PDA

View Full Version : Георги Аспарухов (Гунди) и неговата Алфа Ромео



Ma7e4k0
22-06-2008, 23:19
Георги Аспарухов загива на 30 юни 1971 г. при автомобилна катастрофа в северното подножие на прохода Витиня. Заедно с него загива и Никола Котков, който се вози в същия автомобил. Гунди кара собствения си автомобил, бежово „Alfa Romeo Giulia GT“ с номер СА 9999. Не е известно коя точно разновидност от разните модели Джулия ГТ кара, но за тогава всичките са спортни коли. Той се движи с несъобразена скорост, вероятно максималната възможна, спуска се по северния (по посока Ботевград) склон на прохода Арабаконак. Преминава по моста над река Бебреш и не спира (или не успява да спре) на стопа на Т-образия разклон с пътя Ботевград-Витиня-София. Блъска се в движещ се по посока София (за него - отдясно наляво) камион „ЗИЛ“ с ремарке, точно зад шофьорската врата, в резервоара. „Алфа Ромео“-то, се запалва, Аспарухов и Котков изгарят. Ако не е бил камиона, е щял да пресече пътя и да се блъсне в склона, тогава покрит с гора.

Ma7e4k0
22-06-2008, 23:24
Това не е точно тази алфа ..но моделът е един и същ ...

Venci
23-06-2008, 04:21
Тук човекът, който трябва да каже с точност кой е бил модела е колегата zmg. Само да ви спомена, че на времето когато са продавали тези GT-а в щатите са ги сравнявали с динамиката на коли с 3-литрови мотори. А в днешни дни аз лично съм се возил на една такава не без известна кола с уникален оранжев цвят (сещате се за коя става въпрос :wink: ) та благодарение на ниската маса и двулитровият двигател с два двойни Вебер-а... тези коли вървят уникално.

DanewRomeo
23-06-2008, 13:12
Имам един биографичен филм за Йохан Кройф. На една тренировка на Аякс играчите се изсипват и това, което прави впечатление е, че поне двама-трима карат мисля същия модел Алфа Ромео, постнат тук. Самият Йохан кара нещо много гъзарско, не разбрах за каква кола точно става дума, но мисля, че е Йенсен ФФ двойка :D

zmg
23-06-2008, 19:15
модела на гунди е бил gtv 1750 , може би най красивия от гамата с номер сг 9999.не знам дали е щял да излети ако не е имало камион,но така или иначе знаем какво е станало. колата е доста бърза и за днешните станарти , а за тогава........човека е имал вкус а и тогава марката е била неслучайна.

Ma7e4k0
23-06-2008, 20:16
Става ли да качиш снимки на таква алфа?

Ma7e4k0
28-08-2008, 05:07
Ето такава алфа

soldier
28-08-2008, 09:55
Само да допълня имал е контузия на крака и трудно е натискал педалите, вероятно и за това не е могъл да спре :unsure:

Venci
28-08-2008, 10:18
Аз да допълня, че че от сигурен източник знам, че автомобилът, с който е станала катастрофата, макар и на тотална щета се пази някъде дори и в момента. Странонто е, въпреки пожара единия заден стоп бил непокътнат.

soldier
28-08-2008, 10:26
Нормално е да се пази. И джипа на ставийски седи в районното на приморско

Ma7e4k0
28-08-2008, 15:15
Тая алфа на Гунди е била голяма работа за онуи време ...докато джипа на ставииски е нищо в сравнение през онези години да имаш кола която не е руска иии то даже пък спортна Алфа Ромео ...

soldier
28-08-2008, 15:30
Спор за това няма, идеята ми беше, че доста от колите при тежки катастрофи се пазат

Venci
28-08-2008, 20:58
Спор за това няма, идеята ми беше, че доста от колите при тежки катастрофи се пазат

Тази се пази от частно лице. Не е в полицията или нещо такова. :)

Ma7e4k0
28-08-2008, 21:57
Тази се пази от частно лице. Не е в полицията или нещо такова. :)

Поне останало ли е нещо от нея освен въглен?

boyo
13-09-2008, 23:43
Тази се пази от частно лице. Не е в полицията или нещо такова. :)

Това сигурно ли е? Познаваш ли го? Ако наистина е така според мен въпросният човек трябва да отиде в клуба и да се разберат колата да отиде в бъдещия музей (какъвто ще има когато най-накрая се построи нов стадион). Сигурен съм, че от клуба ще го компенсират щедро за нея, а подобна реликва наистина би трябвало да бъде в музей, за да могат възможно най-много хора да я видят.

Kuker
14-09-2008, 10:23
Това сигурно ли е? Познаваш ли го? Ако наистина е така според мен въпросният човек трябва да отиде в клуба и да се разберат колата да отиде в бъдещия музей (какъвто ще има когато най-накрая се построи нов стадион). Сигурен съм, че от клуба ще го компенсират щедро за нея, а подобна реликва наистина би трябвало да бъде в музей, за да могат възможно най-много хора да я видят.Колата ще е добре да е в музей но на Гунди а не на Алфа Ромео.

Mury
14-09-2008, 18:55
Колата ще е добре да е в музей но на Гунди а не на Алфа Ромео.

Ма колега,момчето говори за музей на Левски,а не на Алфа :tv:

Kuker
14-09-2008, 19:54
Ма колега,момчето говори за музей на Левски,а не на Алфа :tv:
Значи грешката е моя , извинявам се.

Venci
15-09-2008, 20:08
Това сигурно ли е? Познаваш ли го? Ако наистина е така според мен въпросният човек трябва да отиде в клуба и да се разберат колата да отиде в бъдещия музей (какъвто ще има когато най-накрая се построи нов стадион). Сигурен съм, че от клуба ще го компенсират щедро за нея, а подобна реликва наистина би трябвало да бъде в музей, за да могат възможно най-много хора да я видят.

Сигурно е :)

Ma7e4k0
15-09-2008, 22:27
Ма то колкото повече години минават толкова по скъп ше става въглена(Алфата на Гунди) тъй че има време

madboy
23-07-2009, 00:39
Ето въпросната информация за автомобила на Георги Аспарухов -Гунди предоставена ни от колегата

:cheers: