PDA

View Full Version : Проблем с ГИ "Easy Jet"



milenamr
18-05-2008, 18:50
Значи колата ми (от подписа) е с газов инжекцион EasyJet. Наскоро (преди около два месеца) й направих профилактика - прочистиха ми всички компоненти на системата - бутилката, сондата, клапана, отоплителя и газоразпределителя. Не искам да коментирам какви л..на излязоха от всичко това. До тук добре, но откакто прочистих газовата, се появи странен проблем. При потегляне (особено по-рязко) или понякога и след смяна на предавките нагоре, колата забива рязко муцуната все едно й спира тока, но веднага след това тръгва отново. Преди го правеше рядко и по веднъж, но напоследък положението се влоши доста. Днес например реших да потегля малко по-спортно заради едно самозабравило се селянче, и настана пълна излагация - колата започна да подскача все едно се изкачва по стълби :cry:
Няколко пъти ходя на диагностика и настройка на инжекциона при хора, които имат софтуер специално за EasyJet, но ефекта е нулев - продължава да се влошава. Подхвърлиха ми, че проблема може да е от хлабав кабел или букса някъде, но не е така, защото на бензин няма абсолютно никакъв проблем.
Моля ви, ако някой може да помогне и знае за какво може да става дума, да каже какво да правя. Това вече не се търпи :cry:

chico
18-05-2008, 19:47
Преди година-две имах проблеми с хлабава маса на едно от многото крачета на куплунга на газовото ЕКУ. Но симптомите при мен поне беше клатене на оборотите на празен ход (500-1500) и прекъсвания при по високи обороти... А търсенето на хлабавия контакт е кошмар - на разглобен куплунг с пинсета се рамърдва всеки кабел от снопа... и това при положение че работи колата на газ, доколкото може... Успех с търсенето на проблема....

milenamr
19-05-2008, 20:58
Това ще се опитам да го проверя. Но ако има и други мения ще съм много благодарна - така не може да се кара, а за мен карането на Алфа е втори живот ...

Crusader
19-05-2008, 21:56
Здравей колежке, проблема прилича наистина на хлабав кабел някъде - кофтито е че е адски трудно за диагностициране /особено от разстояние/ Моят съвет е изваждане на всички букси една по една и напръскването им с контактен спрей, както и проверка на всички кабелни обувки по уредбата /че "майсторите" като ги слагат, ако въобще ги сложат, си оставят ръцете там/.
Направете диагностика в движение /там те си знаят с лаптопа/ и пробвай малко да "поизнасилиш" колата дано да си покаже магарията.....
....другото с което мога да помогна от дистанция е стискане на палци :!:
Успех :!:

qnis3
19-05-2008, 23:50
Колешке аз мога да ти помогна с 2 от версийте на програмите за настройка. Ако се интересуваш се обади да ти ги пратя. :D

nhg
21-05-2008, 00:10
здрасти колежке
за всеки случай си провери и нивото на антифриза...
дано лесно отстраниш проблема
успех!!!

milenamr
21-05-2008, 00:50
Колешке аз мога да ти помогна с 2 от версийте на програмите за настройка. Ако се интересуваш се обади да ти ги пратя. :D
Интересувам се колега :twisted: как да не се интерсувам.Какво се изисква от моя страна?

qnis3
13-06-2008, 07:00
Какаво стана с ИЗИДЖЕТА до каде стигна с него? :D Да си вземамли другия път кабелите?

milenamr
13-06-2008, 11:10
Ами до никъде колега, чакам help от тебе.Като се поосвободя смятам да дойда в Пазарджик да ми погледнеш колата по обстойно.Какво ще кажеш?

robygas
13-06-2008, 16:15
Не знам защо си мисля че отговорих на това запитване в Л.С. , но доколкото помня съвета ми беше да помолиш газаджията да смени изпарителя за едно кръгче. Мисля ,че проблема който описваш е от там.

qnis3
13-06-2008, 21:44
Е другия път ще си взема компа и кабелите да видим какво ще е проблема. Аз междо другото успях да я подкарама на двете горива. :D Ще ти покажа как стана.

remz
16-06-2008, 20:57
Е другия път ще си взема компа и кабелите да видим какво ще е проблема. Аз междо другото успях да я подкарама на двете горива. :D Ще ти покажа как стана.

сега вече си на газ и метан.

qnis3
16-06-2008, 22:03
Даммм с една газ инжекция двете горива. :wink:

pr_00f
16-06-2008, 23:25
Я стига си прави реклама.
Експериментатор такъв.
Айде баце стискай палци скоро идвам към ПЗ да ти ставам клиент.
А и вашата агитка такова напиане ми е обещала - леле малеееее:)

Crusader
16-06-2008, 23:32
Ауууу, тука се реализира корупционна схема... :wink:

pr_00f
17-06-2008, 00:02
В корупцията е ИСТИНАТА :)

toki4a
23-06-2008, 21:27
В корупцията е ИСТИНАТА :)


ан ТАКА .......... :twisted: