PDA

View Full Version : VDC



156 m-jet
28-09-2005, 12:11
Колеги, моzете ли да ми каzете, кои Алфи имат VDC ?

valjo
28-09-2005, 12:15
Колеги, моzете ли да ми каzете, кои Алфи имат VDC ?
ми той е опция при всички нови модели от 156 насам
а при някои нива на оборудване идва стандартно
примерно 147 2.0 с и без селеспийд има стандатно VDC
1.9 16v MJET май съшо, докато старата 8в JTD - няма стандартно

и т.н. ... :)

156 m-jet
28-09-2005, 13:59
Да , моита има VDC + ASR, но ми е интересно дали например 147 сас састиа мотор има или е опциа ?

kekc
28-09-2005, 14:13
:offtopic: :offtopic: :offtopic:
Смени моля ти се тоз аватар, че разпъва целия форум.
То на профила си пише макс 180x180px, а твойта иде към 246x206

156 m-jet
28-09-2005, 14:55
Смених го :D

kekc
28-09-2005, 17:25
Мерси много. :clap2:
Трябва да мислим и за тез с по 1024x768

valjo
28-09-2005, 19:13
Да , моита има VDC + ASR, но ми е интересно дали например 147 сас састиа мотор има или е опциа ?
при 147 2.0 Distinctive е стандартно АСР/МСР + ВДЦ :)
+ 16ки джанти ;)

KGB
28-09-2005, 21:13
Да , моита има VDC + ASR, но ми е интересно дали например 147 сас састиа мотор има или е опциа ?
при 147 2.0 Distinctive е стандартно АСР/МСР + ВДЦ :)
+ 16ки джанти ;)

Вальо, чети преди да пишеш...човека пита за 1.9ЖТДм 147...за някой страни идва стандартно с ВДЦ за някой не....

valjo
28-09-2005, 21:23
Да , моита има VDC + ASR, но ми е интересно дали например 147 сас састиа мотор има или е опциа ?
при 147 2.0 Distinctive е стандартно АСР/МСР + ВДЦ :)
+ 16ки джанти ;)

Вальо, чети преди да пишеш...човека пита за 1.9ЖТДм 147...за някой страни идва стандартно с ВДЦ за някой не....
бах да се еба :blush:
аз съм останал с впечатление, че Кекс е питал това, въобше не см обърнал внимание на "правописа" :)

както и да е, 147 1.9 мджет дисктинктив идва с ВДЦ стандатно :)
справка ценовата листа на Милано моторс , които още нямат сайт :bangin: :bash: :chair:

KGB
28-09-2005, 21:57
малко офф-топик:

Да, ама за БГ не можеш да си поръчаш 147 с ксенон, иПод и още не знам какво беше там :evil:

valjo
28-09-2005, 22:04
малко офф-топик:

Да, ама за БГ не можеш да си поръчаш 147 с ксенон, иПод и още не знам какво беше там :evil:

брех па да не моеш ...
http://valjo.alfaromeo-bg.com/Prices%20147_showroom.htm
обърни внимание на опция 230
поне за ксенона си у голема грешка...

KGB
28-09-2005, 22:07
Аре оди ги питай....да не говориме, че за варянта cup holder/card holder...или дупка в таблото играеш на тото...

Дистинктив си идва с куп холдера и кард холдера...само най-ефтиното изпълнение импресан идва с дупката в таблото.

valjo
28-09-2005, 22:10
еми тва, че италианците са олигофрени си е ясно .....
как ше да е

156 m-jet
29-09-2005, 18:48
Без да искам да обиздам никого , следниа вапрос:

Гледам, це 147 с мойа мотор е около 45000лв., предполагам, це 156 Комби сте е кам 50.000+ лева :o

Та се цуда дали вобсте е продадена дори една кола от тези..........застото всеки увазаваст себе си Балгарин които ги има тези пари сте си купи стара S-Klass, инаце сте го соцат с праст като супер балак, а в наи-лосиа слуцаи сте го пребиат като куце :shock:

KGB
30-09-2005, 02:03
Без да искам да обиздам никого , следниа вапрос:

Гледам, це 147 с мойа мотор е около 45000лв., предполагам, це 156 Комби сте е кам 50.000+ лева :o

Та се цуда дали вобсте е продадена дори една кола от тези..........застото всеки увазаваст себе си Балгарин които ги има тези пари сте си купи стара S-Klass, инаце сте го соцат с праст като супер балак, а в наи-лосиа слуцаи сте го пребиат като куце :shock:

Колега вижданията ти за БГрия са по устаряли малко....има доста продадени алфи тази година...повече от колко предишния собственик успя да продаде за няколко години...и дано така да продалжава. Хора промениха доста въжданията си за живота...или по-точно нормалните хора започнаха да имат пари...а мутрите и далавераджийте по замряха.

Иначе найстина все още се намират такива дето биха си взели с-класа на старо с тия пари...само, че хората вечи ги сочат тях с пръс като най-големите селяни. В момента е редовна гледа да видиш с-класа по магистрата да кара с 90...нема пара за бензин :lol:

valjo
30-09-2005, 02:05
Без да искам да обиздам никого , следниа вапрос:

Гледам, це 147 с мойа мотор е около 45000лв., предполагам, це 156 Комби сте е кам 50.000+ лева :o

Та се цуда дали вобсте е продадена дори една кола от тези..........застото всеки увазаваст себе си Балгарин които ги има тези пари сте си купи стара S-Klass, инаце сте го соцат с праст като супер балак, а в наи-лосиа слуцаи сте го пребиат като куце :shock:
156 СВ Мджет дори не е внасяна, кво остава па продадена :)))
но от другите модели има тук таме по продадени :)

KGB
30-09-2005, 02:15
156 я спряха от производсто...иначе днеска има още един кросвагон...май е 4тия поред от тях и 5тия общо продадени в БГ като първия бе продаден от ВантоТрейд.

Иначе има към 20-30продадени алфи от началото на годината.

Че то ГТ-та вече има повече от 147миците сигурно :lol: щом и съседа си взе.

valjo
30-09-2005, 08:53
156 я спряха от производсто...иначе днеска има още един кросвагон...май е 4тия поред от тях и 5тия общо продадени в БГ като първия бе продаден от ВантоТрейд.

Иначе има към 20-30продадени алфи от началото на годината.

Че то ГТ-та вече има повече от 147миците сигурно :lol: щом и съседа си взе.
за ГТта съм съгласен, явно все пак и рекламата изигра някаква роля, а и по смислените срокове на доставка....
това в допълнение към качествата на автомобила, които са безспорни ... :)

gorang
27-12-2011, 19:55
ми той е опция при всички нови модели от 156 насам
а при някои нива на оборудване идва стандартно
примерно 147 2.0 с и без селеспийд има стандатно VDC
1.9 16v MJET май съшо, докато старата 8в JTD - няма стандартно

и т.н. ... :)

Колеги, знам че темата е доста стара, но да не отварям нова за вече дискутирани теми. Един приятел докара от Италия 156 SW Distinctive 1.9 16V М-джет 140 к.с. с кожа навигация и т.н., първа регистрация 2004 год и мисля да я купувам. Направи ми впечетление, че няма копче за изключване на ASR-а, а на таблото не видях лампа за VDC, тоест явно липсват тези системи. Възможно ли е да е без тях, при положение че е високо ниво на оборудване и е с новия мотор?

NightRider
27-12-2011, 20:10
Колеги, знам че темата е доста стара, но да не отварям нова за вече дискутирани теми. Един приятел докара от Италия 156 SW Distinctive 1.9 16V М-джет 140 к.с. с кожа навигация и т.н., първа регистрация 2004 год и мисля да я купувам. Направи ми впечетление, че няма копче за изключване на ASR-а, а на таблото не видях лампа за VDC, тоест явно липсват тези системи. Възможно ли е да е без тях, при положение че е високо ниво на оборудване и е с новия мотор?
Възможно е, всичко е възможно. Щом няма бутон и индикация на километража - значи го няма. Дай номер на шаси за да видим
За колко ти я дава, ако не е тайна? И нека някой я погледне с комп

gorang
27-12-2011, 20:26
Цената е като за близък приятел, той я взима на едро с още 10 коли и му плащам само за транспорта....проверих я с ФЕС, но нещо не се доверявам напълно - грешки не отчете никакви (доста странно), другите показатели изглеждаха ОК, е аз не съм сигурен всички показани параметри в какъв диапазон трябва да са, а най-якото е че по одометър показа 12500 км. Преди месец гледах една 147-ца със същия мотор и там пак беше странна стойността на одометъра. Иначе колата е много запазена като за Италянка и е с попълнена грижовно сервизна книжка от 01.04.2004 до преди няколко месеца, когато е обслужена за последно, като я регистрирам ще пусна снимки. Иначе шасито е: ZAR93200001352126, което по Епер значи, че е произведена 11.2003 и е чакала 5 месеца новия си собственик. Ако някой може да каже повече по рамата ще съм благодарен.

NightRider
27-12-2011, 21:13
Цената е като за близък приятел, той я взима на едро с още 10 коли и му плащам само за транспорта....проверих я с ФЕС, но нещо не се доверявам напълно - грешки не отчете никакви (доста странно), другите показатели изглеждаха ОК, е аз не съм сигурен всички показани параметри в какъв диапазон трябва да са, а най-якото е че по одометър показа 12500 км. Преди месец гледах една 147-ца със същия мотор и там пак беше странна стойността на одометъра. Иначе колата е много запазена като за Италянка и е с попълнена грижовно сервизна книжка от 01.04.2004 до преди няколко месеца, когато е обслужена за последно, като я регистрирам ще пусна снимки. Иначе шасито е: ZAR93200001352126, което по Епер значи, че е произведена 11.2003 и е чакала 5 месеца новия си собственик. Ако някой може да каже повече по рамата ще съм благодарен.
Трябва да има VDC - DISTINCTIVE e. Явно е сменен километража, ASR е изключен поради проблем. Но това можеш да го видиш с ФЕС. ЕКУ-то е пипано за да показва толкова. Сервизна книжка струваше 100 евр. Аз не бих я взел по твоите описания без сериозна проверка

gorang
27-12-2011, 22:39
Къде да го видя с ФЕС, при проверка на АБС-а ли? Там се окъсяваха някои пинове, за да го чете vag-com
На мястото на копчето просто има нещо като копче (по-скоро тапа) и не пише АСР, съответно не се натиска. Може ли да има VDC без ASR и аз да не съм видял лампата на таблото - тя къде е точно?

digitalundgrd
27-12-2011, 23:30
Ако има ВДЦ има и АСР ;)

NightRider
27-12-2011, 23:32
Къде да го видя с ФЕС, при проверка на АБС-а ли? Там се окъсяваха някои пинове, за да го чете vag-com
На мястото на копчето просто има нещо като копче (по-скоро тапа) и не пише АСР, съответно не се натиска. Може ли да има VDC без ASR и аз да не съм видял лампата на таблото - тя къде е точно?
Да, при проверка на ABS
ASR е част от системата така, че трябва да я има
Стр. 55 и 84

gorang
28-12-2011, 00:30
А не е ли възможно просто да няма?

BO
28-12-2011, 01:41
А не е ли възможно просто да няма?
Просто я няма, приеми го.

gorang
28-12-2011, 08:05
ОК, аз го приемам без проблем, въпросът е всъщност дали има 156 1.9 16V фейслифт без тези системи или е правено нещо по колата?

pooh
28-12-2011, 11:10
...

gorang
28-12-2011, 12:05
Това ОК, но и липсата на ASR е странна. Днес ще я поразгледам отново по-внимателно, ще погледна и централана за АБС-а каква е.

NightRider
28-12-2011, 12:20
Това ОК, но и липсата на ASR е странна. Днес ще я поразгледам отново по-внимателно, ще погледна и централана за АБС-а каква е.
Братле - не се тормози - нямаш

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:18 ----------


При 1.9 16V VDC е опция (независимо от нивото на оборудване) . Само при 2.4 20V е стандарт.
Моята също е без VDC.
Има една версия - PARADISO за 1.9 JTD 16V M-Jet SW. Там е серийно. Моята е такава

BO
28-12-2011, 13:35
Има една версия - PARADISO за 1.9 JTD 16V M-Jet SW. Там е серийно. Моята е такава

Както каза пух малко по-рано, ВДЦ-то е задължително при 2.4-20в, а опция при всички останали.

Аз лично съм виждал 156-ца 1.9 16в, рекаро, босе, нави, парктроник, оригинал аларма и без ВДЦ.

Кажи твоята кои от тези екстри има, че е някаква специална.

pooh
28-12-2011, 13:58
...

NightRider
28-12-2011, 15:35
Много интересна версия. Гугъл и Епер не са чували за нея.
Може ли номер на шаси (може и на ЛС)
Да, имаше я на задния ми капак, ма се наложи да го пребоядисам (не е удрян, а бяха одраскали боята с нещо) и понеже не е от лепенките те я опаткаха за по-лесно
http://skyauto.eu/index.php/Prodadeni/Alfa%20Romeo%20Sportwagon%201.9JTDm%20140hp%202003
Увеличи снимките на задната врата долу в ляво пише Paradiso - фабричен надпис беше. Даже и в Милано моторс се учудиха. Иначе в EPER e distinctive е описана

Kuku
28-12-2011, 15:59
ОФФ....
NightRider, тая кола ти ли я продаваше или си я купил за 6500 евро??? :hmm:

gorang
28-12-2011, 16:08
Значи при проверката с ФЕС се оказа, че АБС централата е БОШ 5.3 (без TC или ASR), а не 5.7 и съответно колата е без АСР. Съмнява ме някой да е правил нещо и даже да сменя табло или маха копчета и прочее, а освен това е купена от представителство, където е обслужвана до сега, а не от джамбази с неизвестен произход. Явно има и такава... По интересното е, че се загледах в Одометъра и показва 12121 км (доста странно повторение на еднакви числа)?!? Пише, че ЕКУ-то е флашнато на 27.11.2003.
Както и да е, благодаря на всички, след нова година ще се радвам на 2 156-ци, старата и новата...

NightRider
28-12-2011, 16:25
Значи при проверката с ФЕС се оказа, че АБС централата е БОШ 5.3 (без TC или ASR), а не 5.7 и съответно колата е без АСР. Съмнява ме някой да е правил нещо и даже да сменя табло или маха копчета и прочее, а освен това е купена от представителство, където е обслужвана до сега, а не от джамбази с неизвестен произход. Явно има и такава... По интересното е, че се загледах в Одометъра и показва 12121 км (доста странно повторение на еднакви числа)?!? Пише, че ЕКУ-то е флашнато на 27.11.2003.
Както и да е, благодаря на всички, след нова година ще се радвам на 2 156-ци, старата и новата...Значи си без
Весело

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:23 ----------


ОФФ....
NightRider, тая кола ти ли я продаваше или си я купил за 6500 евро??? :hmm:
Аз я продавам, така изглеждаше преди 20 месеца преди да я регистрирам и т.н.
То моите коли винаги се продават по default. И понеже тази е страхотна, обслужена от всякъде цаната е такава. Има мераклии, ама на изплащане. Но като им предложа лизингова къща - бягат.
След празниците ще и сложа най-новия оригинален софтуер за нея в Милано моторс. Аз не си "чипосвам" колите

pooh
28-12-2011, 16:32
...

NightRider
28-12-2011, 16:37
Само да те светна, че PARADISO е официален дилър на Алфа от Калабриа.
Може, но колата беше от Милано
А и този официален дилър може да си поръча коли с определено ниво на екстри като нестандартно изпълнение и да сложи друго лого или свой надпис

BO
28-12-2011, 18:21
Може, но колата беше от Милано
А и този официален дилър може да си поръча коли с определено ниво на екстри като нестандартно изпълнение и да сложи друго лого или свой надпис

Всеки дилър има възможността да си прави каквито му хрумнат окомплектовки на оборудването.

Аз съм дилър и слагам задължително ВДЦ в моето ниво на оборудване да речем "Скуерто". Но това не означава, че ВДЦ-то е серийно.
За това и по-горе в темата е написано, че винаги ВДЦ-то е допълнителна поръчка, а няма стандартно такова.
По принцип стандартните (задължителни) екстри в даден модел са много ограничени. Всичко друго е надграждане от дилъра. Така работи системата.
Аз съм виждал Пасат 6, чисто нов без пластмасовата тапа, която се слага на "бейсик" модела, за да запълни дупката при липса на касетофон, защото е екстра. Просто тук дилърите бяха забравили да я отбележат (а тя е безплатна) при поръчката на колата. Беше станал голям скандал за това, защото покрай нея беше забравено и доста други отметки, които новобранеца "дилър" си е мислил, че разбираш ли това е "стандартна" екстра :)

п.п. При БМВ може да видиш много по-ясно кое е стандартно за модела и кое е поръчвано допълнително, и всичко това по ВИН.
Моя екземпляр в момента е едно от най-високите нива на оборудване. Ама като вкарам вина и като видя допълнително поръчваните "добавки", ако е без тях, колата ще си е направо стандарт оборудване, без никакви допълнителни глезотии.
Дори имам опция "премахване на надписа отзад". Дефакто това е допълнителна екстра, колата си излиза от завода без обозначението отзад примерно 320и, 330и и т.н. Екстра, за която плащаш около 300Е при поръчката. Ха на кой ще му хрумне да си поръча тази екстра, но ей на, имам я :)

NightRider
28-12-2011, 20:42
Всеки дилър има възможността да си прави каквито му хрумнат окомплектовки на оборудването.

Аз съм дилър и слагам задължително ВДЦ в моето ниво на оборудване да речем "Скуерто". Но това не означава, че ВДЦ-то е серийно.
За това и по-горе в темата е написано, че винаги ВДЦ-то е допълнителна поръчка, а няма стандартно такова.
По принцип стандартните (задължителни) екстри в даден модел са много ограничени. Всичко друго е надграждане от дилъра. Така работи системата.
Аз съм виждал Пасат 6, чисто нов без пластмасовата тапа, която се слага на "бейсик" модела, за да запълни дупката при липса на касетофон, защото е екстра. Просто тук дилърите бяха забравили да я отбележат (а тя е безплатна) при поръчката на колата. Беше станал голям скандал за това, защото покрай нея беше забравено и доста други отметки, които новобранеца "дилър" си е мислил, че разбираш ли това е "стандартна" екстра :)

п.п. При БМВ може да видиш много по-ясно кое е стандартно за модела и кое е поръчвано допълнително, и всичко това по ВИН.
Моя екземпляр в момента е едно от най-високите нива на оборудване. Ама като вкарам вина и като видя допълнително поръчваните "добавки", ако е без тях, колата ще си е направо стандарт оборудване, без никакви допълнителни глезотии.
Дори имам опция "премахване на надписа отзад". Дефакто това е допълнителна екстра, колата си излиза от завода без обозначението отзад примерно 320и, 330и и т.н. Екстра, за която плащаш около 300Е при поръчката. Ха на кой ще му хрумне да си поръча тази екстра, но ей на, имам я :)
на какво си дилър?

BO
29-12-2011, 01:07
на какво си дилър?
Написал съм го принципно. Всеки дилър може да си слага допълнително неща в оборудването, което предлага. Но това не означава, че щом е избран "Distinctive" за основа това автоматично означава ВДЦ (примерно) като задължителна екстра.
За това ако видиш тукашен дилър на Алфа и да речем в друга държава, то базовия модел на определено ниво на оборудване може да съдържа доста различни екстри в крайна сметка.

За това ти дадох и горния пример. Аз лично ходих да гледам въпросната Алфа лично за мен. На снимки изглеждаше най-високо ниво на оборудване. И до сега не мога да разбера как първия собственик е платил да му сложат Босе, нави, ори аларма, паррктроник а ВДЦ-то да не присъства. Просто не мога да си го обясня, но е факт.
Както се казва, който плаща той казва как ще бъдат нещата :)

NightRider
29-12-2011, 07:33
Написал съм го принципно. Всеки дилър може да си слага допълнително неща в оборудването, което предлага. Но това не означава, че щом е избран "Distinctive" за основа това автоматично означава ВДЦ (примерно) като задължителна екстра.
За това ако видиш тукашен дилър на Алфа и да речем в друга държава, то базовия модел на определено ниво на оборудване може да съдържа доста различни екстри в крайна сметка.
Това го знам много добре
За това ти дадох и горния пример. Аз лично ходих да гледам въпросната Алфа лично за мен. На снимки изглеждаше най-високо ниво на оборудване. И до сега не мога да разбера как първия собственик е платил да му сложат Босе, нави, ори аларма, паррктроник а ВДЦ-то да не присъства. Просто не мога да си го обясня, но е факт.
Както се казва, който плаща той казва как ще бъдат нещата :)И аз съм виждал различни фейсове - с нормални платнени седалки, с или без темпомат, VDC, ... Моята няма нави, Bosse, сенсор за запотяване на стъклата, ма пък има всичко останало (без люк - мразя ги)