PDA

View Full Version : Едно мнение ми трябва и малко помощ...



VFTI
22-04-2008, 22:05
Ами един приятел с лада 2104 ще си купува газова, че до сега само на бензин я кара ама с тия цени....


Та намерихме я бутилката в София...Изгона оферта от Лада клуба...Аз съм писъл в темата и получих информация...Можете ли да ми кажете дали си заслужава :roll: За какво да гледам като отида да купувам бутилката и другите неща, защото съм многоооо бос на тази тема...Някой от Сф може ли да помогне :roll: , ако тук не получа достатъчно съвети :roll:

http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=16&t=185

Благодаря ви и чакам мнение :P

endeavour
22-04-2008, 23:03
Ако въпроса ти не е на майтап, от всичките ми досегашни автомобили ладата е най-непретенциозната към газ машина - върви със всякакви уредби,които съм и слагал. Аз бих гледал дали изпарителя не е от някаква извънземна марка, за която няма ремонтен комплект по магазините. При тая цена ... Само изпарител втора ръка върви толкова.Ако е работила до последно - струва си.

VFTI
22-04-2008, 23:36
Ами и мен това ме интересува... Иначе точно да не е изпарителя да се прецака и после да не може да се ремонтирва и да се търси друг....>Все пак на моя човек не му се дават 50лв само за една бутилка :? Кара лада търсим нещо максимално евтинко и да е работещо :roll:

Иначе има още доста такива обяви за по 50-60лв но тази е с най-подходящата като обем бутилка...А и другите неща уж....

Обяснете ми накратко за какво да гледам, защото аз ще трябва да отида да я купя :roll:

VFTI
23-04-2008, 15:52
? :roll:

robygas
23-04-2008, 20:55
Самите думички "Евтино" и "Качествено" са несъвместими! :D Какъв е въпроса ,че не разбрах?!?

VFTI
23-04-2008, 21:28
Самите думички "Евтино" и "Качествено" са несъвместими! :D Какъв е въпроса ,че не разбрах?!? Май ще се правим на идиоти? Сега ще ви дам истинска тема: Италиански автомобил/умишлено не казвам марката,която в случая е без значение/ формира правоъгален импулс /гледан с оцилоскоп/,при натоварване ,и в момента на стабилизация го удължава. Това води до объркване на възприятието от газовия компютър и проблем със стабилизирането на празен ход. Времето за впръскване на газовите дюзи става коренно различно. Предварително Ви предупреждавам, че отдавна знам отговора, но нали искате форум. Хаиде да си поговорим.........

И все пак става въпрос за газова на ЛАДА?? Газов инж. ли да и се сложи?

Дайте ми моля ви отговор това нещо като за ЛАДА като за 50лв. става ли и за какво да гледам като ходя да я купувам ПЛССССССС...

Roby като тръгна да си слагам газ на някоя от колата при теб ще дойда :wink: Ясно ми е :P Но за момента ме вълнува газста за тази лада :roll: :roll:

Плссссс :P

robygas
23-04-2008, 21:40
не става въпрос дали ще дойдеш ,не се обиждай но ми е все тая, имам си достатъчно работа. За другото , натовари /ако се споразумееш с продавача преди да го платиш/ всичко което ти дава и отиди при газаджия да ти отговори на въпросите, но изрично го питаи: ако той ти я монтира наема ли се, и колко ще ти струва в края на тръбата! Всеки монтьор работи с различни марки и ги ремонтира ,така ,че най - добре е ако някой се ангажира с това да е един и същи човек.

robygas
23-04-2008, 21:45
А ако наистина питаш , и не се базикаш, това е безмислено упражнение. По-добре ми се обади , ако ти трябва и ще измислим нещо. а по -нагоре не става дума за Г.И. а за съвсе нормален проблем..........за дебат.

VFTI
23-04-2008, 21:52
Ами проблема, е че газовата ще се монтира в Севлиево. Та няма и как да го осъществявам тоя оглед, а и ако трябва да търся майстор да ми каже мнение, просто ще станат големи разходи за тази газова и тези 50лв...

Та за това питам така нещо основно да гледам, какъв трябва да е комплекта и т.н :roll: Иначе уж е работила и то нали добре тази газова :roll:

Crusader
24-04-2008, 07:45
Ами според мен уредбата си е пълен комплект /макар и архаичен модел/ но като за 50 кинта си заслужава, според мен ще ти вземат поне 100 за монтажа, но пак си заслужава щото след 1000-1500 км. уредбата и монтажа ще са избити напълно като цена.
До колкото разбрах тук въпроса е до икономическата обосновка на нещата, прав ли съм?

VFTI
24-04-2008, 11:40
Ами според мен уредбата си е пълен комплект /макар и архаичен модел/ но като за 50 кинта си заслужава, според мен ще ти вземат поне 100 за монтажа, но пак си заслужава щото след 1000-1500 км. уредбата и монтажа ще са избити напълно като цена.
До колкото разбрах тук въпроса е до икономическата обосновка на нещата, прав ли съм?

Да :P Значи и някои тръбички и други да се сменят...И до 200лв. да излезе пак е добре :P А и монтажа в севлиево е много евтин..И бързо ще се избият. :P Днес ще видя да звъня да я видя евентуално купя :P

Благодаря за мненията и съветите :P :P

lord_chuldarkar
24-04-2008, 12:26
само за справка ще отбележа че в Търново в практикер продават ново газово за 229лв пълен комплект + бутилка, ако във севлиево е евтин монтажа и 200лв устройват твоя човек може би новото ще е към 300 общо, пък все пак е ново, а говорим за газ което крие някакъв риск.

VFTI
24-04-2008, 12:42
само за справка ще отбележа че в Търново в практикер продават ново газово за 229лв пълен комплект + бутилка, ако във севлиево е евтин монтажа и 200лв устройват твоя човек може би новото ще е към 300 общо, пък все пак е ново, а говорим за газ което крие някакъв риск.

хах доста интересно...

А колко е голяма газова и каква марка....Хммм ей сега ще му зърна на моя човек :P

VFTI
24-04-2008, 13:11
Отказах ме се от това Агу новото на практикер.


Добре а сега звънях всичко окей за тази старата, ОБАЧЕ тази бутилка може ли да мине преглед? Защото е старичка? Чакам спешно отговор, че да знам какво да правя имам уговорка да ходя да я видя :roll: :roll: Човека каза, че няма преглед и не е имала...

Какво да правя, ако не може да мине?Да се сложили?Нали ще е незаконно :? :roll:

robygas
24-04-2008, 14:41
почна да ми писва! Ела и ще ти дам всичко чисто ново за тази кола за 220лв. Турската уредба +нова 30л. бутилка с документи. Ще ти остане труда и прегледа които е 12 лв. в София. Не работя с тези уредби така ,че ми се обади предварително! Офертата е еднократна !

VFTI
24-04-2008, 16:01
Ами вече я купих...Все пак 50лв. ще видим кое ще стане и в краен случай ще се купи друга бутилка и така...

И колата се намира в Севлиево и там и ще се монтира...

А roby ще му кажа на моя човек все пак за офертата може пък да се навие да я продадем и да сложи нова...

lord_chuldarkar
24-04-2008, 16:52
незнам дали е незаконно, а и не това е най важното на старата бутилка - колкото да е изправна и да не е потенциална опасност (повече отколкото трябва)

JORDI
24-04-2008, 21:01
Такава безсмислена тема в която "питаш и сам си отговаряш", "не можеш да решиш а вече си решил", и всичко това за Лада... абе шантава работа... или тема за "общи приказки".Даже и за там не е, а за коша! 8)

robygas
24-04-2008, 21:10
:screwy: Още едно пояснение: Съдовете под налягяне подлежат на ежегоден външен преглед , за който проверяващия издава съответния документ -стикер одобрен Държавна агенция за котлонадзор и вписва прегледа в паспорта на бутилката. След изтичане на 5 год. от производството/не от датата на монтажа/ което е отбелязано на металната табела на самия съд, последния подлежи на сертификация чрез хидравлично изпитание/водна проба/ и рентгенова снимка на шевовете направено в оторизирана за това лаборатория, и тя е валидна за следващите 5 год. Това не изключва годишния външен оглед и проверка на състоянието от съответния сервиз правещ годишната заверка. Съдове над 20год. от производството се бракуват.

VFTI
24-04-2008, 22:09
Първо да обясня...Тая бутилка я купувам за мой приятел.Най-добрия ми приятел бих казал брат. Ще се слага на неговата кола, но парите ги даваме 50/50%...

Нямаше време да се шляем и да вземаме решения 2 седмици..Аз си заминавам утре и не можех да чакам само отговори във форума.

Но взех в предвид обяви за други теми за газови продажби и техните цени.

Взех предвид, че за 40лв ще се купи бутилка, изпарител, плочка и всички медни тръби...е само тръбите са 15лв...и още копчета и джаджи и плочка....

Взех в предвид мненията които дадохте за тази конкретна бутилка, а те бяха " смешна цена" и че всичко изглежда окей...

При тая цена ... Само изпарител втора ръка върви толкова.Ако е работила до последно - струва си.

Обадих се и на познат от Севлиево, който ми каза къде могат да ми монтират бутилката и къде ще мине преглед и че дори и да е стара, ако е изправна ще я прекараме и няма проблеми.

Решихме и, че ако случайно наистина не става бутилката ще се дадат пари и ще се купи нова бутилка, но само бутилка.

В крайна сметка бутилката и пълния комплект е в уникално добро състояние всичко. И мисля, че направих добра сделка. Сега ще се види бутилката дали ще мине теста и ако всичко е окей я слагаме, ако не я даваме за скрап...10лв. да ни дадат за нея, пак ще съм купил медни тръби изпарител и останали неща за 30лв.... За това и го обсъдих с моя приятел и действахме бързо, защото нямах време и я взех...

А ако нещо стане пак ще ги обявя тия неща в продажба, но няма да сме вътре с пари, което беше основното за двама студента:D :D

Това е всичко приятели :P :P

robygas
24-04-2008, 22:24
Пак стигнахме до извода, ЧЕ СИ ЗАДАВАМЕ ОТГОВОРИ!

VFTI
24-04-2008, 22:35
Стигнахме до извода, че исках мнения и съвети. Понякога на човек му трябва малко. Виж всички коментари и моите разсъждения и малкото ми е помогнало :)

lord_chuldarkar
25-04-2008, 01:00
Пак стигнахме до извода, ЧЕ СИ ЗАДАВАМЕ ОТГОВОРИ!

колега ще ме извиняваш, но не е задължително да пишеш по темата, още повече, че не видях някаква категорична позиция (от рода "Да вземаи" или "не в никакъв случай").

Това, че си газаджия и имаш понятие от нещата повече отколкото средностатистическия съфорумец е хубаво и всеки ти е благодарен за мнението, но просто така да пишем по темата няма смисъл.
Колегата VFTI излага аргумети за и против решението му и невиждам какво лошо има в това.

към колегата JORDI - и по безсмислени теми има можеш да бъдеш сигурен, според мен е добре в тази да се следи развитието на газовата уредба - така ще знаем плюсове и минуси на АГУ настаро (разбира се от една не може да се вадят изводи)

Та идеята ми беше - оставете колегата VFTI да се радва на придобивката си и нека той сподели впечатления от нея.

Наздраве!