PDA

View Full Version : охлаждане на предния кош на ГТто



WhitePower
17-09-2005, 17:40
И така имам малко проблеми с загряването на малкото зверченце
наречено пунто гт
много пече като го настъпваш и идеята ми е каде може да се среже капака и кои го прави и как за да отдеждам толиият( врелият) въздух навън

Dodo 155
17-09-2005, 20:57
И така имам малко проблеми с загряването на малкото зверченце
наречено пунто гт
много пече като го настъпваш и идеята ми е каде може да се среже капака и кои го прави и как за да отдеждам толиият( врелият) въздух навън
Ами махни по-добре капака, така ще се охлажда перфектно :idea: и няма да има нужда да режеш капака :evil: :evil:
Как пък ти дойде на ум да му срежеш капака :roll: :shock: :shock:
Грее щото е ГТ, ако беше 55 Fire щеше да ти е хладно :wink: :lol: :lol:
Хората са го сметнали, така че не си усложнявай живота :wink: Ако има проблем с охлаждането все пак, по-добре го оправи :idea:

fiat
17-09-2005, 23:01
не разваляй колата. :?

75 2.0 turbo
18-09-2005, 03:43
режи не ги слушаи да си карат базоваците ако искат и да си ги завият да не настинат :idea: а турболетите се нуждаят яко от въздух теи 4е режи и не се замисляи :!: пък и в краина сметка колко струва един капак за пунто :?: 60-70 кинта 4уду голямо :wink:

Dodo 155
18-09-2005, 18:37
режи не ги слушаи да си карат базоваците ако искат и да си ги завият да не настинат :idea: а турболетите се нуждаят яко от въздух теи 4е режи и не се замисляи :!: пък и в краина сметка колко струва един капак за пунто :?: 60-70 кинта 4уду голямо :wink:
:shock: :shock: :shock: Това да не е сирене бе колега :roll: :lol: :lol:
Как му каза само "РЕЖИ, РЕЖИ ....." :lol: :lol: :lol: То и Бобо ряза, ама поне беше малко на калника и е отстрани (сега прилича малко на МБ 250ТД :D ) ама с този капак нещата ще загрубеят .... :roll:
А какво ли ще стане когато го резне и от температурата ламарината стане на вълнички :roll: :? :?:

75 2.0 turbo
18-09-2005, 20:29
[quote="75 2.0 turbo":3vhb9doq]режи не ги слушаи да си карат базоваците ако искат и да си ги завият да не настинат :idea: а турболетите се нуждаят яко от въздух теи 4е режи и не се замисляи :!: пък и в краина сметка колко струва един капак за пунто :?: 60-70 кинта 4уду голямо :wink:
:shock: :shock: :shock: Това да не е сирене бе колега :roll: :lol: :lol:
Как му каза само "РЕЖИ, РЕЖИ ....." :lol: :lol: :lol: То и Бобо ряза, ама поне беше малко на калника и е отстрани (сега прилича малко на МБ 250ТД :D ) ама с този капак нещата ще загрубеят .... :roll:
А какво ли ще стане когато го резне и от температурата ламарината стане на вълнички :roll: :? :?:[/quote:3vhb9doq]споко беее то да не е кашкавалено туи пунто :wink: 4е щяло да стаа на вълни4ки :shock:

Venci
19-09-2005, 11:14
Със зеге няма да стане на вълнички :tooth: . Щом искаш срежи го капака :jason2: италианците ще ти казват как да ти се охлажда колата. Ами ако са го мислили в понеделник? :lol: Виж каква е разликата пък щом е 60 лв. капака може да си направиш зимен и летен капак :bounce8: .

WhitePower
19-09-2005, 11:32
е тояа е идеяата ама незнам каде да режа да не объркам въздушните потоци

valjo
19-09-2005, 13:29
е тояа е идеяата ама незнам каде да режа да не объркам въздушните потоци

е именно затва служат инжинерите ;))))))
ако секи тръгне сам да си праи сичко, отиде та се не виде;)

MrX
19-09-2005, 13:33
пезни го иму сложи скууп като на мицубиши ЕВО,но пробвай първо на фотошопа да видиш дали ще изглежда добре

Venci
19-09-2005, 13:40
Чак пък толкова не мисля, че трябва да се притесняваш за въздушни потоци. Иначее :gruebel: защо не пооткраднеш някоя идея от заводски направени отвори на капаци. Сещам се, Ренде 19 "Вилиамс :Tease: " Имаше такъв отвор, но доколкото знам е над изпускателните колектори и когато няма турбо просто студеният въздух духа върху тях. Ами при Орел-ите Кадет ГСИ също вадеха някакви капаци за отвори. Тях не ги знам как са. Като се замисля обаче и двата примера които ти давам са за студен въздух, който влиза, а не за топъл, който да излиза.Виж на ГАЗ 69, той е с такива отвори като хриле отстрани точно за да излиза въздуха назад, но това не е приложимо при Пунто. Тя в същност колко толкова ти загрява колата да не би нещо да не е в ред по нея?

jorko
19-09-2005, 21:59
има едно уплътнение на коша при чистачките , можеш да го махнеш , охлажда се добре , но :idea: :!: ще поема топъл въздух парното :roll: :wink:

WhitePower
20-09-2005, 19:11
сетих се днеска ще пробвам