PDA

View Full Version : Сензор за пасажер



RoMAN
22-04-2008, 18:47
Вижте сега, имам един проблем аърбег-а ми свети и знам какъв е проблема. Там където се седи на пътническата седалка до шофьора има една платка, която отчита че на това място има пътник за да се отвори еърбег-а, та идеята ми е че тази платка ми е повредена и ми трябва нова, но никой незнае откъде как и колко струва. Гледах на части алфи предлагат ми направо цялата седалка за 150 лв. но пък откъде да знам, че тази платка ще е изправна? Това се разбира, чак като я сложа на моята седалка...А алфи на части от моя град няма...

TaNo
22-04-2008, 19:16
Това и на мойта свети и на половината от колегите тука също, аз знам така че никви платки не са повредени ми трябва да се закачи на компютъра и да се изчисти грешката

pinko
22-04-2008, 19:17
Това и на мойта свети и на половината от колегите тука също, аз знам така че никви платки не са повредени ми трябва да се закачи на компютъра и да се изчисти грешката

И като се изчисти, след няколко часа светва пак. Вервай ми. Просто трябва нов "гъзен" сензор.

RoMAN
22-04-2008, 19:54
някакви цени за тоя сензор и откъде да се поръча???

Alfa166
23-04-2008, 11:03
на моита изчистиха грешките и вече месец и повече не е светнала

TaNo
23-04-2008, 13:45
Ми за тва става въпрос и аз на служебната кола и ;истих тази грешка на компютър и вси;о и е ок ма за мойта все няма време, Пинко дано да не си прав със сменянето на нов гъзен сензор

p3shku
23-04-2008, 13:53
и аз имам въпросче за тая лампичка на еърбега. те са две по принцип червената с човече и колан и другата дето е дете с седалка и показва че е изключен еърбега. Та моя въпрос е нормално ли е след като дам на контакт всички лампи светват за 4 секунди (което е нормално в книжката поне така пише) и след тва изгасват само тая с детето мига за около 4 секунди още и след тва изгасва (не ми е изключено там кадето е като отвориш вратата). В книжката пише че нещо не е изправно ако лампата остане 15 секунди да свети. Та при вас как е?

RoMAN
23-04-2008, 17:03
При мен са чистени грешките, но без ефект даже ми сваляха и ремонтираха сензора ама ме предупредиха, че това ще бъде временно решение, така и стана изкарах 2 седмици...Но нямат информация откъде може да се поръча този сензор и се чудя дали единствения начин е да го изкарам от друга алфа на части.