PDA

View Full Version : проблем с дебитомер при метанова уредба



nikibg
07-05-2008, 18:32
Здравейте.Много бях доволен от метановата си уредба докато не се наложи да сменям дебитомер.Сега се оказва, че няма кой да ми настрои уредбата за работа с новия дебитомер и сега си бича пак със стария ( новия се търкаля в багажника :( ) Може ли някой да помогне? Става въпрос за стар модел метанов инжекцион BRC.

robygas
07-05-2008, 21:28
Може и нещо да не зацепвам в момента или да не те разберам ,но за пръв път чувам - колата да се настройва към уредбата?!? :frown: :frown: :frown:

nikibg
07-05-2008, 21:40
Moже и аз да съм неточен но факт е че тук ( Бургас)има само един сервиз който има софтуер на БРЦ метан.Та там не могат да настроят софтуера да работи с новия дебитомер( смело ми предлага направо да си сложа нов МИ за около 1800 лв.- моята била морално остаряла и не успявали да я "настроят"

Novachev
07-05-2008, 22:25
Градски във Варна са доста по напред със газовите има доста хора дето се занимават с газови и си разбират от работата ако имаш възможност попитай някой нколега от форума дето е с метан или потърси из нета адреси и тел на сервизи нда ги питаш дали могата да ти свършат работа.

code
07-05-2008, 22:37
Ходи ли при "Петров-Техногаз" в Акациите?

nikibg
07-05-2008, 22:37
Здравей Novachev.И аз това се надявам някой да ми посочи читав сервиз .Още по добре е и ако се отзове някой от форума който знае и Алфите.

nikibg
07-05-2008, 22:42
"Ходи ли при "Петров-Техногаз" в Акациите?"
Да .Вече ги познавам поименно "майсторите".Именно там ме натискат за нов.Но пак нямало гаранция че ще стане !!!!!! :shock: :shock: :?:

code
07-05-2008, 22:46
Те винаги така приказват, щото докато си блъска главата с твоя ще ти сложи нов :wink: Влизаш вътре, търсиш най-рошавия :) Вальо се казва! Само на него ще досаждаш докато ти я направи, с моята си игра 2 седмици, през ден там докато я подкара. Усеща ги много и не се отказва лесно. Успех!

qnis3
08-05-2008, 04:23
Колега аз ли не разбрах или ти не си написал за каква уредба става дума. При положение че споделиш с нас може да се опитаме и да ти помогнем. :idea:

nikibg
08-05-2008, 06:01
"Става въпрос за стар модел метанов инжекцион BRC." за съжаление не мога да съм по конкретен.
isoiso за съжаление точно Вальо отказа да се занимава с колата ощеот първи поглед! И на мен той ми вдъхваше най-много доверие.От там се зае Митко и така вече 5 месеца....и все по зле.

deadairplane
08-05-2008, 07:51
"Става въпрос за стар модел метанов инжекцион BRC." за съжаление не мога да съм по конкретен.
isoiso за съжаление точно Вальо отказа да се занимава с колата ощеот първи поглед! И на мен той ми вдъхваше най-много доверие.От там се зае Митко и така вече 5 месеца....и все по зле.
Все някъде по тоя стар модел инжекцион има табелки само трябва да ги намериш и прочетеш (евентуално да снимаш табелките).

mim
08-05-2008, 12:09
а вариант да ти сменят софтуера дали няма
например с българския, който чудесно си сработва с BRC
не ми се вярва да е чак толкова стара уредбата

mim
08-05-2008, 13:39
всъщност защо изобщо ще трябва да ти пренастройват метана към дебитомера
да не би новият дебитомер да не е правилния за твоята кола и от това да не бачка
на мен като ми смениха дебитомера нямаше изобщо нужда от пипане

code
08-05-2008, 14:33
"Става въпрос за стар модел метанов инжекцион BRC." за съжаление не мога да съм по конкретен.
isoiso за съжаление точно Вальо отказа да се занимава с колата ощеот първи поглед! И на мен той ми вдъхваше най-много доверие.От там се зае Митко и така вече 5 месеца....и все по зле.
Ми той горкия като види Алфа вече и се сеща за моята :brickwall: Съжалявам, че не мога да ти помогна с друго. :roll:

qnis3
08-05-2008, 19:10
"Става въпрос за стар модел метанов инжекцион BRC." за съжаление не мога да съм по конкретен.

Колега аз има за почти всики стари модели на БРЦ че и за новите но те всиките са с различни програми и съответно различни тапи.

nikibg
08-05-2008, 21:04
Не разбирам мого много.Утре ще се опитам да намеря време и да снимам.Дано излезе нещо.