PDA

View Full Version : Ръчна спирачка



ALFA CORSE
08-10-2005, 18:50
Ръчната спирачка трябва ли да блокира задните гуми? От днеска е с нови накладки отзад ама пак ми се струва че не държи добре. А като я натегна повечко сега с новите, започва пък да задържа и като е пусната (при това едното колело повече от другото) ...

boian
08-10-2005, 19:07
Ами ако са нови, изчакай малко да се поизносят за да легнат добре на дисковете. Иначе мойте блокират, направо се тътрят. При АВS не знам как е.

Dodo 155
09-10-2005, 16:50
Ами ако са нови, изчакай малко да се поизносят за да легнат добре на дисковете. Иначе мойте блокират, направо се тътрят. При АВS не знам как е.
Колегата е прав :wink: Предни накладки лягат за ~ 100 км, задните може да отнеме поне 200 км:roll:
Не бързай да ги натягаш много :idea:
Ръчната трябва да хваща на 4-5 зъб, по малко значи е натегната, повече - може и да не държи, но ако са легнали накладките на 5-тия зъб трябва да блокира колелата. Ако блокира само едното колело, значи може да имаш клеясъл механизъм :roll:

100letov
12-10-2005, 00:15
При мен кат я дръпна до край и направо неще да тръгне... направо пълен блокаж, а съм с ABS. :D

Dodo 155
13-10-2005, 20:15
При мен кат я дръпна до край и направо неще да тръгне... направо пълен блокаж, а съм с ABS. :D
То това че си с ABS няма отношение към ръчната :wink: А това че кове, значи е ОК :idea: