PDA

View Full Version : Спирачна система



Nikiboy
27-09-2005, 20:01
Искам да си ъпгрейдна малко спирачната система на Алфата.

Искам да сменя предни дискове. Предни и задни накладки и евентуално маркучи с метална оплетка.

За дисковете много се чудя какви да си взема не ми се дават 400 лв. за комплект дискове с нарези и дупки. Голям ли е компромиса ако са си стандартни вентилирани? (Все пак са под 100 лв. на диск)

За накладките съм се спрял на Пермафюз.

Маркучите се чудя има ли смисъл?

Пишете конкретни марки и цени ако помните. (Чел съм секцията за ремонтите)

vihar
27-09-2005, 21:30
Накладките "Пермафусе" добро качество ли са и кой ги продава?

pr_00f
27-09-2005, 22:02
Александър ауто
и Т&Н мисля

За качество мисля че стават. Аз поне съм доволен.

Kostadin
28-09-2005, 08:34
аз скоро си смених предните дискове сложих си пак оригинални на Бендикс по 67лв. парчето ако не се лъжа накладките ми не са много добри ама за по-хубави не стигна сухото, другия път ша взема нещо по-добро, маркуч също съм сменявал един отпред, но беше обикновен......един съвет за маркуча..ако си взимаш обикновен като мене преди да го монтираш го облепи целия с изолирбан :wink:

Nikiboy
28-09-2005, 08:48
Александър ауто
и Т&Н мисля

За качество мисля че стават. Аз поне съм доволен.


Глвания вносител има щанд на панаира точно на входа в градинката. Взех каталози за всичко което предлага и съответните фирми дистрибутори. Оснвно обаче базата е в Плевен.

ТиН и Алкс са дистрибутори.

В трета палата попаднах и на www.niko66.com (http://www.niko66.com) внася много части за италянки.

Bobo
28-09-2005, 10:12
На мен спаркото от италия ми излезе под 300 лв за Нарязани и дупчени дискове :wink: Накладките съм с бендикс и съм доволен определенео има ефект от двойно вентилирани дискове, особенно при екстремно натоварване :!:

Nikiboy
28-09-2005, 14:38
Еми напиши как си ги поръча де!

Bobo
28-09-2005, 21:19
През един човек на който нямам намерение да давам номера публично който го интересува или на лс или телефона ми го знаете :wink:

75 2.0 turbo
28-09-2005, 22:50
ха тои се раздава по вси4ки форуми ти ко го криеш :?: рекламираи бе :idea:

Bobo
28-09-2005, 23:37
ха тои се раздава по вси4ки форуми ти ко го криеш :?: рекламираи бе :idea:

Чшшшш тихо бре немам му кординатите у нас на меила у работата са :jumping:

hf hpe
29-09-2005, 11:49
Бобо си поръча дисковете на Ники от адвенчър кар, но в момента и аз не му намирам мейла(най добре го потърси из тунинг.бг)

обаче според мен за тези дискове само много меки накладки
защото бобо-вите вече имат доста голямо износване(поне според мен де)

относно тефлоновите маркучи с метална оплетка, цената на комплекта за 155-ца е около 100 евра и може да се поръча през много места
включва 2-та предни маркуча и 4-те задни с всики необходими накрайници
в проспийд се предлагат маркучите на метър и не са много скъпи, но все не ми остава време да проверя дали има в наличност и подходящи накрайници, за наиште автомибили
друга алтернатива е стругар да направи накрайниците или преходници