PDA

View Full Version : Някой пробвал ли е 2.2 ...



ToHu
22-05-2008, 23:06
От едно известно време размишлявам, първо мислех за 2.4 ама мисля че дизела не е за мен, няма да оцелее на мойто каране. Та въпроса ми е някой пробвал ли е как е 159-та с 2.2 двигателя. Като спецификация я виждам, даже намерих данни от динамометър, но ми е интересно как е наживо, че все повече се изкушавам за 3.2 ..... ама нещо ми се свидят жълтиците :)

pinko
22-05-2008, 23:18
От едно известно време размишлявам, първо мислех за 2.4 ама мисля че дизела не е за мен, няма да оцелее на мойто каране. Та въпроса ми е някой пробвал ли е как е 159-та с 2.2 двигателя. Като спецификация я виждам, даже намерих данни от динамометър, но ми е интересно как е наживо, че все повече се изкушавам за 3.2 ..... ама нещо ми се свидят жълтиците :)

Карал съм я. Не е нищо особено. Върви горе-долу, но усещането е за максимум 140-150 коня, да не кажа и по-малко. Не знам откъде ги измислиха тия 185 к.с.

Всъщност това си е опелския матор 2.2 DIRECT ECOTEC, който във Вектра/Сигнум е с мощност 155 к.с., само дето при Алфа са му вдигнали степента на сгъстяване от 10 на 11,3.


1,9 JTDm 16V 150 к.с. върви много по-добре от тая опелска измишльотина, пък с едно чипче става близо 190 к.с., и то много истински.

ToHu
23-05-2008, 11:13
Е то ако ще е дизел ще е 2.4 .. ама нещо не ме радват дизелите .....май ше прежаля повече жълтици като му дойде времето и ще взема 6-ка ....

lubbo
23-05-2008, 15:11
Е то ако ще е дизел ще е 2.4 .. ама нещо не ме радват дизелите .....май ше прежаля повече жълтици като му дойде времето и ще взема 6-ка ....После много ще се прежалваш за бензина :),аз имам 2.2 брера и харчи като ламята спаска,представм си това кво прай :shock:

code
23-05-2008, 17:24
Щом си купувате такива коли, кой го интересува разхода :lol: Да гори, да гори най-много 13-14 средно

ToHu
23-05-2008, 21:46
В момента 156-та ми харчи средно 15, тази да харчи 20, все пак едвали тоя двигател ще го натискам колкото 1.8, а и едва ли ще му се налага да го държавинаги над 4000 та да върви колата

code
23-05-2008, 21:55
:D каква е тая 156 тя ако харчи средно 15 в града трябва да гори над 20!

ToHu
24-05-2008, 20:06
Ами в града не работи на 5000 ppm, на градско харчи малко по-малко:), и масълце яде доста, литър на 1500, и е така от както е купена, двигателя е гледан безброй пъти перфектен е. Но в интерес на истината и лексъса го докарвам до тоя разход на бензин, че и повече, най-вероятно проблема не е в колите а в задкормилното устройство, лично според мен да я караш с под 4000 ппм с тоя двигател си е наказание, затова искам и по-голям двигател за новата.

Stoyan Georgiev
25-05-2008, 03:06
, лично според мен да я караш с под 4000 ппм с тоя двигател си е наказание, затова искам и по-голям двигател за новата.



еми 4000 оборота на междуградско ... :roll: и аз обичам да изрежа колата ама за постоянно... :roll:

ToHu
25-05-2008, 09:38
Аз имам в предвид да пада под 4000 rpm e мъка, щото после не се набира, на междуградско обикновенно е около 5500-6000, напоследак поради разни проблеми тя и не може да стигне повече от 6000 от 3-та нагоре :). И в грда е горе долу така ...ама да речем че я държа да не пада под 3000, много мразя когато натисна газта да имам 5 секунди за размисъл та тогава да тръгне, то без това на 1500 въртящия момент е като на колелото ми сигурно ...

trouble
25-05-2008, 11:11
Аз имам в предвид да пада под 4000 rpm e мъка, щото после не се набира, на междуградско обикновенно е около 5500-6000, напоследак поради разни проблеми тя и не може да стигне повече от 6000 от 3-та нагоре :). И в грда е горе долу така ...ама да речем че я държа да не пада под 3000, много мразя когато натисна газта да имам 5 секунди за размисъл та тогава да тръгне, то без това на 1500 въртящия момент е като на колелото ми сигурно ...

Колега, не е истина как си гърчиш колата... :roll: И с това 1л. масло на 1500 км. или 7-10 кила масло изгаря до момента в който на "нормалните" коли им идва време за смяна на маслото............дали двигателя е перфектен :roll:

lubbo
26-05-2008, 09:23
От едно известно време размишлявам, първо мислех за 2.4 ама мисля че дизела не е за мен, няма да оцелее на мойто каране. Та въпроса ми е някой пробвал ли е как е 159-та с 2.2 двигателя. Като спецификация я виждам, даже намерих данни от динамометър, но ми е интересно как е наживо, че все повече се изкушавам за 3.2 ..... ама нещо ми се свидят жълтиците :)

Карал съм я. Не е нищо особено. Върви горе-долу, но усещането е за максимум 140-150 коня, да не кажа и по-малко. Не знам откъде ги измислиха тия 185 к.с.

Всъщност това си е опелския матор 2.2 DIRECT ECOTEC, който във Вектра/Сигнум е с мощност 155 к.с., само дето при Алфа са му вдигнали степента на сгъстяване от 10 на 11,3.


1,9 JTDm 16V 150 к.с. върви много по-добре от тая опелска измишльотина, пък с едно чипче става близо 190 к.с., и то много истински.Абе не е баш кат за 140 коня :),доста коли съм наказал :),ако се натисне от 1ва на горе доста добре върви...все пак не е много лека колата ;)

reptli
26-05-2008, 19:02
Вземи си Дизел и ще забравиш за оборотите :wink: :)

ToHu
26-05-2008, 20:40
Ами от момент ана покупка гори масло, колата се прави само във Ванто, но от начало заради това масло и на други места съм я водил, всички казват че двигателя е ОК, истина е че глава не е сваляна.
В момента определено не е добре, със сигурност има сегменти за смяна, предполагам и лагери на вала.
Иначе в интерес на истината я мъча да, много познати ми го казват, и учудващо за всички колата е още жива и даже върви, не е като когато я купих но ... планирам скоро да и правя ремонт на двигателя, след това ще видим бобо да я чипоса, да видим какво ще се получи.

За друго не знам, ама малките катализатори много се порят, в моментапак е като трактор, аз си мисля че точо тях удрямкато я катеря по разни тротоари, но последния път си се разпориха без нищо 3 дни след като ги бяха правили ... и там ще се сменя всичко.

RPWWD
29-05-2008, 00:15
Някой после ще я купи тая 156-ца и ще пищи наляво-надясно че били трошляци :D

ToHu
29-05-2008, 20:32
Да, да, може да я мъча много, се и поддържа, и то само във ванто, нищо не и спестявано, ако изключим няколко дефекта по ламарината които няма време да мина да се оправят /застрахователя ми е на голяма далавера с мене/ всичко и е ОК.
Слагам и само качествени резервни части, редовно се преглежда както окачване така и двигател, а планирам да му направя основен ремонт съвсем скоро. Реално той и сега не е кой знае коко сдухан, ако изключим че карам със сцепени катализатори и ламбдата толквоа се е ошашкала че само до 5000 оборота стигам на 4-та .... Та едво ли който ще я купи ще се набута много, ще вземе двигател след ремонт, който и без това няма още 120 хил ..... ама май се отказах да я продавам, ще си я оставя да имам, едва ли ще е излишна, а с оглед че ще дам 2-3 хил за ремонт ... малко се обезсмисля продажбата и.
А аз съм почти обеден че почти всяка кла с такова каране ще почне да гори като тая, специално за алфа говоря, но и на другите ми с еотдава да го постигна, е явно японския двигател е с по малко луфтове от италянския но и там се усеща преразход на масло като карам аз.

RPWWD
31-05-2008, 23:25
Пич, покрай предишната ми кола - Ланча Дедра съм се убедил, че във Ванто са добри единствено в това да ти вземат парите. Толкова мърляшка работа като на техните майстори няма. И не говоря за елементарни неща като това да ти забравят блока с бушоните отворен след като са го барали(това е дребно нещо все пак), а за сума ти време ремонт без да отстранят проблема. Пробвай да смениш сервиза, аз при тия мошеници никога няма повече да стъпя, в Италсервиз - също :guillotine:

ToHu
07-06-2008, 12:17
Ако това за сервиза е за мен ... аз съм си доволен от Ванто, от някои във Ванто разбира се, не знам последния пък кой ми прави окачването, със сигурност не беше Тони, още като я вземах видях малко мърлевщина, ама нямах време да се занимавам, обаче освен всичко друго в момента има едно претропване като въртя пълен ляв, това преди това никога не е било, освен това сходимоста сигурно я няма, колата носи на една страна .... само да ми остане малко време я карма там но този път само при Тони, няма едно нещо което да е правил и да ми е създало проблем, изпипва си работата.
Иначе за разхода на масло са я гледали на много места и то хора с доста авторитет, не само по алфи а изобщо, и отвсякъде казват че всичко и е наред.
Истната е че много я мъча, което според мен е отговор на много от странностите с двигателя, най-вече разхода на масло, то горивото е ясно.
Сега като и направя ремонт ще я закарам при Бобо да я чипоса и ще видим какво ще се получи. Ще си я оставя за мене си, сега като я стегна ако има късмет ще купя нова преди да съм я потрошил пак, ако няма .. пак ще се стяга и така все пак това е кола, съдбата и е да бъде карана и трошена, аз не съм на принципа че колата трябва да се жали и пази, тое като да удряш леко с чука за да не го счупиш не става .. да се е родила часовник ако иска да я пазят :)