PDA

View Full Version : избор



митко
28-05-2008, 12:27
момчета,колебая се м/у ланди ренцо,ловато и стар газ.като цени са долу-горе еднакви,за майсторлъка...нали знаете- кой каквото има това хвали.

robygas
28-05-2008, 21:40
Понеже искаш съвет- а такъв едва ли може да се даде, само ще споделя лични наблюдения. Ловато- добри ,надеждни,наложили се с времето и доказали качеството си Обикновени у-би. За съжаление с Г.И закъсняха прекалено много и с първата си разработка не направиха нищо.Сега имат отскоро нова, но за съжаление изгубиха доста от пазара- така ,че аз не бих заложил на техния Г.И. Ренцо ланди- една от наи старите фирми в тази област-Перфектни об.у-би и перфектни Г.И. Еда забележка - прекалено много шумни газови дюзи.толкова че чак се чуват при затворен капак. Стар газ -една от класиките. Достатъчно време и версий за да се изчисти всичко- Тук нямам забележки. Надявам се да бях полезен , защото избора е само твой.

nikolaaaay
28-05-2008, 21:59
В този ред на мисли какво ти е мнението за българските ГИ - БСМ КарГаз?!

robygas
28-05-2008, 22:05
искаш да ме намразиш ли? - да де това е само мое мнение.- работят, както и всички други. За съжаление повечето марки се предлагат спрямо цена , а не по качество. Такъв е пазара....

nikolaaaay
28-05-2008, 22:22
М да, а аз толкова го умувах какъв да е. Сега тези мошеници ми искат 84 лв. за смяна на филтрите :D, ама ще им правя рекламация, щото разходът ми се качи до 13-14 градско.

robygas
28-05-2008, 22:54
КАКВИ СА ТЕЗИ ФИЛТРИ БРЕ ?!?/както казва един от съфорумниците/. Не знам за какво говориш, но наистина филтрите не са гаранционни. А тая цена .....я няма и в Лозенец.

nikolaaaay
28-05-2008, 23:15
В Лозенец е тая цена. На "Руй Планина" ми е сервиза. Цената включва филтър, основа няква за филтъра и настройка за новия филтър. Е, тя гаранцията изтича след 2 месеца, така че едва ли ще ходя там. Ама се притеснявам, щото ГИ май отново си е забравил настройките - взе да върви, като на бенз. даже и повече, но и разходът се качи с 2-3 литра.
Предния път, когато си ги забрави сменях акумулатора, но сега нищо не съм правил. А когато върви, като самолет ми дава и грешки на извънградско... абе проблеми само с тая газ :cry:

robygas
29-05-2008, 00:20
Базикам се - знам къде ходиш.....само по цената. Аз лично сам слагал само две такива уредби ,но това беше когато прохождаше фирмата ,и двете не тръгнаха като хората и приключих. Сега слушам, от колеги /включително и в Лозенец/ ,че нещата са оправени и всичко е О.К. А бе ти що не ми се обадиш.... може и да бутна едно рамо :idea:

nikolaaaay
29-05-2008, 09:53
Базикам се - знам къде ходиш.....само по цената. Аз лично сам слагал само две такива уредби ,но това беше когато прохождаше фирмата ,и двете не тръгнаха като хората и приключих. Сега слушам, от колеги /включително и в Лозенец/ ,че нещата са оправени и всичко е О.К. А бе ти що не ми се обадиш.... може и да бутна едно рамо :idea:
Ще намина да я погледнеш и евентуално да дадеш някакъв акъл. То в момента, освен разхода, няма грижи.

митко
30-05-2008, 18:08
Понеже искаш съвет- а такъв едва ли може да се даде, само ще споделя лични наблюдения. Ловато- добри ,надеждни,наложили се с времето и доказали качеството си Обикновени у-би. За съжаление с Г.И закъсняха прекалено много и с първата си разработка не направиха нищо.Сега имат отскоро нова, но за съжаление изгубиха доста от пазара- така ,че аз не бих заложил на техния Г.И. Ренцо ланди- една от наи старите фирми в тази област-Перфектни об.у-би и перфектни Г.И. Еда забележка - прекалено много шумни газови дюзи.толкова че чак се чуват при затворен капак. Стар газ -една от класиките. Достатъчно време и версий за да се изчисти всичко- Тук нямам забележки. Надявам се да бях полезен , защото избора е само твой.
мерси,полезен си ми наистина ,но уви малко далече.в една друга тема предлагаш "бигаз"-да разбирам,че това е най-доброто или просто много добре се разбира с АР 166.,а относно ланди ренцо само шумът ли е проблема,защото то ми се възва малко по-евтино за 1500лв?

robygas
30-05-2008, 20:35
Да , на тази цена е върха!

митко
07-07-2008, 12:08
Да , на тази цена е върха!
robygas,в петък ще слагам ланди ренцо и както усещам си много вътре в нещата,би ли ми дал някакъв съвет за нещо да внимавам,защото има много тънкости и майстора като виде,че хич ме няма и при това в друг град....?

robygas
07-07-2008, 18:27
Това си е работа на човека който монтира- няма какво да гледаш.

митко
25-07-2008, 09:58
вече съм на газ "ланди ренцо" или може би само "ланди".динамиката на колата надминава очакванията ми,но разхода е по-висок от на бензин...забележете-в лева!при 100км на бензин ми изписваше 6.8,а допълних 15 литра газ-ужас нали!а,доколкото се бях запознал....и това е един въпрос за коментар към всички-разликата м/у показанията на бензин,към газ,трябва да е 15-20% заради плътността на двете горива,от къде изобщо(на какъв принцип) комютъра взема инфо за разхода? е, очаквайте скоро и аз да напиша колко съм доволен.