PDA

View Full Version : Пукнах картера. Къде да го оправя?



KiKo
05-10-2005, 11:17
Вчера съм ударил картера на колата и днеска имаше локва от масло под колата ми :cry: та мисълта ми е дали можете да ми кажете каде да си закарам колата за да го оправият този ПРОБЛЕМ.

valjo
05-10-2005, 11:20
Вчера съм ударил картера на колата и днеска имаше локва от масло под колата ми :cry: та мисълта ми е дали можете да ми кажете каде да си закарам колата за да го оправият този ПРОБЛЕМ. Само не ми казвайте VantoTrade защото аз там повече нестапвам поради ред причини като една от тях е че са мошенници
е Бобо е твоя човек, да те прати при Драго да ти завари картера и си готов....
:)

KiKo
05-10-2005, 11:23
Да ама на мен тези имена не ми говорят нищо ако ми дадеш кординати за враска ще съм ти благодарен. А този майстор добър ли е?

hf hpe
05-10-2005, 11:24
повечето заварени картери на хора от клуба са правени при Драго, но там си го носиш свален
иначе ако ти е само пукнатина, най-лесният вариант(а и най-ефтин според мен) е да си купиш поксипол и да намажеш пукнатината, може преди това в двата края да пробиеш с много малка бургия дупки в краищатата на пукнатината
това с поксипола Гиги го е пробвал и от тогава няма оплаквания, така че доказано работи
само преди това източи маслото

KiKo
05-10-2005, 11:33
Е това е лошоо че трябва аз да си го свалям не за друго защото не разбирам нищо от такива неща и затова искам да я закарам някаде и да я оправият та това ми беше мисълта и да ми кажете къде мога да я закарам

valjo
05-10-2005, 11:34
Да ама на мен тези имена не ми говорят нищо ако ми дадеш кординати за враска ще съм ти благодарен. А този майстор добър ли е?
е ако нямаш подемник и/или не ти се занимава....
освен да идеш при Чавдар и Румен да ти го свалят или да направят номера със "спортния поксипол" :):)

рекомендации, те са слагали картери на 4-5 човека от нашия добре известен клуб "картер" така че ... общото мнение е че сме доволни...
ама как ше закараш колата дотам, имаш ли кой да те дръпне ?

KiKo
05-10-2005, 11:41
А може ли да ми кажете къде се намират тези хора защото не ги знам. А аз ще я дърпам до там

valjo
05-10-2005, 11:43
А може ли да ми кажете къде се намират тези хора защото не ги знам. А аз ще я дърпам до там
сервиза е бивш на Шкода, и се намира зад Мултигруп...

prospeed знаеш ли къде са ?

KiKo
05-10-2005, 11:48
Абе мултигруп знам каде е ама Проспид незнам

valjo
05-10-2005, 11:58
Абе мултигруп знам каде е ама Проспид незнам
ох ще ти пратя ГСМа на човека на лично, това е отзад, минава се покрай Софавто ...ама той ше ти обясни най добре, и да си се разбирате

gigi
05-10-2005, 13:42
Ако не тече много прасвай поксипол и не му бери грижа. Иначе отиваш при Румен да го свали че е по добре като е свален да ти го заварят хубаво
Само внимавай от кой вид поксипол взимаш че те са 100 лошото
е че аз не помня моя какъв е ама е специален за алуминии и беше около 8-9лв малки тубички и на цвят е като алуминии. Моя картер си беше бая спукан щото маслото веднага ми истече и като го намазах сипах масло и така карах 1 месец. Тъй като ме беше страх обаче един познат ми го завари на място но не съвсем защото е трудно но все пак не както беше и отгоре го намазах пак с поксипола и от тогава може би 2 месеца картера си е сух.
Успех и не му се ядосвай виж Валъо кво свърши преди време а баща ми чупи мотора на другата ни кола по този начин така че при теб е малка белята

KiKo
05-10-2005, 23:19
Абе тя верно че белята е малка ама толкова работа имах днес че ми обарка всички планове та даже и колата не можах да я оправа че всички майстори заети и чак утре ще стане. А м/у другото и на мен ми истече цялото масло но поне му беше време за смяна та утре и него ще сменя. А да попитам дали в ВантоТраде има в наличност от това масло Селениа или трябва да поръчам а другаде има ли?

valjo
05-10-2005, 23:21
Абе тя верно че белята е малка ама толкова работа имах днес че ми обарка всички планове та даже и колата не можах да я оправа че всички майстори заети и чак утре ще стане. А м/у другото и на мен ми истече цялото масло но поне му беше време за смяна та утре и него ще сменя. А да попитам дали в ВантоТраде има в наличност от това масло Селениа или трябва да поръчам а другаде има ли?масло има на много места
селения има в алекс ауто, в тин, в евро 07

но може да опиташ Тутела , него във вантотрейд го имат....

KiKo
05-10-2005, 23:42
Ми утре като ходя до тях ще видя какво масло имат и ще взема. В книжката на колата пише че се кара с селения и затова реших да е такова, че като купих колата толкова много исках да я карам че набарзо я обслужих и сипах некво Texaco и газ до ламарините. Няма такова удоволствие като си карам колата, просто не я сменям за нищо :D :D :D

Genata
06-10-2005, 20:45
Във Ванто имат и Селения. Аз поне там си смених маслото.

BatVas
06-10-2005, 21:36
Във Ванто имат и Селения. Аз поне там си смених маслото.

Така е и аз там сложих Селения Алфа Ромео - но имат и за дизелите :D