PDA

View Full Version : НЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ колата си на ГЛУПАЦИТЕ срещу басейн СПАРТАК !



HEPBAKA
25-04-2008, 19:00
Колеги, за ваше добро е. Не ходете за каквото и да е било при теЯ пед@ли.
Закарах кола да ми сложат газова уредба. Освен че ме накараха да вися от 8 до 9:30, когато дойде въобще някой (а ми казаха да отида в 8ч), след това висях до 11ч. докато въобще някой започне да се занимава с колата. После още 2ч. докато ми кажат, че ще отнеме цял ден, та да си ходя.

През времето в което бях там и те "работеха" видях как се поставя газова бутилка на мястото на резервната гума - поръчва се по-голяма бутилка от мястото което има, а след това с флекс, чук и длето се преоформя каросерията, така че ТЯХНАТА грешка да се заличи. Сещате се как "НЯМА" да хване корозия там където трошиха и рязаха, сещате се колко е коректно, само за да си прикрият грешката от собственика, да потрошат задницата, вместо да поръчат нова бутилка. (това във времето, когато собственикът го нямаше)

Все пак си оставих колата, с идеята, че не е толкова трудно, на кола с карбуратор, да се сложи газ, при липса на каквито и да е усложнения, като поставяне на по-специална бутилка и тн. Съвсем прост set-up на проста кола.

За какво го разправям това, ще попитате - защото, ТЕЗИ МАЛОУМНИЦИ, като са източвали охладителната система, не са я напълнили !!! Резултатът, е че имам сега да правя гарнитура на главата, ремонта по думи на техника ми, който прави колата от както е в България, ще струва "скромните" 700 лева с труд. Естествено нищо не мога да докажа и направя на онези гейчета, но поне мога да ви предупредя НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ако не искате, след това желанието за икономия, да ви излезе +ХХХХ лева, заради ТЯХНАТА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ !

raiders
25-04-2008, 19:30
само ще кажа, че колата като ми се прави, каквото и да е по нея, аз съм до нея, и не я оставям без мен никъде, майстори много, принципно добри неща съм чувал за тези там, но...

Crusader
25-04-2008, 20:24
Съжаляваме за проблемите ти колега, винаги съм казвал че ядовете с АГУ се дължат на "майстори" а не на факта че тази ли онази кола не ставала за АГУ.
Много кофти тая работа с гарнитурата на главата, че като няма течност и датчиците за температура на повечето коли не работят...
А бе срещни ги тия по късна доба....и действай!

JORDI
25-04-2008, 21:56
Възможно ли е в тая наша "столица" да се навъдят толкова цървули! 8)
А беше за пример едно време! :roll: Колеги, ако сте истински Софиянци по добре идете в провинцията да си оправите колите!!! :D

ФЕРАРИСТ
25-04-2008, 22:02
само ще кажа, че колата като ми се прави, каквото и да е по нея, аз съм до нея, и не я оставям без мен никъде, майстори много, принципно добри неща съм чувал за тези там, но...
Абсолютно - никога не оставям колата си без да гледам какво се прави по нея......никогиш....

georgyg
26-04-2008, 17:20
Ходил съм при тях преди години с Форд-а защото от високо обороти гаснеше, настроиха го и, взеха 30 лв и си тръгвам, по Черни връх с 80км изключвам от скорост и колата гасне. Моментало обратно и ми казаха, че плочката е монтирана кофти и нищо не можело да се направи. Аз поисках да ми върнат парите, но те казаха, че са я настройвали и това се плащало, а това че нищо не са направили си е мой проблем.

ИДИОТИ. Просто ми писна от идиоти.

alex052
01-05-2008, 11:35
Когато си търсих сервиз за да ми поставят инжекцион същите педераси ми казаха,че за тези коли няма инжекцион не може да стане и т.н.,което малко ме учуди от тогава все се каня да прескоча да им покажа как това което не става рабти безупречно вече 15000км.

code
01-05-2008, 14:34
Абе майстор ли е удряй с лопатата . . Е има малки изключения при които лопатата им е малко :twisted: Майтап, майсторите да не подскачат :lol:

PEPI-2ALFA
01-05-2008, 20:35
... като са източвали охладителната система, не са я напълнили !!!
Добре де , като е без охл. течност как въобще е работила на газ?

code
01-05-2008, 21:35
Що да не работи изпарителя замръзва, газта влиза в двг течна и това е. Те до последно не са я източили, само колкото да не тече докато я осират :x

JORDANGT
10-05-2008, 22:21
Когато си купих колата газовия инжекцион не работеше заради някакъв датчик(над 100лв.).Майстора забоде в буксата на датчика едно съпротивление или нещо подобно и всичко заспа срещу 5лв.
След няколко месеца на газ започна да работи на три цилиндъра и отивам пак при тях(Спартак) и човека каза:
-Оооо изгорял инжектор,трудно се намира и е към320лв. защото са комплект 4-те
-Аз му викам а защо мирише на газ от зад
-Защото е изгорял в отворено положение.
Прибрах се разглобих кутийката на инжекторите на съставни частички и открих малко парченце няма и 1мм. гума или пластмаса,отстраних,сглобих и вече 2месеца си я карам.
А ако не разбирах нищо щях да му дам 350лв. за същата операция.
ААА казвам му:-Тука нещо мирише яко на газ при мотора и му показвам къде омазнява
-Карай това не е проблем
След няколко дни от нетърпимата миризма решавам пак сам да се захващам с газта.Отварям капака сутринта паля и прехвърлям и какво да видя,фучи газ от мястото(редуцил винтила) което му показах на всички посоки.Смених едно О-пръстенче на цена от 0,15лв. и е ОК.Ами ако беше прехвърчала само една искра дее..ба и майстору :priest:
За съжаление в София само там съм открил софт за Tartarini и нямам никакъв избор.Дано не ми се налага да ходя повече там.

robygas
11-05-2008, 08:46
За съжаление в София само там съм открил софт за Tartarini и нямам никакъв избор.Дано не ми се налага да ходя повече там. Даже не знаех ,че има софт. за Тартарини там. но ако ти се наложи има едни колеги до Майчин дом на "Цар Борис ІІІ" , малко преди Княжево. Доколкото знам работят само с Тартарини.