PDA

View Full Version : Предно стъкло. Откъде?



Emus
05-07-2004, 15:27
Колеги,

При разминаване с един камион отхвърча камък и в резултат предното ми стъкло има много красива пукнатина открай докрай, по хоризонтала, а скоро може и по вертикала щото в центъра пукнатината е зевздовидна :(
Ходих при застрахователите - ще платят. Ходих и до Ауто Италия - стъкло ще има, само че след месец и половина :shock:

Помагайте! Някой знае ли къде може да има такова стъкло (и да ми го сложат разбира се) в по-къси времеви граници? Че то за месец и половина кой знае колко лева ще кихна на куките дето карам със спукано стъкло (пък и си е опасно, въпреки че пукнатината е само в горния слой).

Щях да забравя. Колата е Алфа 145 (Boxer).

DiStefano
05-07-2004, 17:12
VANTO TRADE :lol:

hf hpe
05-07-2004, 23:11
в кобра със сигурност има
лошото е че може би ще ти сложат такова от Фиат Типо
има съвсем малка разлика и ако не си много претенциозен можеш спокойно да си сложиш
разликата е в това че стъклото при стъклото на типото черната серифна ивица слиза на долу и обхваща и стойката на огледалото за обратно виждане което е закачено на стъклото

Emus
06-07-2004, 09:03
Благодаря за съветите. :D

Днес ще звъня до Vantotrade и до Кобра.
Ако разликата със стъклото на Типо е само тази - може да се преглътне. Не знам каква е причината но и на моето стъкло в момента черната ивица слиза надолу и обхваща стойката на огледалото :) , а иначе на стъклото си пише Alfa Romeo и т.н.

hf hpe
07-07-2004, 14:03
ми значи ще ти пасне
аз се бъркам защото при 155-цата и дедрата огледалото се хваща на тавана до плафониерата а не на стъклото

ако твоето е на стъклото е нормално да ти слиза надолу ивицата

Emus
07-07-2004, 14:39
Такааа ......

Да ви светна по въпроса със стъклото. Значи нали първо ходих до Ауто Италия. Там ми казаха 450 лв.-стъкло, не по малко от стотина лева труд и още мъничко за лепило - цялото удоволствие след месец и половина за доставка от Италия.

По съвет на hf hpe (господ здраве да му дава :D ) звъннах в Кобра. След като им казах каква е колата ме попитаха ..... какво стъкло искам - зелено, златисто или бяло (съответно със или без сенник и какъв точно сенник - син или зелен) :shock: :shock: :shock: Хванаха ме напълно неподготвен :D Имали ги всичките - само избирай! Отидох, обслужиха ме хората, за няколко часа колата си има новичко челно стъкло. Цените пък са повече от човешки - стъкло - 120 лв (зелено), труд - 20 лв. :shock:

Е ... това е!

alfamilano
07-07-2004, 14:47
Честито!!!! И ти трябва да черпиш! :wink:

Dexer
07-07-2004, 18:51
до съвсем скоро мнението ми за кобра беше много негативно. Ходил съм с мои коли, мои познати са ходили и само проблеми там най-вечестъклата не пасват.
Но явно нещата са се променили, защото ти си вече трети човек, който казва че е минал оттам без проблеми, така че мога само да се радвам, че не е нужно да даваме по 450 лв за оригинален джам!

martyny
10-12-2010, 16:35
Момчета, а нещо да сте чували за Мустанг Автостъкла. Там как се справят.
Ще сменям предно стъкло и се чудя и се мая, къде? В кобра варианта е китайско-114 лв с работата, вероятно и с местенето на стикерите. (предпочитен вариант пред 259 лв за "Оригинално", както му викат). Другият вариант който проверих е Мустанг - 135 лв "европейско" или 120 лв китайско + 10 за стикерите.

starata alfa
10-12-2010, 16:47
до съвсем скоро мнението ми за кобра беше много негативно. Ходил съм с мои коли, мои познати са ходили и само проблеми там най-вечестъклата не пасват.
Но явно нещата са се променили, защото ти си вече трети човек, който казва че е минал оттам без проблеми, така че мога само да се радвам, че не е нужно да даваме по 450 лв за оригинален джам!
аз съм сменял в кобра предното стъкло на 164 и останах много доволен,малко след мен отиде един колега с тойота ама старичка и му свалят стъклото,предното и О ИЗНЕНАДА нямали неговото стъкло.и така начупеното му стъкло го лепят с тиксо и поръчка от япония за 1 месец доставка
пп никак не му беше смешно на колегата,но като му видях колата НЕИЗДЪРЖАХ:roll2:

fiore
10-12-2010, 16:52
Преди няколко дни сменях челното стъкло на 156 цата. Момчетата дойдоха до къщи да го монтират. Много коректни Аз имах стъкло, но иначе те могат и да ти доставят. Докарват ти го и го монтират. Работят много чисто и добре. Ще ти пратя координати на ЛС

А от Кобра съм страшно разочарован. Предложиха ми единствено гадно китайско стъкло със зелен сенник. За сметка на това обаче цената му беше 2 пъти по скъпа от същото стъкло в една друга фирма за стъкла. През цялото време ме убеждаваха как други стъкла няма и просто онемяха когато им показах че предното ми стъкло което е без сенник и без вълни върху него е монтирано при тях преди 2 години при това на доста по ниска цена.
Пази боже на някой да му се отвори апетита.

Bistra
18-06-2018, 14:43
Здравейте,
след вчерашните дъждове съм със счупено от клон предно стъкло. В Кобра имат зелен триплекс за 95 лева със сенник, но какъв цвят е никой не знае, а и досегашното стъкло е без сенник. Моля дайте ми съвет от къде другаде да търся стъкло?

ivan dimitrov
18-06-2018, 15:23
Цветът на сенникът е зеленикав, и оригиналното има, но там е "напръскано" с черно. Тия със зеленикавото се водят азиатски, другите европейски тип. В Кобра би трябвало да могат да доставят и оригинално(европейски тип), но поне преди 3г им трябваха околу 2месеца(по спомен) за целта.
Разаликата в цената не беше драстична, от което заключавам че са с еднакво качество.

Bistra
18-06-2018, 16:47
На мен ми казаха, че нямат възможност да поръчват друго, това със сенника или нищо. Ще погледам ако видя такова със сенник как стои, моето няма никакъв сенник.

Благодаря за отговора.

Ако fiore може да напише кои са другите ще звънна и на тях.

ivan dimitrov
18-06-2018, 19:18
Някъде из разделът се обсъждаше проблемът с дограмата. Активноста беше след паметната градушка, разбираемо. Тогава се оказа че има и по изгодни предложения, от тия на Кобра, но.... нещата се променят ежедневно. Напишете какъв е автомобила. Разделът е 145/6 и приемам че е такъв, а не съм виждал подобен без сенник. Ако все пак е без, гарантирам Ви че със сенник ще е по добре. Това на което трябва да обърнете внимание, е качеството на самият прозорец и на монтажът. За жалост, и двете е трудно да се оценят веднага. Преди да приемете колата обратно, след процедурата, я огледайте добре. Аз се сдобих с вдлъбнатина на предният капак, която забелязах два часа по късно и..... беше късно.

Bistra
18-06-2018, 21:11
Алфата е 145, 1,4 twin spark от 98 г.
много подобна на тази. Ако наричате черната лента отгоре сенник, тя е много по-малка от това, което виждам по снимките в нета за стъкло със зелен сенник.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/79/Alfa_Romeo_145_front_20080224.jpg/800px-Alfa_Romeo_145_front_20080224.jpg
Благодаря за съветите!
Утре ще звъня на автостъклари дадени ми от познати: Тошан глас в София. Ще търся още теми за стъкла.

ivan dimitrov
18-06-2018, 22:35
Хм, на снимката лентата действително изглежда тясна.
На оригиналното при мен, а и на всички които съм виждал, лентата продължава с намаляващи по размер ромбчета. Всъщност зеленото пък, надолу става прозрачно и не е зле. При пътуване, даже ми се иска да е по плътно надолу.
Тия със зелено са китайски мисля, с по кофти шумоизолация, но пък явно са достатъчно твърди. За сега няма драскотини. В долните краища на моето има вдлъбнатини, които оригиналното нямаше.

Bistra
23-06-2018, 12:32
С ново стъкло от Кобра съм за 95+19 лева. Хората бяха любезни в Младост, стикерите и огледалото преместиха. Сенника е син и почти не се забелязва, не виждам разлика с останалите стъкла. Е, останаха излишни някакви гумени уплътнения от старото стъкло :) , но за сега всичко е ОК. Благодаря за помощта :) !