PDA

View Full Version : Газова уредба на Magneti Marelli?



Maxbg
02-10-2005, 20:03
Здрасти на форума! Най-накрая форум за Фиат :D

Става въпрос за 1,2 MPI 75 коня двигател на Пунто 95-та с компютър на инжекциона Magneti Marelli, което се оказа препъни камъка.
Бях сложил газова уредба Lovato. Уж с пълен комплект с всичко възможно, уж в сервиз дето много разбираха и дето бяха слагали на Пунто, уж нямаше да има никакви проблеми.
3 месеца карах на газ от сервиз на сервиз (за диагностика най-вече) Наслушах се на "Ако беше Бош...", "Магнети Умрели" и други подобни.
Проблема беше, че компютъра трупаше грешки заради различното октаново число на газта. Колата не палеше, гаснеше, оборотитите варираха и всякакви други "екстри"
Опитаха се да сложат реле, което да нулира грешките на компютъра, но и това не успяха, пак заради марката на компютъра.
Накрая го демонтираха, пък аз бях дал сумати пари за диагностика + 1 резевоар V-Power Racing 99+ добавка за прочистване на двигателя, въпреки че бях карал по-малко от 500 км на газ.

Някакви препоръки за други марки уредби и евентуално сервиз, където знаят какво правят. Въобще възможно ли е да се сложи газова уредба на този двигател с този компютър.
Казаха ми, че на Ланча и Алфа под компютрите с тази марка имало надпис изрично да не се слага газова уредба на тази кола!?

koolio
02-10-2005, 20:26
Здрасти колега. Тва за предупреждението сефте го чувам :shock: , къде го видя :?: А иначе има и форум специзлно за ФИАТ: http://www.fiat-bg.com/forum/

Maxbg
02-10-2005, 21:26
Е браво, бе. Защо не излиза в Google тоя сайт/форум :?
Мерси много за линка. Гледам там има много теми за газови уредби, но първо трябва да се регистрирам.
А това за предупреждението да не се слага газова уредба ми го казаха в един сервиз, но само за Magneti Marelli компютри/инжекциони.