PDA

View Full Version : шибаняшина



galinves71
19-05-2008, 22:10
здрасти отново,знам че ще ви отекча с това което ще споделя но това си е самата истина.не алфа 120 коня,просто тази динамика на по-ниска скорост н по-висока предавка е под всякаква критика.днеска ми се наложи да покарам пежото защото е комби и трябваше да побера обемисти предмети,и викам на женаси ако алфата е 120 коня то пежото трябва да е 200 а е 121 просто то и при скорост 60-70км/ч по ровно или баир като настъпя газта отлита а алфата при леко нагорнище със скорост 70-80км/ч и настъпя газта то направо започва да грухти и ако не певключа на по-ниска предавка сигурно ще спре,като е на 120-140 и настъпя направо литва но на ниска скорос уви.и на газ и на бензин даже е още по...възможно ли е катализатора да е на път?

Novachev
20-05-2008, 07:53
ЗА съжеление 16в тунспарка е така ако нищо не му е правено, ако махнеш катализатора сложиш един спортен филтър и едно чипче работата ще се подобри съществено ама ако караш на газ последните две са излишни махни катализатора и е вероятно да имаш подобрение в ниските обороти но много малко. За съжеление това се дължи на кривата на мащността просто при ниски обороти мощността която развива двигателя е много малка , все пак това е цената на 1,6-120 к.с.

SFINKS
20-05-2008, 14:45
Алфата има мощност над 3500 оборота , тва е положението , като дойде баир сваляй една предавка надолу :wink:

galinves71
20-05-2008, 21:51
Алфата има мощност над 3500 оборота , тва е положението , като дойде баир сваляй една предавка надолу :wink:според мен това си е чисто успокоение ,не може 1 майка да роди недъгаво бебе и да се мъче да убеди народа че това е нов вид,сори не е нормално 1 кола смятана за бегачка да има такива лоши показатели дори и моментни.

Mind_Control
20-05-2008, 22:00
Алфата има мощност над 3500 оборота , тва е положението , като дойде баир сваляй една предавка надолу :wink:според мен това си е чисто успокоение ,не може 1 майка да роди недъгаво бебе и да се мъче да убеди народа че това е нов вид,сори не е нормално 1 кола смятана за бегачка да има такива лоши показатели дори и моментни.

:roll: Щом е смятана за бегачка, то тя е предвидена да се кара на високи обороти! Като ти трябва мощност на ниските си купи дизел! За какво ни занимаваш с глупости не ми стана ясно само.

galinves71
20-05-2008, 22:04
Алфата има мощност над 3500 оборота , тва е положението , като дойде баир сваляй една предавка надолу :wink:според мен това си е чисто успокоение ,не може 1 майка да роди недъгаво бебе и да се мъче да убеди народа че това е нов вид,сори не е нормално 1 кола смятана за бегачка да има такива лоши показатели дори и моментни.

:roll: Щом е смятана за бегачка, то тя е предвидена да се кара на високи обороти! Като ти трябва мощност на ниските си купи дизел! За какво ни занимаваш с глупости не ми стана ясно само.колега май не си настроен за обяснения,по твоите исказвания 1 спортна кола или нещо подобно я чакат да набере обороти за да покаже капацитета си,смешна работа.

nikolaaaay
20-05-2008, 22:25
Провери си дебитомера и катализатора. Моята дърпа по принцип доста под 3000 рпм и е без чип. Понякога, обаче дебитомера спи и двг не се изфорсирва добре, даже и на място. Ако всичко й е наред трябва да си върви и на ниските обороти. Особено 145-цата ми с 1.8 ТС беше динамит. Не вярвам 1.6 да е чак толкова зле.

nikolaaaay
20-05-2008, 22:27
ЗА съжеление 16в тунспарка е така ако нищо не му е правено, ако махнеш катализатора сложиш един спортен филтър и едно чипче работата ще се подобри съществено ама ако караш на газ последните две са излишни махни катализатора и е вероятно да имаш подобрение в ниските обороти но много малко. За съжеление това се дължи на кривата на мащността просто при ниски обороти мощността която развива двигателя е много малка , все пак това е цената на 1,6-120 к.с.
Защо да е излишно да се сложи чип и спортен филтър на ГАЗ?!

galinves71
20-05-2008, 22:42
ЗА съжеление 16в тунспарка е така ако нищо не му е правено, ако махнеш катализатора сложиш един спортен филтър и едно чипче работата ще се подобри съществено ама ако караш на газ последните две са излишни махни катализатора и е вероятно да имаш подобрение в ниските обороти но много малко. За съжеление това се дължи на кривата на мащността просто при ниски обороти мощността която развива двигателя е много малка , все пак това е цената на 1,6-120 к.с.
Защо да е излишно да се сложи чип и спортен филтър на ГАЗ?!1во искам да ремонтирам вариатора итогава ще мисля за други неща,а като казах за него днеска исках да купя рем.комплект и като ми каза 28 кинта се отказах защото по инфото от тука то трябва да е 8-10 лв или и него го е грабнала инфлацията.

Mind_Control
21-05-2008, 08:52
Алфата има мощност над 3500 оборота , тва е положението , като дойде баир сваляй една предавка надолу :wink:според мен това си е чисто успокоение ,не може 1 майка да роди недъгаво бебе и да се мъче да убеди народа че това е нов вид,сори не е нормално 1 кола смятана за бегачка да има такива лоши показатели дори и моментни.

:roll: Щом е смятана за бегачка, то тя е предвидена да се кара на високи обороти! Като ти трябва мощност на ниските си купи дизел! За какво ни занимаваш с глупости не ми стана ясно само.колега май не си настроен за обяснения,по твоите исказвания 1 спортна кола или нещо подобно я чакат да набере обороти за да покаже капацитета си,смешна работа.


Да бе тия от формула 1 са еба си смешниците, но ако си гледал някога, ще забележиш, че под 10 000 оборота рядко пада оборотомера им :wink: една кола, за да върви трябва да си я държиш в обороти! Иначе ти казах- щом искам много мощ на ниски обороти- дизел е твоята кола!

robygas
21-05-2008, 10:23
Колеги извинете ме , но независимо коя кола ,трябва да работи във ВСИЧКИ РЕЖИМИ, еднакво добре както на бензин така и на газ! Ако това не е така значи има проблем. :frown:

Old Fox
21-05-2008, 12:08
Сега остава да отнессем понятието "добро поведение във всички режими" към кола с променлива фаза на газоразпределение, която преди и след 3000оборота се държи по различен начин. А и да комшу представи си различните производители (гадовете мръсни) правят различни двигатели с различни криви на мощността... Не гий срам.

pr_00f
21-05-2008, 16:40
http://squadra-tuning.nl/EN/en_alfa_145_146_16_16v.htm


Ето виж си кривата на мощността.
На 3000 оборота си 60 коня и то ако е наред колата.


Ще да ме извиняваш ама как очакваш бензинова кола тежка 1.2 тона че и отгоре да върви когато е под 3к оборота при положение че двигателя ти дава 50 коня ?

Че и бегачка да бъде ?
Като искаш да върви - настъпвай си я подобаващо.
Бензина си има нисък въртящ момент и на ниски обороти не върви и това е .

galinves71
21-05-2008, 16:44
въпреки +или- отговори от ваша страна според мен тук има проблем но не само при моята а въобще при т.спарка,явно този шибан вариатор за когото като попиташ в магазина те гледат като телета,яде всичките тея л-на от които се вмирисваме и ние.съжалявам че избрах точно тази марка,явно вироглавството ми е натделяло над разума и заложих на дизаин с очакване и на качество на изпълнение но уви.1 кола на нейните 100х.км реални от каквато и да е друга марка яно би се представила много по-добре.тази кола трябва да се кара само на макс за да не те дразни но тогава става много опастно.

pr_00f
21-05-2008, 16:56
Еми колега,
Няма непоправими грешки.
Щом не ти прави кеф на душата като я караш - продавай я.
Нали знаеш - разни хора разни идеали. Все ще се намери някой балък да я купи и да и се радва.

galinves71
21-05-2008, 17:08
Еми колега,
Няма непоправими грешки.
Щом не ти прави кеф на душата като я караш - продавай я.
Нали знаеш - разни хора разни идеали. Все ще се намери някой балък да я купи и да и се радва.тук не става въпрос за балъци и продажби а за това че е проблем(хроничен)а и това за коне и километри,нищо подобно значи ще ме извиниш че отново споменавам пежото ми но и при него и при коли които съм карал на газ или бензин няма нищо общо в динамиката м/у тях,да вземем например опел омега 2.0 -115коня,нормално движение с 50-60 и като я настъпеш си личи че я настъпваш а не грохне,за нейните килограми няма да споменавам.

robygas
21-05-2008, 17:09
Явно не се изказах правилно- имах предвид ,че не трябва да има коренна разлика м/у карането на газ и бензин.

galinves71
21-05-2008, 17:16
Явно не се изказах правилно- имах предвид ,че не трябва да има коренна разлика м/у карането на газ и бензин.нямам нищо против изказването ти,дори съм съгласен с теб,не можем да говорим по принцип а действително тук има проблем с тези мотори,неможем да бъдем състезатели по улиците за да вкараме колите си в прилична динамика и обороти.

Old Fox
21-05-2008, 17:33
Продавай!!! Отървавай се най-накрая от този проблемен мотор. Писна ми от мнения на хора дето са попаднали на кофти кола(или имат повреда) и си вадят генерални изводи за моторите, марката и италянското машиностроене като цяло.
Темата за реалните километри е безкрайна.
И аз съжалявам че си избрал точно тази марка.

Xtrime7
21-05-2008, 21:42
Еми колега,
Няма непоправими грешки.
Щом не ти прави кеф на душата като я караш - продавай я.
Нали знаеш - разни хора разни идеали. Все ще се намери някой балък да я купи и да и се радва.тук не става въпрос за балъци и продажби а за това че е проблем(хроничен)а и това за коне и километри,нищо подобно значи ще ме извиниш че отново споменавам пежото ми но и при него и при коли които съм карал на газ или бензин няма нищо общо в динамиката м/у тях,да вземем например опел омега 2.0 -115коня,нормално движение с 50-60 и като я настъпеш си личи че я настъпваш а не грохне,за нейните килограми няма да споменавам.

Колега;след като изтъкваш ВСЕ Пежо-то,що не вземеш да ги сложиш едно до друго и да направиш тогава разликата на една дръпка.
Алфата е всичко друго,но не и за сравнение с (осрано пежо)ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ИЗРАЗА.
Друг е въпроса че не си случил на КОЛА и МАЙСТОР.След като не ти харесва нещо го променяш.Аз имах Хлопел преди Алфата,създаваше илюзията че много върви,но след като се качих на Алфа няма слизане,даже обмислям и покупка на втора.
Не дразни съфорумниците както ГАЙДАТА.

Без лоши чувства.

galinves71
21-05-2008, 22:06
Еми колега,
Няма непоправими грешки.
Щом не ти прави кеф на душата като я караш - продавай я.
Нали знаеш - разни хора разни идеали. Все ще се намери някой балък да я купи и да и се радва.тук не става въпрос за балъци и продажби а за това че е проблем(хроничен)а и това за коне и километри,нищо подобно значи ще ме извиниш че отново споменавам пежото ми но и при него и при коли които съм карал на газ или бензин няма нищо общо в динамиката м/у тях,да вземем например опел омега 2.0 -115коня,нормално движение с 50-60 и като я настъпеш си личи че я настъпваш а не грохне,за нейните килограми няма да споменавам.

Колега;след като изтъкваш ВСЕ Пежо-то,що не вземеш да ги сложиш едно до друго и да направиш тогава разликата на една дръпка.
Алфата е всичко друго,но не и за сравнение с (осрано пежо)ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ИЗРАЗА.
Друг е въпроса че не си случил на КОЛА и МАЙСТОР.След като не ти харесва нещо го променяш.Аз имах Хлопел преди Алфата,създаваше илюзията че много върви,но след като се качих на Алфа няма слизане,даже обмислям и покупка на втора.
Не дразни съфорумниците както ГАЙДАТА.

Без лоши чувства.не става въпрос за лоши чувства просто е факт,пежото си Е ПО-голяма марка и незнам защо се засягате след като приказката е ИТАЛИАНСКО И ФРРРЕНСКО САМО В ЛЕГЛОТО а и 2те са в кюпа а аз имам и 2те и мога да преценя че 1ното е без коментар?

galinves71
21-05-2008, 22:09
Еми колега,
Няма непоправими грешки.
Щом не ти прави кеф на душата като я караш - продавай я.
Нали знаеш - разни хора разни идеали. Все ще се намери някой балък да я купи и да и се радва.тук не става въпрос за балъци и продажби а за това че е проблем(хроничен)а и това за коне и километри,нищо подобно значи ще ме извиниш че отново споменавам пежото ми но и при него и при коли които съм карал на газ или бензин няма нищо общо в динамиката м/у тях,да вземем например опел омега 2.0 -115коня,нормално движение с 50-60 и като я настъпеш си личи че я настъпваш а не грохне,за нейните килограми няма да споменавам.

Колега;след като изтъкваш ВСЕ Пежо-то,що не вземеш да ги сложиш едно до друго и да направиш тогава разликата на една дръпка.
Алфата е всичко друго,но не и за сравнение с (осрано пежо)ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ИЗРАЗА.
Друг е въпроса че не си случил на КОЛА и МАЙСТОР.След като не ти харесва нещо го променяш.Аз имах Хлопел преди Алфата,създаваше илюзията че много върви,но след като се качих на Алфа няма слизане,даже обмислям и покупка на втора.
Не дразни съфорумниците както ГАЙДАТА.

Без лоши чувства.не става въпрос за лоши чувства просто е факт,пежото си Е ПО-голяма марка и незнам защо се засягате след като приказката е ИТАЛИАНСКО И ФРРРЕНСКО САМО В ЛЕГЛОТО а и 2те са в кюпа а аз имам и 2те и мога да преценя че 1ното е без коментар?що се отнася за дръпки както му викаш и майстори на които не съм водил нито 1та нито другата .....

Speeder
21-05-2008, 22:19
Човеко продай си колата и стига си тормозил нас и себе си с твоите премеждия. Тия коли не са за МАСОВИЯ потребител.
Това е сложна техника, което означава, че може да имаш много проблеми.
Все си мисля , че тоя форум е за ПОЧИТАТЕЛИ на марката, които знаят какво е Алфа Ромео.

galinves71
21-05-2008, 22:23
Човеко продай си колата и стига си тормозил нас и себе си с твоите премеждия. Тия коли не са за МАСОВИЯ потребител.
Това е сложна техника, което означава, че може да имаш много проблеми.
Все си мисля , че тоя форум е за ПОЧИТАТЕЛИ на марката, които знаят какво е Алфа Ромео.????????

code
21-05-2008, 22:31
Колега galinves71 не може да очакваш 1,6 да върви като 1,9 в ниските обороти. Алфата под 3500 оборота няма никаква разлика с другите коли. 1,6 си върви като 1,6 :wink: 2,0 си върви като 2,0 и т.н. Тия коне затова ги пишат к.с/об. в мин. :wink: Друг път като си купуваш кола да знаеш, че и кубиците имат значение твоята е 120к.с. но една стара Астра 2,0 115к.с. ще я начупи и в това няма нищо учудващо!

Crusader
22-05-2008, 07:31
Ей я оставете човека, наистина може да е попаднал на кофти кола, но от това че му се нахвърляте няма да му стане по-леко /или колата да му се оправи/
Та колега galinves71, истината е че "италянките" са малко по особена порода и са малко по-капризни, но проблема при теб определено е другаде, в смисъл що не идеш до Сф. за една свестна диагностика или иди до Пазарджик при колегата Янис да види какво са натворили твоите "газджии", па може и при Роби в Сф. но определенно има проблем, но според мен проблема е разрешим - трябва си малко инвестиция!

Old Fox
22-05-2008, 08:48
И в Шумен има свестни диагностици, дори има от форума, фенове на марката. Винаги помагат и т.н. Ама трябва да се пита не става само с мрънкане. Ама той човека колата си на майстори видите ли не я бил водил никога.
Така че пич заповядай тази неделя от 16.00 на паркинга на информацията. Ако още не си разбрал ще се срещаме алфистите от Шумен. Ще се запознаеш с колега работещ в сервиз с диагностична апаратура, с колеги с АГУ, които нямат проблеми и могат да те насочат към правилния газаджия. Може още на паркинга да я излекуваме.
Ама така с изявления от рода "Тия от Милано къв келяв мотор са напрайли" нема да ти сЪ получи.

galinves71
22-05-2008, 16:34
И в Шумен има свестни диагностици, дори има от форума, фенове на марката. Винаги помагат и т.н. Ама трябва да се пита не става само с мрънкане. Ама той човека колата си на майстори видите ли не я бил водил никога.
Така че пич заповядай тази неделя от 16.00 на паркинга на информацията. Ако още не си разбрал ще се срещаме алфистите от Шумен. Ще се запознаеш с колега работещ в сервиз с диагностична апаратура, с колеги с АГУ, които нямат проблеми и могат да те насочат към правилния газаджия. Може още на паркинга да я излекуваме.
Ама така с изявления от рода "Тия от Милано къв келяв мотор са напрайли" нема да ти сЪ получи.сори пич с теб дебат не става просто си много връждебно настроен,то човек и да иска да те пита твоя ехизъм го отблъсква,вземи пример от crusader.а що се отнася до збиркатата бих дошъл но се резервирам от подобни на теб-хора готови да воюват.

търтей
22-05-2008, 16:42
връждебно
ехизъм
збирка

:shock: :shock: :shock:

galinves71
22-05-2008, 16:42
Ей я оставете човека, наистина може да е попаднал на кофти кола, но от това че му се нахвърляте няма да му стане по-леко /или колата да му се оправи/
Та колега galinves71, истината е че "италянките" са малко по особена порода и са малко по-капризни, но проблема при теб определено е другаде, в смисъл що не идеш до Сф. за една свестна диагностика или иди до Пазарджик при колегата Янис да види какво са натворили твоите "газджии", па може и при Роби в Сф. но определенно има проблем, но според мен проблема е разрешим - трябва си малко инвестиция!crusader все пак благодаря за съвета но дали аз не съм обяснил правилно или нещо не си ме разбрал но и на бензин е тромава,просто при скорост под 70-80 трудно наема а при дори и леко нагорнище но по-дълго като участък дори и със 100 постепенно пада а не се ежи при стъпка на педала,трябва да е поне със120-130 за да се разбере че я ускоряваш.а що се отнася до газовото да не чува дявол го регулирахо перфектно и няма проблем даже по добре от бензин(отново става въпрос за по -ниските скорости)

nikolaaaay
22-05-2008, 17:01
....тромава,просто при скорост под 70-80 трудно наема а при дори и леко нагорнище но по-дълго като участък дори и със 100 постепенно пада а не се ежи при стъпка на педала,трябва да е поне със120-130 за да се разбере че я ускоряваш.... даже по добре от бензин.....
Счупена ти е колата. Закарай я на качествена диагностика и ще ти я оправят!

pr_00f
22-05-2008, 17:59
Колега все пак сигурен ли си че колата е изправна и че всичко е наред ?

galinves71
22-05-2008, 20:33
Колега все пак сигурен ли си че колата е изправна и че всичко е наред ?значи от моите технически познания колата е 6 но това за което говоря е някакъв признак който сякаш е изкуствено насаден като някаква преграда,но в даден момент изчезва.ще покарам колата на мой съсед 1.4 и ще преценя и нейното поведение.

Old Fox
22-05-2008, 20:58
Не съм враждебен - заядлив съм :!:
За дебата си прав - "Моята кола не върви следователною всички алфи са кофти" с това не мога да споря верно.
Пък и темата се развива по любимия ми начин.
-Питаш
-отговарят ти
-спориш
- сърдиш се на хората дето не мислят като теб
За "Збирката"(както и викаш) твоя воля всички фенове са добре дошли.

galinves71
23-05-2008, 22:05
Не съм враждебен - заядлив съм :!:
За дебата си прав - "Моята кола не върви следователною всички алфи са кофти" с това не мога да споря верно.
Пък и темата се развива по любимия ми начин.
-Питаш
-отговарят ти
-спориш
- сърдиш се на хората дето не мислят като теб
За "Збирката"(както и викаш) твоя воля всички фенове са добре дошли.защо си заядлив,не е ли този форум за приятели?

JORDANGT
23-05-2008, 23:25
Koлеги,няколко години се опитвам да си насадя в кухата тиква че Алфата е красив и бърз автомобил.За съжаление наистина е само красив.Правил съм доста дръпки и в 90% съм излизал като победител,но като съм се качвал на брат ми на дъртото БМВ 320 88г.(въобще не в най-добро здраве) и не е нужно да чакам до 100км/ч за да усетя ускорение.
А за TwinSpark-ка(16V) просто не ми се говори,а за качеството по-добре да беше Китайско 3-то
Няма по-трошлив мотор на света от него.
Но понеже съм отявлен мазохист следващата кола пак ще е Алфа,защото по-красива от нея на света НЯМА и все се надявам да се подобри и качеството.Ееех мечти :wink: :wink: :wink:

galinves71
24-05-2008, 07:21
Koлеги,няколко години се опитвам да си насадя в кухата тиква че Алфата е красив и бърз автомобил.За съжаление наистина е само красив.Правил съм доста дръпки и в 90% съм излизал като победител,но като съм се качвал на брат ми на дъртото БМВ 320 88г.(въобще не в най-добро здраве) и не е нужно да чакам до 100км/ч за да усетя ускорение.
А за TwinSpark-ка(16V) просто не ми се говори,а за качеството по-добре да беше Китайско 3-то
Няма по-трошлив мотор на света от него.
Но понеже съм отявлен мазохист следващата кола пак ще е Алфа,защото по-красива от нея на света НЯМА и все се надявам да се подобри и качеството.Ееех мечти :wink: :wink: :wink: :th_up: :th_up: :th_up: :th_up:

abart_
24-05-2008, 17:48
колега сменяи тоя "твой умрял" ТС с мотора на Пежото и ..... си перфектен-красива кола с ЯК мотор!! Само с оплакване нищо няма да се промени. за това че трябва да чакаш 120-130и след това да усетиш ускорението-евала :lol: още малко и ще искам и моята да върви така,след тая скорост да усещам Ускорение :super:

galinves71
24-05-2008, 18:27
колега сменяи тоя "твой умрял" ТС с мотора на Пежото и ..... си перфектен-красива кола с ЯК мотор!! Само с оплакване нищо няма да се промени. за това че трябва да чакаш 120-130и след това да усетиш ускорението-евала :lol: още малко и ще искам и моята да върви така,след тая скорост да усещам Ускорение :super: ти пък кой си???

abart_
24-05-2008, 18:40
Не ме познаваш и няма и да ме познаваш :lol: що ти само с познати ли си пишеш тука бре :shock:

Xtrime7
24-05-2008, 21:26
Не ме познаваш и няма и да ме познаваш :lol: що ти само с познати ли си пишеш тука бре :shock:
:lol:

galinves71
24-05-2008, 22:25
Не ме познаваш и няма и да ме познаваш :lol: що ти само с познати ли си пишеш тука бре :shock: не и с приятни :evil:

abart_
25-05-2008, 02:28
И на мен не са ми приятни някой работи,ма не се оплаквам!! само да питам-гледам в една друга тема си писъл че "кочинката" върви с 205км/ч и можела ОЩЕ на ГАЗ :shock: пък сега се оплакваш от липса на мощност,или тя от 140км нагоре тъгва да върви :?: поясни малко за неуките като нас

galinves71
25-05-2008, 07:39
И на мен не са ми приятни някой работи,ма не се оплаквам!! само да питам-гледам в една друга тема си писъл че "кочинката" върви с 205км/ч и можела ОЩЕ на ГАЗ :shock: пък сега се оплакваш от липса на мощност,или тя от 140км нагоре тъгва да върви :?: поясни малко за неуките като насявно братле четеш това което ти изнася,я прочети всичко и ще разбереш.абе въобще защо ли продължаваме с този груб език,мисля че достатъчно ясно и правилно съм се обърнал за съвет и това че на някоИ собекти им е гот да се ядат тяхна воля.мисля че във форума трабва да има раздел спорове и дразги за да има място за подобни мненийца.все пак благодаря на тези които ме разбраха и ми отговориха правилно, а на другите .... е не им се сърдя светът става по-колоритен с тях :wink:

cvetelin
25-05-2008, 10:25
ебаси темата ... ебаси чудото ...
бе колега ... хората ти казаха, че колата не е вчас ... ако е така намери проблема и го острани
пък ако не... както казваш ти, че всичко е наред и на 6 има раздел продава продаваш ... купуваш си едно невероятно пежо и спираш да дрънкаш глупости и да кълнеш марката...
като не ти е кеф .. чао ... кво си тръгнал тука да се дракаш наред ...
и наще коли не вървят съответно нещо им има ... остранявяме го и пак всичко че наред.... :!: :!: :!:

galinves71
27-05-2008, 21:17
знам че ще подразня мнозина но като заговоря за нещо обичам да довърша разговора до край макар и да има някой засегнат,та вчера покарах ама желатската едно фордче ескорд 1.6 16v около 94 коня, ей супер ускорение и по боир и по равно без тия коне дето се проявявали в това или онова време,направо си бяга като за много повече .говоря за газ а форда е 98 г.

Mind_Control
27-05-2008, 22:06
знам че ще подразня мнозина но като заговоря за нещо обичам да довърша разговора до край макар и да има някой засегнат,та вчера покарах ама желатската едно фордче ескорд 1.6 16v около 94 коня, ей супер ускорение и по боир и по равно без тия коне дето се проявявали в това или онова време,направо си бяга като за много повече .говоря за газ а форда е 98 г.

:screwy: добре бе- алфата не върви, но това значи, че ти си болен човек или мазохист, щом си си я взел :lol: така устройва ли те?

abart_
28-05-2008, 01:12
добре де само се чудя как може в една тема да оплюваш ТС(в което няма нищо лошо:) лично мнение) а в друга тема да се хвалиш как върви само и колко е икономичен :lol: Ей това много ме дразни :evil: :evil: :evil: стига се дразни със сектантите само :wink:

Old Fox
28-05-2008, 09:22
Друг вариант: Може и да ти се стори малко нетрадиционен и нестандартен, но защо не пробваш да закараш Алфата на майстор? Не е сигурно ама може и да я оправи знайш ли. СичкУ са случвЪ. Току виж една диагностика при човек, който си разбира от работата, помогнала. Знам че ти предлагам шокиращо екстраординарни мерки, но знае ли човек.


P.S. Форд ескорД 1.6 Олелеее божкеeee :rotfl:

koolio
28-05-2008, 11:25
В обобщение - ТС двигателите вървят добре само във високите обороти. В ниските няма никой. Ако настъпиш и едно Сузуки Суифт 1.3, ще ти се стори, че върви повече, но пък при 4000 оборота се обръща палачинката. :wink: Алфите не са коли за гонки, а за удоволствие от шофирането. Може да не са баш най-бързите, но никоя друга марка не предлага толкова удобни салони и стабилно пътно поведение.
А авторът на темата да беше погледнал крива на въртящ момент, на какви обороти е максималния и т.н. преди да купува. :twisted:

Old Fox
28-05-2008, 12:14
Абе маке ще ти гледа криви мриви. Човека ти казва алфата грухти и за чеп за зеле не става. Той по майстори не ходи, той си знае ти за криви ша му говориш. Туй кривите са пустиняшка раута. Пустиняците гледат кривите истинските мъже карат ескорт. Е при форда сичките коне идват изотенъж и не се появяват по "това и онова време". И по "бОир" и по равно се му е едно. Змей страшен. И то на газ, щото ако включи на бензин трябва да иска от кулата във Варна разрешение за излитане. Ми да къ мислите вий? На хора с пломби ескорти не се продават, щото има опасност да ги глътнат при ускорение. Със салони и стабилност на пътя ще се залъгвате... Айде де!

galinves71
28-05-2008, 16:38
Абе маке ще ти гледа криви мриви. Човека ти казва алфата грухти и за чеп за зеле не става. Той по майстори не ходи, той си знае ти за криви ша му говориш. Туй кривите са пустиняшка раута. Пустиняците гледат кривите истинските мъже карат ескорт. Е при форда сичките коне идват изотенъж и не се появяват по "това и онова време". И по "бОир" и по равно се му е едно. Змей страшен. И то на газ, щото ако включи на бензин трябва да иска от кулата във Варна разрешение за излитане. Ми да къ мислите вий? На хора с пломби ескорти не се продават, щото има опасност да ги глътнат при ускорение. Със салони и стабилност на пътя ще се залъгвате... Айде де!1во пиши на БГ и 2ро що се нервиш?абе хора защо се изказвате толкова остро след всеки мой въпрос или споделено преживяно,та то си е вярно че в спора се ражда истината но чак пък толкова.а на колегата abart ,не колега не я оплювам просто ми е като чели е под тези параметри които са по документи,а що се отнася до колата тя си е много добре да не казвам отлична щот пак ще ревнете в атака ,само дето дова замудване.значи 1ва-2ра-3та и т.н. с пълна газ няма изобщо никакъв проблем но ако съм на 5та соколо 70км/ч тогава се проявява.карах на познат неговата самоче 1.4 пак т.спарк и при него е същото.

търтей
28-05-2008, 16:39
ми просто е
5а се включва след 110 и немаш такиви проблеми

Old Fox
28-05-2008, 17:03
Коя дума не е на БГ? :D
И кой бензин 1.6 наема яко на 5та с 70км? Само не ми казвай, че е форда.
Ич даже не съм нервен съвсем спокойно си хортувам. :D Но не мога да се стръпя да не те ухапя леко след като толкова хора те посъветваха да отидеш на ремонт, ти обаче продължаваш само да правиш сравнения с други автомобили. Пийс брадър.

търтей
28-05-2008, 17:23
Коя дума не е на БГ? :D
И кой бензин 1.6 наема яко на 5та с 70км? Само не ми казвай, че е форда.

москвича искам ти кажа че мноо яко си дръпа и пета и на трета със 70 :lol: :lol: :lol:

abart_
28-05-2008, 20:47
значи 1ва-2ра-3та и т.н. с пълна газ няма изобщо никакъв проблем но ако съм на 5та соколо 70км/ч тогава се проявява.карах на познат неговата самоче 1.4 пак т.спарк и при него е същото.
те всички ТС вървят така :idea: затова има един лост между седалките,и ако можеш да боравиш с него е много забавно :super: за твоя случай не са помислили от фирмата обаче-да пуснат автомат :evil: [/quote]

VFTI
28-05-2008, 21:27
боже :lol: :lol: Да сравнявай колата си с форд...

Ама ти май не си разбрал, че караш високооборотна кола... Сещаш ли се, че предавките ти са по дълги от на тоя смотан форд...Сещаш ли се, че алфата влиза в 7200оборота...А форда като види 5хил и буталата започват да се показват през капака... СЕГА ПРАВИШ ЛИ ОПИТ ДА СХВАНЕШ???

Аз при 70км карам на 1ва...опа...а като тръгвам да изкачвам баир си пускам 3та...После 4та докато колата си влезе в необходимите обороти

Баси колко е елементарно, ама човека иска да кара дизелова кола с дълги скорости и да е като бензин...Даже и изречението ми не правило...

Следващия път направи ТЕСТ... При 120км натисни газта на 5та предавка на алфата и на форда и сравнявай и започни да оплюваш форда защо не набира...???

А също така карай със 140км извънградско алфата и форда и после ми кажи, КОЯ е ИЗГОРИЛА по-малко...А дано накрая зацепиш...

И дори да преоткриеш движението на италианския автомобил си купи друга кола дизел... Ще си най-доволен.

Майкооо... :lol: :lol:

Crusader
28-05-2008, 21:39
Моля да се спазва добрия тон :!:

Old Fox
28-05-2008, 21:45
[quote="Old Fox":20cjt2vt]Коя дума не е на БГ? :D
И кой бензин 1.6 наема яко на 5та с 70км? Само не ми казвай, че е форда.

москвича искам ти кажа че мноо яко си дръпа и пета и на трета със 70 :lol: :lol: :lol:[/quote:20cjt2vt]
Тука само за коли говорим. Олекотената версия Т-60 не съ брои :D :D

galinves71
28-05-2008, 22:04
Моля да се спазва добрия тон :!:имам 1 молба, ако СЪМ навредил по някакъв начин с обидни фрази или с инфо не приемливо за мнозина ,моля да бъда игнориран от форума,аз не съм воин но това не значи че не мога да воювам а аз съм потребител на този форум както мнозина от него и смятам че е непристойно да има толкова крайни изказвания по какъвто и да е въпрос.като станах член на алфа форума ми направи голямо впечатление посещаемоста и разнообразието в него но вече съм ....затова моля ако съм нарушил правилата да ме отстраните.а за моите за някого досадни питания,мразя хора по какъвто и да било въпрос да отговарят или съдят по хорско мнение ,за мен това е признак за слаб разсъдак или нещо подобно .много е лесно да кажеш така е без да помислиш защо е така,незабравяйте че винаги има 1ви път в каквото и да е отношение,ремонт ,в живота или каквото и да било.кръстоносецо това не се отнася за теб,не ти правя комплименти но ти прояви много голямо разбиране към мен в случая на монтирането на агуто и неговите проблеми, също и робо и янис.

Xtrime7
28-05-2008, 23:35
НЕ Е ФОРД А ПЕЖО

Crusader
29-05-2008, 08:23
Молбата да се спазва добрия тон се отнася за всички :!:
Колега, galinves71 , явно колата ти има някакъв проблем /който понякога може да е много дребен но досаден/ според мен наистина имаш нужда от една свестна диагностика!
А за вървежа, какво да ти кажа със 1.4 ТС на купе 146 съм правил смешен Ровър 214 /което е Хонда с по леко от мен купе/ също и БМВ Е-36 1.6 - 74 квт. /което не беше трудно щото бавареца с тоя мотор е умрял кон, също и Голф Мк.3 1.8 моно - 90 кончета...мисля че повече не може да се желае от една малолитражка /1.4/ предполагам че 1.6 е една идея по-добре /не гледай колата на НЕО, която е явно малко по-специална/ Иначе истински вървежния мотор е 2.0 ТС, всичко друго е компромис!
Честно да ти кажа, обективно погледнато съм по-доволен от качеството и вървежа като цяло на съпругата ми на Туинго-то, което като за 55 коня кола и то на газ си върви идеално и слава богу грам не се чупи, обаче всяка сутрин като гледам съпругата ми като го изкарва от гаража, се удивявам колко е грозно, а преди с последната Алфа всяка сутрин денят ми започваше с едно приятно изживяване...сега с Капа-та какво да ти кажа, има си всичко, вози меко конфортно, не ми прави магарии, гори си нормално /нетипично за италянка/...,НО някакси не я забелязвам тая кола, докъто след всяка 155 /децката ми мечта/ или 156 се обръщам...
...те това е ако искаш да имаш Алфа, трябва да се набуташ малко повечко пари и да изтърпиш малко повечко ядове, обаче няма друга такава :!:

търтей
29-05-2008, 11:36
[quote="търтей":28jpcrza][quote="Old Fox":28jpcrza]Коя дума не е на БГ? :D
И кой бензин 1.6 наема яко на 5та с 70км? Само не ми казвай, че е форда.

москвича искам ти кажа че мноо яко си дръпа и пета и на трета със 70 :lol: :lol: :lol:[/quote:28jpcrza]
Тука само за коли говорим. Олекотената версия Т-60 не съ брои :D :D[/quote:28jpcrza]

версия спорт :evil:
обаче рулира :lol:


а и кви коли?
форд къф беше?
хаха
ми аз со москвичо и на задна че го отвеем бе :lol:

Old Fox
29-05-2008, 12:09
Версия Т-60ti по нашему :tank:
Пък и много елементарно се пробваш да ни минеш с тоя москвич на задна. Всички знаят, че москвича е скосен отзад и като го обърнеш става супер аеродинамичен. :lol: Нулево съпротивление. :go: :spiteful:

търтей
29-05-2008, 12:51
Версия Т-60ti по нашему :tank:
Пък и много елементарно се пробваш да ни минеш с тоя москвич на задна. Всички знаят, че москвича е скосен отзад и като го обърнеш става супер аеродинамичен. :lol: Нулево съпротивление. :go: :spiteful:


мнда
алекото е върха на руската инженерна мисъл
а и назад е като се едно кола със задно :evil:

INTEGRALE
07-06-2008, 02:16
Колегата с невървящия 1.6 дали е чувал за показател въртящ момент, който при по-малката кубатура на двигателя е по-малък /недостатък на по-малкия работен обем/. За да върви все пак този двигател трябва да бъде в обороти. При 70 на 5-та няма как да започне да набира /особено на баир/, но ако превключиш на 3-та си набира както си трябва. На Пежото набира, защото е 1.9 и с по-голям въртящ обем.
Точно спортните и състезателните коли се карат само във високи обороти, в ниски ги няма никакви.
А за форда 1.6 16в съм карал досат време такъв. По-динамичен е в ниските обороти, НО както набира на 2 000об, така набира и на 5 000, където всъщност при него всичко свършва. А Алфата си подминава 7 000 без проблем.
Явно колега не обичаш да сменяш скорости и караш само на ниски обороти и бензиновата Алфа не е твоята кола.

galinves71
08-06-2008, 12:46
Колегата с невървящия 1.6 дали е чувал за показател въртящ момент, който при по-малката кубатура на двигателя е по-малък /недостатък на по-малкия работен обем/. За да върви все пак този двигател трябва да бъде в обороти. При 70 на 5-та няма как да започне да набира /особено на баир/, но ако превключиш на 3-та си набира както си трябва. На Пежото набира, защото е 1.9 и с по-голям въртящ обем.
Точно спортните и състезателните коли се карат само във високи обороти, в ниски ги няма никакви.
А за форда 1.6 16в съм карал досат време такъв. По-динамичен е в ниските обороти, НО както набира на 2 000об, така набира и на 5 000, където всъщност при него всичко свършва. А Алфата си подминава 7 000 без проблем.
Явно колега не обичаш да сменяш скорости и караш само на ниски обороти и бензиновата Алфа не е твоята кола.аз вече спрях...

Ma7e4k0
09-06-2008, 15:04
Щом алфите неса бегачки то тогава кои ваобще е ?!Ако алфите неса бегачки незнам какво остава за другите марки особено за ПЕЖО..ми то напрао по добре си оди пеша отколкото с пежо или форд ...щото земи сравни пежото с 1.7 16в боксер и ше видиш кое е истинската бегачка ....аиде като я заведеш на сервиз и ти я оправат се кефи :wink: :wink:

pr_00f
09-06-2008, 16:29
Абе няма ли да се спрете а ?
Човека ви каза че е приключил с темата!
Или само катанеца ви оправя ?