PDA

View Full Version : и отново за разхода



jhristov
20-09-2005, 13:16
така и не можах все още да засека колко гори, защото не съм пълнил резервоара до край, а пък около нулата стрелката е доста игрива немога да разбера къде свършва но съм много леко притеснен, а въобще не ми се слага газ, и все пак - толкова ли е по-голям разхода на 1.7 двигателя, ако става дума за някакакъв си половин литър може би въобще не е толкова страшно

но иначе колата върви страхотно и си ми е много красивичка

pr_00f
20-09-2005, 13:57
Колега аз съм ти отговорил - виж тук.

http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2880

А иначе сега да се похваля :
Бях дал красавицата на леля ми да обикаля из страната с неини приятели от канада. Първо ми я върна леко ударена отзад - при паркиране :cry:

Второ - вика ми че много миришело на бензин като е студена колата. Аааа викам аз няма такова нещо и хуквам към колата да я гледам. Влизам вътре а то смърди на бензин че се нетрае. Краен резултат - спукан маркуч някъде по бензиновата система - точно над стартера. Като я запалиш си пръска на струя - Ужассссссссс изправи ми се косата. А са карали така сигурно 1000 км. :cry:
Как не се е подпалила таз кола за мен си остава загадка.
И все пак и засякъх разхода - 155 л за 2100 км
Shell 95 v-power 7.4/100. Идея си нямам колко бензин е изтекъл ама може и да е към 15 л .

Просто не ми се мисли какво е можело да стане :?
е такива ми ти неща се случват по белия свят :(

търтей
20-09-2005, 14:04
безина не гори ;)
от открит огън също се пали - трябват искри
ти не си ли си играл като малък?
а да не споменаваме че в некои държави където резервоара на лендкуизър (80 литра) струва УСД6,0 си държат цигарите в същата ръка с която наливат бензина и нищо ... още съм жив :)

Z:)m
21-09-2005, 10:22
така и не можах все още да засека колко гори, защото не съм пълнил резервоара до край, а пък около нулата стрелката е доста игрива немога да разбера къде свършва но съм много леко притеснен, а въобще не ми се слага газ, и все пак - толкова ли е по-голям разхода на 1.7 двигателя, ако става дума за някакакъв си половин литър може би въобще не е толкова страшно

но иначе колата върви страхотно и си ми е много красивичка

Здравей колега!
И аз съм със същия двигател на моята алфа. Последните ми данни за разхода на бензин, в извънградски условия са от лятото - до морето и назад. Тогава с 50л Н95 изминах окло 750км, което се равнява на около 6,7л/100км. Искам да добавя, че средната ми скорост в случая беше 90-100 км/ч и включен климатик.
В градски условия - 10л/100км... Може и 9.5л/100км да я докараш, но трябва да я караш съвсем пенсионерската.

pr_00f
21-09-2005, 10:57
така и не можах все още да засека колко гори, защото не съм пълнил резервоара до край, а пък около нулата стрелката е доста игрива немога да разбера къде свършва но съм много леко притеснен, а въобще не ми се слага газ, и все пак - толкова ли е по-голям разхода на 1.7 двигателя, ако става дума за някакакъв си половин литър може би въобще не е толкова страшно

но иначе колата върви страхотно и си ми е много красивичка

Здравей колега!
И аз съм със същия двигател на моята алфа. Последните ми данни за разхода на бензин, в извънградски условия са от лятото - до морето и назад. Тогава с 50л Н95 изминах окло 750км, което се равнява на около 6,7л/100км. Искам да добавя, че средната ми скорост в случая беше 90-100 км/ч и включен климатик.
В градски условия - 10л/100км... Може и 9.5л/100км да я докараш, но трябва да я караш съвсем пенсионерската.

Ипцулутну точну :)

jhristov
21-09-2005, 11:08
Благодаря за отговорите!

И аз съм потготвен за такива данни, "пък и ако искаш по-икономично си вземи голф" , проблемът ми е че като я водих на диагностика в ......няма да казвам къде, че не е етично :shock: ми казаха че всичко е ОК, но не ми отвориха въздушния филтър, казаха да не пипам свещите, пак без да ги видят, ламбда сондата била също ОК, но като се сетя че малко с нежелание ме приеха, не мога да приема че са взели всичко присърце

jhristov
21-09-2005, 11:09
подготвен , а не ПОТГОТВЕН извенете :D

kris11
21-09-2005, 11:51
[quote="jhristov"]Благодаря за отговорите!

И аз съм потготвен за такива данни, "пък и ако искаш по-икономично си вземи голф"

Алфа 155 2,0л ТС с климатроник . Сега я засякох -само градско в задръствания имаше и езера от води и кал 11,6л/100 км. На извънградско стига до 9 л , ама крака ми нещо не е наред :D , много натиска все гледа да е към 140 -160 /
Голфа на жена ми 3 ка 96г -1,6 л Мулти пойнт - на градско -10 л и няма климатроник. От германско до тук среден разход 6,7л ама не е с български бензин и без задръствани.
Според мен горните данни за 2,0л Алфа е добър даже много добър като се има в предвид по-тежкото купе.

alf
21-09-2005, 17:14
ха същата 2.0тс 8в градско 10,5 :pfbbt:

търтей
21-09-2005, 17:27
ха същата 2.0тс 8в градско 10,5 :pfbbt:
ти ко на твойто викаш градско ... един светофар имаш :pfbbt:

alf
21-09-2005, 17:31
да ма студена :!: до офиса едвам стига 70градуса

търтей
21-09-2005, 17:36
да ма студена :!: до офиса едвам стига 70градуса
ко искаш да доа да ти смена термостата? :laser:

kris11
21-09-2005, 21:14
ха същата 2.0тс 8в градско 10,5 :pfbbt:

Да ама един светофар го минавам на 4 или 5 път , че са много широки улиците, а светофарите са през 100м :(

Нова корекция днес забелязах , че като напълня догоре резервоара/ след като изключи още малко/ ми капе на земята доста бензин.Става локвичка с диаметър около 1,5м
След инвентаризация открих, че ми е спукан отгоре нивомера.
Днес бях с леген отдолу докато зареждам .Хич не ми дреме -0,8л в него .Като се върна от Филибето ще го лепя.

jhristov
22-09-2005, 14:30
Мен едно ме хваща яд - давам я на сервиз (специализиран), казвам вижте всичко, без значение парите, просто в момента съм готов да заделя повечко за да може да се направи по-добра профилактика - гледат я на стенда - всичко е ОК,

Добре, ами високия разход, това дето се замисля преди да наеме, аз сам ли да си го правя, и въобще много се замислям има ли сервиз във София или всички с големите табели са "един дол дренки"

Dodo 155
22-09-2005, 23:03
ха същата 2.0тс 8в градско 10,5 :pfbbt:
ти ко на твойто викаш градско ... един светофар имаш :pfbbt:
Ама много се :haha: :pfbbt: :pfbbt: :pfbbt: бе момчета :dance: :tooth: :tooth: Аз имам 13/100 ГАЗ градско с включен климатик и прецакан термостат :wow: :wow: :wow: :wink: :wink:
На бензин е 11/100, което е нормално, като се има предвид, че не ми слагат толкова литри за колкото си плащам и бензина който сипвам не е 95 а 93 :humpx: :humpx: :humpx: :humpx:

kris11
01-10-2005, 20:35
До Филибето 120км градско + 400 до Филибето но с много гонене ,резки изпреварания. спиране на скорост с 1 дума както се кара Алфа 155/ среден разход 9,8 л.
На връщане пъплене с 90-100 км/час след 1 Ситроен С15д на само 215 км - ами не мога да повярвам 60 км в Пловдив с 15-20 мин преминаване до Панаирната палата и до Варна стрелката беше на 1/2 . което ще рече разход 32л .Климатроника беше включен и в двете посоки.

Днес на магистралата след Невша към Варна успях да стигна до 205 км/час на равно .Но нямаше как повече защото имаше навалица отпред и се наложи да спирам.Среден разход с 160км градско общо 454 км - 12,6 л като по магистралата беше с над 160 км/час на отиване , а на връщане и повече.
Не знам колко е верен километража.