PDA

View Full Version : HomePage fine-tuning



bass
06-10-2005, 14:44
Зачетох се днес в анонса за Италфест на заглавната страница на сайта и ми направи много лошо впечатление мърлявият правопис (запетаи на странни места, пълен член, Й вместо И и др.) и доста чисто технически грешки (апострофи вместо затварящи кавички, отварящи липсват...).

С ясното съзнание, че това не е форум за правопис, а за автомобили, все пак бих предложил поне на началната страница да се пооправят тези неща.

p.s. Обаче си е постижение, че поне тук е написано ИталИАнски вместо масовото за форума ИталЯнски :D

valjo
06-10-2005, 14:50
пълна подкрепа за гореказаното
и аз отдавна се опитвам да пледирам поне в по-официалните писаници да се съблюдава някакъв стил, пунктуация и др. под. ....

Alfamaniak
07-10-2005, 01:25
Ще се спазва :wink:

hf hpe
10-10-2005, 12:53
хъм и в галерията едната папка е озаглавена napivane...

valjo
10-10-2005, 13:02
хъм и в галерията едната папка е озаглавена napivane...
кратко, ясно и съдържателно :drunk: hohoho
:)

bass
14-10-2005, 15:02
След добавянето на последната новина правописните грешки вече не са единствения кусур на началната страница - уйде и фона/градиент...

Освен това в раздел Партньори е омазан линкът към PowerControl.
Поправка:
всички линкове са с паразитен префикс "www.clubalfaromeo.com"

И като съм почнал:
Основната секция "За нас" не съдържа нищо, отговарящо на името й. Вместо това там са публикувани най-вече събития. В секцията Събития пък (почти) няма такива (щото са в За нас :-) )
Предложението ми е:
1. Секцията по подразбиране (която се отваря в началото) да стане или Начало, или Новини и в нея да има кратки анонси на новини/събития (кратки, за да не се съсипва макета както сега);
2. Сегашните пространни текстове от заглавната страница да идат в Събития (като на първа страница останат само анонси според т.1)
3. Секцията Контакти да стане За нас (или да си остане Контакти) и там вече да има инфо за клуба и координати за връзка.

Искрено се надявам колегите, които се грижат за сайта, да не ми се нервират заради забележките - много добре знам какво е да се грижиш за нещо от ентусиазъм и в свободното време :bowdown:
А аз цяла седмица нямам ентусиазъм за смислена работа и само цъцкам глупости, както може да се види из целия форум...

Mury
19-10-2005, 00:19
Зачетох се днес в анонса за Италфест на заглавната страница на сайта и ми направи много лошо впечатление мърлявият правопис (запетаи на странни места, пълен член, Й вместо И и др.) и доста чисто технически грешки (апострофи вместо затварящи кавички, отварящи липсват...).

С ясното съзнание, че това не е форум за правопис, а за автомобили, все пак бих предложил поне на началната страница да се пооправят тези неща.

p.s. Обаче си е постижение, че поне тук е написано ИталИАнски вместо масовото за форума ИталЯнски :DАбе и ти малко бъркаш правописа ама аре :wink: :wink: :wink: пише се ИталиЯнски :wink: :wink:

kekc
19-10-2005, 00:29
Зачетох се днес в анонса за Италфест на заглавната страница на сайта и ми направи много лошо впечатление мърлявият правопис (запетаи на странни места, пълен член, Й вместо И и др.) и доста чисто технически грешки (апострофи вместо затварящи кавички, отварящи липсват...).

С ясното съзнание, че това не е форум за правопис, а за автомобили, все пак бих предложил поне на началната страница да се пооправят тези неща.

p.s. Обаче си е постижение, че поне тук е написано ИталИАнски вместо масовото за форума ИталЯнски :DАбе и ти малко бъркаш правописа ама аре :wink: :wink: :wink: пише се ИталиЯнски :wink: :wink:

Поне в моя речник е италиАнски :choice:

търтей
19-10-2005, 11:34
Зачетох се днес в анонса за Италфест на заглавната страница на сайта и ми направи много лошо впечатление мърлявият правопис (запетаи на странни места, пълен член, Й вместо И и др.) и доста чисто технически грешки (апострофи вместо затварящи кавички, отварящи липсват...).

С ясното съзнание, че това не е форум за правопис, а за автомобили, все пак бих предложил поне на началната страница да се пооправят тези неща.

p.s. Обаче си е постижение, че поне тук е написано ИталИАнски вместо масовото за форума ИталЯнски :DАбе и ти малко бъркаш правописа ама аре :wink: :wink: :wink: пише се ИталиЯнски :wink: :wink:

Поне в моя речник е италиАнски :choice:

и двамата сте в грешка
единственият верен и правилен начин е
ТАЛЯНСКИ
:roll2:

bass
19-10-2005, 12:10
Абе и ти малко бъркаш правописа ама аре :wink: :wink: :wink: пише се ИталиЯнски :wink: :wink:

Заеби, дърти пергиши сме тръгнали да коментираме материала за пети клас - ще ни се смеят всичките дечурлига...

Самото повдигане на въпроса за правописа си е вече излагация, та считайте, че нищо не съм казал и разкарайте тази тема.
Както правилно отбеляза колегата kekc, има си правописен речник и който не е сигурен за нещо, да гледа там, ако иска.

KGB
19-10-2005, 13:38
Аз ще оставя нещата без коментар защото вече нямам нерви за тоя прословут саит.

Mury
19-10-2005, 19:37
Зачетох се днес в анонса за Италфест на заглавната страница на сайта и ми направи много лошо впечатление мърлявият правопис (запетаи на странни места, пълен член, Й вместо И и др.) и доста чисто технически грешки (апострофи вместо затварящи кавички, отварящи липсват...).

С ясното съзнание, че това не е форум за правопис, а за автомобили, все пак бих предложил поне на началната страница да се пооправят тези неща.

p.s. Обаче си е постижение, че поне тук е написано ИталИАнски вместо масовото за форума ИталЯнски :DАбе и ти малко бъркаш правописа ама аре :wink: :wink: :wink: пише се ИталиЯнски :wink: :wink:

Поне в моя речник е италиАнски :choice:Само ми кажи как става промяната на корена от Италия на ИталиА :unsure: :unsure: :tv: :oops:

pooh
19-10-2005, 23:32
...

търтей
19-10-2005, 23:54
цък (http://195.96.224.22/servlets/newServlet?command=info&duma=%E8%F2%E0%EB%E8%E0%ED%F1%EA%E8)
и тук (http://195.96.224.22/servlets/newServlet?command=info&duma=%E8%F2%E0%EB%E8%FF)

alf
20-10-2005, 16:04
http://alf.alfaromeo-bg.com/photos/untitled.jpg
:lupe:

Mury
20-10-2005, 19:15
Браво инспектор Гаджеттттт