PDA

View Full Version : Не се отваря капака на двигателя.



yovi
12-10-2005, 08:32
Някой може ли да ми помогне за отстраняване на проблема? Като дръпна ръчката за отваряне на капака, лявата ключалка освобождава, а дясната - не.

pr_00f
12-10-2005, 10:58
Колега имах същия проблем.
Значи отварянето на капата става чрез едно жило което може да бъде натегнато. За целта може да ти се наложи да махнеш въздухопровода за студения въздух /което е много лесно/.
Иначе при мен проблема беше, че в основата на двата "шиша" които се намират на капака ламарината е разкъсана :!: :!: :!: / не знам как са го отваряли и затватяли този капак/ и самите шишове седят леко накриво. На мен ми заяждаше лявата ключалка. И сега си отварям капака по следния начин. След като дръпна ръчката капака се отвара малко и моето действие е да започна вдигането на капака от страна на десния фар. Ако се опитам да го вдигна по средата или от ляво не се отваря. Пробваи да го отвориш от обратната страна т.е при теб отляво. Но според мен ще ти се наложи да натегнеш жилото. Лесно е - успех. Пиши как си се справил с проблема

yovi
12-10-2005, 11:38
Би ли ми обяснил как се натяга жилото? Ако може - малко по-подробно, още не съм добре запознат детайлно с автомобила. :oops:

pr_00f
12-10-2005, 13:49
Ами не беше много скоро и ще карам по памет.
Значи най-лесно ще видиш жилото когато отвориш капака и някой от вътре дърпа ръчката за отваряне а ти гледаш.
Прилагам една картинка за яснота която изглежда ужасно, защото описва процедурата за смяна на въздушен филтър и на нея не се вижда въздухопровода. Него съм го нарисувал с дебела червена линия. Моля да бъда извинен но нямам добра снимка .
Та вуздухопровода се държи с 2 или 3 винта - лесно се виждат - отгоре на металната греда. Развиваш ги, махаш го и ще можеш да видиш жилото доста добре. До колкото си спомням жилото завършва със нещо като винт който може да се върти и така се натяга. Трудно ми е да го обясня, но съм сигурен че като го отвориш ще се справиш. Наистина е лесно

http://pr_00f.alfaromeo-bg.com/Forum/re ... provod.jpg (http://pr_00f.alfaromeo-bg.com/Forum/remonti/Vuzdohoprovod.jpg)

п.с. не съм сигурен и за позицията на държащите винтове - карал съм по памет, но със сигурност няма как да се объркаш.

yovi
12-10-2005, 14:23
Дотук е ясно, за което благодаря. Но как да отворя капака, за да натегна жилото? Ключалката над десния фар не реагира по никакъв начин.

pr_00f
12-10-2005, 14:24
Неприятен проблем и за съжаление аз нямам решение :(

Kostadin
12-10-2005, 14:56
Дотук е ясно, за което благодаря. Но как да отворя капака, за да натегна жилото? Ключалката над десния фар не реагира по никакъв начин.
след като си дръпнал ръчката, отиваш отпред и хващаш капака с едната ръка в близост до дясната ключалка, а сдругата натискаш ръчката за да освободиш капака по средата и след това вкарваш напрежение сериозно над дясната ключалка ако трябва даже га поразклати нагоре надолу много е възможно да е заседнал нещо......т.е. вкарай малко пауър като Дейвид Бекъм понякога търпението е нищо силата е всичко :twisted:

hf hpe
12-10-2005, 16:11
това което е написал Коцето е добре като идея
също така ще е най-добре ако през това време имаш помощник който да ти дърпа ръчката за отваряне на капака отвътре
даже докато ти напъваш най-добре той да дърпа и да отпуска жилото

alf
12-10-2005, 16:12
ако не - имам кози крак в мазето :roll:

Venci
12-10-2005, 16:23
ако не - имам кози крак в мазето :roll:

не с лошо де то с отварачка за консерви всеки може

yovi
13-10-2005, 10:11
Всичките гореописани опити, без тоя с козия крак, съм ги изпробвал - няма резултат. Подозирам, че жилото за дясната ключалка е откачено или скъсано. Като зададох въпроса си имах предвид дали някой не знае заложили ли са производителите легален авариен начин за отваряне на капака. Щото, ако е скъсано жилото, какво правим? Би трябвало да има някакъв достъп и без употребата на флекс?

hf hpe
13-10-2005, 10:25
Всичките гореописани опити, без тоя с козия крак, съм ги изпробвал - няма резултат. Подозирам, че жилото за дясната ключалка е откачено или скъсано. Като зададох въпроса си имах предвид дали някой не знае заложили ли са производителите легален авариен начин за отваряне на капака. Щото, ако е скъсано жилото, какво правим? Би трябвало да има някакъв достъп и без употребата на флекс?
ако не се ляга под колата и някой с тънки и дълги ръце го отваря, има достатъчно място да се отвори
обаче ако е съсано жилото няма да се отварят и двете, а не само едната

Venci
13-10-2005, 11:26
На старата 33 съм виждал аварийно отваряне и на предния и на задния капак с дебела корда. 75-та има на задния. Тук обаче щом са и две закопчалките :no: .

aav
13-10-2005, 12:40
жилото от ръчката не отваря ли само лявата ключалка, а друго жило свързва лявата и дясната ключалка?
Като чета оставам с впечатлението, че именно второто жило е проблема или е скъсано или не в синхрон.
Внимавай как напъваш капака да не го изкривиш, че после винаги ще имаш ядове. По-добре както казват колегите вдигай колата и се мъчи отдолу да достигнеш до ключалките, със сигурност няма да е лесно

yovi
19-10-2005, 15:35
Причината да не се отваря дясната ключалка беше разхлабено жило, което свързва лостовете на двете ключалки (лостът на лявата се задейства директно от главното жило, и той дърпа въпросното жило, което пък отваря лоста на дясната). Достъпът до него е много лесен - бърка се отдолу зад бронята малко вдясно от маската. За да се натегне жилото не е необходимо да се сваля въздухопровода, а само носача на релетата (при някои модели там няма нищо).
По отношение на методите, включващи "малко пауър" мога да кажа само, че не биха довели до никакъв положителен резултат.
Още един извод - ако алармата ви не включва датчик за отворен капак - скоро да си сложите такъв. Възможността за отваряне на капака без много зор е налице.
Благодаря на всички, които ме посъветваха!

hf hpe
19-10-2005, 16:17
...сбогом и благодаря за рибата...