PDA

View Full Version : обезвъздушава ли се системата за охлаждане на двигателя



street_fighter
12-10-2005, 15:36
Здравеите колеги,искам да попитам,обезвъздушава ли се системата за охлаждане на климатроника и ако да от каде става това?благодаря

Kostadin
12-10-2005, 15:45
Здравеите колеги,искам да попитам,обезвъздушава ли се системата за охлаждане на климатроника и ако да от каде става това?благодаря
първо колега малко си се пообъркал, климатроника служи не да бъде охлаждан, а за да охлажда или да топли......по принцип преди да бъде заредена с фреон една хладилна машина тя задължително се обезвъздушава респективно вакумира и чак след като е постигнат вакуум тя се зарежда с фреон......ако в системата ти има фреон но се съмняваш че има и въздух в нея най-добре е вънка всичко вакумиране и зареждане.

street_fighter
12-10-2005, 20:27
ок, извинявам се.Значи интересува ме дали се обезвъздушава охладителната система на двигателя и ако да от каде?Дано въпросът ми сега е по-точен.Благодаря предварително

търтей
12-10-2005, 21:13
ок, извинявам се.Значи интересува ме дали се обезвъздушава охладителната система на двигателя и ако да от каде?Дано въпросът ми сега е по-точен.Благодаря предварително

да

1. отвиваш капачката на преливното казанче
2. пълниш до макс
3. палиш двг - капачката НЕ се завива
4. чакаш да избълбука въздуха
5. доливаш до макс
6. чакаш пак да избълбука ако има
7. повтарят се 5. и 6. докато спре да изкарва въздух
8. гасиш и завиваш капачката

9. безаварийно шовиране ;)

пс ще помоля вальо да го премести в справочника това

virusalfa
12-10-2005, 22:44
Търтея изпусна един особено важен момент-при положение,че е изцало източена охладителната течност,в горния десен ъгъл,гледано срещу колата,сиреч до маркуча от термостата за радиатора при версия туинспарк,има едно винтченце за тази цел-отвива се първо винта,пълни се антифриз ,като се налива бАВНО :!: :!: :!:
потече ли без мехури от винта,го завиваш
пълниш до максимума и завиваш капачката на раширителния съд
палиш и от клавиатурата избираш най-високата температура(HI)
Оставяш мотора да загрее докато включи и изключи перката
като изстине,се проверява нивото на антифриза и при нужда се долива

Bobo
13-10-2005, 00:00
Търтея изпусна един особено важен момент-при положение,че е изцало източена охладителната течност,в горния десен ъгъл,гледано срещу колата,сиреч до маркуча от термостата за радиатора при версия туинспарк,има едно винтченце за тази цел-отвива се първо винта,пълни се антифриз ,като се налива бАВНО :!: :!: :!:
потече ли без мехури от винта,го завиваш
пълниш до максимума и завиваш капачката на раширителния съд
палиш и от клавиатурата избираш най-високата температура(HI)
Оставяш мотора да загрее докато включи и изключи перката
като изстине,се проверява нивото на антифриза и при нужда се долива

Много точно е тва обеснение :thumbup:

kris11
13-10-2005, 00:08
Ела във Варна и ще те уредя при Серво Кинг с "обезвъздушаване" на климатроника. Абе тя е Пловдивска фирма , ама са на 50м от мен в Варна

street_fighter
13-10-2005, 17:47
колеги страшно много съм ви благодарен за оказаната помощ :D :D

WhitePower
13-10-2005, 18:00
опаа при мене и с винчето не става ;)))

трябва и да разхлабя малко датчика за температурата на вотата върху термостата иначе тои не отвара щото има въздушна тапа на него

Bobo
14-10-2005, 00:50
опаа при мене и с винчето не става ;)))

трябва и да разхлабя малко датчика за температурата на вотата върху термостата иначе тои не отвара щото има въздушна тапа на него

Не отвара след намесата на газаджийте в охладителната система или забрави че имаш газ :?: :twisted:

Оригинално 2.0 16V се самообезвъздушава :Tease: