PDA

View Full Version : Ръжда по бутилката - опасно ли е?



Chimev
01-07-2008, 17:32
Вчера зяпах нещо в багажника и какво да видя - бутилката поръждясала тук таме, като на едно място сериозно се бели боята :shock: . Дали да не взема да я сваля и да я боядисам :calc: . Вкарах си филма, особено след като гръмна орела пред нас (както споделих по-рано) :crazy:

robygas
01-07-2008, 20:37
Не е хубаво да има ръжда ,въпреки ,че повечето имат. Ако имаш възможност - свали я и я почисти от ръждата поне да видиш колко са дълбоки язвите. Ако са само повърхностни- не е страшно.

nikolaaaay
02-07-2008, 10:18
Моята е на по-малко от година, но изпуска газ откъм бутилката. Сега, като е топло се усеща много силно. Сутрин мирише вътре в колата и е неприятно. Възможно ли е да се е вдигнал разхода от това?! Роби, звънях ти дали ще можеш да я прегледаш за теч и проверка на сместа, а също и евентуално за смяна на филтъра на ГИ, но ти е изключен телефона. Ще гледам тия дни да мина да я прегледаш, че ме притеснява този теч. Гледам да паркирам на сенчести места, че знае ли се :(

JORDI
02-07-2008, 10:30
Проверката за теч е елементарна! С гъба и сапунен разтвор от Веро например се проверява лесно за течове по цялата магистрала!

robygas
02-07-2008, 11:40
Тел . почти никога не ми е изключен , е понякога в неделя.... а иначе колегата ти каза какво да направиш. Пък ако ти се пие бира и ти се бърбори ела ! :D

robygas
02-07-2008, 11:45
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ... голяма съм ЧЕРВЕНА ШАПЧИЦА. днес е втори- отивам да си платя тел. Извинявай! :?

Chimev
02-07-2008, 16:14
Викам да я хвана с ръждопреобразувател, само ме притеснява как ще я разкача и после пак ще я сглобя :gruebel:

JORDI
02-07-2008, 20:26
Викам да я хвана с ръждопреобразувател, само ме притеснява как ще я разкача и после пак ще я сглобя :gruebel:
Точно това направи без да се кахъриш!На времето по този начин си оправик ръждата,черна боя и бутилката светна като нова! :D

Crusader
02-07-2008, 21:18
Върху ръждопреобразователя трудно хваща боя, обаче по добре мини с ръждопреобразователя и дори да не хване боя го остави така!

BaiJedi
02-07-2008, 21:43
А така! Флекс с телена четка, после преобразовател за ръжда,грунд и боя. :yes:

ssveto
04-07-2008, 10:18
Върху ръждопреобразователя трудно хваща боя, обаче по добре мини с ръждопреобразователя и дори да не хване боя го остави така!

Да боя трудно ще хване, но грунда няма проблеми :wink:

Ако са малки ръжди ги мини с ракетка и диск за шкуркане после грундираш. Ако са дълбоки - мажеш с ръждопреобразователя, оставяш хубаво да изсъхне и грундираш! После ако искаш и боя.
Колеги задължително грундирайте след ръждопреобразувателя и също преди боята!