PDA

View Full Version : Качеството на пропан-бутана



JAMAL
26-05-2008, 15:28
Ако в определени ситуации, колата на газ не работи оптимално, голяма вероятност има да е от газта. Вече втори месец си житкам на газ и да чукна на дърво никакви ядове. Преди седмица реших да пробвам на верига бензиностанции Shell и започна едно клатене на оборотите на свободен ход и липса на добро ускорение. После си минах на обичайната бензиностанция и всичко си е както преди. Това ме кара да си мисля, че много от проблемите са свързани именно с качеството на гЪзта! А и не на последно място, с кофти газ разхода може да се качи с 2-3литра.

nikolaaaay
26-05-2008, 19:29
Определено е така. В момента сипвам на ОМВ и ми харесва как върви :wink: Днес даже ми направиха, забележка, че съм ускорявал мн бързо :D
Преди сипвах на Опет, ама вече спрях, щото нещо им падна налягането по колонките напоследък.

galinves71
27-05-2008, 21:11
Определено е така. В момента сипвам на ОМВ и ми харесва как върви :wink: Днес даже ми направиха, забележка, че съм ускорявал мн бързо :D
Преди сипвах на Опет, ама вече спрях, щото нещо им падна налягането по колонките напоследък.само омv

nhg
28-05-2008, 01:11
и аз сипвам от omv
като заредя от lukoil и ми дава около 1-1.5 по-висок разход...
знаеш си: 20 лв = 185-190 км

JAMAL
28-05-2008, 09:27
И на Opet и Lukoil и Shell разхода е от горе.

code
28-05-2008, 09:35
Преди седмица имаше масова издънка с газта няколко приятели се оплакаха и моята придърпваше даже един път угасна :shock:

ФЕРАРИСТ
29-05-2008, 17:11
Многое възможно, и аз забелязвам това че с различна газ от различен Лукойл, върви и понякога гори различно........Никога не стъпвам в ОМВ, в Шел само за бенз.....