PDA

View Full Version : Неравномерни обороти на празен ход и гасне...



ALFA CORSE
01-10-2005, 00:32
... И най-чудното че това не го прави всеки ден. Някъде от седмица се появи проблема. Просто като започне и гасне на всяко спиране. Днес бях на ЕЛКОН и показа, че всичко е в норми и естествено работеше както трябва. Нямаше записани грешки в компютъра. Според майстора за M1.7 грешките могат да се изтрият ако алармата не е вързана правилно и след изгасяне на колата се прекъсва веригата към него - а нали след 30сек по принцип се reset-ва. Но тази вечер като се прибирах и на всеки светофар изгасваше. Та ако утре пак е на това положение е ясно - карам я пак на диагностика, но ако е като предишните дни - утре да й няма нищо става кофти.
Друго което съм забелязал е повишения разход, който може и да е следствие ако влиза в сервизен режим...

И един въпрос - като се даде на контакт трябва ли да светне сервизната лампа (с една дюза) и да изгасне след няколко секунди или в противен случай ако има проблем остава да свети?

gigi
01-10-2005, 01:12
Ами лампата остане ли да ти свети след като запалиш има някакъв проблем

ALFA CORSE
01-10-2005, 01:20
Да това ясно, ама при мен тая лампа изобщо не свети ... може би е изгоряла.

Mury
01-10-2005, 10:47
Може а проблема ти е явно от мотор4ето за празен ход :wink: :wink:

alf
01-10-2005, 11:52
или любимите ми шлаухчета на колектора :evil:

ALFA CORSE
01-10-2005, 11:58
Като я запалих тази сутрин - работеше отново неравномерно, но за разлика от снощи (500-600 оборота) на 900-1000. След проверка на свещите се оказа, че едната не е закачена добре, а това може би е откакто й сменяха съединителя - месец и половина. Та възможно ли е от това да гасне? Аз така или иначе днеска пак си записах час за диагностика.

kris11
01-10-2005, 20:37
Алфа Корсе удари ми 1 тел на 0888 448874 . И при мен имаше такива проблеми.
Ако е моторчето ще ти помогна да се изчисти. При мен лампта светва като дам на контакт за кратко.
И по въпроса с гумените прехода работя. Чакам да ми пратят.