PDA

View Full Version : На 3000 оборота забива



kompir
02-05-2008, 19:55
На 3000 оборота забива,на газ.Като обърна на бензин и ще ми счупи врата :) .Както все едно че ти е свършила газта.Колата е 146-1.6 боксер с обикновена газова с изпарител Lovato . И това от 2-3 седмици,до тогава нямаше проблеми и вървеше доста добре на газ.Ако някой има идея какво може да е станало да пише :?:

galinves71
02-05-2008, 22:18
На 3000 оборота забива,на газ.Като обърна на бензин и ще ми счупи врата :) .Както все едно че ти е свършила газта.Колата е 146-1.6 боксер с обикновена газова с изпарител Lovato . И това от 2-3 седмици,до тогава нямаше проблеми и вървеше доста добре на газ.Ако някой има идея какво може да е станало да пише :?:скоро имаше същата тема със същия проблем,поразрови се малко и ще разбереш повече.

Kimi_Raikonen
05-05-2008, 22:43
На 3000 оборота забива,на газ.Като обърна на бензин и ще ми счупи врата :) .Както все едно че ти е свършила газта.Колата е 146-1.6 боксер с обикновена газова с изпарител Lovato . И това от 2-3 седмици,до тогава нямаше проблеми и вървеше доста добре на газ.Ако някой има идея какво може да е станало да пише :?:

Има един ел. клапан между изпарителя и входа на газта- по средата на маркуча- с една букса кабелчета влизат в него- смени го- при мене така се оправи. :D

spe4elist
05-05-2008, 23:25
На 3000 оборота забива,на газ.Като обърна на бензин и ще ми счупи врата :) ....

Ами карай само на бензин!!! :lol:

Crusader
06-05-2008, 20:24
На 3000 оборота забива,на газ.Като обърна на бензин и ще ми счупи врата :) .Както все едно че ти е свършила газта.Колата е 146-1.6 боксер с обикновена газова с изпарител Lovato . И това от 2-3 седмици,до тогава нямаше проблеми и вървеше доста добре на газ.Ако някой има идея какво може да е станало да пише :?:

Има един ел. клапан между изпарителя и входа на газта- по средата на маркуча- с една букса кабелчета влизат в него- смени го- при мене така се оправи. :D

Тая джаджа е стъпковия мотор на ламбда газ контрола!
Не е задължително да има и колегата подобна с-ма /даже по вероятно няма/ Проблема при него може да е по скоро "удушена" АГУ, решението е реглаж в добър газ сервиз.

Kimi_Raikonen
06-05-2008, 22:51
...
Има един ел. клапан между изпарителя и входа на газта- по средата на маркуча- с една букса кабелчета влизат в него- смени го- при мене така се оправи. :D

Тая джаджа е стъпковия мотор на ламбда газ контрола!
Не е задължително да има и колегата подобна с-ма /даже по вероятно няма/ ...
Но ако я има и тая моторетка не се върти- тя пуска газта- колата забива.

robygas
07-05-2008, 10:07
В колата ти има едно нещо наречено газов клапан . Газовите клапани колега имат филтри подобни на въздушния само дето се сменят не на определени километри а като ктане въпросното "забиване" , отиди и остави на майстора 10лв. и мисля че ще си решиш проблема. Ако клапана е "Ловато " е добре да се издуха с въздух и отгоре при котвата , защото луфта на последната и тялото е много малък и често при попадане на боклук там и пречи да отваря пълноценно. "газовия клапан е на металната тръба преди изпарителя.

kompir
09-05-2008, 11:54
Благодаря на всички.Бяхте много полезни.Вече всичко е ОК,от клапана е било :D