PDA

View Full Version : Алфа GTV 2.0 16в ТС- възприема ли метан?



kapralov
22-06-2008, 15:34
Здравейте колеги, скоро смятам да звимам Алфа Gtv. Ориентирал съм се към мотара 2.0 16в ТС 155коня и въпросът ми е ще мога ли да и сложа метанова уретба без инжекцион?

dilian alfa gtv
22-06-2008, 17:37
моята беше с много добър метанов инжекцион бигас мотиран в италия и го махнах и направих основен ремонт на мотора и така си карам с 100 октана и всичко е ок.тези коли не са за метан -мое мнение.а за обикновена уредба м.н трудно първо защото колекторите са ти пласмасови ако си фаза 2 155кс иначе мотора който е фаза 1 преди 98год е 150кс и с алуминиеви колектори там става обикновена но инжекциона си е много по добро все пак.а има и друго тези бутилки познай какво ще направят с окачването ти отзад което си доста скъпо за подръжка аз като махнах моите дадох 1500лв да го оправя.ако искаш газ по добре газов инжекцион на пропан бутан с една малка и тоаве

code
22-06-2008, 19:43
То всичко може, ама . . :roll: С тая кола на всеки втори светофар някой ще се дразни с тебе, а с тоя 100кг. бойлер отзад ще те късат доста машини. Ако си се решил да слагаш нещо по-добре ГИ :wink: макар че и за това бих се замислил, на GTV багажника и без това е "авариен"

h.marinsky
22-06-2008, 20:07
Приятел, съвет от мене - да сложиш на малка кола тежките бутилки на метана е направо издевателство над малкото купе на Spider. По-добре си я карай на бензин или в краен случай пропан-бутан с газов инжекцион и бутилка не повече от 30-40 л. Избери си някой читав сервиз за монтаж, защото има доста самоуки и прехвалени майстори.
И все пак имай предвид, че за каквото гориво е направен мотора на такова работи най-добре. Аз имам 156 2.0 ТС - същия мотор, но на по-тежко купе. Харчи ми 10/100 градско и 7,2/100 извънградско с работещ климатик. За сега не ми се инвестират 1300 лв за газов инжекцион :wink:

kapralov
23-06-2008, 02:11
Това че на 155 коня колекторите са пвц, не бях информиран и за това определено ще търся 150 с металните кулектори. За метан съм твърдо решен че ще сложа защото изминавам прекалено много километри и за няколко години ще си ибия от гориво себестойността на автомобила, а не само на метановата уретба.

georgyg
23-06-2008, 09:03
Прецени си каква е цената на метан-а, защото разликите са 10-15% по евтино от пропан бутана и лична за мене не си струва ИЗОБЩО. Просто има малко метан станции, бутилката тежи и т.н. Метана изобщо не е толкова евтин, колкото беше :shock:

Stefan84
23-06-2008, 09:36
аз съм с метанов инжекцион ланди ренцо, от италия така дойде и вече една година си я карам без проблем. В София с включен климатик ми гори 8.50-9лв. на 100км. :wink:

georgyg
23-06-2008, 09:54
Пропан бутана е 1.10 лв на литър, така че не знам колко си струва. Преди беше 6-7 лв на 100 км и си беше супер далавера, но сега вече разликите са малки, а и задното окачване на GTV-то е предпоставка за по леки товари :wink:

kapralov
26-06-2008, 07:43
Като цяло не разбрах може ли на мотара с металните кулектори да се постави уретба без инжекцион? Май взех да се замислям за една 156-ца, защото там поне мога да сменя задните амортисьори и пружини с такива от комби, а при ГТВ-то като клекне задницата ще започнат едни "побългарявания" за които не ми се мисли...

code
26-06-2008, 17:42
Тия с клякането на задницата са малко пресилени, все пак колата си е сметната за 4човека с багаж, а GTV-то е с окачване тип "тухла на пътя" :lol: но все пак е тъпо метан на GTV :?

DanewRomeo
26-06-2008, 22:35
Това че на 155 коня колекторите са пвц, не бях информиран и за това определено ще търся 150 с металните кулектори. За метан съм твърдо решен че ще сложа защото изминавам прекалено много километри и за няколко години ще си ибия от гориво себестойността на автомобила, а не само на метановата уретба.

Метан на спортно купе е странна идея, а при положения, че изминаваш дълги километри идва логичният въпрос - защо въобще GTV? Заради един дизайн едва ли си струва, това е кола с понижена функционалност. Да не забравяме също така, че метанът ебава майката на тези мотори.

h.marinsky
27-06-2008, 14:38
Като цяло не разбрах може ли на мотара с металните кулектори да се постави уретба без инжекцион? Май взех да се замислям за една 156-ца, защото там поне мога да сменя задните амортисьори и пружини с такива от комби, а при ГТВ-то като клекне задницата ще започнат едни "побългарявания" за които не ми се мисли...

Може. На мойта 155 1,8ТС са метални и е с обикновена уредба (не е газов инжекцион). Просто при металните колектори няма риск, ако гръмне да се спукат. Може да се спука въздуховода след възвратния клапан (т.нар. кихалка). Тя е задължителна при този тип уредби, защото рискуваш да повредиш клапата в дебитомера, а тук вече цените са сериозни-трицифрена сума за нов. Въобще обикновеното АГУ не влияе добре на пълен инжекцион (EFI). Когато превключи на газ притока на бензин към дюзите спира и те работят на празен ход, което ги амортизира (липсва мажещия ефект на бензина). За това е необходимо задължително да се пали на бензин и по възможност да се кара от време на време на бензин. Мойта въпреки това след 3 години такова смесено каране вече има проблеми при работа на бензин!!!

156 2,0 ТС'99-само на безин
155 1.8 ТС'92 - бензин+газ[/u]

kapralov
29-06-2008, 15:42
от коя до коя година се произвежда мотора с металните кулектори?

dilian alfa gtv
29-06-2008, 16:21
от 95 до 98

kapralov
29-06-2008, 22:12
от 95 до 98
:thumbup:

Vankata85
27-07-2008, 12:15
Здравеи колега аз имам 146 Ти 2.0 и сам с метанов инжекцион нямам никви проблеми варви си перфектно няма глахне, прехалца влиза си в прекасвач.Ако сложиш обикновенна уредба бял ден няма има6 ште пуфка ште гърми въздушния филтър при рязко подаване на газ ште гори колкото си иска.Моята гори изван градско 4.5кг метан градско гори 7 с климатик мисля 4е е добре за 150 коня кола.С обикновенна уредба един приател му гори градско 11 кг изван градско 7кг .помисли кои е по добрия вариант.Това не е голф моно инжекция да му слагаш обикновени уредби капризни са алфите.:rosso_spider:

dilian alfa gtv
27-07-2008, 21:53
и върви ли тази кола на метан защо изобщо алфа и такав мотор като го спъваш с метан в високи обоороти този двг иска високооктанов бЕНЗИН а не великанска пръдня-един съвет от мен колега на метан карай до 4000 от там нагоре по добре обръща на бензин че да не ти се случат чудеса.карал съм метанов ижекцион BIGAS-доста добра и рядка в бг марка италиански уредби и знам как е-не тормози колата в високи обороти на метан няма никакав смисал само си ебаваш двигателя.

Sunny
29-07-2008, 15:19
То горкото GTV и като му е празен багажника отзаде има място за една- две кутии за пица а за метанови бутилки незнам къде ще ги събираш ;)

Vankata85
30-07-2008, 20:24
Здравеите колеги.Няма никакви проблеми във високите колега ела те повозя да видиш колко е спаната.Карал съм коли на метан от 2002 година и една не е дала фера пак сам им касал газа от каране.146-та същ0 има зад гърба си доста хиледи на метан над 80 000 само паржене и не е дал фера та незнам кво си карал и кои ти е слагал оредбата аз ходя при едни мом4ета които правят и турбо коли една не е дала фера затва 4е незнам закво да недажм газ след 4000оборота та тя тогава полудява.:nuke:

robygas
30-07-2008, 22:17
А бе колеги , я се дръжте естествено. Какви са тези глупости с метални и не колектори , вървене , и.т.н.Просто тази кола "както каза един колега" няма багажник и не можеш да си позволиш бутилките за метан ,да не говорим за натоварването на задния мост. Но да речем ,че човека си е харесал тая кола и иска метан- СТАВА, ама само с Г.И. иначе забрави. Да не говорим ,че не съм чувал за GTV с метални коректори, но това няма значение....