PDA

View Full Version : Купих си алфа и сега ? :)



Peti0
30-06-2008, 11:44
Привет.Като съвсем нов собственик на Алфа.. alfa romeo 145 1.6 twin spark 120 k(от 3-4 дни).Купих си я преди 4 дни от Пловдив ..за 4600.. След като се прибрах ,се посаветвах с един колега които разбира от коли .. и се оказа че по нея има много малко работи за баране ..масло/В.филтер/ремака/1-та Свещт..Молбата ми е : накратко да казете когато за 1-ви път си взехте алфа.. какво беше състоянието и , какво имаше за пипане по нея .. мозеби ще е банално, но ще помоля и за една кратка хтонология от ваша страна . Какво беше наи важното което трябваше да запомните за автомобила.. кои са + .. кои са - .. коя е наи оязвимата част по принцип. На каква цена я закупихте.. Кои части бяха наложащи за смяна.. ?? Благодаря ви :)

diapper
30-06-2008, 12:01
Добре дошъл,колега
най-важното е да я обслужиш което включва : Ролки,ремъци,масло,филтри,можеби водка помпа,ремонтен комплект на вариатора и е хубаво и една диагностика да се направи.
Плюсовете са много минусите малко.Аз ти препоръчвам когато я запапиш студена да я изчакаш 2-3 минути да се "събуди" .

Успех с колата, ако си от София отиди при Lisan той е най-добрия !!1 !!

vikoalfa
30-06-2008, 23:12
Е еми какво да ти кажа има търсачка,много подобни теми.С две думи прецака се брат.

Gogata
01-07-2008, 09:09
С две думи прецака се брат.

Защо пак да се е прецакал?Видял ли си я колата,за да твърдиш това?Може наистина да е запазена,а не като повечето дараци,които се продават.
Честито придобивка колега!Пожелавам ти много безаварийни километри и само да те радва колицата!Смени и каквото трябва да се сменя и задължително хубаво масълце й сложи и тя ще ти отблагодари подобаващо! :) Поздрави и успех! :th_up:

trouble
01-07-2008, 16:56
Ами аз на моята съми сменял само двата ремъка, маслото , масления и въздушния филтър........Всичко останало беше сменено от предния собственик преди покупката...Даже и ремъците, ама аз нали съм твърда глава та ги смених и тях още веднъж :lol: ....Сега много често и сменям бензина....ама какво да се прави :lol:

Peti0
01-07-2008, 17:38
Да колата е много запазена.. само 12 дни е стояла в Българската авто-къща...Внос от Дженоа ..Вътре никога не е пушено ... Запалката е чисто нова , а пък и нямасхе жълти отенаци под гумите на стаклата .. аз много и се радвам... МЕРСИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА :)

LeoVin4i
01-07-2008, 19:52
На тВин спарка за зацепването на ангренажния ремък са необходими едни доста специфични инструменти, така че внимавай къде ще я дадеш да я свършат тая работа.

BillyBoy`
01-07-2008, 20:04
и без тия инструменти става стига маистора да е кадърен :wink:

Peti0
01-07-2008, 20:32
На колата оригиналната saund конфигурация добра ли е ..аз все още несъм си сложил сд ... иначе като гледам широко купе .. добра акустика ще има :))

pr_00f
01-07-2008, 23:12
Да колата е много запазена.. само 12 дни е стояла в Българската авто-къща...Внос от Дженоа ..Вътре никога не е пушено ... Запалката е чисто нова , а пък и нямасхе жълти отенаци под гумите на стаклата .. аз много и се радвам... МЕРСИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА :)


Ехх колега (нов и млад) ако това е критерии за запазеност на кола, да взема да ти дам и моята като бонус :)

koolio
01-07-2008, 23:50
Да колата е много запазена.. само 12 дни е стояла в Българската авто-къща...Внос от Дженоа ..Вътре никога не е пушено ... Запалката е чисто нова , а пък и нямасхе жълти отенаци под гумите на стаклата .. аз много и се радвам... МЕРСИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА :)


Ехх колега (нов и млад) ако това е критерии за запазеност на кола, да взема да ти дам и моята като бонус :)
Къв бонус бе, ти пушиш :lol: .

Nasko_77
02-07-2008, 05:59
Абе някои от вас... защо така чупят хатъра на момчето?
То се вълнува и споделя радоста си, друг плесница зад връта му плющи :roll:

Ако я купи за 2000-2500лв. = 100% скраб... ще кажете.
А плати ли 4600лв... прецакал се е. Е? :screwy:
Ами ако наистина си заслужава тея пари? Или не е възможно :roll:

Или това салона да ти е запазен като нов, примерно... не е от никакво значение.

Хайде да не забравяме, че техн. състояние (което разбира се е важно), обаче все пак е... поправимо, но от изстрадал интериор, като войнишки кенеф... нищо не става.

AlfaRomeo
02-07-2008, 09:52
Nasko_77 споделям мнението ти ;) Оставете човека да се радва на колата си,той си е преценил дали е запазена и дали не...Какво и е състоянието.

Peti0
02-07-2008, 18:20
pr_00f koolio... Мисля че за тази сума която споменах.. не трябва да се правят коментари по тех.състояние..Не претендирам че съм голям разбира1 от коли ама горе-доло си прецених.. и си казах мението за къпето и чв съм много доволен.. това че за вас тези коментари не са от значение не ме вълува , но трябва ли да така да говорите.. "тва ми биле критериите дрн-дрн.. :) ПРОСТО СИ СЕ КЕФЯ ТВА Е

Kuku
02-07-2008, 18:33
Купих си алфа и сега ? :) Купи си втора - ще ти е нужна :lol:

Честито 8)

tokata_pz_flex
02-07-2008, 18:54
Честито колега , и добре дошъл . Моята като я взех , първите неща който оправих бяха ламбда сонда , дебитомер , помпа на съединителя , мпх , лули , свещи , спирачни дискове и накладки , ремъци и ролки , вариатор , масло и скоростна кутия + масло :shock: :shock: :shock:

Grozdan
02-07-2008, 20:08
Карам вече 3-та година 33-ка и съм много доволен от нея.Като сравня с останалите си приятели, който карат "здрави немски хечбеци", мойта алфа е напълно равностойна (понякога и превъзхожда) по отношение на надежността тези дараци.Купих я за 2000лв и за 3 години и 60хил километра съм сменил:
1.Термостат
2.Един преден амортисиор(изпуснал поради вина на предишния собственик)
3.Съединител
4.Шарнири
5.Лагери на мекферсоните
6.Задни лагери
7.Помпа за съединител
8.Задни цилиндърчета
9.Консумативи(ремъци, накладни, филтри, масла)
По електрониката проблеми не съм имал.Взех я с доста външни забележки, но вече почти всичко съм оправил.
Извод:Заслужава си покупката на Алфа Ромео, стига преди всичко закупения автопмобил на старо да е запазен!Когато реша да я сменям пак ще избера Алфа Ромео :)