PDA

View Full Version : Светлини



poznai
28-09-2005, 10:33
Търсих в съдържанието на теми "фарове", "светлини", но нищо, и затова пускам нова тема.

Споделете какви крушки ползвате за къси, дълги.., производител, марка, модел и т.н. Вчера ми се наложи да си сменя дясна къса.. Този дето е монтирал алармата решил че точно зад пластмасата на фара трябва да сложи с 2 видии сирената на алармата, мамка му смотана, изприщих се доакто сменя една крушка, как да е..
Понеже исках да са ми еднакви, отидох купих 2 броя, по 18 лв, ебати лампите :) Уж трябвало да имат синьо в тях, пък са си баш кат старите ми жълти, а аз си мислих че ще ми светне такова бяло като дневна светлина отпред. Басо заблудения съм бил. Какви са ви фаровете на вас, споделете нещо интересно, че като гръмне пак (понеже винаги карам на всяки видове светлини, които имам) да знам какво да сложа, да не ме е яд. А, и също не се бях сещал, че паленето на колата на фарове им скъсява живота, сега гледам да не го правя вече, откак се ръснах 36 лв за 2 лампи.

valjo
28-09-2005, 10:42
Търсих в съдържанието на теми "фарове", "светлини", но нищо, и затова пускам нова тема.

Споделете какви крушки ползвате за къси, дълги.., производител, марка, модел и т.н. Вчера ми се наложи да си сменя дясна къса.. Този дето е монтирал алармата решил че точно зад пластмасата на фара трябва да сложи с 2 видии сирената на алармата, мамка му смотана, изприщих се доакто сменя една крушка, как да е..
Понеже исках да са ми еднакви, отидох купих 2 броя, по 18 лв, ебати лампите :) Уж трябвало да имат синьо в тях, пък са си баш кат старите ми жълти, а аз си мислих че ще ми светне такова бяло като дневна светлина отпред. Басо заблудения съм бил. Какви са ви фаровете на вас, споделете нещо интересно, че като гръмне пак (понеже винаги карам на всяки видове светлини, които имам) да знам какво да сложа, да не ме е яд. А, и също не се бях сещал, че паленето на колата на фарове им скъсява живота, сега гледам да не го правя вече, откак се ръснах 36 лв за 2 лампи.

ами и аз карам с Филипс БлуВижън но ефекта е само като гледаш колата отстрани :)
иначе зад волана ... си е съшия ... да неказвам кво :)

Tanuco
28-09-2005, 11:10
За сини крушки не се сещам, но сложихме на една Примера 98г. H1 Osram 30% повече светлина се водят, крушките светят страхотно. Не са жълти, но не са и 100% бели. по 14-16лв са.

pr_00f
28-09-2005, 11:19
Ами и аз да се оплача онзи ден тръгвам аз към селцето на жената.
И преди да тръгна си правя проверка на светлините. Същата работа десен къс няма никой :evil:
На един Шел до Плевен видях че ще се замръква и реших да се правя на майстор. Доста кофти се сваля при мен нищо че нямам гадни аларми там. Значи понеже моята е от по старите нямам дупка отгоре на голямата метална греда която е на предницата от край до краий/ а търтея има например/ ми се наложи да работя изацяло отзад. Та за да сваля капака който покрива фара се оказа че трабва да развия и резервоара с течност на сервото на волана. То бързо стана де, ама после доиде кофти момента. Оказа се че крушката е доста изчанчена и на шела имаха от този модел само сини такива по 10 лева. Аз пък не исках синя и се ядосах и така си карах а на другия ден от Свищов си купих нормална за 3 кинта.
Нещо чешко май беше, яд ме е че изхвърлих опаковката.
На старата ми крушка пише следното Svetlina H1 12v 55w
май е била българска :P

gigi
28-09-2005, 11:55
Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.

poznai
28-09-2005, 11:59
Ясно, пак съм се прекарал с 18 лв за обикновенна крушка. :))

иначе мойте са 16V 55W

.., а това че нямаш дупка на металната греда си е направо съдизъм от страна на италианците.., баси гърча е било.

valjo
28-09-2005, 12:00
Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.
а ти кво направи с тия 100ватовите наистина какво стана с тях

gigi
28-09-2005, 12:47
Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.
а ти кво направи с тия 100ватовите наистина какво стана с тях
Ами като погледнеш фара отпред сфетеха страшно но като осветеност на пътя са по зле от филипса, мислех да ги сложа на халогенните обаче мойте са с H3 и не стават и сега си кесат у нас в шкафа :(

valjo
28-09-2005, 12:58
Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.
а ти кво направи с тия 100ватовите наистина какво стана с тях
Ами като погледнеш фара отпред сфетеха страшно но като осветеност на пътя са по зле от филипса, мислех да ги сложа на халогенните обаче мойте са с H3 и не стават и сега си кесат у нас в шкафа :(
еми аре аз ше ги зема за алогенете....
то са видело :)

MONI
28-09-2005, 14:48
Аз нали скоро сменях халогена.....та ОСРАМ мисля са добра марка и бяха 4лв иначе имаше и сини за по 12-13 лъва

tayfun
28-09-2005, 19:42
ако не се лъжа кгб имаше експеримент с различните марки крушки не мога да го открия много полезна и изчерпателна информация беше

Bobo
28-09-2005, 21:13
Да и извода на КГБ беше Филипс :wink: Аз също карам с Блувижън и Премиум и съм много доволен :wink: Досега по-добро от Филипс е само ПИАА но в БГ или ги няма или са зверски скъпи :evil:

П.С. Вальо с твойте фарове и ксенона нема да свети :crazy:

MBlaST
28-09-2005, 22:10
Аз също съм с филипс блу вижън и мога да кажа,че светят с много добра бяла светлина.Малко са скъпи,но... :wink:
Много ги хвалят и осрам-ките, пък и при тях цените са по-добри.
Ето и малко тестове:
http://krushki.hit.bg/AutoExpressH1Bulbs.htm

valjo
28-09-2005, 22:32
П.С. Вальо с твойте фарове и ксенона нема да свети :crazy:

ми аре да си ги сменим за ден два бе отворко :))))
да видим ...
не е до фар
до и аз немам кво е

Grigor
28-09-2005, 23:26
Като си пребера в нас, ще ви пиша повече по темата.

Но след моят експеримент Пиаа,Осрам,Филипс....Филипса определено е класа над Пиаа и по-добре от Осрам.

Има снимки на стандартните крушки на 147мицата които са ГенералЕлектрик в сравнение с Филипса...някъде из тунинг.бг ги имаше преди много, много време, но ще се опитам да ги намеря.

Крушки Осрам за 4лв. освен ментета не ми се вярва.

както и да е...до по-касно от нас.

Иначе, питайте Бобо как ми светят стоповете :lol:

искренно ваш КГБ :wink:

Bobo
28-09-2005, 23:35
Чшш оу Пиаа са признати у цел свет за най добри ти реши че са боклук от твойте гаражни тестове :!:
По качества:
1. Пиаа
2. Филипс
3. Сичките други

Цена - Качество
1. Филипс
2. Осрам
3. Всички други
4. Пиаа

Просто цената на хубавите Пиаа е зверска - тва е

П.С. Мноо яко ти светят стоповете :wink: Ама в движение не съм ги виждал по разбираеми причини :twisted:

Grigor
28-09-2005, 23:40
Чешшшш Ало....Ти знаеш ли какви са изискванията в Северната Америка от където идват Пиаа???...

Гаражни тестови...Пиаа сам ползвал почти 6 години...в Северна Америка са най-ефтини 8) ..така, че са ми до болка познати.

Задните стопове си ми ги виждал доста често :lol: особено когато колата ти вървеше с масло :tooth:

КГБ

Bobo
29-09-2005, 00:51
Чешшшш Ало....Ти знаеш ли какви са изискванията в Северната Америка от където идват Пиаа???...

Гаражни тестови...Пиаа сам ползвал почти 6 години...в Северна Америка са най-ефтини 8) ..така, че са ми до болка познати.

Задните стопове си ми ги виждал доста често :lol: особено когато колата ти вървеше с масло :tooth:

КГБ

Добре специалиста ма има и А класа има и С класа тва че ти караш евтиното незначи че няма скъпо :Tease:

Ми с масло де тя и сега с масло върви ти да не сипваш олио вместо масло и като гледам твойта доста бързо почна да пуши като икарус а мойта чак на 190 хиляди :butt: И спри да се заблуждаваш никога няма да можеш да биеш с твоя дизел 145 QV (както и никога не си бил мен) :wink:

gigi
29-09-2005, 01:20
Иначе, питайте Бобо как ми светят стоповете :lol:

искренно ваш КГБ :wink:
А какви крушки си турил на тия стопове че аз трудно ще ги видя :naughty: и каква е разликата с обикновенните

KGB
29-09-2005, 01:36
Philips VisionPlus Signaling...около 3-4лв е комплекта.

Бобо, мисля за рождения ден да ти взема един адаптор за кола на 220волта...да си включиш печката :lol:

INTEGRALE
29-09-2005, 09:00
Philips VisionPlus светят наистина мноооого по-добре от старите, които не знам какви бяха. За Н4 става въпрос.

Bobo
29-09-2005, 13:06
Philips VisionPlus Signaling...около 3-4лв е комплекта.

Бобо, мисля за рождения ден да ти взема един адаптор за кола на 220волта...да си включиш печката :lol:

Аз се чуда ти що пушиш толко отзад а ти печката у колата си включил на 220 волта - горката колица :cry:

KGB
29-09-2005, 13:58
Аз печка си имам 5киловата електрическа...ама не знам на колко волта. Всички по нови ЖТДта я имат...поне 1.9, за 2.4 не знам.

tayfun
29-09-2005, 20:45
колеги я споко а кгб да даде лонка към таз статия 4е не мога да я намеря

Bobo
29-09-2005, 22:42
колеги я споко а кгб да даде лонка към таз статия 4е не мога да я намеря

Не ни се връзвай ние така си се "храниме" един друг :lol:

valjo
29-09-2005, 22:44
колеги я споко а кгб да даде лонка към таз статия 4е не мога да я намеря

Не ни се връзвай ние така си се "храниме" един друг :lol:
и на живо са същия сеир, само че там са и повече участниците;)
мани ги, деца, играе им се;)

KGB
30-09-2005, 03:59
Да така е така си се "храниме"..ама аз найстина имам електрическа печка в моята кола 8) ..както и да е...

Ето линка;

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=4369&start=0

tayfun
30-09-2005, 13:07
днес видях една реклама за ксенон фарове казаха Че ставала за все модели ама цена ком 350 евро туй в БГ на колко може да се намери

KGB
01-10-2005, 02:32
Колега,

много зависи какъв е комплекта....с какви баластри идва (запълителните модули които правят 22 000волта за старт и после към 85волта) и какви крушки.

Като мойте Philips са около 450$ в Канада...в БГ нормалната им цена е около 1200лв. за членове на клуба цената е доста по-малка.

Иначе китайски и корейски боклуци колкото си искаш...с лопата да ги ринеш в САЩ са към 150$ тук ги продават за около 600-800лв. а такива като ти монтират в Балкан Стар (дилъра на мерцедес) ти взимат 2000лв.
:evil:

Аз такива боклуци лично не бих си сложил...единственото което допринясат е за оптичен тунинг...тъмно син или лилав цвят...но за осветеност не стават...е малко по-добре са от халогенни крушки, но са далеч от нормалните ксенони.

За ксенона мога да пиша много ако си намислил да си купиш, трябва да знаеш някои важни неща. Ако се интересуваш казвай 8)

KGB
01-10-2005, 13:39
Ето колегите от БМВ форума какво са писали за Филипс...

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=23691

kekc
01-10-2005, 15:51
Аз се интересувам доста.
Искам да си сложа нови фарове тип ангелски очи с ксенони, но Шокса ме забрави с офертите.
Като се видим на някоя сбирка може да дадеш акъл за крушките, че това много ми се иска да го направя скоро време.

ALFA CORSE
10-11-2005, 23:27
Къде има магазин за автокрушки Philips във Варна някой знае ли?

Някакви отзиви за Osram Silverstar H1 55W?

Bosch как се представят и Hella някой ако е ползвал?

Търся си крушки, които да светят бяло, а не жълто, синьо, червено и кво ли още не.

Kamen666
14-11-2005, 17:46
Колега,
и аз доста пообиколих магазините във Варна,но никаде не успях да намеря крушки на Филипс нито VisionPlus нито BlueLight :? Продължавам да турся,ако открия нещо ще ти пиша

ALFA CORSE
14-11-2005, 18:18
Аз засега взех Osram Silverstar и за цената си мисля, че са супер. Много по-добре светят от предишните ми.
Като намеря Philips може и тях да пробвам.

За габаритите има ли бели крушки?

Kamen666
14-11-2005, 21:38
На кви парички ги взе и колко вата са ?Става въпрос за Н1 нали?

ALFA CORSE
15-11-2005, 17:48
12лв бройката. H1 55W. И на 145-ците са такива. Май само халогенките при моделите след '99 са с други.

valjo
15-11-2005, 18:03
12лв бройката. H1 55W. И на 145-ците са такива. Май само халогенките при моделите след '99 са с други.
ахам и те са H1 - след 99та ... сичко е Х1 къси дълги халогени
само мигачите и светлините на задния номер не са Х1;)

gigi
15-11-2005, 20:16
На 145 със старата броня халогенните фарове са с Н3 крушка а на новите Н1 :wink:

Kamen666
23-11-2005, 23:19
Колеги намерих само на едно място във Варна Philips Blue Vission H1 55W - на скромната цена от 26.50 за бройка :( Дойде ми малко на баир да там точно сега 53 лъва за ламБи и затова се спрях на: Osram All Season Super 30% More Light (55W),два дни вече съм с тях и съм доволен,дразни ме само че са едни такива леко жълтеникави,но няма как:)

ALFA CORSE
23-11-2005, 23:27
И къде е този магазин, където има и Philips? Че аз така и не успях да намеря.

Kamen666
24-11-2005, 11:05
Ами те ги нямаха точно в магазина,ама казаха че могат да доставят до 1 час.Магазина е до пазарчето на Гюрлата,големия магазин който е под блока,на времето беше авточасти за руски коли

valjo
24-11-2005, 12:41
Колеги намерих само на едно място във Варна Philips Blue Vission H1 55W - на скромната цена от 26.50 за бройка :( Дойде ми малко на баир да там точно сега 53 лъва за ламБи и затова се спрях на: Osram All Season Super 30% More Light (55W),два дни вече съм с тях и съм доволен,дразни ме само че са едни такива леко жълтеникави,но няма как:)
ние тука купуваме целия комплект БЛуВужън за 39лв !

като освен двете H1 има и две габаритни крушки в него ...

MONI
24-11-2005, 14:53
Колеги намерих само на едно място във Варна Philips Blue Vission H1 55W - на скромната цена от 26.50 за бройка :( Дойде ми малко на баир да там точно сега 53 лъва за ламБи и затова се спрях на: Osram All Season Super 30% More Light (55W),два дни вече съм с тях и съм доволен,дразни ме само че са едни такива леко жълтеникави,но няма как:)
ние тука купуваме целия комплект БЛуВужън за 39лв !

като освен двете H1 има и две габаритни крушки в него ...

Ако не звучи тъпо кво включва комплекта........

Kamen666
24-11-2005, 17:16
Ми сигурно има впредвид двете габаритни крушки :)
Давайте тогава да земаме от вас (от София) и да прайм далаверата във Варна :wink:

Mury
25-11-2005, 09:48
Колеги намерих само на едно място във Варна Philips Blue Vission H1 55W - на скромната цена от 26.50 за бройка :( Дойде ми малко на баир да там точно сега 53 лъва за ламБи и затова се спрях на: Osram All Season Super 30% More Light (55W),два дни вече съм с тях и съм доволен,дразни ме само че са едни такива леко жълтеникави,но няма как:)
ние тука купуваме целия комплект БЛуВужън за 39лв !

като освен двете H1 има и две габаритни крушки в него ...И от къде точно ги купуваме че аз съм за сериозна смяна на ламбите

valjo
25-11-2005, 10:32
И от къде точно ги купуваме че аз съм за сериозна смяна на ламбите
ами магазина е на ено завъртено место дето требе ти го обесна по телефон

иначе данните са тия
ЕТ Софтрейд - Philips Automotive lighting - автомобилни осветителни тела Филипс - ул. "Проф М. Бичев 5" тел.02/946-1570

Stello
25-11-2005, 17:08
Абе незнам к'во толкова им сменяте на тия крушки.Аз си взех Philips VisionPlus и нищо не се промени.Пак ми светят гадно фаровете(мноо гадно) ,а и е некво жълто.Искам да имам фарове като ладата на MAX.За мене(а и за много други хора)тази кола ми е база за сравнение,що се однася до фарове.

stelt
25-11-2005, 17:11
Мисля че с тези малките фарчета трудно ще се доближиш до светенето на ладата .

търтей
25-11-2005, 17:13
късите фарове са просто да виждаш къде е пътя - в нормалните страни няма дупки и има котешки очики
и затова ги правят такива - светят ниско и не заслепяват никого
ама в бг ....

Max
25-11-2005, 19:06
Искам да имам фарове като ладата на MAX.

Ела тия дни да ти присадя едни ладови фарове. :P Ще стане мунинг алфа. :roll2:

valjo
25-11-2005, 22:33
аз съм с БлуВижън и ми свети бяло, което е добре
НО и аз см на мнение че фаровете на 145/6 просто са си ... колкото за фасон и за хомолгация....

и тва освен може би ксенон кит, няма го оправи нишо друго

Bobo
25-11-2005, 22:42
аз съм с БлуВижън и ми свети бяло, което е добре
НО и аз см на мнение че фаровете на 145/6 просто са си ... колкото за фасон и за хомолгация....

и тва освен може би ксенон кит, няма го оправи нишо друго

Хмм интересно аз що нямам оплаквания?

valjo
26-11-2005, 00:01
Хмм интересно аз що нямам оплаквания?
1. не ти пука
2. свикнал си
3. караш си алфата рядко и само по светло :)
избери си сам

дай да якарам една вечер и щи кажа дали има разлика;)

Bobo
26-11-2005, 00:58
Хмм интересно аз що нямам оплаквания?
1. не ти пука
2. свикнал си
3. караш си алфата рядко и само по светло :)
избери си сам

дай да якарам една вечер и щи кажа дали има разлика;)

Ми че ти каза вече че има разлика :wink:

А и твойта кола съм я карал и определено фаровете са мъкааа :roll:

MONI
28-11-2005, 10:22
Значи аз като взех моята и фаровете беха настроени просто супер и осветявахе мноо добре ама сега вече светят долу и требе да се настроят.......или поне само да ги вдигна нагоре малко .....ама незнам каква е процедурата

П.С. Врътката на фаровете за регулация е до край....

Crusader
28-11-2005, 13:04
Значи аз като взех моята и фаровете беха настроени просто супер и осветявахе мноо добре ама сега вече светят долу и требе да се настроят.......или поне само да ги вдигна нагоре малко .....ама незнам каква е процедурата

П.С. Врътката на фаровете за регулация е до край....

Ами като вдигнеш предния капак и над фаровете има от каде да се регулират /с кръстата отверка/, вникавай да не изрониш зъбите на механизма /пластмасови са/. За височината мисля бяха средните врътки, а външните за отклонението в страни.
Дано съм ти бил полезен!

П.С. Избери си подходяща стена за реглаж

MONI
28-11-2005, 13:48
Значи аз като взех моята и фаровете беха настроени просто супер и осветявахе мноо добре ама сега вече светят долу и требе да се настроят.......или поне само да ги вдигна нагоре малко .....ама незнам каква е процедурата

П.С. Врътката на фаровете за регулация е до край....

Ами като вдигнеш предния капак и над фаровете има от каде да се регулират /с кръстата отверка/, вникавай да не изрониш зъбите на механизма /пластмасови са/. За височината мисля бяха средните врътки, а външните за отклонението в страни.
Дано съм ти бил полезен!

П.С. Избери си подходяща стена за реглаж

ОК благодаря ти.....мисля, че ще се справя

търтей
28-11-2005, 13:53
П.С. Врътката на фаровете за регулация е до край....

какво имаш предвид по до край?
защото 3 е предвидено при натованен багажник като клекне - виж си книжката де то си го пише коя степен з акакво е

MONI
28-11-2005, 14:11
П.С. Врътката на фаровете за регулация е до край....

какво имаш предвид по до край?
защото 3 е предвидено при натованен багажник като клекне - виж си книжката де то си го пише коя степен з акакво е

Имам предвид, че в момента според врътката са вдигнати докрай ама светят мнооо на долу. А и исках да питам какво се има предвид под подходяща стена и евентуално на какво разстояние от нея требе да съм...

търтей
28-11-2005, 14:19
[А и исках да питам какво се има предвид под подходяща стена и евентуално на какво разстояние от нея требе да съм...

значи на мойта на 3 светят най-ниско - затова те питах

в пдфите аз поне не намерих описание за шарката на стената
имай предвид обаче че се регулират дългите а не късите

kris11
11-12-2005, 14:51
В сряда се наложи да сменям крушка на десен фар -къси. Изприщеих се. Първо откачих алармата -хваната е с 2 болта за кръстата отверка. Да ама не -не мога да отворя капака на фара за да сменя крушката защото опирав сирената, сирената не мога да я преместя защото опира в казанчето за сервото на волана - откачих гио и него , но пак не стига мястото, наложи се даоткач и 1 кутия с релета закрепена за кожуха на радиатора.
Сложих крушката но зор работата със скобата , която закопчва крушката. И това всичко на светло.
Ами , ако се наложи на тъмноп на пътя да сменям крушка :(

ALFA CORSE
04-03-2006, 22:11
Някой слагал ли е бели крушки/диоди на габаритите?
Аз си взех едни диоди, но само през деня като се погледне се вижда бяло. Вечерта си светят виолетово... :x .Нещо като това:

http://www.globalpremier.com/ledlight/194-1w-on.jpg

Може би трябва да взема от плоските диоди:

http://www.globalpremier.com/ledlight/3157-24w-on2.jpg

http://www.globalpremier.com/ledlight/3157-24w-on.jpg

А също видях и такива крушки, но не знам те пък бяло ли ще светят синьо ли (въпреки, че на опаковката пише бяло)

http://i7.ebayimg.com/02/i/04/26/a3/31_1_b.JPG

gigi
04-03-2006, 22:29
На филипс блу вижън габаритите са сини крушки но светят бяло. Много са гот и не са скъпи.

valjo
05-03-2006, 01:19
На филипс блу вижън габаритите са сини крушки но светят бяло. Много са гот и не са скъпи.
зависи се пак от вида :) тия със 156ците имат за габарит "H6W", което в изпълнение БлуВижън е 31лв комплекта само за габаритите!!!!

gigi
05-03-2006, 01:56
На филипс блу вижън габаритите са сини крушки но светят бяло. Много са гот и не са скъпи.
зависи се пак от вида :) тия със 156ците имат за габарит "H6W", което в изпълнение БлуВижън е 31лв комплекта само за габаритите!!!!
Така е ама човека е със 155 а там цените са народни :pfbbt:

blagun
05-03-2006, 02:43
[quote="ALFA CORSE"]Някой слагал ли е бели крушки/диоди на габаритите?
Аз си взех едни диоди, но само през деня като се погледне се вижда бяло. Вечерта си светят виолетово... :x .Нещо като това:

http://www.globalpremier.com/ledlight/194-1w-on.jpg

quote]
аз в момента съм с такива. И при мен вечер имат лилав отенък!!!

blagun
05-03-2006, 02:44
gigi колко струват тези крушки на Филипс, че мисля да си взема от тях?

Crusader
05-03-2006, 09:26
Тия синьо-виолетовите крушки малко като на Голф сините пръскалки - не ме кефят, па и дразнят нарещния шофьор!
А бе що не слагате нормални бели светлини?

ALFA CORSE
05-03-2006, 11:01
Тия синьо-виолетовите крушки малко като на Голф сините пръскалки - не ме кефят, па и дразнят нарещния шофьор!
А бе що не слагате нормални бели светлини?

Ти прочете ли темата от "update"-а или само поседния пост :)

ПП Като си купиш нова кола и е с Xenon 8000K примерно да не е голфаджийско...

Crusader
05-03-2006, 12:42
да де но тия диоди /синьо-виолетовите/ не ти правят фаровете Xenon 8000K :wink:

BatVas
05-03-2006, 15:55
да де но тия диоди /синьо-виолетовите/ не ти правят фаровете Xenon 8000K :wink:

Ама те светят бяло - не жълто , нищо че са сини за габаритите си светят бяло :?

ALFA CORSE
05-03-2006, 18:24
да де но тия диоди /синьо-виолетовите/ не ти правят фаровете Xenon 8000K :wink:

Е аз пък де да знам че ще светят толкова виолетово ;) . Та затова и писах по темата, какви крушки/диоди да си взема че да светят бяло :wink:

С горе посочените:

http://img439.imageshack.us/img439/1102/img15245nj.jpg

A blue vision преди време като търсих, не успях да намеря, ама пак ще обикалям ....

Mury
06-03-2006, 19:31
Блувижъна беше към 8-10 лв комплекта и наистина на цвят са сини а свтят бяло тва за габаритите а за фаровете ви препоръчвам Филипс Найт Гайд наистина много добри крушки а и разликата с Блувижъна е към 5 лв за комплекта :wink: :wink: :wink:

ALFA CORSE
10-03-2006, 14:13
След малко обикаляне успях да намеря на Hella H1 blue light. Някой слагал ли е такива (15лв броя). За габарити от същата серия са по-скъпи от H1 - 15.80лв броя (аз да не карам 156 :shock: ). Blue Vision H1 - 27лв броя.

Това ли е за София магазина:

ЕТ Софтрейд - Philips Automotive lighting - автомобилни осветителни тела Филипс - ул. "Проф М. Бичев 5" тел.02/946-1570

Mury
10-03-2006, 15:41
Мда с отстъпки за членове :wink: :wink:

Dodo 155
10-03-2006, 23:33
... Някой слагал ли е бели крушки/диоди на габаритите?
Ако сложиш диоди, ще светне чек контрола за изгорял габарит, защото консумацията на енергия на диода е много малка и ще си мисли, че имаш изгоряла крушка :wink: Иначе е готино, защото можеш да я оставиш на габарит цяла седмица и да не падне акумулатора :lol: :lol:

Bobo
10-03-2006, 23:40
[quote="ALFA CORSE":1tut4ne5] ... Някой слагал ли е бели крушки/диоди на габаритите?
Ако сложиш диоди, ще светне чек контрола за изгорял габарит, защото консумацията на енергия на диода е много малка и ще си мисли, че имаш изгоряла крушка :wink: Иначе е готино, защото можеш да я оставиш на габарит цяла седмица и да не падне акумулатора :lol: :lol:[/quote:1tut4ne5]

Акумулатора пак ще падне щото не само габаритите отпред харчат ток а и тези отзад и осветлението на номера и таблото и .... :lol:

ALFA CORSE
11-03-2006, 00:10
Ако сложиш диоди, ще светне чек контрола за изгорял габарит, защото консумацията на енергия на диода е много малка и ще си мисли, че имаш изгоряла крушка :wink: Иначе е готино, защото можеш да я оставиш на габарит цяла седмица и да не падне акумулатора :lol: :lol:

Аз съм сложил и нищо не ми свети, защото на чек панела имам само идентификацията за вратите :wink: .

gigi
11-03-2006, 00:18
След малко обикаляне успях да намеря на Hella H1 blue light. Някой слагал ли е такива (15лв броя). За габарити от същата серия са по-скъпи от H1 - 15.80лв броя (аз да не карам 156 :shock: ). Blue Vision H1 - 27лв броя.

По принцип Хелла не правят крушки а правят поръчка на някой производител например осрам и ги продават под тяхно име. Иначе точно от такива Хелла един приятел е много доволен.Казва че светят като филипса, разменял ги е от колата на баща му. :wink:

Bobo
11-03-2006, 00:28
След малко обикаляне успях да намеря на Hella H1 blue light. Някой слагал ли е такива (15лв броя). За габарити от същата серия са по-скъпи от H1 - 15.80лв броя (аз да не карам 156 :shock: ). Blue Vision H1 - 27лв броя.

По принцип Хелла не правят крушки а правят поръчка на някой производител например осрам и ги продават под тяхно име. Иначе точно от такива Хелла един приятел е много доволен.Казва че светят като филипса, разменял ги е от колата на баща му. :wink:

Та по неволя съм имал чисто нов фар на хела със крушки хела на които пишеше че са произведени от осрам :wink:

Dodo 155
11-03-2006, 23:53
[quote="ALFA CORSE":1446wgry] ... Някой слагал ли е бели крушки/диоди на габаритите?
Ако сложиш диоди, ще светне чек контрола за изгорял габарит, защото консумацията на енергия на диода е много малка и ще си мисли, че имаш изгоряла крушка :wink: Иначе е готино, защото можеш да я оставиш на габарит цяла седмица и да не падне акумулатора :lol: :lol:

Акумулатора пак ще падне щото не само габаритите отпред харчат ток а и тези отзад и осветлението на номера и таблото и .... :lol:[/quote:1446wgry]
... и часовника в купето :wink: :lol: :lol: :lol:
Това с акумулатора беше в кръга на шегата :lol: :lol: :lol:

Става въпрос, че е кофти ако има чек контрол. Ти знаеш, че бях сложил на мойта и не измислихме как да излъжеме контрола да не свети та ги махнах накрая и пак си сложих крушки 8)

Sm0k
04-08-2009, 12:05
Колеги, понеже темата е стара и не съм сигурен колко е актуална информацията за това кой от къде си купува филипс, реших да попитам към момента къде се продават в София.
Междувременно писах на майла на въпросните Софтрейд, който намерих в нета, ама се оказа невалиден :)

didod
04-08-2009, 12:14
Извинявай, че питам - за габарити ли търсиш или за фар крушки? И защо точно Филипс?

Sm0k
04-08-2009, 12:16
Извинявай, че питам - за габарити ли търсиш или за фар крушки? И защо точно Филипс?

И за двете ама те обикновено се продавата на едно и също място ;) А защо точно Филипс - прочети темата от начало ;)

didod
04-08-2009, 12:33
Четох я, но както и ти каза - темата е стара. Другите производители (Осрам :) ) не спаха през годините.

Sm0k
04-08-2009, 12:39
Четох я, но както и ти каза - темата е стара. Другите производители (Осрам :) ) не спаха през годините.

Е прав си не са спали, Осрам са добри крушки и имат нови доста силни модели, но казват че издържали по-малко. А и филипса си остават по-скъпички, а аз съм на мнение, че за високите цени обикновено има и друга причина освен известната марка и красивата опаковка ;)

sliyypi
09-06-2010, 17:18
ще може ли ниакои да ми каже искам да сложа диоди на габарита а круската на габарита е с изместен центар ще стане ли с тия диоди кадето са по 10 лв .благодаря предварително

mirchozo
13-06-2010, 00:19
Ще станат, влизат малко трудничко но стават, проблема е че ще ти свети чек лампата на таблото защото диода има по-малка консумация и го засича все едно има изгоряла крушка. Вместо това си сложи необходимите крушки, струват около 6лв/бр, не се сещам как се водиха точно HW6 или H6W, само не забравяй да не ги пипаш с пръсти щото са халогенни.
Под изместен център имаш предвид че пъпките не са една срещу друга, а едната е малко встрани. Слагай смело, в краен случай обикновенни крушки от 50ст, само че светят жълто.

Max
05-08-2010, 15:28
Малко да изтупам и аз темата от прахоляка.
Някой пробвал ли е крушки OSRAM Night Breaker?