чип тунинг и махане на катализаторите....

ама ...май са минорни:) турбо лага няма бягане от него...

EMo0o
21-04-2008, 15:53
Добре да кажем, че това е горе долу нормално, ами това че под 2000 оборота някак си е блудкава колата и не върви особено добре, като мина 2000 тогава пък рязко ме изстрелва. Случайно попаднах на друга, алфа като моята и забелязах, че пък неговата от начало си тръгва хубаво но не изстрелва така рязко след 2000 оборота и се чудя какви са тези аномалии.

И моята до към 2000-2200 е бавничка , но от там нататък ... :Bolt:

RoMAN
21-04-2008, 19:15
Турбо лага май четох някъде че се оправяше със разтоварващ клапан? ( Онова дето издава оня съскащ звук) Но пък са ми казвали, че на дизела не помага...

p3shku
21-04-2008, 19:22
има някви минорни оправии - чип тунинг и махане на катализаторите....

няколко катализатора ли има или само един.... щото така в множествено число се изказваш

EMo0o
21-04-2008, 22:17
Само един трябва да е .. :)

pinko
21-04-2008, 22:52
Само един трябва да е .. :)

При 136 к.с. е един, ама при повечето коне са и повече катализаторите

EMo0o
21-04-2008, 22:56
Само един трябва да е .. :)

При 136 к.с. е един, ама при повечето коне са и повече катализаторите

Добре , а при махането на катализатора ясно , че се усеща разлика във вървенето , но има ли някаква опасност за нещо по колата ?

Коки
22-04-2008, 00:14
Добре да кажем, че това е горе долу нормално, ами това че под 2000 оборота някак си е блудкава колата и не върви особено добре, като мина 2000 тогава пък рязко ме изстрелва. Случайно попаднах на друга, алфа като моята и забелязах, че пък неговата от начало си тръгва хубаво но не изстрелва така рязко след 2000 оборота и се чудя какви са тези аномалии.мойта също е мудна до 1800 оборота... ама тва е турбо-лаг

има някви минорни оправии - чип тунинг и махане на катализаторите....

ама ...май са минорни:) турбо лага няма бягане от него...

При мен след чип-тунинга, турбо-лагът стана много по-малък и колата се набира много здраво. Освен аз съм му хванал цаката: свикнах горе-долу след колко време реагира мотора и сега мога да работя с предварение - натискам малко преди да ми потрябва изстрелването, и тя сеизстрелва точно когато трябва.

RoMAN
22-04-2008, 01:15
От колко на колко кончета ти я направиха?

Коки
22-04-2008, 04:43
От колко на колко кончета ти я направиха?

От 140 на не знам колко - не съм я мерил. Но казват, че качва около 35 - 40 коня, т.е. 175 - 180.

popaay
08-01-2012, 09:57
Да възродим малко темата!
От смяната на турбината с нова(около 1 година),забелязвам,че колата не върви както преди.Няколко пъти ми се отдаваше възможност да я настъпвам,но едвам 190км/ч с много мъки.Усещам я,че над 3000 оборота нещо става мудна(на висока предавка по-се усеща) и реших да отида на диагностика.
Излезна че няма зададена стойност Target overboost press(не съм много сигурен дали е Target или Mass,но по-запознатите ще го разчетат),а ето и снимката.
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=86220&d=1326008213
До колкото разбрах от ляво е зададената стойност,а от дясно реалната която е в момента.Ако е така зададената при мен е 0 mbar! :gruebel: Не знам при вас как е но като я настъпя на свободна оборотомера показва около 5000об. но не повече.При диагностиката откачвахме дебитомера за да проверим дали работи но всичко си е ОК.При откачен моментните стойности се покачват от зададените,и след закачане стойностите се изравняват,също така и датчика на колекторите(МАП или МАФ се казва),при откачване също изписа грешка,и диагностика ми вика ,че работи и той!
Та всичко това ме накара да мисля,че още при смяната на турбото от Реал Турбо нещо са бърникали,защото капака където се закача за диагностика беше отворен и ме навежда на мисълта,че може нещо да са направили да "щадят" турбото.

Колата е 166 JTD 136k.c, а катализатора е пробит,че беше се затлачил от маслото от издалата фира турбина.

Jivko7777
10-01-2012, 01:08
Да възродим малко темата!
От смяната на турбината с нова(около 1 година),забелязвам,че колата не върви както преди.Няколко пъти ми се отдаваше възможност да я настъпвам,но едвам 190км/ч с много мъки.Усещам я,че над 3000 оборота нещо става мудна(на висока предавка по-се усеща) и реших да отида на диагностика.
Излезна че няма зададена стойност Target overboost press(не съм много сигурен дали е Target или Mass,но по-запознатите ще го разчетат),а ето и снимката.
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=86220&d=1326008213
До колкото разбрах от ляво е зададената стойност,а от дясно реалната която е в момента.Ако е така зададената при мен е 0 mbar! :gruebel: Не знам при вас как е но като я настъпя на свободна оборотомера показва около 5000об. но не повече.При диагностиката откачвахме дебитомера за да проверим дали работи но всичко си е ОК.При откачен моментните стойности се покачват от зададените,и след закачане стойностите се изравняват,също така и датчика на колекторите(МАП или МАФ се казва),при откачване също изписа грешка,и диагностика ми вика ,че работи и той!
Та всичко това ме накара да мисля,че още при смяната на турбото от Реал Турбо нещо са бърникали,защото капака където се закача за диагностика беше отворен и ме навежда на мисълта,че може нещо да са направили да "щадят" турбото.

Колата е 166 JTD 136k.c, а катализатора е пробит,че беше се затлачил от маслото от издалата фира турбина.

Директно в прав текст ти казвам! От Реал турбо като си вземеш рециклирана или нова турбина и връткат болчето което регулира геометрията, врътни го 2 оборота и колата ще стане както преди че и по добре ;)

popaay
10-01-2012, 08:47
Но защо стойността е 0 там,дали не са пипали нещо те по софтуера!

ACEHOB
10-01-2012, 11:01
Тествай и със на Янислав Карагьозов програмката FiatECUScan. Малко ме съмнява Бош диганостика да не ги хваща стойностите но все пак...

oem
10-01-2012, 12:58
И да са бърникали твоето турбо е с механично управление. Налягането му не може да се променя софтуерно. Най-добре е да измериш какъв буст прави и ако не стига 1.0 холд да се регулира гейта. Това е.

popaay
10-01-2012, 19:01
Директно в прав текст ти казвам! От Реал турбо като си вземеш рециклирана или нова турбина и връткат болчето което регулира геометрията, врътни го 2 оборота и колата ще стане както преди че и по добре ;)

Мисля да направя направо този номер,значи трябва да развия 2 пълни оборота или!?

Bobo
11-01-2012, 14:34
А според мен проблема изобщо не идва от буста ;)

Mury
11-01-2012, 15:11
А според мен проблема изобщо не идва от буста ;)

Я ЕГР,я дебитомерче :stumm::stumm::stumm::stumm:

popaay
11-01-2012, 18:32
А според мен проблема изобщо не идва от буста ;)
Еми дай някаква идея,тук в Пловдив толкова са ни и майсторите,Аз ако знам къде да търся проблема, сам щях да се справя!
А това Буста налягането което прави турбината ли е?Ако е това ония майстор вика ,че е идеално.

Bobo
11-01-2012, 18:36
Еми дай някаква идея,тук в Пловдив толкова са ни и майсторите,Аз ако знам къде да търся проблема, сам щях да се справя!

Ако можех еднозначно да ти реша проблема във форума досега да съм го направил ;) Проблема може да идва от загуба на бууст през ЕГР-а или недостатъчно постъпваща нафта ;) Причини бол трябва да се гледа внимателно преди да се предприемат драстични мерки (разбирай плащания) ;)

iveli
11-01-2012, 19:38
Този ЕГР кво го чакаш още че не си го затапил От него файдата ти не я усещаш а му усещаш само проблемите Тури му ламарината та да си сигурен че не е от него та да търсиш проблеми на по малко места

popaay
11-01-2012, 19:44
ЕГР е наред на 100%,а налягането на горивото е ОК според диагностиката.Май ще си я карам така,струва ми се малко скопена ама карай.

iveli
11-01-2012, 21:53
Идеята ми е че от ЕГР клапана полза нямаш а може да имаш само проблеми В момента може да е изправен но рано или късно и той си дава фирата А за тромавостта на колата да не би да са барали откъм ангренаж че моята беше със разместено зацепване на валовете и също беше доста мудна А ако не са нагласили клапана за управление на турбината проблема ще е по трудно решим но не невъзможен

popaay
12-01-2012, 08:11
Идеята ми е че от ЕГР клапана полза нямаш а може да имаш само проблеми В момента може да е изправен но рано или късно и той си дава фирата А за тромавостта на колата да не би да са барали откъм ангренаж че моята беше със разместено зацепване на валовете и също беше доста мудна А ако не са нагласили клапана за управление на турбината проблема ще е по трудно решим но не невъзможен
Зацепването е проверено поне два пъти в различни сервизи!А за клапана мисля,че от Реал турбо би трябвало да са си свършили работата,като хората.А колата е така от поставянето на турбото от същите,не че не върви,ама не е както преди,а и разхода е малко от горе близо литър!

Bobo
12-01-2012, 12:49
Зацепването е проверено поне два пъти в различни сервизи!А за клапана мисля,че от Реал турбо би трябвало да са си свършили работата,като хората.А колата е така от поставянето на турбото от същите,не че не върви,ама не е както преди,а и разхода е малко от горе близо литър!

Защо всички си мислят че турбо сервизите трябва да им настройват турбините, това е работа на този който слага турбината - както беше написал някой турбо сервизите се презастраховат и "охлабват" турбините на макс ;)

Jivko7777
12-01-2012, 16:41
както беше написал някой турбо сервизите се презастраховат и "охлабват" турбините на макс ;)

Е това му писах на човека в началото :clap: