PDA

View Full Version : Прекъсва километража



01-12-2003, 12:34
Здравейте! Моля за помощ! На 164-ката ми километража прекъсва. Когато запаля стрелката на километража подскача леко и после си отчита до някой момент в който сам спре без сътресения или докато се изгаси колата. Ако при палене не подскочи, изобщо не работи (както е в повечето случаи). Свалях таблото и чистих клемите но няма резултат. Ако някой знае нещо по въпроса моля да ми даде съвет!!!

WhitePower
01-12-2003, 16:35
step 1 :
otvori i prezapoi vazmozno e da ima studeni spoiki
ako li ne
step 2 : datchika za kilometraza no njamam pred mene dokumentacijata za 164 za da pogledna kade se namira

a i kato go udarish pochva li da bachka ?ako e taka "go to step 1"

03-12-2003, 13:12
Благодаря за отговора. Значи, с удряне по таблото ефект няма, не започва работа, също не му влияят и дупки и сътресения на автомобила. Ако проблема е в датчика то моля за инфо къде се намира и подлежи ли на ремонт, въпреки че предполагам че ще има изваждане за нов!

Dizela
13-01-2004, 21:32
Za sajalenie ne se remontira.I az ne pomnq to4no kade be6e no te sa dva.Ediniq e za zadnite svetlini.Toi se vijda nai dobre kato se svali podkalnika na lqvata gyma.Ako go nameri6 iztegli my kabela i vi6 dali svetqt svetlinite na zadna.Drygiq e za kilometraja.Tarsi go nqkade.I pri men e ne6to podobno.Pone ne otkazva de ama otvreme navreme na svetofara vdigam 50-60-120 kolkoto si iska.Originalen e kam 40-60 evro ta ako ti iskat pove4e zna4i te mentqt.No nai veroqtno sa kleqsali klemite. :wink:

Alfa33
22-01-2004, 00:50
Аз имах същия проблем стрелката подскача спира когато поиска
с удар се оправяше до време и после спря напълно
свалих километража и сменихме 2 чипа които за мое учудване се продаваха в магазин за ел.компоненти струваха към 10лв.
и сега нямам проблеми
и аз мислех че е от датчика но тои се оказа напълно здрав

kiko1213
23-11-2010, 23:06
аз карам 164 супер 2.0 144коня,датчика и се намира до щеката на маслото на скоростната кутия,има букса ,която може да се достигне и отгоре,откачаш я и караш,ако не отчита значи е тя!А датчика можеш да го видиш само на канал или повдигач:заставаш под колата.точно под мястото на шофьора,търсиш щеката на кутията,на една педда в дясно от нея,УСПЕХ!!!

Sunny
23-11-2010, 23:11
22.01.04 г., 00:50 - до днес
Почти 7 години по-късно колега ... малко закъснял отговора ми се струва.
Гледайте датите преди да вадите темите от архива .

Boby
24-11-2010, 00:42
Даже в тази тема съм писал още с първия си ник.:bouncing_smiley:

kiko1213
27-11-2010, 20:22
видях ама късно,помъчих се да го изтрия,но не съм успял!

VLADius
27-11-2010, 20:47
22.01.04 г., 00:50 - до днес
Почти 7 години по-късно колега ... малко закъснял отговора ми се струва.
Гледайте датите преди да вадите темите от архива .

По-добре късно, отколкото никога. Sunny - четеш ли за срещата на 05.12. И хора дошли с автобуси или влаци приемаме :beer:

RUNNING WILD
29-03-2013, 21:15
айде и аз с неработещ километраж,знам си скоростта по оборотите гледам ама ме изнервя гадно си е,от време на време се включва 1 път в месеца за малко и после пак умира,като не ми работи километража не ми работят и долу като зануля 0.000 зелените нули така си седи.от къде да тръгна сам мога ли да ровя да разбера от какво е.

kiko1213
30-03-2013, 21:05
опитай първо с буксата на скоростната кутия,виж по-горе в темата,ако не стане с почистване....датчика,ако и така не тръгне....виж публикацията на ALFA33...

RUNNING WILD
30-03-2013, 23:16
да мерси изчетох ги,днеска карах 200 км и пак от време на време като друсне некъде захапва и мери.

RUNNING WILD
01-04-2013, 19:53
ходих днеска при майстор да гледа,вдигнахме я показа ми неква букса вика ми абе тука не е откачено здраво си е,какво ми остава като вариант?до километража какво отива жило ли е или е само кабел?как да сваля таблото да се гледат кабелите и буксите от зад тегаво ли е?днеска пак като друсне в дупка зацепва и как спра и изгася колата пак умира.

RUNNING WILD
02-04-2013, 17:40
така таблото се сваля но първо уредите с настроика на фаровете и тестерите,има скрити болтове и ги изкъртих с щипките,скритите болтове са 2 и седят зад 2 та пласмасови капачета от ляво и от дясно на които има нарисувани опознавателни знаци кое за какво е,явно се махат първо те с малка отверка и се развиват 2 та болта и тогава се маха от щипките ма късно,сега не ми седят добре уредите се разместиха и тропат ма ще ги наместя.та внимавайте,таблото се държи на 2 болта от ляво и дясно виждат се.

Scrapera
02-04-2013, 23:57
А скоростомера оправихте ли?

kiko1213
05-04-2013, 21:36
що не каза бе пич,че ще сваляш таблото,нямаше да го счупиш

RUNNING WILD
10-04-2013, 11:24
А скоростомера оправихте ли?

ходих при Румен клубният сервиз,човека я погледна и каза че не е букса датчик а била с жило и ми го показа,не сме го оправили защото пътувам и не мога по график да се занимавам с колата,имам свободен ден и час и търся на момента кой да я оправи,тая седмица нема да е другата по некое време ще ходя при Румбата сигурно.

---------- Post added at 08:24 ---------- Previous post was at 08:20 ----------


що не каза бе пич,че ще сваляш таблото,нямаше да го счупиш

еми а кажи ми,никой не е написал че има скрити болтове на тестерите и врътката за фаровете а те са 3 болта само на тестера и 2 са на таблото отделно.

didod
10-04-2013, 13:11
Жилото гаранция не е за километража. Може да е за задната.

RUNNING WILD
10-04-2013, 14:34
нямам идея човек,показа ми едно дето влиза като застанеш пред мотора в дясно май на скоростите седи мисля,имам проблем друг смених всичко щанги от пред тампони лагери макферсон задни шенкели от ляво,задни втулки и 4 те нови всичко,ходих на реглаж в Дружба при корифейте пича вика екстра е ако те тегли на некъде е от гумите?колата ме тегли на ляво агресивно и то като карам с 20-30 км пак тегли,по инерция пак тегли,по лесно завивам на ляво а на дясно с усилие някак си ми се струва,преебано ми е ляво външно каре трака и щтрака яко от него от каре външно може ли да ме тегли на ляво? джантите са леко криви но гумите да добри и при скорост,40.60.80.100,120 нямам никаква вибрация в волана нищо но да карам на право трябва да прилагам усилие на дясно иначе ме завърта на ляво,другото което е при вас като седи колата на едно място и въртиш волана пълен ляв и пълен десен предницата ви мести ли се като на мерцедесите моята се мести,колата ми е неустойчива на 70 км в час е зле,като завивам има едно усещане все едно нещо примръдва от пред завива чупейки се едно притрисване при завой и то с лека скорост с 10 км в час,накрайници всичко ново освен каре или нещо по рейката?няма кога да се занимавам с нея и я правя през 1-2 седмици в бокса за квото намеря майстор за момента.

kiko1213
11-04-2013, 13:52
километража е електронен,няма жило,ако е по стар модел кораба ,не знам,а за дърпането в страни...провери джантите дали имат водеща втулка,централния отвор или дисковете дали са фиксирани с болтове за главината...болтчетата са малки с плоска глава....скоро на един познат колата му тресеше като луда а всичко беше наред..сваляме джантите и болтовете...скъсани....

Scrapera
11-04-2013, 18:27
При мен също километража работи когато си иска, а ECU записва грешка Speed sensor. Определено не звучи като жило.

RUNNING WILD
11-04-2013, 21:45
тия дни като се освободя почва пак ровене,къде се изписва грешката спиийд сензор? каква е индикацията -знака на таблото?с тестера ли се вижда или при палене?на мене ми свети за маслото,свети ми некво не знам едно като свещ с 3 лъча от долу абе като пръскаща свещ с чертички,кво ми свети още за чистачките тчеността и още едно като кръг колело с чертички отстрани и още нещо май неква предупредителна нес е сещам.

Scrapera
12-04-2013, 10:49
тия дни като се освободя почва пак ровене,къде се изписва грешката спиийд сензор? каква е индикацията -знака на таблото?с тестера ли се вижда или при палене?на мене ми свети за маслото,свети ми некво не знам едно като свещ с 3 лъча от долу абе като пръскаща свещ с чертички,кво ми свети още за чистачките тчеността и още едно като кръг колело с чертички отстрани и още нещо май неква предупредителна нес е сещам.
Вече няма да пиша в тази тема нищо.:shock:

didod
12-04-2013, 12:58
То няма какво да се коментира толкова - проверяват се кабелите, проба с друг датчик и т.н. Може и червяка в диференциала да е счупен. Толкова.

RUNNING WILD
22-04-2013, 23:10
не се спрях от ремонти от 2 месеца,дърпането е от външно каре ляво и от разбит лагер пак ляв,да знаете че наистина тегли от разбито каре и то агресивно то е ясно че и лагера се мести и подскача колелото,смених цялата полуоска с външно вътрешно с лагери и нови маншони от 166 ца при мене ми съвпадат и от ве 6 са същтите,сега е добре тегли пак на ляво малко но не агресивно,ходих днес пак на реглаж тоя дига рамене и вика човек не знам какво да ти кажа всичко е наред стенда не хваща кривини,разменихме предните гуми пак си тегли,вече може да е джанта и нещо друго,как си карах оня ден ходих до Самоков и на Пасарел колата си изгсна сама и спре,нещо се ебава с имобилайзера и алрмите та виках майстор от София та мери и прави мостове да си свърша работа и да не ме теглят,днес ходих да я прави и масла смених,взеха ток от едно реле и прехвърлиха на съседното от пред седят 4-5 релета пред мотора едно до друго,едното предава плюс на другото реле и така,идеята е че ми свети код =ключ на таблото и явно нещо блокира щото мерихме и идва ток до бубините но от бубините до свещите не и нема палене,абе не знам нещо страшно става тия седмици едно направя друго излезе,до нова година си имам занимавка с сигурност.