PDA

View Full Version : Изводи от ИФ-2 - трансформирани в предложения за ИФ-3



valjo
10-10-2005, 08:27
Докато още ни е прясно в главите, да го направим
тоест кой каквото е забелязал и казал в другата тема, където са Впечатленията, тук сбито да формулира идеи и предложения:

Започвам аз, с дребни неща, които не са без значение обаче:
1. Да наемем охранителна фирма за контрол на достъпа, сигурността на участниците и осигуряване на реда - ако можем да си го позволим естествено, но мисля че ще можем.

2. Да се мисли за отделен паркинг за автомобили "не по темата", тази година това стана проблем, не голям, но все пак го имаше.

3. Да се разпределят местата за паркиране на изложените автомобили предварително, с номерца, които да се дават още при влизането, за да знае всеки участник на къде да се насочи - това предполага засилен процес на предварителна регистрация, за да имаме по-ясна идея колко от всяка марка да очакваме.

4. Да се изготви "Welcome Kit" - който да се дава на влизане, където да са събрани всички материали, които се раздават - дори стикерчетата на Жорко, емблемките Италфест и др. каквото се реши дотогава.

5. Да се изисква определен капацитет на местата за хранене - а именно поне 2 отделни пункта за продаване на храни, и 2 за напитки. Да имаме засилен контрол на качеството на храната - дори ако трявва да си наемем кетъринг агенция май е най добре

Това е от мен засега, като ида на работа може и оше;)) пишете и вие в този формат...

Bobo
10-10-2005, 09:30
1. Конкурс за кола на публиката!

2. Оптичния тунинг да отпадне и да стане най запазена/поддържана кола.

3. Целия тунинг да е в един конкурс само (без аудиото).

4. Игра с публиката - загадки и допитвания за неща свързани с автомобилите (нещо като загадките на търтея :wink: )

5. Майсторското шофиране да стане традиция!

6. Гонки трябва да има според мен (ебати куоре спортивото ако не го вкараш в обороти :twisted: )

Още нещо - моля сложете резултатите от конкурсите тази година в отделна тема да се виждат кои са участвали и другата година да може да си защитават титлите :wink: - смятам че така им даваме и по голям стимул на хората :lol:

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ВАЛЬО моето мнение е просто добавка :wink:

bass
10-10-2005, 10:37
Аз не бях на феста, защото обикновено в събота и/или неделя имам ангажименти разни (поради което не си ходя в родния край по половин година, въпреки че е на 180 км. :frown: ). Прочетох, че по аналогични причини е имало колебания дали фестът да е в събота или неделя, та бих предложил нещо по-друго за следващия - защо не се състои през някой от официалните празници с по-ниска популярност?
Примерно в края на септември (тази година се получиха 4 дни около Съединението)?
Плюсовете според мен са:
1. Има повече почивни дни и ще е по-лесно на всеки да си организира ангажиментите;
2. Празниците от сорта на Съединението не са свързани с ядене/пиене в домашни условия (като Гергьовден и Великден примерно), така че няма да има дилеми за феновете къде да идат :D ;
3. Краят на септември е в рамките на "циганското лято" и с повечко късмет шансът за хубаво време е по-голям;
4. От друга страна, краят на септември е почти същото като началото на октомври и не се нарушава традицията за времето на провеждане (не съм се зачитал кога е бил предният фест - тогава още нямаше с какво италианско да дойда :oops: );
5. Самото мероприятие може да протече в, примерно, два дни. Учудих се доста, че част от хората са пътували стотици километри, фестивалствали са 2 часа и после пак обратно, защото не разполагат с повече време (не поради липса на възможности за нощувка). Ако фестът е два дни с удачно разпределена програма, ще има какво да се види и през двата дни, а възможността за посещение ще е по-голяма.

p.s. Сега се усетих, че Съединението и символично пасва на събитието - "За великата републиканса сбирка" 8)

kekc
10-10-2005, 11:08
Аз мисля, че някой го спомена, но пак да кажа.
Според мен трябва да има програма на събитието. Какви конкурси, кога почват, кога се обявява победител и т.н., та например, ако някой реши примерно да забегне за 30 мин, да си избере най-подходящ момент, а и като цяло да знае какво следва.
Малко като в опера, ама ще е екстра според мен :lol:

KGB
10-10-2005, 12:01
За догодина аз имам следните идеи:

1.Журито за ретро колите ще е съставено от Ретро Клуб България. Второ ретро колите трябва да се наредени отделно от другите, с информация за тях (листовките до колите)...ще се опитаме да помогнем на хората от ретро клуба да докарат повече коли догодина, защото докарването на един такъв автомобил е доста трудно, а за сумата пари, които се дават да не говорим.

2.Ще бъде съставена и алтернативна комисия от журналисти...тоест ще имаме двама побидители; единия от нас...а другия на журналистите.

3. Евентуално ще се проведе модно ревю след което ще има мис италфест...организиран по "стилен" начин....щото аз такова нещо като това дето стана импровизирано в хотела вечерта на феста мисля, че не трябва да допускаме на самия фест.

4.Мислехме да направиме конкур/игра за малките посетители на феста...на мен не ми остана време да го организирам, за което се извинявам...но догидина може да намери от някъде от тези количките с батерии и да им направиме една малко писта.

Имам и още неща...но за тях по-късно...

GT
10-10-2005, 13:10
Мис "ИТАЛФЕСТ" да не бъде в обичайната форма, тъй като предполагам и на други, ми звучи "барабар Петко с мъжете", незнам колко дами ще искат да участват в такова мероприятие, доста пошло е. Това в ресторанта беше готина забава, която никой не прие на сериозно разбира се, така че нищо лошо. За мис ИТАЛФЕСТ предлагам да бъде конструирано по стандартния начин, само че с автомобили вместо жени!

GT
10-10-2005, 13:12
1. Конкурс за кола на публиката!



Бобо, такава графа имаше в анкетите, но никой от нас не си направи труда да ги обобщи! Някаде изчезнаха.

Kuku
10-10-2005, 13:31
Мис "ИТАЛФЕСТ" да не бъде в обичайната форма, тъй като предполагам и на други, ми звучи "барабар Петко с мъжете", незнам колко дами ще искат да участват в такова мероприятие, доста пошло е. Това в ресторанта беше готина забава, която никой не прие на сериозно разбира се, така че нищо лошо. За мис ИТАЛФЕСТ предлагам да бъде конструирано по стандартния начин, само че с автомобили вместо жени!
Така и не разбрах, какво стана с утешителната награда :dunno: за останалите участнички :Tease: :crazy: :hehehm:


Бобо, такава графа имаше в анкетите, но никой от нас не си направи труда да ги обобщи! Някаде изчезнаха.
Тая корупция ще ни съсипе... :lol: 8)

GT
10-10-2005, 13:33
Така и не разбрах, какво стана с утешителната награда :dunno: за останалите участнички :evil: :Tease: :crazy: :hehehm:

Ами тя (ТИ) се дърпаше доста....:-)
:offtopic:

Bobo
10-10-2005, 13:44
Тя (Гиги) и другата така се дърпаше че чак бирата ми разля :lol:

търтей
10-10-2005, 13:44
фeстот беше доста добре макар че успях да видя само малка част http://www.smilies-world.de/smilies/smilies_Picture/kranke_smilies/14.gif :cry:

и да дам няколко продложения за догодина
нека да се организира в края на лятото
и ако може началото да е по-късно - примерно 11 вместо 10 - за тези които пътуват от далече мисля че така ще е по-удобно
с две ръце подкрепям идеята за награда на публиката

KGB
10-10-2005, 13:56
Тука го обърнахте на офф-топик...Светльо гледам поговорката и си мисля, защото ти не искаш да има мис италфест...да не казвам какво има в портфейла ти :lol: :lol:

Мис ИталФест трябва да има поне според мен...в формата модно ревю организирано от агенция която се занимава с това и след това пак от агенцията да се организира и мис италфест...с манекенки и други жалаещи мадами. Не знам за Фиат и Ланча, но в Алфа Ромео винаги са провеждали модни ревюта, да не зъбравяме, че първата реклама въобще по FashionTV беше именно на Алфа Ромео под формата на седмица на модата в Милано, което е едно от най-авторитетните модни събития на годината. Тази година имаше интерес от модна агенция за организирането на подобно нещо...до година мисля, че трябва да го направим.

Kuku
10-10-2005, 14:05
Ами тя (ТИ) се дърпаше доста....
:offtopic:

:offtopic: Неее, ти МЕ дърпаше доста, а аз толкова се срамувах... :roll: :oops:

Сега сериозно 8)
Тепърва ще се дискутира надълго и нашироко "ИТАЛФЕСТ 2005" и не е нужно още на следващия ден да започват критиките :idea:
Всичко беше страхотно, за мащабите на клуба :!:
Не знам скоро/някога да е правено нещо подобно и то с толкова желание :!:
Каквото и да е било - БЕШЕ НАШЕ и никой не може да ни отнеме усещането, че са положени усилия, че са се събрали толкова хора на едно място, че всички са обединени от една идея, че всеки който е бил там е бил част от нещо истинско 8)
Догодина ИТАЛФЕСТ-а ще бъде по-хубав от този, както този беше по-хубав от миналогодишния... хубавите неща стават бавно и с много труд, труд, който вярвам ще продължим да полагаме за развиване и израстване на клубовете и на феста, в името всички фенове и собственици на италиански автомобили :idea: :!: и с общи усилия ще го постигнем много по-лесно и бързо, просто трябва време 8)
На мен лично много ми хареса и много се радвам, че присъствах и участвах в "ИТАЛФЕСТ 2005", останалото са подробности...

MrX
10-10-2005, 14:41
аз имам едно предложение което малко или много по взискателно и към организатори и към учасници.благодарение на анкетата за "събота или неделя" се роди идея да е целият weekend пък който когато иска да идва.колите да бъдат подредени по тематика или по години,както решите,като на предното стъкло на голям лист да бъде описана самата кола(година ,модел,доработвания и т.н.).колите да не се местят от местата си а хората да обикалят около тях и сцената да е в близост до колите.така щте може хората да обменят опит и знания а не да дойдат заради самото идване или конкурси или каквото и да е там.ето ще дам пример с трите спринта който се събрахме на едно място,обсъдихме кой какво е правил,кой какви проблеми има откъде намира части и т.н.

GT
10-10-2005, 14:46
Тази година имаше интерес от модна агенция за организирането на подобно нещо...до година мисля, че трябва да го направим.

Пепи, интерес не е имало от никого, имаше предложение от ММ, но то отпадна бързо, тъй като нито една модна агенциа не откликна......:-( Както и да е........после ще говорим на живо по тази тема

Bobo
10-10-2005, 14:56
аз имам едно предложение което малко или много по взискателно и към организатори и към учасници.благодарение на анкетата за "събота или неделя" се роди идея да е целият weekend пък който когато иска да идва.колите да бъдат подредени по тематика или по години,както решите,като на предното стъкло на голям лист да бъде описана самата кола(година ,модел,доработвания и т.н.).колите да не се местят от местата си а хората да обикалят около тях и сцената да е в близост до колите.така щте може хората да обменят опит и знания а не да дойдат заради самото идване или конкурси или каквото и да е там.ето ще дам пример с трите спринта който се събрахме на едно място,обсъдихме кой какво е правил,кой какви проблеми има откъде намира части и т.н.

E то тва е ясно аз закво ви наредих един до друг :wink:

Gogata
10-10-2005, 18:40
Аз бих добавил:

1.Да има определено място,някакви щандове или нещо подобно,на което на всяка от трите марки:Алфа Ромео,Фиат и Ланча да могат да се закупят рекламни материали(тениски,шапки).Защото имаше мн.хора(включително и аз),които незнаеха към кой да се обърнат и дали има.

2.Отделно място на което всеки да може да "показва възможностите си" на автобила,а не сред хората,както се получи,беше малко рисковано :?

П.С. надявам се че не звучи като оплакване :wink: :oops: просто това мисля че трябва да се поправи според мен на следващия фест