PDA

View Full Version : Ергономичност при 155



aav
03-10-2005, 17:03
Отварям нова тема за удобството в 155. Ще го кажа възможно най-меко. Ергономичността в 155 е огромна крачка назад в сравнение с 75. Седалките се движат "символично" във вертикална посока, опитайте се със спусната облегалка да карате в града, т.е. превключването на скоростите е доста неудобно, лостовете за мигачите се включват и изключват доста по-грубо в сравнение с 75, волана не се движи напред-назад;друго което се сещам: 75 е с две запалки, като отворя вратата гледката на прага ме изумява и това безумно мятане на чистачките - защо е нужно? Само шум без никакъв ефект.
Нали всеки следващ модел трябва да е по-добър?
И преди някой да е приел лично този пост, ще кажа че 155 ми харесва, купих я март 2001, но има неща за които не искам да си затварям очите. При 156 някой неща са оправени.

alf
03-10-2005, 17:36
Седалките се движат "символично" във вертикална посока напълно достатъчно според мен

опитайте се със спусната облегалка да карате в града, т.е. превключването на скоростите е доста неудобно,
на мен пък ми е удобно, ако ти пречи - ми вдигни я

остовете за мигачите се включват и изключват доста по-грубо в сравнение с 75 незнам как е на 75цата, но не разбирам кое му е грубото - щрак щрак... а и с течение на времето ще се отпусне...

волана не се движи напред-назад
тва е верно да, но не знаех че на 75 може

друго което се сещам: 75 е с две запалки
...тва няма да го коментирам...

като отворя вратата гледката на прага ме изумява
кое по точно - надписа ли? какво му чак толкова изумяващото

и това безумно мятане на чистачките - защо е нужно? Само шум без никакъв ефект
смени си перата
... иначе...
в сравнение с алфетата ми возията е много по-дървена и салона поскърцва и потропва отвсякъде... но за ергономията нямам забележки

vovata
03-10-2005, 19:02
Човек няма угодия - ИЛИ МУ Е СТУДЕНО ИЛИ МУ Е ТОПЛО

Пиши на производителите !!!

bass
04-10-2005, 11:40
Аз нямам база за сравнение с други модели на Алфа, но единствената ми забележка по ергономията на 155 е свързана с подлакътника на шофьора - когато е спуснат ми е много удобно, но не мога да сменям скоростите, без да се налага да си тътря лакътя по него (особено за трета и пета). Вярно, че има значение настройката на седалката, но понеже тя ми е приоритет пред подлакътника, не съм си правил експерименти. Фактор е и ходът на скоростния лост, разбира се.
А във връзка с една тема в раздела за 145 бих споделеил, че намирам задните седалки за екстремално яки (тва го установих месеци след покупката, когато седнах отзад да ме повозят в собствената ми кола и се размазах от кеф). Возил съм се и на бившия ми шеф в Алфа 155 с редовните седалки - и там ми се сториха отлични.

За возията - и тя в голяма степен е въпрос на субективен вкус. Аз лично харесвам стегнато окачване и на мен това на Алфа 155 ми пасва идеално (без да коментирам всепризнатите му обективни плюсове).

pooh
04-10-2005, 18:48
...

търтей
04-10-2005, 18:51
БМВ-3 е с много по-добра позиция на водача.

е с тва просто не мога да се съглася - всички 3-ки дето съм карал - различни години се - не са по-удобни от алфата
а за кастофона - на мен ника не ми пречи да е до ск лост - по лесно ми е даже - или като казало кучето - въпрос на вкус :Tease:

koolio
04-10-2005, 20:46
Точно за ергономията мога да споря с всеки, който отрича това качество на 155. Първата причина, заради която се влюбих в тази кола беше спортният дизайн, а втората- като седнах в тази кола и я подкарах, почувствах, че е като правена специално за мен. Без да съм пристрастен, БМВ 3 и дори 5 не може да се сравнява с Алфа 155 по показателя "удоволствие от шофирането".

kris11
04-10-2005, 21:51
Ергономия бих казал отлична. Това, че няма 2 запалки не ме интересува и хич 1 да няма все тая- не се пуши в колата/ има пушач има проблем- няма пушач няма проблем - по сталински най- добрият пушач е мъртвият.
Подлакътника е супер , някои си поръчват от USA za Golf за много USD
Скоростите се включват добре, това,че волана няма регулировка напред назад е вързано със седалката и с тази регулация е излишно.
Вярно е, че поскърцват малко пластмасите , ама да не би да не сте се возили на Москвич или Лади или Опели.
За визия е супер идеална предница и красива.и задника е добър.
А пък за вървене си е самолет !! за ускорение също.
Действително радиото можеше да е малко по-високо, но не е болка ръцете ми са дългички.
А не знам дали някой е забелязал но има страхотна инерция като се пусне с изключена скорост -заради почти идеалната аеродинамичност не се спира от насрещната струя или вятър. Лагерите са също на ниво / правя съпоставка с Голфовете на жената 2 и 3 ка/

Alfa User
04-10-2005, 23:43
Е аз днес имах "удоволствието" да седна на шофьорското място на едно BMW 5-ца ... баси дървото е тва !!! Коленете и на двата ми крака опират в нещо отстрани... Да не говорим че педала на газта е като на автобус "Чавдар". Така че 155 откъм интериор си е много по-добра - имам си място за всички мои body parts. Колкото до поведение на пътя - карал съм доста коли (главно руски и немски) - и досега не съм се радвал на такова послушание както на това на 155 ... Така че за мен това е една наистина добра кола - и като мощност, и като поведение, и като удобство. Естествено, всеки си има мнение - както се казва "Вкус другар няма".

Kostadin
05-10-2005, 08:50
Касетофона да се слага зад ск. лост също е няква тъпотия и тя не е само при алфа, ами и при други италиянки. 156 за мен е стъпка в правилната посока.
за това съм съгласен с колегата......касетофона не е на най-доброто място особено при положение, че се пуши защото понякога пепелта отива в/у ЦД-то, а иначе ергономията на 155 лично за мен не е никак лоша и отпред и отзад въобще удобна кола.

Dexer
05-10-2005, 18:51
касетофона и пепелника трябваше да са разменени - тъпо е да е най-ниско - не е удобно, седалките ако не са на ку4 са много меки и високи, нямат странични опори, като на ван са, иначе уредите са разположени удобно и прегледно, няма нищо екстравагантно като при 75 :twisted: , бутоните лесно се стигат и по вратите, и по купето.

alf
05-10-2005, 19:57
явно си е до гъз щото на моя седалките са му по мярка :butt:

WhitePower
06-10-2005, 10:05
ако изкаш можеше да е горе като на голфовете да ти вади очите нощем