PDA

View Full Version : shell helix впечатления?



търтей
23-09-2005, 18:58
някой да е ползвал шел хеликс?
впечатления?
+-?

Z:)m
26-09-2005, 15:00
някой да е ползвал шел хеликс?
впечатления?
+-?
Колега, аз съм с Shell Helix 10W40. Верно, не съм изминал с това масло много колиметри - към 2000, но до този момент нямам оплаквания от маслото - нито се е променило нивото му, нито цвета му, нито пък ми избива от някъде... Но в интерес на истината, "карач" като мен какво ли толкова му разбирам на мотора, че да имам и някакви по-особени впечатления... а и периода в който ползвам това масло е малък, твърде малък...

нидобърски
26-09-2005, 16:06
Ако го караш само на студено е шест, сега иде зима -махай и термостата и :Bolt: . Загрее ли мотора става блювоч :puke: -нека кажат хората с манометри за налягане на маслото.

Alfa User
26-09-2005, 19:37
Аз жълт Хеликс хвърлих на малко повече от 2000км - беше станало на парцали и черно кат нигър от Алабама... Да уточня - не съм го слагал в Алфата, защото не бих я изтормозил с тоя боклук (мое мнение) - за сравнение колата, на която беше сложен Хеликс-а, смени Арал на 11300 км и то си беше почти както когато го сложих. Следващото масло също е все още бистро, а има навъртяни вече около 7000км. Изводите си ги направете сами - макар че може да съм уцелил кофти партида ... но пък каква е гаранцията че няма да попаднете и вие на такава ?!?

търтей
26-09-2005, 19:41
аа момент . това че е станало черно не значи че не е добро маслото

Mury
26-09-2005, 19:45
Ааааааа и аз мислкя 4е шела е гадно масло :wink: :wink:

Max
26-09-2005, 20:11
И аз имам лоши впечатления от Helix-a. Малко е като Приста Шлайф. :wink: Като говорим за масла и трансмисионно Shell Donax съм взимал също не съм доволен.

нидобърски
27-09-2005, 11:03
Малко е като Приста Шлайф. :wink:

Приста е по-добро, вервай ми! :bounce8:

gigi
27-09-2005, 11:08
Мани го тоя шел хем е боклук хем има и ментета много. Един приятел си скапа бмв-то с такова масло. То по добре си тури българско :shock:

търтей
27-09-2005, 11:18
абе шела ми идва ептен без пари аз затва се замислям ...

Venci
27-09-2005, 11:43
Малко оффтопик с един принципен въпрос. Имам една книжка на BP, в която бях чел, че това, че едно масло почернява означава, че е хубаво и добавките в него си вършат работата. В същото време много хора казват: "Еди кое си масло е боклук. Много бързо почерня." Къде е истината, според вас :?:

търтей
27-09-2005, 11:49
Къде е истината, според вас :?:

че това, че едно масло почернява означава, че е хубаво и добавките в него си вършат работата

:!: :idea:

това е истината

Mury
27-09-2005, 16:21
абе шела ми идва ептен без пари аз затва се замислям ...А бре я си смени маслото с хубаво да не ядеш ябълки после то стана като с калника върти с шпреьо ахааа :evil: :evil: :evil: нема се разберем така не се излагай спести некой лев сега па ша та видим после :evil: :evil:

търтей
27-09-2005, 16:46
[quote="търтей":1bbf7oz8]абе шела ми идва ептен без пари аз затва се замислям ...А бре я си смени маслото с хубаво да не ядеш ябълки после то стана като с калника върти с шпреьо ахааа :evil: :evil: :evil: нема се разберем така не се излагай спести некой лев сега па ша та видим после :evil: :evil:[/quote:1bbf7oz8]

кво за калника??? - с различен цвят ли да я карам докато иде на цялостно?
ааа молим ти са
а и за маслото питам - не съм си го зел още :pfbbt:

Venci
27-09-2005, 17:24
Не дей да си го сипваш в твоята кола! Вземи го и го продай :tooth: .

Alfa User
27-09-2005, 18:53
Момци, аз казах че Шела стана черен и на парцали - не мисля че това означава че е добро маслото... :cussing:
А сега Селенията като не е черна, означава ли че не е добро масло?

gigi
27-09-2005, 19:05
Ами не знам колко е верно за почерняването на маслото но уното съм му сипвал поне 6 вида масло и всичкото след 15к км излизаше кафяво кокто съм го сипал. На ланчата почерняваше за 500 км а сега след ремонта първото което смених си беше кафяво това второто е вече на 5000 и също е кафяво нещо не мога да схвана що така ама както и да е. В случая важно е че шела е боклук и даже да е на аванта зарежи.

poznai
28-09-2005, 10:26
извинявам се за off topic-a, че не говоря конкретно за това масло, но аз все още не съм сипвал никво в мойта, още не е за смяна, но нивото трябва малко да се вдигне, понеже по едно време имах лек теч, докато не сипах добавка, която ми го запуши. От тогава нивото не ми е мръднало, но все пак е на първа чертичка. Искам да долея още. Въпроса ми е, за 155 2.0 16v какво е най-доброто, в книжката пише Selenia някво, ако е от него, къде го продават, ако е друго, какво и пак къде го продават :)

valjo
28-09-2005, 11:10
извинявам се за off topic-a, че не говоря конкретно за това масло, но аз все още не съм сипвал никво в мойта, още не е за смяна, но нивото трябва малко да се вдигне, понеже по едно време имах лек теч, докато не сипах добавка, която ми го запуши. От тогава нивото не ми е мръднало, но все пак е на първа чертичка. Искам да долея още. Въпроса ми е, за 155 2.0 16v какво е най-доброто, в книжката пише Selenia някво, ако е от него, къде го продават, ако е друго, какво и пак къде го продават :)
там сигурно пише Селения 20к за Алфа Ромео и мисля че в Пловдив в Евро07, трябва да имат магазин

hf hpe
29-09-2005, 12:36
относно почерняването на маслото не е съвсем вярно
ако маслото почернява означава наистина, че изпълнява и миещите си функций, но въпроса седи от къде са съставките които допринасят за зацапването му

и според мен това говори за проблеми в мотора

gigi
29-09-2005, 16:49
относно почерняването на маслото не е съвсем вярно
ако маслото почернява означава наистина, че изпълнява и миещите си функций, но въпроса седи от къде са съставките които допринасят за зацапването му

и според мен това говори за проблеми в мотора
И аз това си мисля и затова дадох тези примери :D

ALFA33S16V
02-10-2005, 22:17
Това масло е гръцко производство, а аз на византиец не вярвам. Слагайте си Selenia Alfa Romeo и пей сърце

VM164
03-10-2005, 00:05
Тоя Шел май е турско производство и доста голям боклук , и хора не се излагаите слагайте хубаво масло, щото маслото е много важно за живота на двигателя :lol:

Bobo
03-10-2005, 00:10
Тоя Шел май е турско производство и доста голям боклук , и хора не се излагаите слагайте хубаво масло, щото маслото е много важно за живота на двигателя :lol:

:thumbup:

ARomeo
05-10-2005, 15:32
Не е турско, от рафинерията на Shell в Гърция е. Затова и пише "Made in EU" :static:

WhitePower
05-10-2005, 18:24
:puke: :puke: :puke: :puke:

Tutela I :headbang: :headbang: mola

Nikiboy
05-10-2005, 19:33
Аз пък съм с МОРИС и за разлика от Селения 20К налягането не мърда при повече ръчка.

Преди време бях ви писал за маслата, че основното са показатели който покриват и най-важното дали ги покриват.

Рафинерията в Гърция не от най-добрия избор.

Има масла с много добри показатели и в същото време за мн малко пари. Все пак ако маслото е известно, то има разходи за комуникации и ПР, има ментета и тнт.

kris11
25-10-2005, 22:24
1/2 боклук е . Даже не стига до пълен боклук. Прави се от преработени масла. На много места по пунктове за смяна на масла Шела идва във варели ами...
Аз на Белисимата слагам само Селения 20 W , а на Голфа Фина от Булавто. Шела е за Москвичи ,Лади и Шкодилаци.

Бати Гоги
21-02-2006, 23:48
някой да е ползвал шел хеликс?
впечатления?
+-?Аз карам RIMULA 15 W 40. Нямам проблеми.