PDA

View Full Version : Огледало на Alfa 155



v_ned
28-09-2005, 19:40
Търся спешно ляво електрическо огледало с подгряване за Alfa 155.

Освн това може ли някой да ме светне как се достига до моторчето на въпросното огледало, защото дясното ми пък не работи във вертикална посока а намотката на моторчето е здрава. Нещо механично е заклинило, но аз не открих начин за разглобяване без да счупя стъклото и подгряването.

Благодаря предварително.

umax
28-09-2005, 20:13
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2437 :wink:

v_ned
29-09-2005, 14:48
Тази картинка съм я виждал, само че за да се стигне до винтовете трябва да се махне стъклото и нагревателя. А доколкото виждам те се държат за моторчето с 8 зъбчета + двойно залепваща лепенка, която предполагам че е доста здрава. Затова не ми става ясно как се сваля въпросното стъкло. С чисто напъване ще се счупи.

bass
29-09-2005, 15:13
Едно време HF HPE ми беше обяснил, но се е затрило при профилактиката май...
Стъклото не е залепено/защипано директно за моторчето, а за една пластмасова плоскост (която вече е хваната със зъби за него - означено е на картинката). Та отлепянето на стъклото (заедно с подгряващата мрежа) става с тънка и гъвкава метална пластина (нож за хляб в краен случай). Завърташ стъклото в крайно положение и с повишено внимание отлепяш малко по малко през образувания отвор, редувайки страните (не се опитвай да го отлепиш наведнъж само от единия край)

lvtuning
02-11-2006, 18:55
1. Трябва да се нагласи лекичко с пръст огледалото да е в най-долно положение /горния край да е даден към теб а долния да е навътре в корпуса/

2. Бърка6 с една мноого тънка отверка между огледалото и черното кръгло моторче.

ВНИМАВАЙ на огледалото е залепена отзад мрежата за подгряването.

2.1 трябва да бръкне6 леко между мрежата и 4ерното кръгло моторче което е видимо по-малко от стъклото.

Огледалото се държи на ДВОЙНО ЛЕПЯЩА ЛЕПЕНКА и щифтчета,които са малки.

3. когато бръкнеш вътре целиш да СКЪСАШ ДВОЙНО ЛЕПЯЩАТА ЛЕПЕНКА между моторчето и мрежата, залепена за огледалото.
Върти тънката отверка наляво и надясно за да скъсаш лепенката а не като лост да го отлепи6 защото ще счупиш стъклото.

после може да преместиш огледалото- горния край навътре,а долния навънка и пак опитаи внимателно да бръкнеш отдолната страна и пак да направиш същото.


Скъсаш ли лепенката ще е много по-лесно.

УСПЕХ!


за въпроси: lvtuning@mail.bg

Alexanderbb
03-11-2006, 08:34
ако си 100% сигурен че моторчето работи ще те посъветвам да си погледнеш и копчетата на вратата. При мен от време на време губят контакт и точно вертикалната корекция не работи

Madjo
04-11-2006, 15:20
мога ли да дам един доста полезен съвет колеги :)

1. поставяш стъклото в позиция : горен десен ъгъл да е максимално навин(към теб) и долен ляв ъгъл - максимално навътре в корпуса.

2. бъркаш с много тънка кръстата отверка в горен десен ъгъл на корпуса(внимавайки със стъклото понеже е неизбежно докосването му), отвърташ едно късо(4-5 мм) болче което държи задната част от огледалото, капака да го наречем.

3. има още едно болче, което се вижда като се сгъне самото огледало навътре към купето, то се пада точно на сгъвката и държи края на капака на корпуса.

4. след като сте отвъртили тези две болченца, внимателно издърпвате капака в срещуположната на колата посока(за дясното огледало - на дясно, почти перпендикулярно по посоката на самото огледало като се гледа от колата навън). точно във външният край на корпуса капака влиза в едни чопчета и после се захваща с болчетата. ако се счупят чопчетата капака трябва да се залепи за корпуса!

5. като махнете капака пак с тънката кръстата отверка ще ви стане ястно как да разглобите механизма(захванат е с три дълги болчета за корпуса).

и моето спря да се движи в едната посока, като го отворих му се беше измъкнала някаква скоба която държи зъбците. дано съм бил ясен, май доста подробно обясних :P
Успех :Yeeeehaaa:

Alfonso_155
05-11-2006, 13:08
Аз съм без загряващи огледала.Но да попитам често ли се намират втора ръка и горе доло цената им каква е?

:wink:

lvtuning
05-11-2006, 14:31
Madjo, приятелю много си прав обаче има една подробност!
Трите дълги винтчета са навити от страната на огледалната част,така че без да махнеш стъклото нищо не можеш да направиш. Ако твоето е разглобявано вече може за това да са ти обърнати винтчетата.

Ако махнеш само капака, както ти правилно и подробно си обяснил няма да може6 да направиш нищо по въпроса с моторчето.

Тапаците така са го направили че да не се разглобява. Тия огледала/стъклената част/ висяли 10 години на студ и жега само да ги напъне6 малко и се чупи веднага. Така че внимателно действайте!!!