PDA

View Full Version : alfa 90 2.5 V6-бензин в маслото



alfonso90
18-05-2008, 14:15
Здравейте,колеги.Напоследък забелязах 4е маслото започна да се увеличава и мирише на бензин и харчи 20/100.Моля дайте съвет каква може да е причината,защото така не смея да я карам.
Благодаря на отзовалите се!

alfonso_90
18-05-2008, 20:14
:shock: майкооо човек изкара ми акъла тъкмо почнах да се чудя кви са тия теми дето съм пускал :D

alfonso90
18-05-2008, 20:53
Мани не думай колега.Да не ти се случва! :D

Venci
18-05-2008, 21:08
Много ти е богата сместа. Може да е от дебитомера например. Друга причина може да бъде, ако караш колата само на къси разстояния студена. Другото, за което се сещам на прима виста е датчика за температурата на антифриза, който дава информация на инжекциона, както и куплунга и кабелите към него. Ако имаш нужда от помощ съм насреща :) .

madboy
18-05-2008, 23:01
:shock: майкооо човек изкара ми акъла тъкмо почнах да се чудя кви са тия теми дето съм пускал :DБАси ,вече трудно ви разграоничавам ,дайте по ясно с никовете,че настана едно объркване нямам думи Няма ли как да си кръщавате щерките !!!!

madboy
18-05-2008, 23:07
Господине ,вие който сте с КАРБУРАЦИОНЕТО , нема от какво да се притеснявате ,следва перфектно почистване и реглаж и аре още 100 000 безаварийни и невероятен старт ,щото другите са ограничени от ЕЛЕКТРОНИКАТА :D :D :D

alfonso90
19-05-2008, 20:25
Вярно е че колата почти не се кара а когато това се слу4и е на малки разстояния.А кое от изброените предположения /визирам Venci/е вярнo не знам как бих могъл да разбера.Ще съм много благодарен Venci ,ако имаш физическата вузможност и желание да я погледнеш.Събота-Неделя?Вероятно само в теб ми е надеждата.Писнало ми е от майстори,които гледат колата като извънземно и се чудят кое какво е и мрънкат че не били виждали такава.

Venci
20-05-2008, 11:09
Няма проблеми! Време имам, желание - повече отколкото трябва :lol: . Прати ми лично съобщение с някакви координати - GSM, Skype, ICQ... Каквото прецениш.
В твоят случай, ако не е много бензина в маслото, аз бих предприел едно по дълго пътуване - 100-200 км. За тези километри бензинът в маслото ще се изпари, ако проблемът е бил от карането на къси разстояния.