PDA

View Full Version : вапрос за алфета



gogo23
15-06-2008, 23:06
интересува ме дали двигателя на алфетата 6те издаржи ако му се монтира турбина,или трябва да се сменят някои работи ватре,двигателя е 4 цилиндровия,с 2 вебера

traiko_89
16-06-2008, 00:36
колега мотор кобатура а карбуратарите доколкото знам имат разлика дали са за принодително пулнене или за атмосверка за мотоприте незнам разгледай разрабитки и свери чесовниците.успех

________

Колега, нищо не разбирам какво искаш да кажеш с този отговор, обръщай повече внимание на правописа
Venci

Venci
16-06-2008, 01:53
Като за начало ще трябва да "радредиш" мотора, което си е промяна. Освен това двигателя трябва "да е в добро здраве" откъм лагери на коляновия вал, бутала, ризи сегменти. Иначе не си заслужава да хвърляш пари за турбина, интеркулер, колектори малкучи иии на края ... пуф :) . Турбоделтата има много какво да каже по този въпрос :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Iltcho
16-06-2008, 21:44
Като за начало ще трябва да "радредиш" мотора, което си е промяна. Освен това двигателя трябва "да е в добро здраве" откъм лагери на коляновия вал, бутала, ризи сегменти. Иначе не си заслужава да хвърляш пари за турбина, интеркулер, колектори малкучи иии на края ... пуф :) . Турбоделтата има много какво да каже по този въпрос :bowdown: :bowdown: :bowdown:


Секто, само искам да кажа, че карбураторната е стандартна 9.0:1 степен на сгъстяване и при нея ще може да се кара без да се разрежда на 0,6 бара. При мен първата концепция беше такава. Гадното е, че ще стане абонат на ОМВ 100 за да избегне детонаций. Другото е ще трябва НОВА маслена помпа, лагери, аванса как ще го управлява, гориво в бууст и атмосверно... не е шега работа.

gogo23
19-06-2008, 15:50
на4и двигателя е след основен ремонт,които е правен преди близо 4 години :lol: ама колата не се кара от тогава,само периоди4но по един крьк ,колко да не забрави да варви ,питам за турбина за6тото по4нах да я права за дрифт,пално олекотяване на купето,ролбари ватре,стаклата от плексиглас без предното ,и тн. малко се отплеснах ,та вапроса ми за турбината е дали 6те издаржат бутала,сигменти ,ризи ,да не земе да се прасне не6то ,тя и така си варви ,ама о6те малко мо6ност няма да е изли6на

Venci
21-06-2008, 04:10
Зависи колко мислиш да надуваш.