PDA

View Full Version : да сменям или не???????



nikotm
08-07-2008, 19:13
Здравейте колеги.От два месеца имам 156 2.0 ТС 155 коня и на диагностиката ми казаха че сомдата ми е малко мудна,работи на 50%.Та вапроса ми е дали да я сменям или не.Разход на газ 921 км с 85 литра газ на нон стоп климатроник.

robygas
08-07-2008, 19:27
Оптималната работа а сондата, дори нова е около 85 процента, така ,че няма смисъл да я сменяш. Ако Г.И. който си монтрал е много капризен - Да , но иначе - Не Разхода с клима е много относително нещо.

code
08-07-2008, 21:10
Толкова и моята гори 9газ извънградско, градско "идеален център" - 17 :twisted: Не се вкарвай във филми ако си върви да не стане по-зле:wink:

nikotm
08-07-2008, 22:25
благодаря за отговорите.И аз така смятам да не я сменям защото колата си върви много добре.Имам проблем с студеното палене на бензин но диагностиците до тук 4 на брой в 3 различни сервиза не могат да кажат от каде иде проблема.Студена прекасва на бензин за около 2 мин до като загрее и след това няма проблем,а ако я превключа на газ през това време заспива мотора,няма никакви проблеми.До тук сам сменил свещи и фазов датчик.ГИ е лоренцо ланди монтиран в Италия на 12.07.2006 г.

nikolaaaay
08-07-2008, 22:43
Защо ли ми е познат проблема с трудното палене на бенз. :D
Покарай един ден само на бензин и виж дали ще има подобрение.

nikotm
08-07-2008, 23:07
това с бензина го пробвах,няма промяна.два дена само на бензин сто октана,грацко,дълго,ръчки и леко каране общо 30 кила и НЯМА никаква промяна.се си мисля за запекли дюзи ама незнам :?: дали няма някакъв препарат който се сипва в бензина за спекли дюзи.

Crusader
09-07-2008, 12:55
Не са дюзи, ако бяха щеше да има проблем и на топла и на студена, а проблема е само на студено, значи някой температурен датчик може би...провери този на температурата на входящия въздух, а може и да е от сондата....макар че като се замисля, би трябвало докъто е студена колата, компютъра да елиминира напълно показанията на сондата. Провери показанията на датчика за температурата на входящия въздух при различни температури на ДВГ-то, имаше някъде в Аутодата-та, какви трябва да бъдат при различни температури на двигателя, дрогото за което се сещам е пак прословутия дебитомер, дето се хваща трудно на диагностика /деба и дебиломерите :lol: , 50-60% от проблемите идат от тях/

nikotm
09-07-2008, 13:34
Мерси много брато,в събота ще се позанимая с таз температура и деба и дебитомера :lol: :lol: :lol:

Xtrime7
10-07-2008, 07:20
Моята и тя от няколко дена не ще да си вдига оборотите сутрин и гасне,пък ако подам малко гас припатква.Като позагрее малко тръгва да върви но 3 500-5000оборота започва сякаш да тъпче.Откачих буксата на дебитомера и при сутрешното палене си вдигна оборотите както трябва.
Пробвах и с чисто нов менте-дебитомер(без номер по него)колата си върви само дето сутрин се зачудва и тогава вдига оборотите.
Поръчах си нов дебитомер оригинален БОШ,поставих го и ефекта е същия както със стария само дето по-малко изразен в тъпченето на едно място.

Това го пиша информативно,днеска продължавам с търсенето на проблема.

nikotm
10-07-2008, 22:30
Мерси приятелю,надявам се да открием лек на този проблем защото много ме дразни. :x Събота и неделя ще се занимавам с нея и ако намеря разрешение ще ти пиша.Успех.


П.С.Относно дебитомерите на БОШ не били хубави не давали реални стоности към компа.Говоря за не оригинален :wink:

Xtrime7
10-07-2008, 22:59
Всичко е въпрос на време-всичко излиза на яве рано или по-късно.

nikotm
10-07-2008, 23:02
много си прав но само да е по-рано защото някой диагностик може да си ходи с компа на главата :lol: :lol: :lol:

Xtrime7
11-07-2008, 07:10
много си прав но само да е по-рано защото някой диагностик може да си ходи с компа на главата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
демек ти ще го тестваш :crazy:

nikotm
11-07-2008, 20:10
Днес бях по работа в Пазарджик и там намерих много добър диагностик :lol: :lol: :lol: та с него ще пробваме разни работи и ще пиша.Дано открием проблема.

nikotm
12-07-2008, 21:00
Обещах да пиша ако има развитие по проблема.Снощи както си ровех из нета и гледам че БОШ били свалили цените на някои части м/у тях и оригиналните дебитомери от 265 евро на 56 евро без ддс и днес сутринта се обаждам в представителите на бош в пазарджик и си порачвам дебитомер отивам да го взимам и продавача ми казва много е скъп.След изреченито ПРЕДИ 1 ЧАС РАЗГОВАРЯХ С УПРАВИТЕЛЯ се оказа че наистина струва 132 Български лева с ддс, с холограма и една година гаранция.Та по темата сложих си новия дебитомер колата направо се сабиди от сън.Няма като я запаля да прекасва и да и падат оборотите.много по-добре набира и се форсира,няма и мъртва зона на оборотите м/у 2000 и 3500 само да бучи без да набира.По проблема със студеното палене ще пиша утре.Успех на всички.

nikotm
13-07-2008, 10:28
По проблема с паленето изчезна дано да е за постоянно :lol: ,направо неможех да си позная колата тази сутрин :D :D :D и то без да е зануляван компа.

spe4elist
13-07-2008, 14:27
...П.С.Относно дебитомерите на БОШ не били хубави не давали реални стоности към компа...


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ще ме пребиеш...
Видях, че си си оправил колата. Хубаво е накрая да й направиш адаптация (не е нулиране).
Успех

nikotm
13-07-2008, 20:54
Видях, че си си оправил колата. Хубаво е накрая да й направиш адаптация (не е нулиране).
Успех

Оправих я Благодарение на теб :bravo: ,от твоята тема разбрах за дебитомерите и сондите.Трябва да черпя.Относно дебитомерите на "БОШ",това беше мнението на един диагностик в сервиз в Пловдив че имало БОШОВСКИ МЕНТАРЛЬОЦИ,които не били хубави.

ФЕРАРИСТ
13-07-2008, 21:08
Относно дебитомерите на "БОШ",това беше мнението на един диагностик в сервиз в Пловдив че имало БОШОВСКИ МЕНТАРЛЬОЦИ,които не били хубави.
Мда, по принцип да кажа за инфо че едно аверче наскоро си взел дебитом като моя от Бош на Цар Симеон, и след два дена реве да ходя да сме сравнели как е при него с моя, и при мене с неговия.....после се загледах в сензора, свалих го и понеже имах вече турски, имам и оригинален, разликата е видима без проблеми - но не и при сложин сензор - братята от джамахирията са се справили чудесно......Бошовския има зелено гумено уплътнение, турския не......бошовския има един тънък резистор ли е там какво му се вика, турския го има пак, но е по дебел......
И да ходиш след това да се разправяш - файда няма.....затова ще е добре да взимате неразпечатана кутия, и да гледате по леглото на двете болтчета дали има следи от отверка......

Sunny
11-08-2008, 14:07
Мда, по принцип да кажа за инфо че едно аверче наскоро си взел дебитом като моя от Бош на Цар Симеон, и след два дена реве да ходя да сме сравнели как е при него с моя, и при мене с неговия.....после се загледах в сензора, свалих го и понеже имах вече турски, имам и оригинален, разликата е видима без проблеми - но не и при сложин сензор - братята от джамахирията са се справили чудесно......Бошовския има зелено гумено уплътнение, турския не......бошовския има един тънък резистор ли е там какво му се вика, турския го има пак, но е по дебел......
И да ходиш след това да се разправяш - файда няма.....затова ще е добре да взимате неразпечатана кутия, и да гледате по леглото на двете болтчета дали има следи от отверка......

А най-лесно става като драснете едно лично на колегата spe4elist (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3647) и ви дистави дебиломера който ви е необходим без да правите разни еквилибристики . Половин Варна живна покрай дебитомерите които предлага spe4elist (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3647) - БОШ ама оригинален и за добри пари .

nikotm
12-08-2008, 16:45
Относно дебитомера който взех,взимайте си няма да съжелявате (ако е оригинален),90 процента от проблемите по мотора изчезнаха,остана само паленето от втория път когато е студена,сигурно там е друга болка.